Keresés

Részletes keresés

splattalon Creative Commons License 2013.05.08 0 0 105

szia

ahogy leirtad ,igy hirtelen már mindjárt nem tűnik annyira vészesnek :-)

nekiugrom ahogy tudok.

készitettem még a vezérlésről képeket feltettem a dropboxomra.

igy konkretizálhatjuk a bekötést célirányosan,ha neked nem okoz gondot.

köszönöm az eddigi segitségedet is,hálás vagyok.

képek:  https://www.dropbox.com/sh/pws90s0fdmvgttt/-pdrH34tRF

 

köszönöm

üdv

Előzmény: eadams (104)
eadams Creative Commons License 2013.05.07 0 0 104

Keine pánik, pikk-pakk lesz. A vezérlés rajzát nézegesd magad is rájössz.
Hol kezdjük:
1 A motor nem Mover, hanem Meko. A boltban ahol vetted a marketing kedvéért csúnya módon picit ferdítenek a zemberek. A Mover név már jól bejáratott,  business is business, többi nem számít. A gyártó ugyanaz, de nem egyszerűen új design ez, mivel részben az alkatrészek is mások. Egyébként semmi baja, csak a történelmi hűség kedvéért írtam le.
2. Infra: egyik infra csak tápot kap két vezetéken, a vezérlés 12V DC - és + kapcsairól. A másik infra tápot ugyaninnen kap, a másik két szála megy a vezérlés safety fot1 és com kapcsaira. Ez a kontaktus alapból zárt, ha elállod az infra útját nyitott lesz. Az infra zacskóján ott a bekötés.
3. Motor. Zöld-sárga a föld, a szürke a közös, a barna és a fekete a két irány. ha nem jól emlékszem a színekre semmi gond majd mindjárt leírom mi a jelenség. Szürke megy a vezérlésbe motor N kapocsba, a barna és fekete lesz az OP és CL. OP és CL-be kösd a külön kapott kondenzátort is. 
4. Végálláskapcsoló emlékeim szerint egy fehér és két barna vagy lila. Azért egy műszerrel mérd ki melyik a közös, a színekkel hadilábon állok. Gondolom egy ilyen mérés megy, de ha nem, akkor neki se kezdj a bekötésnek. Ha a fehér a közös, akkor ez megy a vezérlés Limit SW COM-ba. A nyitó oldali ág az OP-ba, a záró a CL-ba. A végállás elütő lemezt a fogaslécre szereld, amikor a kapu a végállásokat eléri, az fogja elütni a kapcsolót, hol egyik, hol a másik irányba. Tologasd a sínen a lemezt, amíg neked megfelelő nem lesz.
5. A kaput félállásba állítod. Áramot adsz a vezérlésnek, betanítod a távkapcsolót (pici gombot megnyomod a panelen, majd egy gombot a távkapcsolón, kész). Áramszünet után először mindig nyit a kapu. ebből indulj ki. Ha nem nyit, hanem zár akkor nem jó a motor bekötése. Két szélső vezetéket cseréld fel. (Motor OP-CL) Vagy a vezérlésben fordítsd meg a sorkapcsot.

 


Ha nem jól kötötted be a motort:

-áramszünet után nem nyit, hanem zár: két szélső vezeték csere

-egyik vagy mindkét irányba nem mozog, csak búg: nem az a közös szál amit bekötöttél, csere. Vagy kifelejtetted a kondit.


Remélem segítettem, szólj ha nem volt érthető, hulla fáradtan írtam.

splattalon Creative Commons License 2013.05.07 0 0 103

sziasztok

remélem tudtok segiteni.

tolókapura alakitottam at a kapumat.jelenleg ott tartok,hogy már csak a motort kellene beröffinteni hozzá.

Proteco 8N lett a választás.kaptam hozzá magyar leirást is,de mivel első ilyetén bekötésem igy kissé félek tőle.

elvileg semmi extra,motor a helyén,fogasléc felszerelve.infrát kaptam hozzá amit szeretnék is feltenni.

kábelek kivezetve a motorhoz.

