Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2011.08.18 0 0 170

Hát a tanfolyamok, konzultációk a szemtrénereknél többnyire fizetősek. Mondjuk én nem adnék értük egy fityinget sem. Senki se tudhatja jobban nálam, hogy mi kell, mit csináljak én. Nálad épp ugyanaz a helyzet. Senki sincs a Földön aki többet tehet érted, mint Te magad. A nap 24 órájában magaddal vagy és tapasztalatokat szerzel, figyelj, értelmezz, változtass ezt azt, nézd milyen az eredmény és aszerint így vagy úgy. Nincs jobb saját tapasztalatnál, semmiben és senkinek ne higyj - magadban azonban igen és ezt fokozd fel - ez majd hatalmas belső erőt ad, ami majd segít utadon.......

Előzmény: skeeter22 (167)
ghepard Creative Commons License 2011.08.18 0 0 169

Veszíteni nem veszítesz semmit, csak nyerhetsz vele valamit. Van abban a szemtornában valami, de én egy kicsit másképp látom, mint mondjuk Péter az első linkben, ki is tessékelt a fórumjáról......... Itt lehet dumcsizni tényleg mindenről, ami javíthatja a szemeket természetes úton....

Előzmény: skeeter22 (165)
ghepard Creative Commons License 2011.08.18 0 0 168

Hát nekem nagyszerűen megy. De valóban kell az elején főleg egy kis akaraterő, hogy csinálja az ember az első látásra unalmas dolgokat. De nagyon hatásosak. Felkérésre írtam is egy összefoglalót és be is linkeltem, a 15-ik hsz-omban vannak alinkek. 35 oldalas. próbáltam el is magyarázni a dolgokat, lehet meg is értenéd és lehet hinnél is bennük egy kicsit, akkor könnyebb nekimenni........

Előzmény: skeeter22 (164)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 167

Szia ghepard!

 

tanfolyam online ez fizetős nem...?itt nem lehet cska ugy hogy itt elolvasom és kész megcsinalom,vagy most ez hogy van...?

Előzmény: skeeter22 (164)
ghepard Creative Commons License 2011.08.18 0 0 166

Nagyon jól megírtad. Én is érzem írásaiból ezt azt. Gondolom fiatal (40 év alatt), fél valamitől, ideges, sztresszes. Meg kell nyugodni, de ez elég nehéz. A kikapcsolás az segíthet. Én az egyik leglustább embernek tartom magamat a világon. Én inkább úgy állok a dolgokhoz, hogy amit elhalaszthatok holnapra azt halasszam el, lesz egy szabad napom. Ezt az egyik kolléga még jobbította is, aszongya halaszd el holnaputánra, lesz két szabad napod..... :))

 

A kikapcsolás nem ártana neki sem ebben a rohanó világban. Fog az menni akkor is, ha egy kis időre rá se hederít, de a test ilyenkor megnyugszik és lesz energiája meg ideje rendbetenni ezt azt, amit a rohanás közben nem tud........

Előzmény: Semmisem (161)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 165

Köszönöm a választ!

Eléggé megnyugtató volt.Megpróbálom ezt aszemtornát hát ha jobb lesz,vesziteni nem veszíthetek vele hisz,már annyi mindent kiprobáltam!

Viszont annyit észre vettem ha mondjuk egy sima szemüveget vennék fel amibe pl oylan lencse van mint a vastag ablak illetve sima üveg sokkal másképpen látok látok " jelbe azért,de másabb pl ha a reluxát azzal nézam üvegen át nem zavar ba..:Dkomoyl mi:Dmind1 elkezdem a edzést:D

Előzmény: skeeter22 (164)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 164

Szia 

Megpróbálok relaxalni,de nehéz kikapcsolni az agyamat és nem azon kattogni,hogy mikor lesz már jobb vagy valami,mert néha "észre se vesezm a problémát"de vannak hullám völgyek amikor ezen rágodok és töröm magamat...

Előzmény: Semmisem (161)
ghepard Creative Commons License 2011.08.18 0 0 163

Azt elhiszem, hogy tanácstalan vagy. De olvass vissza, vagy máshol is találni egypár dolgot a szemtornáról és hatásairól. Itt a topikomban mindenről lehet írni, tapasztalatot cserélni - ami javíthatja a látást természetes úton........

 

Vannak honlapok, ahol direkt a szemtornával foglalkoznak:

 

www.latastrening.hu

http://szemtorna.hupont.hu

 

Lehet nem minden úgy van, ahogy ott van. Nem megy az olyan gyorsan, hosszú folyamat a javulás, de kitartóan sok mindenen javítani lehet. Én például már 2 és fél éve nem hordok szemcsit, de nem mondhatom, hogy megjavult volna a szemem. Az kb olyan mint volt, csak valahogy jobban tudok velük látni.......... 

Előzmény: skeeter22 (160)
ghepard Creative Commons License 2011.08.18 0 0 162

Tehát akkor csak ha valami fényes is belejátszik, akkor látod azt a vibrálást. A fény szóródhat még (a szaruhártyán kívül) a szemlencsén is, az is görbülhet itt ott, ennél annál. Továbbá a szemgolyó alakja is változhat és akkor abból is kifolyólag szóródhat a fény. De ezek lassan lassan jönnek. Mikor vetted észre? Mindig ilyen volt? Mert az emberek 99%-a egészséges szemekkel születik és aztán valahogy elromlik a látás, mert nem jól használja őket.

