Keresés

Részletes keresés

T.Z. Creative Commons License 2002.02.12 0 0 699
Gyáriban tudomásom szerint nincsen nagyobb világítótekercs - szerintem nincs is igazán értelme átcserélni. Sokkal nagyobb magátmérőjű nem is mehet bele, mert eléri a lendkerék. Ha nem menetzárlatos és jó minden érintkezés, a 12V-os 35/35-ös izzóval úgy kell viágítani, mint a huzat! Változatlanul azt mondom, nézzél át minden kontaktot, de legelőször a világítótekercs kapcsait forraszd meg, utána ráérsz a további keresgéléssel. Utána izzócsere a fent említett típusra és nézd meg az eredményt!

Üdv:
Zoli

Előzmény: yxcvbnmaa (689)
jeti60 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 698
Kedvas eNYZé én szerintem a simson gyujtás a
fölső holdpontól viszafelé 1.8 és 2.5 ig terjed
de az ideális 2mm általában mondjuk ez hangolástol is függ!
Előzmény: eNYZé (696)
szisan86 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 697
Pontos értéket nem tok, de tán rá kell tekerni az összeset amennyit csak lehet. Szerintem olyan 3mm körül lehet. Folytással 70-et? Ez durva egy kicsit. De nem szólok bele, mert itt ordítozás lessz.
Remélem segítettem.

Bye

Előzmény: eNYZé (696)
eNYZé Creative Commons License 2002.02.12 0 0 696
Szert tettem egy Simóra úgyhogy most már merek írni a topicba
a Gép egy 3 sebességes s50n gép
79-es de jó állpotban van
folytással megy 70-et(aszonták?) és emeli az elejét. a gyújtása kicsit el van állítva
úgyhogy kérlek titeket valaki mondja meg az előgyújtás adatait
Köszi
eNYZé

etzbonto Creative Commons License 2002.02.12 0 0 695
SZIASZTOK!
SIMSON "TUNNING CUCCOK" ELADÓK. EGY EROSÍTETT KRÓMOZOTT SZÉP ÁLLAPOTÚ KORMÁNY(1500FT), EGY SZINTE NULL KILOMÉTERES(5 PERCRE VOLT JÁRATVA)KRÓMOZOTT REZONÁTORCSŐ ENDÚRÓ KÖNYÖKKEL(3500FT), ÉS EGY LED-ES FORDULATSZÁMMÉRŐ MŰSZERFALLAL (2500FT). HA EGYBE ELVISZED 6000 FTERT ODAADOM.
TEL.:06-30-401-04-74
szisan86 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 694
És akkor a hátsó lámpa hogy világít?
Elemmel?
Előzmény: jeti60 (693)
jeti60 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 693
Szerintem vegyél inkáb 12v os 45w os égőt
nekem a simson 6v os és csak a világitás tekercs
van rákötve az első égőre és világit mind az álat!
Előzmény: yxcvbnmaa (689)
jeti60 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 692
Szevasztok srácok!
Syerintetek menyit fogok meni végre a 17 es
fogaskerékell vagy hogy jót tesz e neki?
Én szerintem jót mert fel van reszelve és
a gyárival nagyon főrőg igy meg nem pörög
szét a blokkom. Szerintetek?????
szisan86 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 691
Na ezért írtam, hogy tér át a Simo-ra és ne tuningold a Rometot.
Előzmény: Tyt 001 (690)
Tyt 001 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 690
Hello fiuk!
Pepepapa: Mennyi a vegsebessege a negyven rugos simsonodnak???

Az enduro simson jobb, mint a sima ??
Jobban birja a terepet?
Asszem megprobalok en is atterni simsonra, mer` a rohadt rometom miatt megut a guta!!!!!
Tyt

yxcvbnmaa Creative Commons License 2002.02.12 0 0 689
Bizony 25 Wattos van benne, a gépkonyv is ezt irja.Ezért lennék arra kiváncsi -mert a világitotekercsem is elgyengult,a tekercs belso oldalán a forrasztás elengedett- hogy van e nagyobb teljesitményu tekercs mert ha már veszek akkore jobbat kellenne venni.
T.Z. Creative Commons License 2002.02.12 0 0 688
Akkor valami gáz van az áramellátásoddal, mert nekem 35/35W-os van benne és ragyogóan világít. Elképzelhető, valahol lehúz testre. Ha robogód van, "slusszkulccsal" működik, ugye? Ha kicsit szorul a kulcs, érdemes befújni a lamellák közé egy kis WD-40-et, vagy szilikont. Nem árt leszedni a kosár alatt levő fekete burkolatot, ami alatt ott rejtőznek a villamossági elemek, ott sem árt körülnézni korrodálást vagy kidörzsölést keresve.