Az lenne a kérésem,ha valaki szájbarágósan  leirná vagy lefotózná(még jobb lenne) a bekötéseket azt nagyon megköszönném.

a leirásban is  2 eres és 4 eres kábelt irnak az infrákhoz ami nekem hirtelen ijjesztőnek tünt :-)

plusz forgattam vagy 2 napig a végállás lemezeket is amiket kaptam hozzá,felszerelés szempontjából.:-)

látom előre,hogy minden egyszerű és evidens lesz,de szerintem nagyon beparáztam előre az a baj.

Kérnék bárkit akinek hasonló megoldású és márkájú kapunyitója van,vagy csak ért hozzá az segitsen.

a kapott dokumentumokat  feltettem ide:

https://www.dropbox.com/sh/pws90s0fdmvgttt/-pdrH34tRF

fehergeza1@gmail.com cimre kérném a válaszokat ha lesz. :-)

köszönöm

 

eadams Creative Commons License 2013.05.06 0 0 102

Szia!

 

Micsoda csoda motoros cuccok :-)

 

Én is csak az angolból merítek. 

A 12. oldalon van. Aszongya' hogy:

-fel van kódolva gyárilag 

-új kód: nyomd a távkapcsolón a T1 és T2 gombot amíg a vezérlésben a LED nem világít folyamatosan

 engedd el a gombokat a LED kialszik

 nyomd meg azt a gombot amire programozni akarsz, a LED villan

 innen kicsit fura, de a logikája az egyedi kód kialakítása lehet:

 aztán nyomd meg a T1 és T2 gombokat felváltva ahogy tetszik 12-szer az új egyedi 12 bites kódolás kialakításához

 ha sikerült a 13. nyomásra a LED összevissza villog :-) 

 

 

Előzmény: ihead (99)
eadams Creative Commons License 2013.05.06 0 0 101

Szia!

 

Szerintem nem. 

70%-al több, az nem jön vissza soha.

 

 

addle-brained Creative Commons License 2013.05.02 0 0 100

Sziasztok!

 

Szerintetetk ez az automatika megér plussz 70e FT -t (szereléssel) egy hasonló tudású http://www.gardengate.hu automatikához képest? (Az áll. kijönne 100e -ből szereléssel.)

 

Hörmann RotaMatic 2 SK 

http://www.normatic.hu/garazskapu/katalogus/rotamatic_szarnyaskapuhajtas

 

kösz,

ad,,

ihead Creative Commons License 2013.04.27 0 0 99

Tisztelt Adám ! (eadams)

 

Egy Ducati HC124-es kapunyitóm van , amelyben (netes képekről azonosítva) egy CTR43-as panel található. A (LEDek:Zöld ,sárga,piros) gombok: P1,P2 , potméterek:T1,T2. A távirányítóm elfelejtette a kiskapunyitást , ezt szeretném beprogramozni. A távirányítóim eredetiek (6203?-netes képekről azonosítva)  Kérném segítségét. Köszönettel:Csaba

kajti11 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 98

köszönöm

Előzmény: eadams (97)
eadams Creative Commons License 2013.04.11 0 0 97

Ebben neked kell döntened.

Nagyjából ugyanaz a kategória.

 

A láncos stabilabb, tovább tart, a szíjas picit csendesebb.

 

Nézz utána melyikben van elakadásérzékelés, azt részesítsd előnyben.

 

Előzmény: kajti11 (96)
kajti11 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 96

SOS SOS!

Előzmény: kajti11 (95)
kajti11 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 95

Köszönöm, de sajnos az ár fix (egy Bery billenőkaput (utólagosan szigetelt 2cm lábazatival) kell meghajtania.

Nem akarok annyit költeni a hajtásra, mint amennyibe ez a kapu került.

 

Előzmény: eadams (94)
eadams Creative Commons License 2013.04.07 0 0 94

Sommer duo vision. Alighanem kenterbe veri az összes felsoroltat. Mind a hajtás megoldását, mind a biztonságot és a hátteret tekintve.

Sajnos árban is. 

 

A Hörmann valóban brand.

