Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1681

300 rugóba beleférhetett volna valami borítólemez legalább, ami eltakarja a purhabot.

Előzmény: attamatta (1680)
attamatta Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1680

Ja, ....méretpontos .

Előzmény: Törölt nick (1679)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.22 0 1 1679

"Igényesen" néz ki.

Előzmény: attamatta (1677)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1678

Eltèrő szín, felülvilágító biztonsági üveggel, extra zárbetètekkel, ès kültèri kivitel, nem lèpcsőházi.

Mondom, mint egy trezor ajtó, van súlya, ès nem tudsz benyomni rajta semmit. Kèszítek majd kèpet mèg róla.

Előzmény: Törölt nick (1676)
attamatta Creative Commons License 2017.04.22 0 1 1677

Mondjuk ennyi habbal a tok körül még nem láttam ajtót....

Előzmény: Peet14 (1675)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1676

Gondolom a felülvilágitó meg az eltérö festés a 2 oldalon dobta 330 -ra. ez elég soknak hat. nekem ilyenek nem kellenek. az ajtó nyitott állapotáról nincs képed? ajtólap vastagsága zárórészek ilyesmi? nehéz ajtó /érezni benne az anyagot?

kivúlröl ajtólap lenti része lábbal nyomásra nem nyomható/nem mozdul /nehéz merev stabil?

Előzmény: Peet14 (1673)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1675

 

Bocs a sok hsz-ert

Előzmény: Peet14 (1673)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1674

Kompletten 330k volt

Előzmény: Peet14 (1673)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1673

Szia, mi Nivót tettünk be gangos ház első emeleti lakásába. Nem lötyög semmi benne, inkább olyan érzetre, mintha egy széf ajtót nyitnál. Hangszigetelése példás, nem hallani, ha az ajtó túloldalán porszívóznak. Könnyen megy a zár, szépen és gyorsan beépítették, nem tudok rosszat mondani róla.

 

Előzmény: Törölt nick (1672)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 0 0 1672

Sziasztok ! Debrecen közelében debrecenben tud valaki olyat aki olyasmi ajtót kinál mint a nivó-vagy omega?
Vagy esetleg valakinek van valamelyik otthon ?  Érdekelne vélemény tapasztalat-egy két fotót nagyon megköszönnék amin kinyitva látszik az ajtólap esetleg ha lehetséges.
érdekelne hogy a  nivónál vagy omegánál van e valamilyen lötyögés  az ajtó bezárt állapotában az ajtólap lötyög -mozog e a keretben ? Milyen a hang -hö szigetelése? -lépcsöházi zajok vannak nem gyengén....
Illetve kivülröl bezárt állapotban az ajtólapot alul megnyomva be lehet e nyomni -megindul -e avagy stabil ?
Jelenlegi Hi-sec -et akarom kicserélni olyanra ami 100 kg feletti massziv megbizható darab. Ami melett nyugodtan mehetek el otthonról (lépcsöház/panel)
Elöre is köszi ha képet tudsz feltenni / irsz  véleményt/segitesz!

gvarga82 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 1671

Szerintem menj el egy bemutatóterembe, ott láthatod élőbe az ajtókat... Azért majd ha kicserélték teszek fel képeket :)

A bejárati ajók cseréje is rablás... Most kértem be ajánlatokat, 2 ajtó (fürdő és háló) cseréje tokkal-vonóval 160-170 ezer Ft, mivel ezekbe a nyomorult panellakásokban nem magyar szabvány méretű ajtók vannak..

Előzmény: Duracellnyuffi (1666)
Peet14 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1670

Eco polar ajtókról van tapasztalat (Porta doors), vèlemèny?

Mennyire kell vajon fèlnem a használt fa miatt? Tartós?

SIMTDIToledo Creative Commons License 2017.04.03 0 0 1669

Szia!

 

Nekem már a 2ok Nivo ajtóm van, és ha nem kültérre néz, akkor teljesen jó, és 3 zár van rajta, de egy kulcs nyitja őket...

Kültérre nyí bejárati ajtómnál télen azért gond a páralecsapódás belül, de ezen kívül jó.

 

Üdv:

SIM

Előzmény: Jozsó (1668)
Jozsó Creative Commons License 2017.04.03 0 0 1668

Sziasztok,

 

Azt már levettem a fórumból, hogy olcsó kínait ne vegyek. Úgyhogy belőttem a pénzügyi keretet azoknak az ajtóknak a duplájára. De azt látom, hogy még így is nagyon szűkös.

 

Igazából két típus maradt:

 

Nívó - Ezt kb megtaláltam az ema.hu és a biztonsagiajtok.hu oldalon is kb hasonló ár. Ami zavar, hogy bár 5 ponton záródnak az az összes pont egy oldalon van, plusz 3 kulcs kell hozzá.

 

A másik az omega-béta. Ez majdnem tökéletes lenne, csak egy zár van rajta, amit hogyan fogok belülről bezárni, hogy még a többiek is haza jöhessenek?

 

Mit gondoltok? Ez már vállalható egy panel lakásban?

