Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.04 0 0 77

Nem jár ide senki hozzáértő aki tudna segítteni?

Tudtok olyan fórumot amit napi szinten látogatnak?

 

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 76

Valószínűleg az a vezérlés! http://data.hu/get/6260895/KMB.pdf

Ezexerint ezért villog a PGM led? Hogyan tudom a távirdák számát kitörölni?

Ha kinullázom a vezérlést a jelenlegi működő távokat újra kell tanítani?

Előre is köszönöm a választ! :)

 

 

Előzmény: eadams (75)
eadams Creative Commons License 2013.02.28 0 0 75

Nézd meg milyen vezérlésed van.

Ha régi SA03 Head, akkor lehet betelt a memória. Max 16 távirda.

oks?

 

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 74

Sziasztok!

Ma vettem 2db Beninca io távirányítót.

A gondom az, hogy nem tudom felprogramozni a távkapcsokat(ahonnan vettem onnan sem tudtak segíteni telefonon keresztül).

A kapunyító vezérlőn a PGM kapcsoló melletti led folyamatosan villog.

A hasznut szerint nem kellene, hogy villogjon csak a megnyomás után.

Csináltam egy nem túl jóminőségű videót a telefonommal a jelenségről.http://data.hu/get/6256034/Riasat.zipTudna valaki segíteni abban, hogyan tudnám felprogramozni a két távot? Kellene a kiskapu nagykapu funkció is.A segítséget előre is köszönöm!
mci75 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 73

Üdv mindenkinek!

 

Távirányító ügyben szeretnék segítséget kérni.

Van egy proteco mover5-ös tolókapu nyitóm. Most vettem egy proteco libra garázskapu nyitót.

A régi tolókapuhoz van 2db microtx1/2/3emc/2000/ist/018cept-lpd i dgpgf/4/1/144-03/340796 típusú dip kapcsolós távirányítóm. Az új garázskapu nyitóhoz vettem 2db ugyanilyen távirányítót.

A tolókapu működik mind a 4 távirányítóval. Viszont a garázskapu csak a 2 újjal.

Tud valaki segíteni?

eadams Creative Commons License 2013.02.24 0 0 72

Szia!

 

Nem akarok beleokoskodni az előző hozzászólásba, csak pontosítom:

 

-nem a nyomatékszabályozás a lényeg tolókapuknál (mert az minden vezérlésben van) hanem az elakadás érzékelés (encoder), amit nem tudom, hogy a 99.000 szettben benne van-e (némelyik Hörmann kereskedőnél ezt biztonsági csomagnak hívják , és vagy enélkül vagy ezzel árulják)

-ez egy plusz eszköz, ami kiegészíti a szetthez adott fotocella biztonságát. Vagy motorba van építve (optikai érzékelő (forog-e a motor), vagy a vezérlés tudja (ha elakad, megnő az áramfelvétel). Olaszoknál is van beépítve gyakran. 

-de tovább fokozni igazán a biztonságot az élvédelemmel lehet hatékonyan. Az már mindenhol külön tétel, a vezérlés sem mindegyik tudja. 

-igen a fém nehezebben törik tartósabb, de nehezebb is felszerelni a tartóit, és hangosabb. A műanyag ennek az ellentéte. Minden műanyag léc fémbetétes (kivéve t'án ha Kínából jön)

 -távirányító majdnem minden szettben van

-arról nem vagyok meggyőződve, hogy a Hörmann annyival jobb, mint amennyivel drágább, és arra sem mondhatjuk, hogy túl bonyolult a szerkezete. Ellenben meggyőző a garancia.

-tolókapuknál ritkább, de szárnyaskapuknál előfordul, hogy egy kaptafára készülnek, -igaz ez a német gyártókra is, ez nem jelent gondot. Egyes gyártók így spórolnak a fejlesztésen és az egyedi gépsoron.

-aki igazán nagyokat fejleszt és a világ egyik legkomolyabb  ilyen cége az a FAAC pedig az is olasz

 

 

Előzmény: fetya1 (70)
Hörmann úr! Creative Commons License 2013.02.19 0 0 71

Szevasz Fetya.