A foncsórod milyen? Mert ha az elkezdett rozsdásodni, nyilván nem tudja úgy visszaverni a fényt, ahogy kellene.
Halogénizzót nem ajánlanék a jelenlegi lámpatesttel, ugyanis annak a fényteljesítményével egyenes arányban nő a hőkibocsátása, amit nehéz szívvel visel el a foncsór. A halogénhez új lámpatestet kell venni súyos ezrekért. A Nagy-Polskit ilyen szempontból nem ismerem; azt tudom, hogy az ETZ-k lámpája egyezett meg a Kispókéval - lopták is rendesen őket :-).

Üdv:
Zoli

Előzmény: yxcvbnmaa (683)
Mártongúnár Creative Commons License 2002.02.11 0 0 687
Kedves, furcsanevű yxcvbnmaa! a tekercset elvileg át lehetne tekercselni, de hogy hogyan, ezen még nem elmélkedtünk. Trafós haver is ven, aki szépen dolgozik, de mindenek előtt ki kéne számolni. Elvileg nekem ki kéne tudni számolni, szóval, ha lesz kedvem, szólok. :)) Az 5 gangra nem kell majd sokat várni, csak essünk túl a teszteken, no meg sok időt el fog venni az, hogy minnél olcsóbb lehessen a sett
Infomaker Creative Commons License 2002.02.11 0 0 686
Kösz Márton, kösz HARLI!

A Mexakító volt a lúd. :)

Pucc, és már jó is. Ja, vettem lendekeréklehúzót 350 ftért Monoron. :D

Csáó!

Előzmény: Mártongúnár (681)
pepepapa Creative Commons License 2002.02.11 0 0 685
Májer vagy Marci !
Sikerült bearanyoznod ezt a hétfő reggelt! Akkor ez azt jelenti, hogy nyár elejére talán lesz nekünk is 5 sebességünk?
Hétvégén beüzemeltem az új kilóméterórámat, mely szerint max. 60 km/h körül tudok pödörni a géppel. Ez még nem volt üveghang, de nem is akartam tovább nyúzni. A motorban van még erő, szóval elkélne a kisebb áttétel.
Előzmény: Mártongúnár (681)
pepepapa Creative Commons License 2002.02.11 0 0 684
Én kb 1,5 hónapja vettem viszonylag jó állapotú endúróvázas, de 3 sebességes simsont 40.000.-ért. Ha kitartó vagy, és folyamatosan nézed a hirdetéseket, előbb-utóbb rá lehet akadni jó árú simóra. De megpiszkálatlanra nincs túl sok esélyed szerintem.

Előzmény: Tyt 001 (677)
yxcvbnmaa Creative Commons License 2002.02.11 0 0 683
Ki tudna tanácsot adni abban, hogy hogy lehetne a simson robogom világitását nagyobb teljesitményure,halogénesre átalakitani?Most 25 Wattos égö van benne.

Valaki azt magyarázta hogy a nagypolski és a simsonok lámpájainak az átméröje megegyezik,vajon igaz ez? és ha igen akkor van nagyobb teljesitményt ado világitotekercs?

HARLI Creative Commons License 2002.02.08 0 0 682
Ha van mexa: kuka
Kondi: nem árt cserélni
Gyertya: kuka,
+trafó kábelsaruk stb ellenőrzése.

Ha egyik se:
Léxűrő+karbi tisztítás+beállítás. Mivel hidegen csinálja, előfordulhat, hogy keveset kap. Ez a fordulatszám akörül mozog, mikor az üresjárati fúvókáról a főfúvókára helyeződik a hangsúly. Lehet, hogy icipicit több benya az üresjáratira, vagy egyel magasabb suber-állás a megoldás.

Szerintem a vázat nem kell hibáztatni...:)

Előzmény: Infomaker (680)
Mártongúnár Creative Commons License 2002.02.08 0 0 681
Hmmmm. Ilyen esettel még nem találkoztam. Én is a megszakítóra gyanakszom, de persze lehet más is. Én tegnap átdrótoztam az egész 5 gangos alaplapot, és meg kell hogy mondjam, igen csak ráfért, lehet, hogy az is jót tenne neked, és én első közelítésben a gyertytát is kicserélném. Ja, és hogy mi van az 5 gangossal? Hát kicsit félek kimondani, mert én se hiszem el, de mentem me vele, és nem is csak egy kőrt. Még sajnos szorúl az utánygyártott léptető villa, és gyenge a rugó, így nem mindig húzta vissza középállásba a váltókart, de higgyjétek el, így is óriási élmény volt. Szerintem pompásan sikerűlt az áttételek megválasztása, hiszen egyre kisebb a különbség, ahogy kapcsol az ember feljebb. Oriási élmény volt, ahogy végig finoman tudtam gyorsúlni, és nem kellett vergődnöm üveghang, és traktorzaj között (mint az enyimén) Még szerencse, hogy kell még rá egy-két apróság, mert ama 1-2 km alatt annyira megszerettem, hogy azon gondolkoztam, vissza se megyek a műhelybe, hanem ellopom. :)) Igy, hogy a gyakorlatban is bizonyított a konstrukció, újra kell gyártatnom legalább egy alkatrészt, mert az tuti, hogy egy erősebb beváltásnál széttörik, de a teszthez tökéletes volt.

