Magát tudománynak beállító gondolati és eszmerendszer, ami nem teljesíti maradéktalanul a tudományos módszertan követelményeit, azokat figyelmen kívül hagyja, vagy éppen szándékosan áthágja, és tesztelhetetlen és bizonyíthatatlan állításokat tesz.
A topik felvetése ezt a definíciót teljes mértékben kimeríti.
Tehát maga a topik és témaköre / felvetése áltudomány!!!
Eötvös Loránd pedig egy egyszerű súlyméréssel bebizonyította, hogy ez nem igaz a hajók esetében. Szóval Galilei is tévedett.
Eötvös Loránd tisztában volt azzal, hogy mi az, hogy inerciarendszer, továbbá azt is tudta, hogy forog a Föld, ráadásul képes volt a logikus gondolkodásra is.
Akiknek ezekből valamelyik hiányzik, azokból lesznek a mindent jobban tudó bohócfizikusok.
"A relativitáselmélet egy több ezer éves felismerés. "
Ez ugyanolyan buta rögeszméd, mint az tagadásvallás.
Egyébként meg itt kézzelfoghatóan bebizonyítottad, hogy mennyire nem érted az egészet. Ugyanis a relativitás előzményeként általad felsoroltak Arisztotelész és Galilei tévedései. Ebből logikusan az következik, hogy az einsteini relativitáselmélet is ugyanilyen tévedés. És ez pontosan így is van.
Lássuk sorban:
1. Tévedés volt, hogy: "Az égitestekre és a földi jelenségekre alapvetően más törvények vonatkoznak." Ezt Newton szépen bizonyította, hiszen ugyanaz az erő ejti le az almát a fáról, mint amelyik a Holdat föld körüli pályán tartja.
2. Tévedés volt, hogy: "A nehéz testek lefelé, a könnyűek felfelé mozognak, míg az égitestekre a lassúság és az egyformaság jellemző.
3. Óriási tévedés volt, hogy: A mozgás egy folyamat, mely a mozgató hatás hiányától hamar leáll. A test sebessége az őt ért erőhatással arányos".
A test ugyanis megtartja a mozgásállapotát, ha erő nem hat rá, ez Newton első törvénye. Az erő nem a sebességgel, hanem a gyorsulással arányos.
Szóval Arisztotelész összes állítása hibásnak bizonyult. És szerinted ez a Relativitáselmélet előfutára. Vagyis minden tévedés.
Nézzük Galilei hajós kísérletét!
"Galileo Galilei (1564-1642) szerint az egymáshoz képest egyenes vonalú, egyenletes mozgást végző rendszerek a mechanikai jelenségek szempontjából egyenértékűek."
Eötvös Loránd pedig egy egyszerű súlyméréssel bebizonyította, hogy ez nem igaz a hajók esetében. Szóval Galilei is tévedett.
Ezeket vette volna át Einstein?
Akkor csupa téves gondolatra építette a relativitáselméletet!
Ha majd lesz időd elmélyedni a témában, és nem az összeollózott idézetekből vonsz le hibás következtetéseket, majd akkor lesz értelme a vitának.
Addig jobb ha visszatérsz a mémjeidhez, Göddelhez, meg az tagadásvalláshoz.
A relativitáselmélet egy több ezer éves felismerés. Megfigyelésekre mérésekre alapuló emberi tudás. Amely több jelentős tudós munkássága miatt folyamatosan fejlődött és jelenleg is fejlődik, pontosodik még.
"Az arisztotelészi dinamika:
1 Az égitestekre és a földi jelenségekre alapvetően más törvények vonatkoznak.
2 A nehéz testek lefelé, a könnyűek felfelé mozognak, míg az égitestekre a lassúság és az egyformaság jellemző.
3 A mozgás egy folyamat, mely a mozgató hatás hiányától hamar leáll. A test sebessége az őt ért erőhatással arányos: v ∼ F 1. ábra.
Arisztotelész görög tudós és filozófus (id.e. 384 - id e. 322), a peripatetikus dinamika képviselője."