 

A szemész ezeket nem igen veszi észre, Te hamarébb. De mi a francnak hordasz 0.5D szemüveget, az semmi, azt egy kettőre kikorrigálnád egy kis odafigyeléssel. Szemüveg még senkinek se javította meg a látását. Egész katasztrófa letenni már 2.5D-s szemüveget is. Ha javította volna a szemeimet, akkor gyerekjáték lett volna, leteszem és jól látok. Egy francot. Azért meg kellett dolgoznom.....

 

Az ember bizonyos körülmények között jobban lát (ki mikor), máskor rosszabban stb. Nem kell ettől megijedni, ez így van. A nagyon jól látóknál is ingadozik a látás, csak nem veszik észre és nem is tűnik fel. Mikor az ember észreveszi, akkor már általában valami bibi van és ez eleinte kikészíti idegileg. El kell felejteni a bibit és arra koncentrálni, hogy mit kell(ene) csinálni, hogy jobb legyen. Ha utánaolvasol, láthatod, hogy én mennyi mindennel próbálkoztam és próbálkozom (most már alig alig)...... De magadnak kell eldöntened és csinálnod is, senki se teszi meg helyetted, még az orvos sem......

 

A legelső dolog, amit tehetsz az az, hogy nyugodj meg, légy a legtöbbet nyugodt. A szemidet is nyugtathatod. A nap folyamán párszor kapcsolj ki. Felejcs el mindent, próbálj csukott szemmel is járni itt ott, és ugyanarra gondolni - amit majd megszoksz és így majd meg fog nyugtatni, a szemeidnek is jobb lesz.........

Előzmény: skeeter22 (159)
Semmisem Creative Commons License 2011.08.17 0 0 161

S doktor se, egyéb nem vagyok, úgyh vedd csak olyan baráti mondásnak:

- szerintem nem a "szemeddel" van baj. a soraidban olvasni lehet, nem tudom gepard észlel e ilyet, de én szoktam szavak, beszéd, mondatok, irások mögötti "valamit" érzékelni, nehéz róla beszélni, mert nem igazán lexikális. Azt tudom mondani, h a szövegeid "mögül" áradó dolog igen össefügg az általad leirt tapsztalatokkal (ami egyébként evidens), mégis jelentéssle bír...

---> az idegrendszered valmaint viselkedéseid működéseiben lehetne változtatni.

 

alátámasztando a zagyva szövegem:

- a szemészeten nem találtak nálad semmit

- a látás és a vele felmerülő problémák, nem csak a szem, mitn látószervet érintik, nagy részük agyi/idegrendszeri.

 

 

Végül: ha úgy vesszük h gephard beletalált és a szemed vagy azok egyes részei "másként" rezegnek (irtad, h nem votl mindig így, tehát valmai változott- mindig változunk egyébként), akkor olyasmi is előfordulhat bár nem értek hozzá:

  - hogy, bizonyos idegrendszeri, ideg állapoti változások, hatnak a szemmozgató izmaidra, illetve bármilyen működésre a szemedben...

 

a te szempontodból ez nem is annyira lényeges h mi okozza. Godnolom jobba érdkel, mitől múlhat el...

Buta kis okoskodóként esetelg azt mondom, a gephard tanácsian kivül, naponta néhány percre ülj, le és probálj minél kevesebb dolgot csinálni"... ide értendő a gondolkodás, kattogás, mozgás, érzékelés... stb.

 

jobbulást

Előzmény: skeeter22 (159)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 160

Valami segitséget várok,vagy legalább is,szemtorna jó rá az meg mi?néha tanácstalan vagyok nagyon...:S

Előzmény: ghepard (158)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 159

NEm ugy rezeg be hogy mint ha mozgatná valaki,hanem amikor nézi az ember,pl a redünyt kivülről,akkor ahogy révetüla  fény olyan mint ha rezegne vagy igy vibrál nem is tudom eldönteni...:S valami biztos változot a szememmel,mert pár éve nem figyeltem fel ilyenekre és most mitől figyelek fel ilyenekre?pedig voltam szemésznél is és ott mident rendbe találtak..meg pl ha meg akarok valamit szamolni pl vonalakat csikokat könnyedébben meg tudom szamolni ha van elötte valami üveg vagy ilyen bugyi papítartó tudod..meg tudom amugy is csak kicsit jobban esik aszememnek ugy szamolni ez is mitől van?néha már beledilizek ebbe,de valamikor észre se veszem,nemsokára csinalok teljes vérképet,remélem ott is miden rendbe lesz!

Előzmény: ghepard (158)
ghepard Creative Commons License 2011.08.17 0 0 158

Sötétben is látod a csíkokat? Ott csak hangyákat látsz (ott nem hiszem, hogy fogsz csíkokat látni)? Tehát mintha sok kicsi pontok volnának mindenféle színből, de a sárgás a legtöbb és a leghamarabb észlelhető? Ha csak a fényben, akkor lehet a szaruhártyád egyenetlenségétől is, mert akkor szóródik a fény és ha erős, akkor csíkokat is lehet látni. Ezt én is látom itt ott, de le se......... el vagyok vele. Persze, ha Téged zavar, akkor rontja a közérzetedet, ami további feszültséget generál benned.....