 

A CAMe,NICE KEY meg a legtöbb mind olasz termék. Itt az térdemes megnézni, hogy mennyi garit adnak hozzá, mert a hajtóművek eléggé egy kaptafára készülnek,és elég egyszerű szerkezetek. A kapu súlya is fontos és hogy ne szoruljon. A műanyag fogasléc azért jó mert nem zörög mint a fém, viszont nem is baj ha szorulásnál a fog törik,mint a fémkerék. A fém léceket a nagy 4-500 kilós kapuknál szokták alkalmazni. Ami fontos! nem vegyél olyat amiben nincs nyomatékszabályzás. Ha odacsíped a gyereket biztos fájni fog neki.  Távirányítót mindegyikhez adnak. Mi Hörmann forgalmazunk 5év garival, és mindent tud( 99.000.- Ft/szett: 4m fogasléc,fotocella,villogó,távadó).

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: fetya1 (70)
fetya1 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 70

Tanácsot kérnék kapunyitó ügyben. Vanegy 3,5 m hosszú tolókapum, 2 m magas keret fogja körbe, kovácsoltvas a kitöltés, és bele van szerkesztve egy kisajtó is. Durván 200-250 kg az egész. Ehhez szeretnék motort, csak nem tudok eligazodni a márkák között, hogy most Came, Key, Nice, vagy esetleg más. Szeretném távirányítani is. Ami még érdekelne, hogy miért árulnak olyan fogaslécet, ami fémbetétes, viszont a fogazat műanyag. Ilyenkor melyik a jobb? Köszönöm előre is!

Varga István 1 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 69

Kedves Eadams!

Nagyon, nagyon köszönöm a részletes leirást, mostmár minden világos.

Üdvözlettel: István

Előzmény: eadams (68)
eadams Creative Commons License 2013.02.03 0 0 68

Azért modnom, hogy gyíkság a használati útmutatód, mert

1 kézzel van rajzolva

2 a 12/24 AC/DC-ről le van húzva az egyen. Most akkor mi van?

 

Máskor innen ne vásárolj, ez karcsú support. :-)

 

Általában az ilyen panelek 12/24 AC/DC-ről működnek, tehát a kézzel firkálást tekintsük semmisnek. 

 

Szóval a vezérlésed 10 és 11 pontjai adnak ki 12V DC tápot a segédberendezéseknek. Innen kell a vásárolt vevőt árammal ellátnod. 

Nem ártott volna feltüntetni a vevő használati útmutatóján az áramfelvételét sem, de ez van.

 

Tehát a tápot így adod:

vezérlés 10- panel 3 (12V+)

vezérlés 11 - panel 4 12V(-)

(Gondolom, mert a panelen nincs feltüntetve egyenfesz esetén ki-hová kerül, de a skiccen a 3 az fekete szálnak tűni. Ne aggódj, nem lesz semmi baja ha fordítva kötöd.)

 

A vezérlésed 3 és 5 pontját egy darab dróttal rövidrezárva a kapu elindul Ide akár egy nyomógombot is köthetnél. A vásárolt paneledet egy nyomógombként fogod használni most.

Amikor a távirányító 1 gombját megnyomod, akkor a paneled R1 CM(6) és NF(7) pontján egy impulzusra rövidzárat kell mérned.

Ezt a két pontot kell a vezérlés 3 és 5 pontjaira kötnöd.

 

A panelen a többi 7-8-9 neked most nem kell. Akkor tudnád használni, ha a vezérlésben lenne kiskapu vagy más funkció, amit külön parancsra tudsz indítani. Az lenne a távirányítód második gombjára programozva. A vezérlésedben nincs ilyen bemenet.

 

Ha a vezérlésben a 1-11 nem volt  eddig bekötve, akkor nem használsz fotocellát, vagy egyéb biztonsági eszköüzt. Azért én nem hagynám ki. Ha kell majd küldök egy linket rá.

 

Varga István 1 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 67

Helló Edamas!

Teljesen igazad van, én kitakartam a CTR 42-es panelröl az 1-12-es sorkapcsokat mert az nálam nem volt bekötve /használva/, tehát csak 12-töl a sárga villófotól használtam a panelt. Ugyan értem amit irtál, de kérlek ismételd meg mégegyszer, hogy  a KT 01-es vevőegységet hová kössem: 3-4-as nak honan adjak 12 V-ot, hová kössem a 5-6-7-est, hová kössem 8-9-10-est. 