Pusssz! A boldog Marci

Előzmény: Infomaker (680)
Infomaker Creative Commons License 2002.02.08 0 0 680
Na, barátaim:

az miért van, hogy kb 3-4 ezer között olyan a motorom gyorsításkor, mintha kihagyna a gyújtás.

Csak hidegben, és mindig pontos határok között.
Olyan: trataatratratratrrrrratataaaa

Ha pedig ezen túlvergődi magát, 4 ezer felett gyorsul tovább faszán. Ez mi lehet?

Jelzem, hogy 4-ikben ez olyan 45-55 fele jön, és ezért 57 nél kell 4.be tenni, mert nem tudja magát túlverekedni ezen a tartományon.

Lehet, hogy megszakító? Kb fél óra járás után elmúlik. 15 foknál már nem csinálja.

Mi ez?

Gyuszmak Creative Commons License 2002.02.08 0 0 679
Hello Zoli! (TZ)

Igen, tesóm mondta, hogy megjött a mail-ed.
Meg is tudta nyitni és már ki is nyomtatta nekem a rajzokat. Remélem a probléma végére tudunk járni a segitségével!
Köszi szépen mégegyszer!

üdv: Gyuszi

HARLI Creative Commons License 2002.02.08 0 0 678
MEGPISZKÁLATLAN sinson....?

100

Előzmény: Tyt 001 (677)
Tyt 001 Creative Commons License 2002.02.07 0 0 677
Hello
Azert raktam ra H-D matricat , mert:
- Imadom a Harley-okat, ha lenne csomo penzem biztos vennek egyet, de sajna csak Rometra tellett:))
- Fel kellett dobni valamivel azt a sisakot
- Tok filinges vagyok, amikor rajtam van a sisak.

Szerintetek mukodokepes, viszonylag jo allapotu, megpiszkalatlan simsont mennyiert lehet venni??
( nem schwalbe, nem star)
Mennem kell
Tyt

pepepapa Creative Commons License 2002.02.07 0 0 676
Köszi a tanácsokat fiúk! Asszem, elzarándokolok az Ó utcába.
T.Z. Creative Commons License 2002.02.07 0 0 675
Mail ment!

Remélem, tudja fogadni a lev. rendszered.

Üdv:
Zoli

Előzmény: Gyuszmak (667)
Mártongúnár Creative Commons License 2002.02.06 0 0 674
Jól van na, pénteken ki lesz próbálva, hány kört bír. :)) De addig suli van. A klubbal meg azért nincs előrelépés, mert nem tudom, hogy kell egy ilyen alapszabályt megírni. HELP!!! Ahogy kész, összegyűlünk 10-en a kedvenc sörözőmbe (Ráday utca, SHIRAZ), és megalakítjuk a klubot. Sisakban én kicsit finnyás vagyok. Szerintem ha már veszel pepepapa, akkor érdemes valami komolyabbat venni, mert ha már kötelező, akkor legalább használjon is valamit. Csatlakozom Erik-Bá hozzászólásához. Nekem van egy krosszos nyitott, és csodás zárt, amit az ó utcában vettem 13500ért. Na, de azt nem is kell ragasztani. Zárt sisaknál fontos, hogy az orrod előtt legyen egy gumi árnyékoló, mert különben ráfujod a párát. Fontos a minősége is, az enyim E6-os, asszem az a jó. De ezt szerintem Erik-bá jobban tudja. Ha megnézed az ó utcában a sisakot, mondd, hogy klubtag vagy, és hivatkozz rám, akkor biztos kicsit olcsóbb lesz.


Na, csá: Marcika

HARLI Creative Commons License 2002.02.06 0 0 673
KONKRÉTAN miért raktál rá H-D matricát?
Előzmény: Tyt 001 (672)
Tyt 001 Creative Commons License 2002.02.06 0 0 672
Hello
Kosz Marci, amugy nagyon jol nez ki a gep!
Pepepapa: Vegyel kiskorosi-t. Nekem is olyan van. A romethoz kaptam, de szerintem nem draga. Egy kis javitas utan kiraly sisakot lehet belole faragni. en ujraragasztottam benne a hungarocelt, lefestettem+raktam ra egy H-D matricat, meg ma raktam bele uj, izmosabb szivacsot. Szerintem nagyon jo lett!
Tyt
HARLI Creative Commons License 2002.02.06 0 0 671
Annyiért vegyél bukót, amennyit a fejed ér.
Előzmény: pepepapa (669)
etzbonto Creative Commons License 2002.02.06 0 0 670
Sziasztok!
Keleti és nyugati, kis és nagy motorkerékpárok, csónakmotorok, kerti kisgépek szakszerű elektromos vagy generál javítását, vizsgára való felkészítést vizsgáztatást vállaljuk Újpesten. Emellett MZ-ETZ bontott alkatrészek is eladók. tel.:06304010474

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!