 

Hogy berezeg a kép az nem volna olyan nagy baj, de ne úgy, hogy lásd is. Én sokat gyakoroltam, hogy be tudjam rezegtetni a szemeimet (gyakorlatilag látom a mikromozgásokat) és csak egy szemmel megy egyszerre, kettővel nem tudom elérni. Neked két nyitvatartott szemmel rezeg be a látott kép?

 

A szem mikromozgásokat végez, mégpedig jó gyorsan. Kb 50-szer mozdul el egyetlen mp alatt. Ezt nem észlejük, olyan gyors - másképp nem is látnánk jól és nem tudnánk, mit nézünk. Lehet, hogy nálad lelassul bizonyos helyzetben és akkor látod, hogy minden rezeg. Én meg örülök neki, mikor van időm és egy kicsit berezegtetem az egyik majd a másik szemet. Ez nagyon nyugtató....... Mert, ha az ember sokáig olvas, vagy monitorozik  - akkor a mikromozgások szinte besülnek és máris szétesik a kép, homályos lesz stb, és rosszul lát az ember.......

Előzmény: skeeter22 (157)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 157

Szia Köszönöma válaszokat,megnyugtatóak voltak,de arra nem kaptam még választ ha anaptárat nézem amit emlitettem,hogy mitől zavarja aszememt a sok kis csikozás azt irtam valahol arra nem kaptam még meg a választ...:(de viszont mindent amit afénybe fordítok sokkal jobban látom és nem zavarja aszememt de ha simán akkor igen,de ez régen nem volt:S meg sokszor van oylan hogy sétálok a barátnőmmel és a háztetőknek a cserepe olyan mint ha vibrálna vagy  picit rezeg vagy nem is tudom hogy fogalmazzak....:Smitől van ez is természetes vagy mi?

ghepard Creative Commons License 2011.08.17 0 0 156

Hát azt elhiszem, hogy ha hordasz szemcsit és leteszed akkor egy kicsit más a világ. Nekem már a 2.5D kevés volt, de nagyobb (erősebb) helyett véletlenül letettem végleg (2009 elején), azóta nem volt rajtam. Az első hónap, az katasztrófa volt (meg a másik és a harmadik se volt valami fényes), de kitartó voltam és ma már (már jó ideje) semmi gondom szemcsi nélkül.......

Előzmény: skeeter22 (153)
ghepard Creative Commons License 2011.08.17 0 0 155

Igen, ha mozdulatlan maradsz és a szemeid is, akkor állni fognak a szöszök. Hogy miért mozognak, azt próbáltam érzékeltetni az előbbi hsz-ban.....

 

Hát egy kicsit értem a saját rezgéseimet, de nem biztos, hogy jól is magyarázom. Majd ha itt leszek úgy 60 év múlva is és jól is fogok látni, akkor lehet jobban el fogom tudni magyarázni........ :))

Előzmény: Semmisem (152)
ghepard Creative Commons License 2011.08.17 0 0 154

Mostanában csak szerdán, csütörtökön és pénteken vagyok netközelben, pénteken meg csak reggel kukkantottam ide.....

 

Üdv a topikban. örülök, hogy idetaláltál. Azt hiszem már volt lejjeb valaki, aki szintén észlelte a "hangyákat" fénynél is. Szerintem azok a szín és fényérzékelőink alaprezgései és azok mindig ott vannak, csak a fény elnyomja és nem látjuk. Sötétben, ha rájuk koncentrálsz, égész szép tüzijáték. S ha csukott szemmel fogod sokjat mozgatni a szemeidet ezek a fények olyannyira felérősödnek, hogy összefüggőbb sárgás fényt is fog látni, erre a hullámhosszra a leérzékenyebbek a színérzékelők és így kezdenek rezegni. Hogy látod nappal is néha, bizonyos  esetekben az lehet azért is, mert koncentrálsz erre, vagy egy kicsit érzékenyebbek a színés fényérzékelőid - valami miatt jobban berezegnek a kelleténél, vagy ilyesmi.....

 

A jó látási szokások egyik alapfeltétele, hogy ne nézz egy helyre, mindig mozogjon a szemed, mert máskülönben sok mindent észreveszel - hogy nem jól látsz, kettőt vagy többet is látsz, szöszök vannak a szemeidben, hangyák mozognak stb....... Ha mindig máshová nézel, ezekkel nem érsz rá foglalkozni  - az agy csak az állandóan változó látvány kialakításával tud foglalkozni.......

 

Szöszöket én is látok, ha figyelni akarom őket, akkor csukott szemmel a napba nézek (vagy a világos égre) és ott gyönyörködhetek bennük - van ot elég. Úszkálnak ott, a szaruhártya felső néhány sejt vastagságú kocsonyás anyagában. Ha gyorsan elmozdítom a fejem, akkor a szöszök mintha késve mennek a helükre, mert a kásás anyag nem olyan szilárd, mint a szaruhártya..... Láthatunk azonban belülről is a retináról visszaverődött impulzusok szinte felnagyítják az anyagot és úgy festnek,mintha sejteket látnánk, olvastam róla.......

 

Nem tudom, hogyan ne vedd észre a hangyákat, talán az volna a legjobb, ha nem törődnél velük - az agy is aztán figyelmen kívül hagyja. Én a sötétben sokat gyönyörködök bennük, nem zavaró - az így van redjén, az volna a baj, ha nem látnám. Néha még tüzijátékot is rendezek, mint valahol lejjebb is írtam.......

 

Előzmény: skeeter22 (151)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 153

Szia!

