Keresés

Részletes keresés

hingyigabi Creative Commons License 2007.11.16 0 0 38

"Menetrendszerkesztők figyelmébe ajánlom!"

Figyelmükbe ajánlod az írásodat, vagy kérdezel tőlük?

 

"Mikor fogjuk megérni"

Nem mostanában.

Ennek oka, hogy annak idején a napi 5 pár gyorsvonat(és Expressz) mellé tették be a napi 5 pár IC vonatot, ezzel megduplázva az utazási lehetőséget. (A 10-es és 29-es vonalon közlekedő gyorsvonatoktól most az egyszerűség kedvéért tekintsünk el.)

Ezt a szolgáltatásnövekedést mára már természetesnek veszik a szombathelyi térségben és nem szívesen engednének belőle. Persze lehet játszani a gondolattal, hogy:

- a 20-asra tereljük az IC vonatokat, a 16-osra a gyorsokat

- a 20-asra tereljök az IC vonatokat és meghagyjuk a gyorsokat, így 1-2 órás követés valósul meg, felváltva két vonatnem

- a 20-asra tereljök az IC vonatokat és hibridként közlekednek

 

"remélem, talán már jövőre"

Biztos, hogy nem, mert az a menetrend már nyomdában van és abban a mostani verzió szerepel néhány perces módosításokkal.

2009-ben, ha sikerül kiterjeszteni az ITF-t erre a földrészre is, akkor talán más koncepció szerint terveznek majd.

 

"állítólag jövóre a gysev felújítja és villamosítja a Szhely-Szentgotthárd vonalat, így egész végig villanymozdonnyal mehetnének a szerelvények, pl a grazi IC is."

Állítólag. Majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége.

(Ha megmarad a 16-oson a grazi IC vonat, akkor elég hülyén fog kinézni, hogy Szombathelyen visszakapja a villanygépet.)

 

"Igazából nem is értem, hogy eddig miért Csornán át közlekedtek, miért nem Veszprémen át."

Részben kívánatnövekedés (lásd fentebb) részben térségek összekapcsolása (Szombathely-Csorna-Győr) részben azért, mert így a csatolással kevesebb mozdony kell.

Előzmény: vonatozó (36)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 1 37

Mikor fogjuk megérni, hogy a szombathelyi IC-k a 20-ason közlekednek (remélem, talán már jövőre), állítólag jövóre a gysev felújítja és villamosítja a Szhely-Szentgotthárd vonalat, így egész végig villanymozdonnyal mehetnének a szerelvények, pl a grazi IC is. Igazából nem is értem, hogy eddig miért Csornán át közlekedtek, miért nem Veszprémen át.

 

Mert például 35-40 perccel nőne a menetideje... És ennek lehet az utasok nem örülnének. Amúgy is ott vannak a gyorsok, azok arra mennek.

Előzmény: vonatozó (36)
vonatozó Creative Commons License 2007.11.16 0 0 36

Menetrendszerkesztők figyelmébe ajánlom!

Mikor fogjuk megérni, hogy a szombathelyi IC-k a 20-ason közlekednek (remélem, talán már jövőre), állítólag jövóre a gysev felújítja és villamosítja a Szhely-Szentgotthárd vonalat, így egész végig villanymozdonnyal mehetnének a szerelvények, pl a grazi IC is. Igazából nem is értem, hogy eddig miért Csornán át közlekedtek, miért nem Veszprémen át. 

M41 2305 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 35
Üdv! Szeretném szépen kérni, hogy aki rendelkezik az új MÁV menetrend tervezettel, a 29-es vonal oldalait szíveskedjen nekem elküldeni. Tehát attól várnám a segítséget, aki eme tudás birtokában van. Köszönöm előre is!
vonatozó Creative Commons License 2007.11.14 0 0 34

Sziasztok, el tudná valaki nekem küldeni mailben az új menetrend-tervezetet?

Cím a Vasúmániások ide/vonatbuzulls topicban a Vonatozó nick alatt megtalálható!

Nagyon érdekelne. Köszi előre is.

Bocsi, korábban elírtam a nicknevet.

vonatozó Creative Commons License 2007.11.14 0 0 33

Sziasztok, el tudná valaki nekem küldeni mailben az új menetrend-tervezetet?

Cím a Vasúmániások ide/vonatbuzulls topicban a Vasutazó nick alatt megtalálható!

