Keresés

Részletes keresés

plumbeus Creative Commons License 2007.11.10 0 0 97
ön szerint hibás. ki különbség.
Előzmény: takarito (94)
plumbeus Creative Commons License 2007.11.10 0 0 96
az biztos. bizonyára az én erre megyek ti meg utánam ugyanilyan nehéz, miközben másoknál ugyanezt kifogásoljuk. kinek nem ingje nyilván nem veszi magára. bagyon klassz a szubjektyv vélemény ha az úgy van kezelve
Előzmény: landdie (86)
takarito Creative Commons License 2007.11.10 0 0 94

Pál apostol teológiájának igen sok pontjában bizonyíthatóan emberi okoskodás áll az alapjában. Nyilvánvaló, hogy egy Jézus után érkező ember hibás teológiájának függésében szereplő kijelentések az evangéliumban nem szerpelhetett eredeti környezetben, Jézus ajkáról.

 

Előzmény: Törölt nick (87)
josag Creative Commons License 2007.11.10 0 0 92
Fontos az, hogy ki mit mondott? Lehet az a bibiliàban vagy màshol is. Szerintem egyetlen hiteles mindenki szàmàra a sajàt lelke. Annak hangjàt pedig mindenki ugy hallja meg ahogy akarja, csak akarni kell.
takarito Creative Commons License 2007.11.10 0 0 89

"Na és mi alapján hiteles egyik, mi alapján a másik?"

 

A TELJES evangélium értelmezése alapján megrajzolható egy olyan Jézus  jellem és mondanivaló, amely nem fér össze olyan cselekedetekkel, amiket az evangéliumi történetek néhol előadnak. Ilyen pontosan a fügefás történet, amely egyáltalán nem történt meg.

 

Ama bizonyos megvádolt "saját igazságérzet" az, ami gyakorlatilag a te igazság szeretetedet tudná felmutatni. Ha ilyen neked nincs, akkor egy báb leszel valamilyen tanító hitetésének áldozataként.

 

 

Előzmény: Törölt nick (79)
landdie Creative Commons License 2007.11.10 0 0 86
Elég nehéz lenne definiálni az objektív igazságérzetet....:)))
Előzmény: plumbeus (83)
plumbeus Creative Commons License 2007.11.10 0 0 83
talán jobb lenne a szubjektívet szubjektívnek tartani? vagy a szubjektívet nevezzük objektívnek? 
Előzmény: landdie (81)
landdie Creative Commons License 2007.11.10 0 0 81
Talán jobb lenne, ha nem foglalkozna a saját igazságérzetével? :-)))
Előzmény: Törölt nick (79)
plumbeus Creative Commons License 2007.11.10 0 0 80
na hát ezt értem is meg nem is asszem inkább mi van?
Előzmény: takarito (78)
takarito Creative Commons License 2007.11.10 0 0 78

A topicnyito hozzászólásban a HITES nézete hibásan azonosítja a kétféle történetet csak azért, mert gyümölcstelenségről beszél mind kettő evangéliumi történet.

 

A lényegi különbség, amit a HITES hozzászóló nem lát, az az, hogy a hiteles szőlőtőkés példázatban a gyümölcstelenség alaptermészetének magyarázatáról van szó, a hiteltelen fügefás példázatban pedig az alaptermészetében már gyümölcstelen fügeffa megbüntetéséről, megátkozásáról, elítéléséről, elszárasztásáról.

 

Nem  mindegy, hogy valami egyszerűen nem sikerül, vagy pedig azért mert nem sikerül még el is átkoznak érte.

 

A topicnyitó HITES hozzásszólásban tehát a szokásos értelemzavaró keresztény  technikával találkozunk, amely a lényeges különbség elfedezése mellett a lényegtelen azonosságra emeli a hangsúlkyt és ezáltal von le hamis következtetést.

 

 

josag Creative Commons License 2007.11.10 0 0 77

Én is alig 20 kilòméterre szàrmazom onnat, de még tirpàkkal nem talàlkoztam soha.

Előzmény: Törölt nick (76)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75

Hát igen nehéz  fórumkrisztusnak lenni.