 

Hm...Igen ez még nem is annyira zavaró élmény,mert az nem tulságosan az,de annyira szar ti megfigyeltitek,hogy ha közlekedtek mondjuk egy épületbe ahol fehér csempe van lerakva,fekete fugával és nézem a földes sétálás közbe olyan zavaro és sokszor van az ha közlekedek idegesít.Leginkább az zavar hogy van egy 0.50 szemcsim amit felirta doki nekem mert kell elvileg bár nélkülel átok,de olyan összeszedetlen a kép illetve jobban tudok abba koncentrálni,de kicsit fáj estéra a szemem de nem vészesen és tök szar aki szemüveges és nem állandó szemüveges,annak is furcsa amikor leveszi a szemüveget ésutána tök rossz,mert olyan "vakitó minden illetve fura:sDE EZ gondolom természetes jelenség.amugy meg ami igazán zavar ha nézek egy naptárat pl ami ilyen tök egyszerű naptár.Be van csíkozva az időpontok rajta meg a napok alat és ha azokat nézem ilyen zavaró a csíkok nem tudom miért..ez mitől lehet?de ez érthető bármelyik fekete csikra szekrény közöti hézag avgy ajtóbas fekete csik.....hm...help me?:D

Semmisem Creative Commons License 2011.08.12 0 0 152

Szia,

 

a 3-as pont... hasonlót én is megfigyeltem, olykor. annyira jutottam vele, mindössze, h valószínűleg a szem felületén lévő "cuccot" látod.legalább is az, hogy "megy" a tekitneteddel, erre enged következtetni. kerestem képet de nem találtam olyat, igazából felismerem amit "ilynekor" látok, mikroszkóp alatt ltni általában ilyesmit. szeritnem egy hiper fokusz lehet, véletlen egybeesés, mert a fénynek is nagyon erősnek kell lennie ilynekor. mindene setre, ha mozdulatlanul hagyod a szemed/tkinteted, akkor nem "megy", megfigyelheted.

 

a redőnyös, esetelg kapcsolódik gepard általános rezgéses megfigyeléseihez, majd kifejti neked, vagy olvass vissza ezekről. Az én godnolatom, h a bizonyos méretű, rés, hullámhosszú fény, ill. törés miatt, valamint esetleg a szemed sajátságos rezgése végett, lehetnek furcsa élményeid, no de ezt tényleg ő érti igazán.

Előzmény: skeeter22 (151)
skeeter22 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 151

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem abba,hogy nekem olyan szemproblémám van,hogy ha nézem a redőnyt amire rásüt a nap,picit vibrál és zavaró ha azt nézem,kérdeztem már ismerőst,hogy neki zavaró e és azt mondta nem,nekem miért zavaró?

2.Sokszor van az ha fénybe ritkán,de ott is néha látok ilyen pici részecskéket mint ha mozogna,olyan mint amikor hangyás a kép,de nem olyan durván,de picit zizeg,mitől lehet?

3.Szemem elött van ilyen szőrszál féleség:D és ahogy mozog a szemem ide oda elégé zavarom megy az is halad,meg ilyen kis buborékokat látok ami nagyon picike de olyan mint ásványvízbe a buborék ide oda vándorol az is a szemembe…mitől lehet ez is?

Mindegyik probléma közül leginkább ez a rezonálás illetve rezgés marad,nem a tárgy rezeg be hanem ilyen tök fura ha redőnyt vagy ilyen vízszintes vonalas redőny,reluxát nézek,bezavarja a szememet zavar ha azt nézem…plusz ez a pici zsisikesedésü kép…

Tudna valaki valami tanácsot adni,mit kell ilyenkor csinálni,mert már 3 éve küzdök vele…

Köszike a válaszokat előre is…

 

ghepard Creative Commons License 2011.06.10 0 0 150

A nagy számok is amellett szólnak, hogy ugyanott talán érdemes külön foglakozni és figyelni a két szemre. Kint a természetben állandó mozgásban van (már általában) az ember, és amúgy is nagy a mozgás kint (autók, felhők, nap, szél, hőmérséklet, fényviszonyok stb). Ebből kifolyólag a két szemet is felváltva érik az ingerek mindenfelől és ezért kiegyensúlyozottabb a két szem. Teljesen ellentétes azonban mondjuk 7 órát a monitor mögött ülni, vagy a TV-t nézni órákig, vagy olvasni egy helyen, vagy bármi egyforma dolgot csinálni ugyanott. Az első és nagy rossz már az, hogy a nézett tárgy nem mozog, ráadásul még az ember se mozog. De ez nem elég, még itt van az, hogy ilyenkor a két szemet általában nem egyforma ingerek érik hosszú időn át. Elég arra gondolni, hogy amit nézünk a központban, az a látóterünk nagyon kicsi része. A nagyobbik rész nem változik. A szem központi részét éri egy kis mozgás, mert változik a kép a monitoron, TV-n, a könyvben más más betűk jönnek -  de a szem nagyobbik részét (jóval nagyobbik részét) akkor állandóan egyforma inger éri, és ami még rosszabb - a két szemet nem egyforma. Tehát a helységben lévő többi tárgy a helyén van, az ablak felől több fény jön, meg hidegebb is onnan jön stb. Ha oldalt ülünk (mint én is), akkor az egyik szem máris több fényt kap és hidegebb is lesz a friss levegőtől. Persze szemben ülni az ablakkal azt hiszem még rosszabb (talán háttal a legrosszabb) stb, stb. A helyiségben uralkodó légáramlások is máshogy bombázzák a két szemet - mert az áramlás mindig egy irányból jön, mert ülünk egy helyen. Így tehát a két szem között egyre nagyobb különbség fog kialakulni és végül az egyik annyira rosszabb lesz a másiktól, hogy az agy aszongya - azt elnyomom mert a kettővel rosszabb az összkép. Ez hosszú folyamat és szinte senki se veszi észre és nem is tudatosítja. Elmegy az ember orvoshoz, megmérik a szemét és majd mindenkinél azt is megállapítják, hogy a két szem nem egyforma rossz, vagy jó. Ez még a jószeműeknél is így van (lehet), de nem veszik észre, mert nem is figyelik. Minek is, hisz ameddig nincs probléma - ilyen dolgokra nem figyel fel senki.....

