Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Aki nem ÁTKOZ az nem követi mindenben JÉ
Topikleírás:Ez nyilvánvalóan nem egyezik a folyamatosan a szeretettől csepegő Jézus képpel. De az nem is a bibliai Jézus. Mert a valódi Jézus egyértelműen a hit EGYIK cselekedetének mutatta be azt, hogy átkot mondott. Az ÚSZ az emberekre gyakran használ növényi képeket szimbólumként. Az ítélettel kapcsolatban is. 4. Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok. 5. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek. 6. Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket és a tűzre vetik, és megégnek. Itt Jézus szőlővesszőként mutatja be az embereket. Az ítélet a levágatásban, és az ebből következő megszáradásban realizálódik. A szőlővesszős történetben is a gyümölcstermés volt a központi kérdés. A fügefásban is. A szőlővesszős történetben az ítélet következménye a megszáradás. A fügefásban is. A szőlővesszős történetben a növény valójában az embert jelentette. A fügefásban is. Teljesen nyilvánvaló, hogy a két rész ugyanarról a témáról szól, csak más aspektusait emeli ki. Teljesen nyilvánvaló, hogy a fügefa megátkozása is egy olyan prófétai cselekedete, volt Jézusnak, amiben a gyümölcstelen fügefa, ugyanúgy az emberekre vonatkozik, mint rengeteg más helyen, ahol növényi szimbólumokat használ az emberekre az ÚSZ.
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:Törölt nick
Létrehozás dátuma:2007.11.10 07:59
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!