"A Galilei-féle relativitási-elv "Zárkózzál be egy hajó fedélzete alatti terembe. Vigyél oda szúnyogokat, gondoskodjál egy apró halakkal telt edényről is, azon kívül akassz fel egy kis vödröt, melyből a víz egy szűk nyakú edénybe csöpög. Most figyeld meg gondosan, hogy a repülő állatok milyen sebességgel röpködnek a szobában minden irányba, míg a hajó áll. Meglátod azt is, hogy a halak egyformán úszkálnak minden irányban, a lehulló vízcseppek mind a vödör alatt álló edénybe esnek. Ha páros lábbal ugrasz, minden irányba ugyanolyan messzire jutsz. Jól vigyázz, hogy mindezt gondosan megfigyeld, nehogy bármi kétely támadhasson abban, hogy az álló hajón mindez így történik..." 3. ábra. Galileo Galilei (1564-1642) szerint az egymáshoz képest egyenes vonalú, egyenletes mozgást végző rendszerek a mechanikai jelenségek szempontjából egyenértékűek."
... stb
Tehát egyértelműen nem áltudomány.
Maga a felvetés viszont, hogy az lenne viszont annak számít.
Továbbá ez nem egy 100 éves elmélet, mert az alapjai már 2300-2400 évvel ezelőtt is megjelentek. Csak fokozatosan fejlődött és fejlődik még jelenleg is.
A tudomány és az áltudomány, logika és a tudományfilozófia részen igen képzettnek számítok. A matematikai és fizikai tudásszintem is többszörös felsőfok. Te itt olyan alapvető logikai hibákat vétel, ami miatt a részletekbe nincs is értelme belemerülni.
Hasonló ez mint nem szükséges teológusnak lenned, hogy meg tudd és helyesen ítélni, hogy az abban szereplő "Isten" csak egy kitalált mesealak.
Az itt elemzett dolgokhoz sem szükséges kvantumfizikai képzettség, hogy bárki láthassa alapvetően helytelen a hozzá állásod. A relativításelmélet eléggé régi és biztos alapokra épült és megfigyelésekre és adatokra. Tehát nem kitaláció, amit csak utóllag próbálnak bizonyítani.
Charles Darwin a tudományos módszertant betartotta. Adatokat gyűjtött, rendszerezte, feldolgozta, tesztelte, pontosította, majd újra tesztelte, majd alkotott egy rá illő elméletet. Stimmel is a mai napig, sőt sokszorosan meg is lett még pluszba erősítve.
Georges Lemaitrekitalált valamit, amihez majd később próbáltak és próbálnak bizonyítékokat ráerőltetni, de a legtöbb ilyen nem stimmel és sérti az általános logika, a helyes érveléstan és más tudományágak szabályait és megfigyeléseit is.
Nos Albert Einstein Darwin elveihez és módszertanához volt sokkal közelebb és mára már még közelebb.
Hozzáteszem, hogy ebben is vannak hibák még, de az a tudomány fejlődésének a természetes velejárója. Nagyon úgy néz ki, hogy az UNIVERZUM TÁGULÁSA badarság, annak csak egy része tágulhat és egy időszakban. Más időszakokban akár szűkülhet is.
Pont a témáról írok és nem beszélek, mert azt itt nem lehet. Éppen a TUDOMÁNYOS MÓDSZERTAN legfontosabb elemeire hívom fel a figyelmedet, amit nem tartasz be. A saját példáimat halványabb színnel írtam be csak és aki nem akarja, az ne olvassa. Ez csak azért lehetne neked is fontos, mert meg lehet tenni, hogy valaki túljut az itteni kommentelés függőségén.
Másolgatok neked ide is néhány fontosabb dolgot egy netes lexikonból:
"Összehasonlításképpen, az általános relativitáselmélet nem tűnt olyan hasznosnak, mint a newtoni gravitációs elmélet előrejelzéseinek kisebb korrekciói. Úgy tűnt, hogy kevés lehetőséget kínál a kísérleti tesztelésre, mivel állításainak többsége csillagászati léptékű volt. Matematikája nehéznek és csak kevés ember számára teljesen érthetőnek tűnt. 1960 körül az általános relativitáselmélet központi szerepet játszott a fizikában és a csillagászatban. Az általános relativitáselméletre alkalmazható új matematikai technikák egyszerűsítették a számításokat, és könnyebben vizualizálták fogalmait. Ahogy csillagászati jelenségeket fedeztek fel, mint például a kvazárokat (1963), a 3 kelvines mikrohullámú háttérsugárzást (1965), a pulzárokat (1967) és az első fekete lyuk jelölteket (1981), az elmélet megmagyarázta tulajdonságaikat, és mérésük tovább erősítette az elméletet."
...