ghepard Creative Commons License 2011.06.09 0 0 149

Nehéz leírni, mi mindent érez az ember és mennyi részlet van abban, hogy becsukom az egyik szememet. Az orvosok meg a szemtrénerek is azt tanácsolgatják, hogy a jobbik szemet letakarni és a gyengébbel nézegetni, addig míg nem lesz jobb. Hát a legtöbb esetben nem lesz jobb a dolog. Gondolom azért, hogy így megintcsak megmarad a két szem között a különbség. Hogy miért? A gyengébbel ugye erőlködik akkor az ember, a jobbik meg pihen. A jobbik szem a pihenéstől még jobb lesz a rosszabbik meg a strapától és az ember mérgétől, hogy nem javul hamar kinyiffan. Az egyik oldalon aszongyák, hogy milyen jó a nyugalom, tenyerezés, ingázás. Na és ez most a jobbik szemnek adatik meg akkor, ha azt letakarjuk. Tehát így szerintem elég nehéz megtalálni az egyensúlyt. De ezzel is próbálkoztam. Hosszzabb ideig csak az egyik szemmel néztem, aztán a másikkal. De az eredmény nem az volt, amit vártam. Sokat gyakoroltam ezt is....

 

Ez amit most csinálok, azt így sehol se olvastam. De függetlenül ettől én belementem, mert igencsak logikusnak tűnt, mikor februárban koppant abban a hülye agyamban, hogy ezt még nem próbáltam - és most csak vakarom a fejemet, hogy ez miért nem jött az eszembe hamarébb....... De ami késik nem múlik..... A cél az, hogy észrevegyem tudat alatt a legkisebb kilengést is és korrigáljak (vagy úgy mondhatni, hogy a sejtek vegyék észre és korrigáljanak). De nagyon sok a variáció és megtalálni ott és akkor a legjobb megoldást nem sikerül midig. Na majd meglátom, mi lesz mondjuk olyan millió kisérlet után. Na az még odébb van, de gondolom bele lehet rázódni ebbe. Fizikailag nem olyan nehéz a dolog, sőt még kevesebb energiát is igényel, mert csak az egyik szemet kell itt ott mozgatni, vagyis inkább a szemhéjakat......... Külön külön a szemgolyót nem is lehet mozgatni, legalábbis én nem tudom. De vannak állatok, melyek képesek külön mozgatnbi a szemeket is (kaméleon?).....

 

A sötétről is csak rosszat olvastam, de nekem logikusnak tűnt, hogy azt is egyensúlyoznom kell - és lám még nem vakultam meg, pedig nagyon sokat vagyok sötétben. Inkább azt veszem észre, hogy fokozza a  szemek strapabírását. Ugyanezt a egyensúlyt tapasztalom a színeknél is, mikor nap mint nap színesben dolgozom az időközben megszínesített editorjaimban (minden betű más színű - de ugyanaz a betű mindig egyforma színű).

Előzmény: Semmisem (148)
Semmisem Creative Commons License 2011.06.09 0 0 148

szuper leirás, olvasgatom, én itt csendben ezeket.

Előzmény: ghepard (147)
ghepard Creative Commons License 2011.06.09 0 0 147

Ezt a két szem egyensúlyozását két dologhoz is lehetne hasonlítani (többek között). Az egyik a futás. Van két futó, a cél az hogy gyorsan fussanak minél hosszabb távot. A futás mondjuk csak akkor jó, ha nem csökken a sebesség 20km/ó alá. Az egyik jó futó és képes nagy távolságot is lefutni ezzel a sebességgel. De a másik nem bírja annyira, ezért neki meg kell többször is állnia és kifújni magát, hogy aztán megint futhasson legalább 20km/ó sebességgel. Na pontosan ezt teszem, mikor csak a gyengébb szemmel pislogok, vagy csak azt csukogatom be néhány mp erejéig  - így aztán behozza a jobbik szemet egy kettőre (a kicsi pihenés és ezáltali több könny segítségével stb)......

 

A másik dolog maga az egyensúlyozás. Biztos látott már majd mindenki kötéltáncost. Nem is olyan egyszerű egy kifeszített kötélen mozogni mindenféle ellensúly nélkül. Ha valaki ezt próbálja megtanulni, akkor el lehet hinni - minél jobban kileng az ember (veszik az egyensúly) annál nehezebb és nagyobb energiát igényel az egyensúly visszaállítása. Ez is pontosan így van a szemeknél is. Ha minél hamarébb észreveszem, hogy az egyik gyengébb, akkor sokkal hamarébb és könnyebben lehet visszzaállítani az egyensúlyt. Ha későn veszi észre az ember, akkor aztán sokáig kell próbálgatni és egyensúlyozni.