 

 

 

 

 

Peet14 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1667

Én bérházi lakásba Nívót vettem. Masszív, biztonságos, jól szigetel, de szépnek nem mondanám. Igaz oda nem is volt a cél, így elégedett vagyok vele, nem kell rács, és kiszűri a hangokat. 

 

Házba viszont fölöslegesnek tartom, és szebbet szeretnék, meg UV állót, valamilyen elfogadható alu betétest, ami jól szigetel, és szép.

Előzmény: Duracellnyuffi (1666)
Duracellnyuffi Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1666

Szia.

 

 

Ugyanebben a cipőben járunk. Lakást vettünk, és cserélni akarjuk a bejárati és az összes beltéri ajtót. Most bújom a netet, ezidáig nem sok sikerrel. Nekem a biztonsági ajtó azért nem tetszik, mivel olyan fura a kinézete . A honlapon még csak-csak, de azoknál, akik tettek fel képet, már nem jön be.

Előzmény: gvarga82 (1654)
Duracellnyuffi Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1665

Ajtóház Zrt.-ről vélemény?

Duracellnyuffi Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1664

Sziasztok.

 

Hasonló cipőben járunk. Lakást vettünk a 15.kerben (panel), és cseréltetni akarjuk a bejárati-és az összes beltéri ajtót.

Tanácsokat várunk cégekről.

 

 

egyfiú Creative Commons License 2017.04.01 0 0 1663

Mi hosszas kutakodás után végül a Nivó plus extra mellett döntöttünk. 280de biztos hogy szigetelt, és jó.  

Peet14 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1662

Szia, mire jutottál végül? Kíváncsi vagyok, mert hasonló cípőben járok

Előzmény: Miros (1636)
Peet14 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 1661

Sziasztok,

 

átmelném ide egy bejegyzésemet.

 

Műanyag bejárati ajtó után kutakodok, ami mind szigetelésben, mind esztékikailag megállja a helyét, de nem az aluminium ajtók árával ér fel. 140cm*200cm méretben lenne rá szükségem, a preferált, hogy a 40cm-es oldavilágító is nyitható legyen.

 

Lenne részetekről gyártó, kereskedő, akit ajánlotok? Mi a véleményetek a gavaplast betétekről vagy a Hofstadter ajtókról? Szeretném, valahogy feldobni az ajtót. Tetszenek az aluminium betétek (gavaplast), nagyban feldobják a műanyag ajtókat, de nem tudom, mennyire tartós, van-e hátulütője.

 

Nagyon jól illene a házhoz a szürke nyílászáró, de nem szeretném, ha 5 év múlva a nap kiszívná a színét. Ajánlanátok így a szürke színt? Az ajtó a ház déli oldalán van, éri a nap.

 

Egy közelítő példa, hogy mit szeretnék (nem tudom, hogy ez fóliás, vagy anyagában színezett)

http://hofstadter.hu/ablak-ajto/Elegance-02.php

 

Illetve beltéri ajtóknál a festett mdf mellett szavaztunk, amiből kellene 2 db, illetve 2 db kívűl futó toló, remélhetőleg egy fajtából. Lenne ajánlott kereskedő?

 

köszi

gvarga82 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1660

@egyfiú

csak most néztem az előző kommentedet... a DTP sajna nem fog kijönni abból a büdzséből, amit írtál... 

A NIVO ajtó egyébként nekem sem tetszik esztétikailag, de ott az alapkategória talán közelebb van az általad megjelölt árhoz...

A PRS-nél is van egyszerűbb kategória (Simple), az jelenleg 124+ÁFA + amit még kérsz (ha kérsz) + beépítés... Náluk a beépítés 32+ÁFA, szóval ott is ~200.000 bruttó a legolcsóbb...

Én amikor bementem hozzájuk, akkor megkérdezte a srác, hogy milyen árkategóriában gondolkodok. Mondtam, hogy jó lenne, ha 200-ba beleférnénk... Rögtön mondta, hogy, akkor csak egy ajtót tud megmutatni...

Illetve annyit még hozzátett, hogy ha nem akarok sokat költeni, akkor se kínai ajtót vegyek, hanem inkább valamelyik barkácsáruházból (vagy akárhonnan) egy tömör fa ajtót, mert az klasszisokkal biztonságosabb, mint a hisec meg társai...

 

 

Előzmény: egyfiú (1657)
gvarga82 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1659

A DTP-nél egy zárasajtók vannak. Az oldalukon van egy tervző is, ahol "összerakhatod" igényeidnek megfelelően az ajtót és kiadja az árat is.

Én kértem be tőlük ajánlatot, és csontra megegyezett azzal, mint amit a tervező kiadott.

http://www.ajtovarazslo.hu/

Előzmény: egyfiú (1657)
gvarga82 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1658

Végül is 3 ajánlatot kértem be: PRS, DTP, Zárka.

A PRS és a DTP gyakorlatilag egy áron mozognak...