Köszönettel: Varga István

 

Előzmény: eadams (66)
eadams Creative Commons License 2013.02.02 0 0 66

Szia!

 

1. a vezérlés rajzáról hiányzik a lényeg. 

2 a gate használati útmutató kicsit bővebb is lehetne. Ugyan el lehet rajta igazodni, -annak aki látott már ilyet.(azért bízzunk benne, hogy nem ennyi az egész)

 

 

A vezérlés rajza egyébként itt található:

http://www.telecommande.info/notices/DUCATI/allducks_ctr42_ctr42s_UK.pdf

Ha a 3 és 5 sorkapcsot rövidrezárod, akkor adsz parancsot a kapunak.

 

Ez alapján neked a vásárolt kiegészítő panel NO (R1 CM-NF)kapcsát a CTR42 3-5 sorkapcsai közé kell tenned. 

Úgy fog viselkedni mint egy nyomógomb. 

 

 

Ugyan mindegy már, de ez a távkapcsoló nem lett volna jó? Nem kérdezted tőlük?

Ahol vetted a panelt, (tavnyito.hu) ott gate cc10 néven fut, és nincs bővebb lista

de itt van: 

tanítható multifrekvenciás kapunyitó távirányító 

 

A ducatiból is jó pár is rajta van a listán.

 

 

 

 

Előzmény: Varga István 1 (65)
Varga István 1 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 65

Bocs a kapcsolási razot most illesztettem!

Előzmény: Varga István 1 (64)
Varga István 1 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 64

Tönkrement a kapunyitó távirányítom és nem is klonozható. A forgalmazó tanácsára vásároltam a meglévő Ducati CTR 42-es panelhoz egy KT01-es vevőegységet két távirányítóval de nemtudom öket összehozni. Kérek segítséget a mellékelt két rajz alapján, hogy mit hová kell kötni.

Köszönöm:

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 63

Üdv mindenkinek! Eladó egy ÚJ MOOVO Garázskapu nyitó dobozában, 30.000 Ft-ért! 
A távirányítója hiányzik, de lehet hozzá tanítani más egyéb távirányítókat, 
esetleg saját gyári rendelhető hozzá 6.200 Ft-ért. Magyar leírást, útmutatót mellékelek.

szucsinet Creative Commons License 2012.12.02 0 0 62

Sziasztok,

 

Tud valaki segíteni Moovo XW432 elektronika javításában/átnézésében?

Eddig egy forgalmazót találtam, de ott is csak cserét végeznének kb 55e Ft-ért...

 

 

köszönöm!

solaris69 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 61

segitséget kérnék.van egy girri130 as kapunyitó .nyitni nyitja a kaput ,záráskor egy pillanatra megjelenik a feszültség a motoron de utánna semmi.ha valaki találkozott hasonló hibával vagy van ötlete köszönettel fogadom.

eadams Creative Commons License 2012.09.23 0 0 60

Szia!

 

Általában triac-al vezéerlt a lassítás, lehet elromlott, de látatlanban nem érdemes tippelni.

A vezérlésedben van hiba. Ha van ismerősöd aki ért az elektronikához nézesd meg vele.

Vagy cseréld ki.

 

Előzmény: Prof (59)
Prof Creative Commons License 2012.09.19 0 0 59

Szervusztok!

 

Came szárnyas kapunyitó, 7000/7001 párban, saját vezérléssel, saját irányítóval.

Zárás után az utóbb záródó kapuszárny elkezd nagyon lassan, szakaszosan

nyílni, van, hogy egy éjszaka alatt elér a 90 fokos végponthoz, máskor 10-15 cm-re,

ritkábban 30-50 fok közötti nyílásig jut.

Határolók, mikrokapcsolók, infrakapuk rendben, működnek, kuplung jó.

Amit sikerült felderítenem, hogy maga a nyitódás összefüggésben lehet a másik

(előbb záródó, egyébként zárva is maradó) kapuszárny motorjának rendszeres,

2-3-5 percenként hallható kattanásával.

A vezérelt nyílás-zárás egyébként problémamentes.

 

Ötlet?

 

Köszönöm!

