Keresés

Részletes keresés

botsinkai Creative Commons License 2008.03.17 0 0 136
Jó is az annak, aki szereti. :-)

De úgy lenne igazságos, hogy az egye, aki főzte. :-)
Előzmény: Törölt nick (134)
sitonthefence Creative Commons License 2008.03.17 0 0 135
Hát a fene tuggya ...
Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 134
Egyébként bármit is mondanak "egyesek":D véleményem szerint az ember függő lény. Önmagában is élhet teljes életet, ha az az elhívása, de alapjáraton a társas viszony keretein belül élheti ki az emberi lét boldogságát( már ami erre a részre vonatkozik):D
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 133

Némi szín:D....hogy végre megírtam a dogámat. Nőkről:D

Jó lett. Ha valahogy jó helyre keveredik, jelölnek a "Pulitzer-díjra":D ha nem csak szimplán átmegyek, az is jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 132

persze....Téged "ismerve" biztosan nem. Botsinkai az antitárs - topic vezető kalóza, kinek a tegezése már-már blaszfémiának is mondható:D

Hiába mindig kicsalod belőlem a kacagást és némi "szín"-t hozol az életembe:D

Előzmény: botsinkai (130)
botsinkai Creative Commons License 2008.03.17 0 0 130
"Kinek mit jelent a "szín" az már mindenkinek a maga dolga."

Lehet, hogy nem is párkapcsolathoz kötődik a "szín" egyeseknél... :-)
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 129

Egyébként érdekes lenne összehasonlítani, hogy ki mit tekint az életében "nagy eseménynek... :-)

 

itt kb olyanokra gondolok ami az emberi létezést (a földön) megszínesítik.

Kinek mit jelent a "szín" az már mindenkinek a maga dolga.

Előzmény: botsinkai (128)
botsinkai Creative Commons License 2008.03.17 0 0 128
Nem vettem zaklatásnak. Mondhatni engem meglehetősen nehéz zaklatni. :)

Egyébként érdekes lenne összehasonlítani, hogy ki mit tekint az életében "nagy eseménynek... :-)

A "spontán" dolgaidhoz sok szerencsét kívánok! :-)
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 127

Rendben van, nem akartam zaklatásnak szánni a hszmet.

...és az észvesztést sem propagálom, pusztán arra akartam rávilágítani, hogy jó ha egyensúlyban vagyunk "észvesztőek" illetve megfontoltak. ha valaki örökké mérlegel, fontolgat akkor lemaradhat élete nagy eseményeiről/ha valaki örökké "ész" nélkül cselekszik akkor rendre belesodródhat számára nem jó kimenetelű eseményekbe. Ennyi.

A WW féle spontán dolgok (most már) mindkettő együtteséből (szeretném) származnának, ha minden jól megy...

Előzmény: botsinkai (126)
botsinkai Creative Commons License 2008.03.17 0 0 126
Hm, arra a szájízre azért pl most nem lennék kíváncsi, akkor pedig már mindegy. :-)

Minek megszületni? Hát mittudomén, ez ügyben ne engem zaklass, csak szenvedő alanya voltam az eseménynek. :-)

Lehet, hogy néha nem árt az észvesztés, de semmiképpen sem használ. :-)
Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 125

A pozitív és negatív érzelmek eredője közel zérus

...mégis azért ha elérjük a végpontot vagyis a koporsót, jobb talán ha jó szájízzel raknak a szemfödél alá.:D

Minek azért megszületni ha mindig az eszünk iránytja a szívünket? Néha nem árt az ész vesztése százalékos arányban 50-50%.:D

Előzmény: botsinkai (120)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 124

Kösz. Precíz helyzetelemzés.

Előzmény: sitonthefence (123)
sitonthefence Creative Commons License 2008.03.14 0 0 123
"és te miért lettél "munkaholista"?"
Tulajdonképpen én voltam a családfenntartó :-( Nomeg munkahelyi rivalizálás. Nomeg az elvégezhetetlen mennyiségű meló miatti állandó túlóra.

"Mert annyira sz*r volt a magánéleted vagy a munkád volt olyan, hogy bedarált? Mennyire volt hibás az exed és mennyire te."
Mindketten hibásak voltunk. Nekem első volt a kötelesség, neki a lazítás. És mivel nem volt hajlandó ezen változtatni, én sem tudtam. Valamiből meg kellett élni. Amikorra már hajlandó volt változtatni, addigra már idegenek voltunk egymásnak.

"A "holizmus" vezetett a válás kimondásához vagy más?"
Sok minden más. A munkaalkoholizmus mindjárt csak megérthető előzménnyé módosult, amikor megtudta, mit jelent több pénzért többet dolgozni. Rájött, hogy időigényes és kibaszottul fárasztó.

"miért tudtad felszámolni a holizmust? mert jobb lett az új társ vagy inkább te értedted meg, hogy neked kell változtani."
Mindkettő. Plusz az egészségem tönkremenetele.
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 122
:D...már hiányoltam a "már-már cinizmusbaaaa" hajló "földönjáró" válaszaidat:D
Előzmény: botsinkai (120)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 121
:DSzia:D
Előzmény: botsinkai (120)
botsinkai Creative Commons License 2008.03.14 0 0 120
Valamit valamiért...
A pozitív és negatív érzelmek eredője közel zérus...
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 119
...hm, "a" munkával viszont nem lehet egy jót száguldani, nem lehet önfeledten beszélgetni, kacagni, ölelkezni, együtt ébredni.....:D
Előzmény: botsinkai (118)
botsinkai Creative Commons License 2008.03.14 0 0 118
Hmmm, jó az a a munkaalkoholizmus. :-) A munkában nem csalódik az ember (jó esetben :-) ).
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 117

és te miért lettél "munkaholista"?