"Az általános relativitáselmélet néhány következménye:
Gravitációs idődilatáció: Az órák lassabban futnak a mélyebb gravitációs kutakban. [11]
Precesszió: A precesszió Newton gravitációs elméletében váratlan módon kering. (Ezt megfigyelték a Merkúr pályáján és a bináris pulzárokban).
Fényelhajlás: A fénysugarak meghajlanak gravitációs mező jelenlétében.
Kerethúzás: A forgó tömegek "húzzák" a körülöttük lévő téridőt.
A tér metrikus tágulása: Az univerzum tágul, és távoli részei gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fénysebesség.
Technikailag az általános relativitáselmélet a gravitáció elmélete, amelynek meghatározó jellemzője az Einstein-téregyenletek használata. A téregyenletek megoldásai metrikus tenzorok, amelyek meghatározzák a téridő topológiáját és az objektumok tehetetlenségi mozgását."
..
"Kísérleti bizonyítékok
Einstein kijelentette, hogy a relativitáselmélet az "elv-elméletek" osztályába tartozik. Mint ilyen, analitikus módszert alkalmaz, ami azt jelenti, hogy ennek az elméletnek az elemei nem hipotézisen, hanem empirikus felfedezésen alapulnak. A természeti folyamatok megfigyelésével megértjük általános jellemzőiket, matematikai modelleket dolgozunk ki a megfigyeltek leírására, és analitikai eszközökkel levezetjük a szükséges feltételeket, amelyeknek teljesülniük kell. A különálló események mérésének meg kell felelnie ezeknek a feltételeknek, és meg kell egyeznie az elmélet következtetéseivel."
Tudod az a baj veled, hogy nem a topik témájáról beszélsz.
Neked teljesen mindegy, hogy mi a topik címe, néhány hozzászólás után már A "tudományos istennél", Göddelnél, és az ősrobbanásnál, és az érvelési hibáknál lyukadsz ki.
De itt most nem ez a téma.
Ha a témához akarsz kapcsolódni, akkor például szép feladat lenne számodra, hogy megkeresed az érvelési hibákat a relativitáselméletben. Esetleg összehasonlítod a specrel és az áltrel egymásnak ellentmondó állításait.
De saját bevallásod szerint a relativitáselméletben nem mélyedtél el.
Hát ásd bele magad, és keresd meg a hibákat benne!
Mert kételkedni nem a tudományban kell, hanem a tudományosnak látszó elméletekben.
Ez itt nem a saját magad állandó reklámozásának a helye, hanem vita arról, hogy a relativitáselmélet kiállja-e a tudományosság próbáját, vagy inkább áltudományos.
Világos... de ha így is van és sok minden van hasonlóan, akkor is az eisteni relativitás elmélet/tétel egyikét sem tudod bizonyítottam cáfolni. Sem a speciálisat, sem az általánosat, sem a mai napra abból kinőtt még komolyabbat sem.
Amennyiben meg nem tudod, akkor azt tudományosan max sejtésnek, vagy előjelzésnek nevezik. Mind a kettőhöz illik fűzni némi alátámasztó jellegű indoklást is és névvel és arccal kell publikálni, közzétenni. Olyan helyen ami egybefüggően közli és nem nickneves kommentek özönében valahol.
Példa nálam:
Tudományos Isten bizonyítást két könyvben is publikáltam és világszinten értékesítik, de könyvtárakban is elérhetik a kutatók. Bizonyított dolog. Tesztelhet és akár cáfolgató is lenne, de eddig megerősítéseket és további pontosításokat kapott. Ez egy több ezer éves rossz beidegződést alakít majd át, türelmesnek kell lennem. Idő kell hozzá.
Kurt Gödel első nemteljességi tétele nem felel meg a tudományosságnak. Bizonyítottam. Ez még egy friss anyag, nem is publikáltam könyvben sem. Meg kell tennem, meg fogom tenni, és eleve három nyelven... magyar, német és angolul fog megjelenni.
Az Ősrobbanás elméletre csak tudományos előrejlést tettem. Ez csak a neten és blogjaimban van publikálva. Nem kell bizonyítanom, könyvben sem kiadnom, mások fogják bizonyítani. Csak előre jeleztem, hogy a tudásom alapján hamarosan be kell következnie.
Vannak műszaki mérnöki dolgaim is, azok a szerzői jogvédő hivatalnak voltak és vannak bejelentve. Működéssel bizonyítottak. Vevők is megvették, késztermékeket lehetett legyártani általa.