Ezt ők jól csinálják.

 

Előzmény: kajti11 (93)
kajti11 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 93

Sziasztok!

 

Garázskapunyitót szeretnék venni a következő 3 termék jöhet szóba (ár):

 

V2-50 kg ~38000 Ft sebesség 11 cm/s lassít láncos

Rewlex S60 ~33.000 Ft sebesség 17cm/s lassít láncos

Hörmann Liftronic 50 Kg 40.000 Ft sebesség 10,5 cm/s lassít???       bszíj

 

Elméletileg mindegyikhez lehet kapni + távirányítót

 

A kérdésem az lenne , hogy melyiket helyeznétek előtérbe. Tudom, hogy a hörmann név a piacon, de ezt a garázskapunyitót nem igazán karolja fel, lehet, hogy kínába gyártatja a csóroknak, és a barkácsáruházakba teríti, (még a lassításra vonatkozó infót sem találtam).

 

Köszönöm a segítségeteket. Kajti

 

 

Hörmann úr! Creative Commons License 2013.04.02 0 0 92

Szia.

 

Nem sok esélyt llátok rá. Nem ismerem annyira,de szerintem nem fogja megtanulni. Esetleg univerzális távirányító megtanulhatja mindkét rendszert.

 

Üdv

jkalo Creative Commons License 2013.04.02 0 0 91

Szia Hörmann Úr,

 

még annyi, hogy

 

az ebay-es távirányitók is ugrókódosak.

Szerinted az egyik gombra a SMES vevö-t belehet tanítani, a másik 3 gombot pedig az ebay-es vevöhöz rendelném hozzá? Müködhet ez így is?

 

üdv

Kalo

Előzmény: jkalo (90)
jkalo Creative Commons License 2013.04.02 0 0 90

Szia,

 

kösz a megerösítés.

Addig is, míg az alábbi adó+vevö szettem megérkezik, eljátszadoztam a motorokkal. Nyomógombról müködtetve primán mükszik.

 

http://viewitem.eim.ebay.hu/4-Road-RF-Wireless-Remotes-433MHZ-Rolling-Code-HCS301-Relay-Receiver-Modules/271067230571/item

 

Ja és mint kiderült, a Nice tolómotorba SMES 4ch-s vezérlö és 1ch-s átalakító van beépítve. A SMES 4ch-s vevöhöz létezik külsö 4ch-s fogadó. (De az ebay-es szett jóval kedvezöbb, mint itthon 4 SMES táv + 1 SMES 4ch-s fogadó.)

 

Ha megérkezik, a tapasztalataimat itt megírom.

 

Üdv

Kalo

 

 

 

Előzmény: Hörmann úr! (89)
Hörmann úr! Creative Commons License 2013.03.29 0 0 89

Szia Kalo!

 

A kép szerint 1cs., mert 1 db relét látok rajta.

 

Üdv

Előzmény: jkalo (87)
Hörmann úr! Creative Commons License 2013.03.29 0 0 88

Szia. Bocs,de nem voltam gépközelben. A stoppot ha nem használsz rá külön kapcsolót akkor a közössel rövidre kell zárni:

Came 1-2pont. Nice 7-9.

 

A vevőnél neked csak a záró kontaktra van szükséged. Tehát:

 

Came: com: 2

No: 7

 

Nice:

Com: 7

No: 11

 

Ide kösd be a vevőn lévő relé kimenetet.

 

A fotocelláknak kell 12 vagy 24 volt táp, és az  egyiken van egy relé kimenet. ha van Com-Nc-No kimenete akkor neked a Com-Nc -t kell bekötni, Came 2-C1, Nice: 7-10 pont közé (ha van benne rövidzár azt ki kell venni)

Előzmény: jkalo (86)
jkalo Creative Commons License 2013.03.18 0 0 87

Szia Hörmann,

 

közben bújtam a netet és egypár dologra rájöttem, de pár újabb kérdés is előjött.

 

Az ebay-es jumpereket, ha üresen hagyom, akkor pillanatnyi módban kapcsol, ami elvileg nekem kell.