 

Februártól próbálkozom. Mondjuk mindennap (többnyire csak munkanap) kb 100-szor próbálkozom, de lehet hogy 200-szor is. Ez olyan 12-20 ezer próbálkozás eddig. Nagyon nagy arányban már sikerül javítani 2-5mp-n belül, van olyan, hogy nincs változás és előfordul, hogy pont rossz irányba mozdulok. Ekkor átkapcsolok a másik szemre és lecseszem magam, hogy ha miért nem azzal kezdtem. Sok jelből meg lehet érezni, hogy mikor rosszabb az egyik szem - de ezeket a jeleket az ember csak akkor veszi észre, ha sokat próbálkozik, másképp tudomása sincs róla, hogy  a szemei a nap folyamán hogyan alakulgatnak. Mert azzal hogy becsukom az egyik szememet néhány mp-re, máris kontroll van. Az ember rögtön érzi - rosszabbul lát egy szemmel vagy jobban. Ha jobban, akkor a másik (az éppen csukva tartott) érezhetően rosszabb és akkor hagyom is pihenni egy kicsit, addig a másik nézhet magának, nincs probléma..........

 

 A szemizmok hogy túl vannak dimenzionálva, tehát szinte fáradhatatlanok. Olvastam már több helyen is, hogy vagy 100-szor is erősebbek, mint kellene. Ezért hogy még 120 éves korban is bírhatják az iramot. Ha jól használjuk őket (jól egyensúlyozzuk), akkor az egésznapi strapát is bírják megállás nélkül.... Ezt igyekszem megtanítani a kicsi sejtekkel, hogy menjen magától a tudat alatt............

ghepard Creative Commons License 2011.06.07 0 0 146

A két szem egyensúlyozása - eddigi tapasztalataim

 

Hát eddig jók. Februártól próbalkozom ezzel. Persze itt ott, nem is tudom, hogy mennyit és mikor a nap folyamán. Ez a dolog sokkal de sokkal bonyolultabb, mint két szemmel egyszerre pislogni és egyszerre csukogatni - ez a természetes és ezt szoktuk meg.

 

Itt már rögtön három alapeset van. Vagy egyforma a két szem ott és akkor (és akkor egyformán is kellene a kettővel pislogni vagy csukogatni), vagy a bal rosszabb, vagy a jobb (na akkor úgy néz ki, hogy sokkal jobb lesz az eredmény, ha csak az egyikkel egy bizonyos ideig). Na ezt elég nehéz összerakni. Rögtön az elején ott a kérdés, hogy most melyik állapot van érvényben. Én kezdek ráérezni abból, hogy a rosszabbik általában szárazabb lesz (de néha néha nem is) és ezt egyre hamarébb megérzem. Ha biztos akar lenni az ember akkor lehet egy kb 20x50 cm kemény papírt függőlegesen helyezni a szemek és a monitor közé. Így a monitor egyik felét csak az egyik szemmel láthatjuk, a másik felét meg csak a másikkal. Tehát nem lesz közös terület a két szemnek. Itt aztán szépen láthatjuk, hogy  melyik szem a rosszabbik. De ezt nem lehet magunkkal hordozni, meg hogy is néz ki ugye, de kisérletnek jó. Érdekes dolog aztán így olvasni, egész érdekes, hogyan igyekszik az agy, ha nincs közös terület.

 

Szoktam néha néha próbálgatni a nap folyamán, mikor érzem, hogy lankad a látás - ez többnyire azért lesz, mert az egyik rosszabb lesz és aztán a másik se bírja sokáig. Ekkor  a gyengébbet többet csukogatom vagy pislogtatom és aztán megint jobb lesz a dolog. Lehet úgy is, hogy az egyiket becsukom pár mp-re majd mikor ki akarom nyitni  - a másikkal pont akkor pislantok egy nyugodtat. Minden részlet számít: milyen soká van csukva, milyen gyorsan nyitom ki stb. Most már egész jól ismerem, hogy kezdek benne megbízni. Ha nyugodt maradok, ki tudom élesíteni egykettőre a látásom. Még mindig elégszer aztán élesedik ki, mikor melléfogtam és a harmadik, negyedik pár mp-s csukás és nyitás után a másik szemmel próbálkozom - és aztán tisztul a kép. De szaporodnak azok az esetek, amikor eltalálom, hogy most melyikkel kezdjek.....

 

Ez lehet azt jelentheti, hogy az agy valóban valahogy másképp kezdi irányítani a dolgokat és valahogy tanul. A cél mindig ugyanaz - jobban lássak. Sokszor már úgy érzem, hogy nem is kellene semmit se csinálnom, de kíváncsi vagyok, hol lehet a határ. Valahogy vonz az extralátás. Ha ezt fel tudom fokozni, akkor úgy normálisan is elég lesz, hogy tudjak olvasni. Tehát, ha meg van az a 90-110%, akkor már nem olyan rossz a dolog. De szeretném tudni, mi kell a 250%-hoz.......

ghepard Creative Commons License 2011.06.06 0 0 145

Igen, ez valahogy így megy már millió éveken át. Még mindig nem igen tudni, hogy pontosan miért vagyunk pont ilyenek és pontosan hogy lettünk, de az biztos, hogy a sok sok millió év alatt az élőlények igencsak megdolgoztak azért, hogy ilyenek legyünk mi is. Elrontani sokkal gyorsabban lehet a dolgokat, megjavítani már nehezebb - de lehet kitartással és nem feladással előbbre lehet lépni és nézni. A szemek se véletlenül fejlődtek ki.