Nagyon érdekelne. Köszi előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.14 0 0 32
A 2007/2008-as mentrend mikor jön ki hivatalosan?
maxi mátéé Creative Commons License 2007.11.03 0 0 30

Hello4

 

Valaki betudná scannelni a 2003/2004 és a 2004/2005 menetrend Szombathely-Szentgotthárd és Szentgotthárd-Szombathely részét!

Előre is köszi

tataia Creative Commons License 2007.10.31 0 0 29
Nézd meg a 100a vonal vágányzári menetrendjét a www.mav.hu-n!
Előzmény: Szergejbarát (28)
Szergejbarát Creative Commons License 2007.10.31 0 0 28
Skacok, tudtok valamit arról, hogy a Nyugatiból fog-e 06:35-kor Monorra indulni vonat, vagy csak 06:50-kor? Régóta eltérő híreket kapok arról, hogy lesz egy 35-ös is, de egyik emlegetett dátum óta sincs ilyen.

Köszi!
tompysoft Creative Commons License 2007.09.14 0 0 27
És a 39818 Csornán 30 percet, 10 perc menetidő után meg még 15öt? :(
tataia Creative Commons License 2007.09.14 0 0 26

Azért, mert a horvát oldalon gépcsere + útlevélvizsgálat, a magyar oldalon pedig újabb útlevélvizsgálat van.

 

(ez nem Hegyeshalom, hogy 3 percre áll meg vezércserére, majd megy tovább)

Előzmény: BSM-686 (25)
BSM-686 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 25
812/259 vonat mért áll Magyarbólyon 17 pecet Beli manastirba 26 pecet?
258/813 nál is ugyan ez a kérdésem h mér áll Beli manastirba 40 percet Magyarbólyon 15 percet?
Excelsior84 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 24
Az EC valamivel gyorsabb, de nem olcsóbb. Az az egyetlen vonal, ahol az EC/IC érdemben nyújt valami többet a gyorsvonathoz képest.
Előzmény: Törölt nick (23)
Excelsior84 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 21
A MÁV-IC-kről és EC-kről folytatott minden vita értelmetlen. Míg más országokban van TGV, ICE, Thalys, SuperCity, addig itt egyre pusztulnak az IC-k, egyre több helyen állnak meg.
A Citadella lehet, hogy pontos, de lehetetlen időpontban közlekedik, és irdatlan hosszú a menetideje...
V63-008 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 20
Nem a Hz a legnagyobb bűnös a késésekben hanem hogy Dobován kiép az úniúból majd gyékényesen vissza és a határon megkésetik és borul a bili! Hodoson nincs ilyen gond! ( Aki IC Citadellázik tudja hogy menet rend szerint érkezik a határra és menetrend szerint( 10 perc) tovább is indul és GO! Pest)
v_peti Creative Commons License 2006.08.08 0 0 19

Tényleg elég sz*r koradélután arrafelé a menetrend. De jövőre biztosan jobb lesz, ha ütemes lesz.

 

 

Előzmény: bindera (0)
v_peti Creative Commons License 2006.08.08 0 0 18

Decembertől ütemes menetrend. Ez minimum kétóránként garantál valamilyen gyorsvonatot, vagy hozzá hasonlót. Erről bővebbet talán István Gyuri mondhat. Őt az ütemes menetrend topikon lehet kérdezni erről.

 

Előzmény: István22 (13)
v_peti Creative Commons License 2006.08.08 0 0 17

Nem a taljánoknál szedik össze a sok késést ezen vonatok? Jó, tudom a Hz sem ártalan.

 

Előzmény: V63-008 (15)
hivi Creative Commons License 2006.08.08 0 0 16
2006. szeptember 23-án indul útjára a Gulyás Expres. Kismarosról 17:38-kor indul, Királyrétre 18 óra után érkezik. Ott meglepetés program, illetve a helyi vendéglőben Gulyás leves lesz terítéken. 20:30-kor indul vissza a nosztalgia járat, és csatlakozik a Kismarosról 21:11-kor Budapest felé közlekedő MÁV szerelvényhez.

 

Jegyárak:

14 éves kor felett: 2.000 HUF

4-14 éves korig: 1.800 HUF

 

A fenti árak a teljes programra, vacsorával együtt értendőek.

4 éves korig a vonaton való utazás díjmentes, a vacsorát viszont ki kell fizetni, ha kér a gyermek.

V63-008 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 15
Piroslapot a HZ-nek!!!!!!!