Mindenhol hirdetni kell az igét. DDDDDDDDD

Előzmény: kerekeper (74)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 74
Jól cserbenhagytad a topikodat, de tudom a másikon izgalmasabb...
Előzmény: Törölt nick (70)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 73
Tegnap a vita hevességében átsiklottam felette...benne van az emberi szabadságvágy, minél több a tiltás, annál inkább szeretnénk lerázni a hámot.
Előzmény: nemmondod (72)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 72

Én is egy másik topicban olvastam és igen jót röhögtem rajta.

Valójában ez a Mel Brooks amerikai parodista által készített rövid filmecske leírása.

Előzmény: kerekeper (71)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 71
Különben érdekes volt a bibliai történeted a másik topikban, csak valahogy elkerülte a figyelmemet, most néztem utána.
Előzmény: nemmondod (65)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 68
Akkor ismét teljesen nyilvánvaló, hogy a HGY-s prédikátor hülyeségeket beszél.
Előzmény: Törölt nick (66)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 65

Nem gond, én elolvastam valamikor az egész Bibliát, és már 16 évesen levontam a konzekvenciát, hogy ez csak egy szép és nagyon hosszú mesekönyv.

A  nyitó szövegben félreértelmeztél valamit, nem átokra utal.

Előzmény: Törölt nick (64)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 63
Játszhatunk Bibliai iskolát is, de megjegyzem, hogy én nem vagyok keresztény és abszolút ellene vagyok a mai modern keresztény vallás gyakorlásnak és az egyház hatalmát is eltúlzottnak tartom.
Előzmény: Törölt nick (62)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 61
Biztos, hogy így van, de én pl. az ujságban olvastam, és célravezetőnek találtam, egyszer alkalmaztam is, túl jól sikerült....
Előzmény: nemmondod (58)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 60
Mi a 2. tanítása szerinted?
Előzmény: Törölt nick (54)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 59
Reméljük megteszi...
Előzmény: Törölt nick (57)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 58

Így ebben a formában, igen.

Bár lehet hogy még pár millióian ösztönösen ezt teszik.

Még a legkomolyabb traumákat is fel lehet ezzel a módszerrel dolgozni.

Előzmény: kerekeper (53)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 56
Történt valami baja, nem tett feljelentést?
Előzmény: Törölt nick (55)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 53
Jó módszer, Te találtad ki?
Előzmény: nemmondod (52)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 52

Én azt a módszert alkalmazom, hogy végiggondolom azt eseményt, ami ezzel az emberrel kapcsolatosan velem megesett, majd elengedem azt az érzést amit kiváltott belőlem.

Ilyenkor ezután arra is gondolok, hogy egyformán  fontos a megbocsátás és az elengedés is.

A lényeg, hogy nem kell állandóan a régi eseményeken rágódni, ami elmúlt, az elmúlt, jönnek még más élmények és tapasztalatok...

Előzmény: kerekeper (49)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 51
De nem vertétek meg, úgye nem?
Előzmény: Törölt nick (50)
kerekeper Creative Commons License 2007.11.10 0 0 49
Azt olvastam valami nőknek szóló lapban, hogyha valakit nagyon utálsz is, egyszer próbálj rá szeretettel gondolni, így a másik utálatát kissebbíted, s egyre csökkenni fog az egymás iránti gyűlölet. Az biztos, hogy a vérnyomásod ettől talán lejjeb megy.
Előzmény: nemmondod (45)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 48

Fórumkrisztus Jézus első és legfontosabb tanítása a megbocsátás volt, ezért te is gyakorold!

 

Bár nem igazán lehet a  mai világban a "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel elvet követni", de azért valamilyen formában érdemes ezt megfontolni.

 

Azaz, ha valaki nekem esik , azaz fizikailag megtámad, akkor megvédem magam, de úgy ütök vissza, hogy abbahagyja a támadást és nem okozok neki tartós fizikai sérülést sem.

Ja és közben haragot vagy gyűlöletet sem érzek, vagy jó gyorsan elengedem ezt az érzést.

Előzmény: Törölt nick (40)
nemmondod Creative Commons License 2007.11.10 0 0 45

Jó fiú vagy jó leány vagy, így kell ezt!

Egy haraggal teli erős gondolat az utált személy felé ugyanis megegyezik az átokkal.

Ha többször így gondolsz rá, akkor újra és újra elindítod felé, aminek meg lesz a következménye.

Előzmény: kerekeper (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!