Viszont a Nice RO1000-nek van egy kimenete (41-42), ha FLOXI2R 2ch vevőnyák van beleépítve. Na ez az amiről nem találok infót a nyákon, hogy 1 vagy 2 ch-s, mert ha kettő akkor nem kéne új vevőegység csk 2ch távadó.

 

 

Előzmény: Hörmann úr! (85)
jkalo Creative Commons License 2013.03.18 0 0 86

Szia,

 

köszönöm a megerösítést.

Igen 24 V -ak, de ez legyen a legkevesebb, egy plusz adapterrel ez megoldható.

 

A bekötésben tudnál segíteni?Az ebay-es vezérlö elvileg tud puls módban müködni, de nem értem, hogy ez a valóságban hogyan kell huzalozni és a jampereket (J1 / J2 /J3) beállítani.

Modes:
Toggle: Press-> On, Press again ->Off
Momentary: Press->On, Release->Off
Latched: Press->On, Release -> On

 

Came ZL52 panel sorkapocskiosztás 3. oldalon:

http://ebookbrowse.com/gdoc.php?id=95461048&url=f1270388e628118f16ce32cad53d8a29

 

http://ebookbrowse.com/gdoc.php?id=95461047&url=a28d52700bff083f6378d7fd699d8be1

 

Itt az ebay-es vezérlés relékimeneteit hogy illik összekötni pl. a CAME-al ?

Ez így jó lenne:

   A=NC ->  Came sorkapocs 1. "pulsante di Stop ( n.c ) " kimenetre

   B=NO ->  Came sorkapocs 7. "pulsante apre-chiude ( n.o. ) start kimenetre

   C= Common (közös)  ->  Came sorkapocs 2. közös

 

NiCE RO1000 panel sorkapocskiosztás:

http://manuals.easygates.co.uk/nice-robo-ro1000-ro1010-connections/

 

A=NC ->  Nice sorkapocs 9. "Stop" kimenetre

B=NO ->  Nice sorkapocs 12. "Open" kimenetre

C= Common (közös)  ->  Nice sorkapocs 7. "Common" közös

A 2db Fotocella pedig a 7. "Common" és 10. "Photo" kimenetre

 

Kösz

Kalo

Hörmann úr! Creative Commons License 2013.03.18 0 0 85

Szia jkalo!

 

Szerintem jó lesz. Csak a tápellátásával lehet gond, mert úgy tudom a Came és a Nice-on  is 24 v a vezérlő feszültség. A kimeneteket pedig a nyomógomb bemenetre kell bekötni.  (b-c pont)

Előzmény: jkalo (84)
jkalo Creative Commons License 2013.03.17 0 0 84

Sziasztok,

 

remélem tud valaki kapuvezérlés témában segíteni vagy útmutatást adni.

 

Adott  

- egy CAME SMR9211 ('95) garázskapumozgató, amelyből sajnálattal hiányzik a vevő egység és távírányító (nyomógomról üzemel már hosszú ideje), és  

- egy beépítésre váró NICE RO1000 tolókapumotor, amelybe (ha jól gondolom) gyárilag benn van a vevőegység(?), de távirányítóm ehhez sincs.  

A hiány pótlására szeretnék megfelelő adó (2db) + vevő egységre javaslatot, ajánlatot és a beépítéshez műszaki leírást kérni.  

Lehetőség szerint (költségminimalizálás céljából) egy darab 2ch vevőegység sem lenne gond, mert a két motor közé (a tápkábeleken kívűl) egy 3 eres kábel is beépítésre került.