 

Az emberek 99% egészséges szemekkel születik, de a felének már nem is olyan idős korára mostanság elromlik a szeme. Csak utána kell járni, hogy miért és tenni elllene ezt azt......

Előzmény: Semmisem (144)
Semmisem Creative Commons License 2011.06.03 0 0 144

dehogy nem ,D doglozzunk amig lélegzünk ! :d

Előzmény: ghepard (143)
ghepard Creative Commons License 2011.06.03 0 0 143

Pontosan, az ismétlés a tudás anyja (még nem olvastam, hogy mi az apja..:))

 

Ezt a kisgyerek is tudja (vagy csak úgy belül valami program hajtja nap mint nap), mikor tanul járni. Hogy vagy 3000-szer leesik és kb 60ezerszer rossz irányba mozdul, rossz mozdulatokat tesz - míg a test mint egész rájön, hogy így kell azt csinálni. Az eredmény - megtanult járni. Ráérez az egyensúlyra és boldog lesz, ha már megy neki.......

 

Igen, mindig fontos az egyensúly, mindenben. Ha az ember sokat töpreng a dolgokon, sokszor nem is találja meg a megoldást. Akkor a legjobb kikapcsolni, gondolatmentessé tenni a testet (már így érzi az ember) - de ilyenkor legnagyobb meglepetésre az agy szinte eszeveszett  tevékenységbe kezd - mintha be akarná hozni, amit elmulasztottunk és nem hagytuk békén dolgozni. Nagyon sokszor ilyenkor jönnek elő a megoldások - szinte a semmiből. Ezt szépen bizonyították a TM kutatások. Ezt én is nagyon sokszor tapasztaltam. Mikor tiszta semmire se gondolok, vagy egész másra - egyszercsak beugrik olyan gondolat, ami a két nappal ezelőtti probléma megoldását jelenti........

 

Igen, szerintem is az egész testre ugyanazok a törvények érvényesülnek. Hisz minden atomi , vagy még kisebb szinten történik. Mi csak a nagyobb dolgokat lássuk, mérhessük. Na és a cukor meg a tej atomjai is ugyanolyanok. Vagy az elektronok, protonok, neutronok, kvarkok stb. A gyógyszer atomjai is ugyanazok. Az ellentétek vonzák egymást a hasonlók meg nem hogy vonzák, hanem még taszítják is. Ahol sok az elektron, akkor igyekszik oda ahol kevesebb van. Mi hajtja tulajdonképpen a molekulákat, fehérjéket stb, hogy így vagy úgy mozogjanak? Lehet a töltések, amik körülöttük vannak..... Ha fel tudom tölteni, akkor máris nagyobb lesz a pozitív és a negatív között a különbség és ennél fogva jobb lesz(lehet) az anyagcsere - jobban működnek a sejtek. A legújabb sejtbiológia kutatások kezdik ezt(is) sugallni......... A férfi és a nő pont azért vonzódik egymáshoz, mert nagyok köztük a különbségek. Ami van az egyiken, nincs a másikon... :) Ha ezek az ellentétek csökkennek, idővel a vágy alább hagy és már nem lesz olyan nagy a vonzalom, ezért sokan más nő után néznek - de az eredmény ott is ugyanaz lesz, ha nem vigyáz........

 

Nagyon nehéz az egyensúlyt tartani, mert minden egy kettőre felborulhat. Akkor talán a legjobb mindent békén hagyni és elmerülni a nyugalomban - onnan majd kitör a megoldás sokszor szinte tudtunkon kívül  mert az agy igyekezhet akkor nyugodtan dolgozni a kívánságunk teljesítésén. Abban a csendben (nem szó szerint, inkább úgy mondanám, hogy gondolatmentes csendben) a vizsgálatok szerint igencsak beindul az agy.

 

Igen, minden komplex, bonyolult, nehéznek tűnő dolog. Nagyon sok felesleges inger éri a mai embert, az agya szinte el van lepve  olyan sok és semmitérő információval és a feldolgozásával, hogy nincs is ideje, energiája nagyon törődni a test bajaival, dolgaival. Ha megszakítjuk ezt a sok felesleges információáradatot, akkor feléledhet az agy, mert nem zavarja a sok felesleges külső infó és igyekszik befelé is fordulni. Ennek nagyon jótékony hatása van a testre - ezt veszem észre már vagy 8 éve.

 

 A látás és a szemek nagyon bonyolult folyamat. Igyekszem megérteni, hogy a legtöbbet kihozzak a körülményekből. Sok sok ballépés után meg lehet tanulni ezt a különpislogást , meg külön becsukást is. Nagyon bonyolult a dolog, de egyre jobban megy. Már a 250%-ot se tartom lehetetlennek. Persze hosszú lesz az út odáig. Nagyon sokat kell még próbálkoznom, hogy bemenjen a tudat alá. Majd írok még, hogy hogyan próbálkozom itt ott. Nem sietve, nem erőlködve, hanem nyugodtan. A roszz megoldás is előbbreviszi az embert, attól se kell megijedni, hanem értékelni és sokszor ismételni, hogy tényleg rossz e, vagy csak rosszul csinálom........ Van idő bőven, hisz még csak 59 éves vagyo. Hol van még a 100 év, vagy a 150..... :)))) Addigra rendbetehetem, nemigaz....... .))