A Zárka Kft. nálam kiverte a biztosítékot azzal, hogy a honlapjukon hirdetett ajtó... és most idézet következik:

„ZT 1/15 jelölésű biztonsági ajtó ára szállítva, szerelve, tölgy, bükk, mahagóni színekben: 224.000 HUF-tól"

Értem én, hogy –TÓL, meg lehet, hogy NETTÓ az a 224.000 (bár odaírva nincs), de adtak nekem árajánlatot bruttó 527.050 Ft-ról erre az ajtóra (kizárólag kukucskálót és toktakarást kértem „extraként").

Biztos, hogy jó minőségő az ajtó, de ennyit nem szánok rá...

Én végül a PRS mellett döntöttem, remélem nem bánom meg...

Előzmény: Freddy Dust (1655)
egyfiú Creative Commons License 2017.03.18 0 0 1657

Olyan ajtóra lenne szükségünk ami egy kulccsal több ponton záródik, és nem cilinderes a zár.

Kedvesemnek macera a több kulcs használata (ki érti ezt), és a cilinder kulcs is nagy. 

egyfiú Creative Commons License 2017.03.18 0 0 1656

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnénk venni biztonsági ajtót egy sorházba, amit kinéztem az a Nívó biztonsági ajtó, de nem nagyon értek hozzá hogy milyet is érdemes venni?

Laikusként azt gondolom, hogy az már jó, és alkalmazható kültérre is ami min. 5 ponton záródik, és van benne szigetelés, de láttam hogy kategorizálva vannak, bel és kültérire, de nem a lehúzásról van itt szó?

Miért nem jó egy panelba való kültérre? Miben másabb? Azért szereléssel együtt megszeretnénk úszni 130-150-böl.

Freddy Dust Creative Commons License 2017.03.12 0 1 1655

Kedves gvarga82!

 

A Zárka Kft-s ajtó szerintem jó választás. Én már vettem tőlük 10 évvel ezelőtt panelbe, de azóta elköltöztünk és most is csere előtt állok. Az biztos hogy régi cég, saját gyártású ajtókat forgalmaznak, egyedi méretben gyártják le, tehát nem kínai tucat termék. Szerintem ár /értékben sem rossz, nekem még esztétikailag is elfogadható. Nagyon masszív, van benne anyag rendesen, egyedül a mottura (széf zár, régi két tollú kulccsal) zár kicsit régimódinak tűnhet, de ők erre esküsznek mert nagyon biztonságos.

A kommunikációjuk nem a legkifinomultabb, gyakorlatilag úgy állnak hozzá ha kell, kell, ha nem nem, de a termék jó. Budapesten ingyenesen felmérik. Én most is őket favorizálom, pedig azóta van pár újabb cég a piacon.

A szintén magyar Nivó ajtó lehet még jó választás, de az nekem esztétikailag nem tetszik...

Előzmény: gvarga82 (1654)
gvarga82 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 1654

Sziasztok,

Én is bejárati ajtó csere előtt állok, és szeretném megosztani az eddigi tapasztalataimat.

Első ötletem az volt, hogy egy füst alatt letudom a 2 beltéri ajtóm cseréjét is (egy 1,5 szobás panelről van szó, ajtó csak a fürdőn és a hálón van).

És akkor jött a megvilágosodás… Nincs Budapesten olyan cég, aki minőségi biztonsági ajtókkal ÉS beltéri ajtókkal is foglalkozna… Na mindegy akkor először jöjjön a bejárati ajtó cseréje.

Arra hamar ráébredtem, hogy a 80-100 eFt körüli kínai csodák (Hi-Sec meg társai) ki vannak zárva. Na nem azért, mert paranoiás vagyok, csak, ha veszek valamit az legyen jó! Egyébként én is abba a hülye állatfajba tartozom, mint egyik fórumozó társam… évek óta az előző tulaj kulcsát használom :) Szóval még zárat sem cseréltem, nemhogy ajtót.

Ma elmentem a PRS nevezetű cég bemutatótermébe, hogy tájékozódjak.

Mindenképpen ajánlatos egy ilyenbe elmenni, mert sokmindent megtud az ember az ajtók felépítéséről, láthatja kettévágva a kínai óccó csodaajtót (basszus az tényleg 2 minimál lemez közte papírral…)

Aztán kértem tőlük árajánlatot az igényeimnek megfelelően:

A “Prémium 5” ajtó kukucskákóval, kívül-belül toktakarással, beszereléssel 303.530; előre fizetés esetén -6% (285eFt). Nem óccó az biztos…

Ma kértem be ajánlatot ugyanezekke a kiegészítőkkel a Zárka Kft-től is, a “ZT 1/15” biztonsági ajtóra is.

Kíváncsi leszek, hogy ott mennyibe fáj…

Egyelőre ennyi…

jattila48 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 1653

Az Andalf kft.-t ismeritek? Van tapasztalatotok vele?

És az A-Tech-Bau Bt. (http://www.biztonsagi-ajtok.hu)?

asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.26 0 0 1652

A NIVO ajtókkal nincs semmi baj. Nem erődítmény építése a cél, gondolom. Tökéletesen megfelel a célnak.

Előzmény: Tommy_Angelo (1641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!