 

Az ebay-en találtam egy ilyen 2ch-s adó +vevő egységet, de nem tudom, hogy ez megfelelő lenne az adott szituációban:


http://viewitem.eim.ebay.hu/2CH-RF-Wireless-Remote-Control-MomentaryToggleLatch-C/230384429571/item

 

Üdv

Kalo

fetya1 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 83

köszönöm, segített a hozzászólás és eadams-é is. Sajnos a Hormann-t nem tudom megfizetni, bárhogy is szeretném, garázsajtóban sem tudtam, ill. 400 euróval alacsonyabb ár jött ki a door com-os kapuhoz képest, ami gyakorlatilag majdnem ugyan az, majd a következő házban, ha sok lesz a pénzem, akkor választom ezt, köszönöm a választ

Előzmény: Hörmann úr! (71)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.14 0 0 82

A magyar doksikat mindig fenntartással kezelem, itt egy eredeti, ez kicsit másképpp írja: http://www.vratcom.com/docsx/SA03Head.pdf  7. oldal

 

 

Memorization of a new transmitter with activation of the P.P. (step-by-step) function

     - Press PGM button once for 2 seconds, the D4 LED starts flashing rapidly.

     - Within 10s, press the transmitter push-button which should be stored in memory with P.P. function.

 

Memorization of a new transmitter with activation of 2nd radio channel output (Terminals 16-17)

     - Press button PGM twice, each time for at least 2 seconds, the D4 LED switches on with fixed light.

     - Within 10s, press the transmitter push-button which should be stored in memory with 2nd radio channel function.

     - To exit the programming mode, wait for 10s or press the PGM button for 2 seconds, the D4 LED flashes regularly again.

Előzmény: Törölt nick (80)
mci75 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 81

Sziasztok!

 

Ismét megkérdem:

Távirányító ügyben szeretnék segítséget kérni.

Van egy proteco mover5-ös tolókapu nyitóm. Most vettem egy proteco libra garázskapu nyitót.

A régi tolókapuhoz van 2db microtx1/2/3emc/2000/ist/018cept-lpd i dgpgf/4/1/144-03/340796 típusú dip kapcsolós távirányítóm. Az új garázskapu nyitóhoz vettem 2db ugyanilyen távirányítót.

A tolókapu működik mind a 4 távirányítóval. Viszont a garázskapu csak a 2 újjal.

Tud valaki segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.05 0 0 80

Megcsináltam a törlés.

Van 4 táv amit szerettem volna felprogramozni ami hellyel közzel sikerült is. Valamiért nem lehet (nem tudom) a kiskapu funkciót rátenni a távokra.

A táp elvéve, pgm gomb nyomva, táp vissza adva. A led továbbra is villog, de a távokat már nem veszi.

Megnyomom a pgm gombot a villogás nem változik. Hosszabban nyomva a pgm gombot elalszik a led, majd elengedve gyorsan villog. Ekkor megnyomtam az egyik gombot a távon. A led kialszik és ismét ütemesen villog. Megnyomom kétszer a pgm gombot, a távon megnyomom a következő gombot, hogy a kiskapu funkciót is feltanítsam. Sajnos nem sikerült. A 4 táv nyitja a kapukat, de a kiskapu (egy szárny) nyitás nem sikerült, pedig eddig a két eredeti táv tudta.

Biztosan én bénázom valamivel, de a lednek sem lenne szabadna villognia(és a pgm gombot sem ilyen hosszan nyomták), legalább is a youtubon látható videó alapján.

Tudsz valami ötletet, hogy miért nem sikerült a kiskapu funciót feltanítanom?

 

Előzmény: eadams (78)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.05 0 0 79

THX!!! :-)

Előzmény: eadams (78)
eadams Creative Commons License 2013.03.05 0 0 78

De igen :-)

 

Ha törlöd a távirányítókat az összest fel kell újra tanítani.

Vedd el a tápfeszt a vezérlőtől.

Tartsd nyomva a PGM gombot és kapcsold vissza a tápfot.

Amikor már nem villog a kódókat törölte.

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.04 0 0 77

Nem jár ide senki hozzáértő aki tudna segítteni?

Tudtok olyan fórumot amit napi szinten látogatnak?

 

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 76

Valószínűleg az a vezérlés! http://data.hu/get/6260895/KMB.pdf

Ezexerint ezért villog a PGM led? Hogyan tudom a távirdák számát kitörölni?

Ha kinullázom a vezérlést a jelenlegi működő távokat újra kell tanítani?

Előre is köszönöm a választ! :)

 

 

Előzmény: eadams (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!