Előzmény: Semmisem (142)
Semmisem Creative Commons License 2011.06.02 0 0 142

Szerintem nagyon alap igazságokat jó leírni többször, újra és újra emlékszünk rá. Ilyen lehet az egyensúly. A mit csinálsz mellett a legfontosabb, vagy előtte, csinálni amit lehet jól, törekedni, de aztán néha megállni és elfelejteni midnent. Vagy csak marháskodni... Azt vettem észre, hogy ez segíti a "rendszert".

 

Szerintem amint a szemmel, úgy az aggyal, úgy a torokkala, a lábbal, a gyomorral, mindn mögött ugyan azok a törvények vannak. Csakhát mink vagyunk vaksik. Ahogy te is irod, elmegyünk az egyszerű és kézenfekvő melett, miközben égre földre keressük a megoldást...

 

Például, tegnap úgy vélem (nekem) nagy felfedezéseket tettem, még midnig a térddel kapcsoaltban, újra fájdogálni kezdett, pedig már honapok ota kimélem és csinálom a speciális munkát vele... De az idő alatt emgfeletkeztem a másik összetevőről, vagy változott bennem a megértése, a nyújtásé, bizonyos izmokat nem nyujtottam, mert úgy véltem csak több kért okozok a térdben. Na Ez 2 napja megváltozott, méghozzá egy adag "csend" után, egyszer csak a fejembe jött h miért használok labdát a gyakorlatokhoz, itt ott tehermentesit... az lett a vége, h meg tudom nyujtani ott az izmot, ahol kell, és nem sérül a térd közben. Most hetekig beillesztem a torna mellé, meglássuk mire jutunk.

 

Minden nagyon komplex...egy biztos lehetetlen nincs, csak kevés megértés.szerintem.

Előzmény: ghepard (141)
ghepard Creative Commons License 2011.06.02 0 0 141

Igen, emlékszem, azt írtad, de kíváncsi voltam, mert azt hittem, hogy ez olyasmi amit én csinálok. De nem egészen. Hiányzik belőle a rezgés, ami szerintem még hatásosabbá teszi a dolgokat. Kb úgy gondolom, ahogy az irományomban is írtam. A csendben csak a test nyugalmi rezgései dolgoznak. A hanggal és a vibrációkkal ezt fokozni lehet. Persze vigyázni kell, hogy ne rossz irányba. Maga a csendes TM is veszélyes lehet, van róla egypár írás, hogy miért. Az elét az egyensúlyról szól és ezért harcolni kell nap  mint nap.

 

Ez az, végsősoron az embernek magának kell megoldani a feladatot. Három négy nap alatt nem lehet megtanulni a dolgokat, az hosszú folyamat. Sok a ballépés, míg az ember rátalál a helyes útra, megoldásra. Ezerszer elmegy mellette, míg tudatosul, hogy ez az, vagy az az.

 

A szemtrénerek se oldják meg senki helyett a feladatot, de ha hozzájuk mész, akkor az nem ingyen lesz és csak annyit fog mondani, hogy így meg így nézz, így meg így képzeld el, hogy élesen láss stb. De ha az ember nem akar ezt azt csinálni, akkor az úgy sem fog menni. Mikor megmondtam neki a frankót, akkor rossz lettem, hiába van eredményem nélküle is és Bates nélkül is - kitessékelt a fórumjáról. Nehéz neki, ha valaki aszongya neki, hogy nem rajta és nem Bateson  múlik a dolog - hanem a természeten és magán az emberen - a körülményeken, mit csinál, hogyan stb. Ha az nem akar semmit se tenni az ügyben, akkor a fél világ is felfordulhat, nem nagyon lesz változás.

 

Egyszer említetted, hogy a  régen az embereket többfajta rezgés érte és ezért jobbak voltak a képességeik. Ez is jó meglátás szerintem is. Ezt igyekszem én is, mikor eszembe jut valami, amit még nem próbáltam. Mostanában ez a két szemmel való más és más pislogás, vagy becsukás, ami igencsak kezd nagyon szépen működni. Kezdek ráérezni a dolgokra egyre jobban, csak úgy lassan lassan. Eddig ugyebár mindent egyformá csináltam a két szemmel. De ott a statisztika - a rosszullátók talán ha egy ezrede olyan, akinél mindkét szem egyforma rossz értéket mutat. Az nagyjából csak tök véletlen lehet. Tehát egyszerű gondolat - ha a kettő nem egyforma, nem fogok velük egyformán pislogni, vagy egyforma időközönként becsukni -így próbálni kiegyenlíteni az erejüket. Ami úgy néz ki egyre jobban megy. Néha olyan távolságból kiveszem az autó rendszámát, ami már elgondolkodtat, hogy látom e egyáltalán, vagy csak képzelem. De aztán észbekapok, hogy nem képzelhetem, mert nem Tőlem ment az autó, hanem messze van és én megyek közelebbre, tehát előtte nem láthattam a számot. Na ez is most egy eddig nem tapasztalt rezgésfajta a szemeknek - ez a más más pislogás, csukás stb........

Előzmény: Semmisem (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!