Szinte elviselhetetlen amit mostanában tapasztaltam! A horvátország felől jövő vonatok állandóan késnek! A Maestral még Istenes +10 +20 szal érkezik Magyarországra de a EC Goldoni és a EN Venezia esetében gyakrak előfordul az 1 vagy 1,5 óra is!!! Ez egy EuroCity és egy EuroNight vonat esetében szerintem nem megengedhető!!!

Nem lenne rossz ha a Goldoni és a Venezia az új menetrendtől Hodosnál lépne ki és be hiszen az IC Citadella Szlovénia felől szinte soha nem késik, ha esetleg igen akkor is max 10 percet!

És ha Zágráb-nak nem elég a Maestral akkor újra lehet indítani a Kvarner IC-t.

Erről mi a véleményetek?

A másik téma aki szereti a vasutat és ránéz a Maestral nemz. gyorsra elhánnya magát! :( Ma az eleje így nézett ki :
Belföldi rész: 1 lehasznált Bo+egy By+lehasznált Bo+By majd a nemzetközi része!
És közben a fonyódi személyen Bko kocsik futkoznak amin még a fejtámla huzat is rajt van! ( Azért egy nemz. gyorsra ennyire odafigyelhetnénk!)


NEM????????????
gumpy Creative Commons License 2006.06.17 0 0 14
Sajnos tény, hogy sokan utaznak személyvonatokkal, és átszállással Budapestről Debrecen felé. Gondold el, mi a véleményük ezután a mávról?

Ez nem más, mint leszoktatás a vonatozásról:
"Fizess pótjegyet, vagy menj, ahogy akarsz!"
Előzmény: István22 (13)
István22 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 13

Üdv mindenkinek!

 

A 2004/2005, és a 2005/2006. évi menetrend egyenesen szánalmas, hiszen Budapest-Nyugati Pu.-ról Nyíregyházára az ELSŐ vonat 9.05-kor indul. Ezen időpont előtt kizárólag átszállással lehet eljutni, a Szolnokon túl eső településekre. Sajnos már a 2004.-es menetrendváltás idején megszüntették a 6.05-kor induló gyorsvonatot, ami annak előtte PARTIUM nemzetközi gyorsvonatként közlekedett közvetlen kocsikkal Csopra, ill. Záhonyba.

Visszafelé is hasonló a helyzet, mivel Debrecenből a Nyugatiba 12.51-es "gyorsvonaton" kívül, ami persze minden állomáson megáll, egészen 19.00-ig egyetlenegy vonat sincs közvetlen eljutással.

Úgy gondolom, ezen változtatni kellene a tisztelt MÁV Zrt-nek, mivel nem mindenki engedheti meg magának az InterCity-vel való utazást naponta, vagy akár hetente.

Nem éri meg az 540 ft-os IC pótjegy váltása sem, hiszen az IC-k majdnem azonos állomásokon állnak meg, mint anno a 94/95-ös menetrend idején a mezei gyorsvonatok!

Ez egyszerűen SZÁNALMAS!!!

SOKKAL JOBB VOLT!!!
Dudikof-T5H Creative Commons License 2006.02.21 0 0 12
M41 2202 Creative Commons License 2005.12.26 0 0 11

"Kár volt az expresszt eltörölni."

 

Szerintem nem az expresszekért kár, hanem a hagyományos értelembe vett gyorsvonatokért.

 

Előzmény: M41 2141 (9)
aeomega Creative Commons License 2005.12.22 0 0 10
Múltkor Kajdacson láttam 2-t!! :)
Tényleg szánalmas, de ez van :(
M41 2141 Creative Commons License 2005.12.22 0 0 9
Hát amit a 46-os vonallal csináltak az botrány. 8 éve még 5 gyorsvonat közlekedett,rá két évre már csak 3, aztán 2,  most meg egy se. Kár volt az expresszt eltörölni. Hülyeségnek tartom, hogy minden vonat megáll Kajdacson és Kölesd-Alsótengelicen hisz alig van felszálló.
Indul a bakterház Creative Commons License 2005.12.22 0 0 8
Ezért érdemes volt nyitnod ezt a topicot...
Előzmény: Dudikof-T5H (7)
Dudikof-T5H Creative Commons License 2005.12.22 0 0 7

Sziasztok.

 

Ma kaptam a cégemtől karácsonyra egy digitális fényképezőgépet.

Mivel nekem van már egy gépem így ezt eladom.

Ha valakit érdekel akkor a gép irányára:32.000Ft

ja és garancia is van rá.

 

zoodam Creative Commons License 2005.12.16 0 0 6
Mármint a nyári menetrendből!
Előzmény: zoodam (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!