Mert annyira sz*r volt a magánéleted vagy a munkád volt olyan, hogy bedarált? Mennyire volt hibás az exed és mennyire te.

A "holizmus" vezetett a válás kimondásához vagy más?

miért tudtad  felszámolni a holizmust? mert jobb lett az új társ vagy inkább te értedted meg, hogy neked kell változtani. Egyenlőre ennyi.:D

Előzmény: sitonthefence (116)
sitonthefence Creative Commons License 2008.03.13 0 0 116
Én úgy ismerem, hogy "workaholic". Munkaalkoholista.

Volt ilyen partnerem. Én magam. Rá is ment a házasságom. Úgyhogy amióta új szerelem van az életemben, kikapcsoltam ezt a funkciómat :-)
Nojó, nem ment könnyen, mert állásmegtartási (értsd: anyagi) kényszer is volt mögötte jócskán, de azért sikerült.
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 115

Hallotta már valaki azt a kifejezést, hogy "workalcolics".

Van valakinek ilyen partnere?

Vagy volt valakinek ilyen partnere?

Sigumanó Creative Commons License 2008.03.11 0 0 114
1 hét után én is ide jutottam, h elfoglaltságot kerestem magamnak, találtam is, tehát a legjobb úton haladok, köszi.
Előzmény: imars (113)
imars Creative Commons License 2008.03.07 0 0 113

 

 Még hosszú idő amíg rendbejön a lelked. Én ilyenkor próbáltam teljesen elfoglalni magamat, pl. minden héten kétszer elmentem aerobicra, beiratkoztam egy tanfolyamra, néha uszodába,  csak ne kelljen otthon lennem egyedül a gyerekekkel, ne kelljen gondolkodnom.

Igaz én 5 hónap után beleugrottam egy kapcsolatba, ami minden volt csak nem szerelem,  nem társ, inkább arról szólt, hogy egyikünk se legyen egyedül. Egymás mellett állóvizben, külön utakon járva éltünk.

Már régen ki kellett volna lépnem abból  a kapcsolatból, de  gyávaságból inkább benne maradtam a "semmiben".

 Én se hittem, hogy még lehet ez másképpen is. De 4 hónapja  nagyon boldog vagyok. És hiszem, hogy most már megtaláltam azt, akit kerestem.

Ha túl fogsz lépni  a   szakítás fájdalmán, még sok szép , jó dolog történhet Veled.   

    

Előzmény: Sigumanó (108)
imars Creative Commons License 2008.03.07 0 0 112

 

 Én is egyetértek Veled.  De az is igaz, hogy mi is változunk. Az elvárásaink, igényeink, a reakcióink,  a konfliktuskezelésünk. 

 

Előzmény: sitonthefence (104)
Sigumanó Creative Commons License 2008.03.07 0 0 111
Köszi, igyexem.
Előzmény: sitonthefence (109)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 110
Mi van most? Tavaszi fáradság? Minden topic halódik?
sitonthefence Creative Commons License 2008.03.06 0 0 109
Akkor még ráérsz szenvedni, most annak van itt az ideje! :-)
Előzmény: Sigumanó (108)
Sigumanó Creative Commons License 2008.03.06 0 0 108
Köszönöm, amit írtatok. Sajnos pillanatnyilag azt látni, ahllani, hogy 1 év legalább, mire az ember helyrebillen, iszonyúan hangzik. Én most vagyok 42, és ez egy 15 éve tartó kapcsolat volt. Nem tudom elhinni, h ezután még jöhet valami jó is, pláne ennyi idősen, de ez a szakítás-féle még "csak" 4 napos.
imars Creative Commons License 2008.03.06 0 0 105

 

 A véletlen és  a "kimunkálás" együtt.

 Már gyermekkorunk óta  ismertünk egymást , de hosszú évekig nem találkoztunk,

 még futólag sem láttuk egymást,  pedig szinte egymás szomszédságában éltünk.

Egy ismerősnek köszönhetjük, hogy  egymásra találtunk.  

Olyan szerencsés időpontban, amikor már mindketten függetlenek voltunk, túl megbocsátásokon, csalódásokon, váláson.

Én tartottam a találkozástól, de mintha egy belső hang kényszerített volna, biztatott volna. Már az első találkozás után teljesen megváltozott az életünk.

  

Előzmény: Törölt nick (103)
sitonthefence Creative Commons License 2008.03.05 0 0 104
Ha egy "régi" is jó :-), akkor eszembe jutott valami. Már többször is, de mindig elfelejtettem. Anno ugyanis nem válaszoltam a legveszélyesebb pontra a kérdésből, miszerint "mik azok a dolgok ami miatt végképp elveszthetjük megtalált felünket?"

Amikor valamely olyan téren, ami a másiknak igen érzékeny pontja, túlfeszítjük a húrt.
Ha tudjuk, mi ez, és időben kapunk erősen vészjelzésnek minősíthető reakciókat a másik féltől, és netántán még észleljük is ezeket, és visszafogjuk magunkat ... nos, akkor esély van a Társ megtartására.
Ha nem akarjuk vagy tudjuk visszafogni a belőlünk kikívánkozókat, vagy nem tudjuk kúltúráltan megbeszélni vele, ha nem törődünk azzal, mi lehet a kitörésünk következménye, akkor az nem az igazi Társunk, mert elegünk van belőle.
De ha nem ismerjük ezt a pontját, vagy ha nem kapunk megfelelő vészjelzéseket, vagy ha nem gondolkodunk el a dolgon, és nem kezeljük megfelelően, felnőtt módjára - nos, akkor elveszítjük.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
Nem tudom, elég érthető voltam-e ...
Előzmény: Törölt nick (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!