 

Prof

eadams Creative Commons License 2012.08.20 0 0 58

Az elgépelésekért meg elnézést.

1.000km-t vezettem ma le.

 

 

Előzmény: eadams (57)
eadams Creative Commons License 2012.08.20 0 0 57

Elég egzotikis cucc ez..

 

Itt találsz egy alkatrészrajzot és egy használati útmuatatót.

http://www.smolka-berlin.de/includes/download_pdf.php?ID=229

http://www.smolka-berlin.de/includes/download_pdf.php?ID=228

 

A forgalmazó meg az Einhell Hungária Kft. 1089 Vajda Péter u. 12

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: rigiarnii (56)
rigiarnii Creative Commons License 2012.08.17 0 0 56

Szia,

megjött a vezérlés, be is szereltük. Egy pár alkalommal nyílt mindkép kapuszárny, de most az egyik vmiért nem akar nyílni. Elvileg áraom kap, szerintem maga a hajtómű vmelyik alkatrésze adta meg magát.

Hol lehet ehhez a típushoz bármifél alkatrészt kapni?

Előzmény: eadams (54)
jlaczka Creative Commons License 2012.08.14 0 0 55

Hali mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy Mhouse cl2 kapunyitó vezérlő panelhez. Tudjátok-e hol lehet ilyet beszerezni, vagy javítattni?

Villámcsapás érte.: a trafót újra tekertem panelon vizsont 3db ELCO tönkrement. kicseréltem, de egy mozgatási beállítás után az egyik motor nem megy.

jlaczka@citromail.hu

eadams Creative Commons License 2012.07.30 0 0 54

Ha a motorod 12 vagy 24V-os, akkor ez jó neked. Az einhell FA-G 24V-os azt hiszem. A linken ajánlott 24V-ban jó ár.

Előzmény: rigiarnii (53)
rigiarnii Creative Commons License 2012.07.29 0 0 53

Szia,

Győrben lakom.

 

Időközben írtem pár cégnek akik ilyesmivel foglalkoznak, s az egyikük az alábbi vezérlést ajánlotta:

 

http://www.digitalmind.hu/alkatresz-vezerles-villogo-lampa/663-twist-12-24v-szarnyaskapu-vezerles.html

 

Nem tudom, hogy ez valóban jó lehet-e...

 

Még próbálom kicsit körüljárni a témát, mert ezen a terülten sajna nem nagyon vannak ismereteim.

 

üdv,

rigiarni

Előzmény: eadams (52)
eadams Creative Commons License 2012.07.27 0 0 52

Ehhez nagyon necces alkatrészt kapni. Esetleg keress hozzá új vezérlést.

Hol laksz?

Előzmény: rigiarnii (51)
rigiarnii Creative Commons License 2012.07.25 0 0 51

Sziasztok,

 

Van egy Einhell FA-G 2601-es típusú kapunyitónk, ami sajnos elromlott. Úgy tűnik, hogy a vezérélés ment tönkre. Vagyis az egyik szárny nyílik, csak a másik nem.

Tudtok esetleg ajánlani vkit aki ért az Einhell cuccokhoz vagy esetleg hol kaphatnék hozzá alkatrészt?

köszi,

rigiarni

FlexWheeler Creative Commons License 2012.06.06 0 0 50

Eddig rendesen működött, megpróbálom amit írtál.

Előzmény: eadams (48)
FlexWheeler Creative Commons License 2012.06.06 0 0 49

Sziasztok,

 

Van egy ilyen kapunyitó szettem ami olyat csinál , hogy nyitásnál mintha az egyik motor megszorulna , aztán visszazár, néha megcsinálja ezt zárásnál is, komoly lehet a gond vagy valami beállítási gond? Azt mondták vigyem vissza és megnézik, de lehet nem nagy a baj.

 

Köszi

eadams Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48

Szia!

Ha mindig csinálja, akkor próbáld meg, hogy a két motort felcseréled a vezérlésben. Ugyan a nyitási sorrend nem lesz jó, de legalább kiszűröd, hogy a vezérlés vagy a motor a ludas és tovább tudsz lépni. A fotocella rendben van? Mindig csak az egyik szárny csinálja?

 

 

Előzmény: FlexWheeler (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!