Keresés

Részletes keresés

diginewl Creative Commons License 2016.10.20 0 0 100245

Ojjé!

Nem veszünk itt össze senkivel - szerintem egy fórum nem arra van.

Max. a felhasználónál füstöl el valami - véglegesen...

 

Ha normálisak a boltban, akkor vidd nekik vissza és egy alacsonyabbra cseréld ki - előtte érdemes őket felhívni.

Azzal nagyon látványos műsort tudsz csinálni.

Ami fontos, és már tapasztaltad, ne töltsd túl. 0,2ml. annyi, nem sok.

Kb 4-5 perc füstölés, aztán töltés. Ezt úgy tudod növelni, hogy (dekódere válogatja) beállítható álló helyzetben kevesebb pöfékelésre.

A középen levő pálcára vigyázz, az a lelke, nehogy megsértsed.

 

Jó füstölést :)

Ebben az "öregben" egy Seuthe 10 füstgenerátor dolgozik. (DCC üzemben megy)

 

 

Előzmény: medve81 (100244)
medve81 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 100244

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindenkinek! De nem akartam ekkora lavinát indítani.A csepegtetős módszerrel sikerült rávennem a füstölésre, bár elég gyengén, de legalább tudom, hogy működik!

A sín feszültséget nem tudom kimérni, de a trafó 18 V DC, amit a Roco Maus-hoz adtak. És valóban rosszul fogalmaztam: "füstölő is digitális üzemre való", arra gondoltam, hogy 16-22V-on működő. Mivel nincs tapasztalatom ezekkel kapcsolatban, így azt vettem meg, amit a boltban ajánlottak. A modell Roco (62278), a dekóder foglalat mellett van a jumper, de nem nyúltam hozzá. Most egy Roco kezdő készletből való (számát nem tudom), nem hangos dekóder van benne. Később szeretnék bele hangdekódert.Valószínű az a megoldás, hogy beszerzek egy Seuthe 10E füstgenerátort.

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek! Üdv.: Laci

e94 02 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 100243

A linken található ábrákon ugye az van, hogy a "NON N-SCALE DECODER MAXIMUM" 27V, míg az "N-SCALE DECODER MAXIMUM" 24V. Hogy a dekóder ebből mennyit ad, hova (pl. a motorra), az ugye nem a szabvány tárgya. A 27V és a 24V lenne a garanciális limit, azt kellene tudnia egy DCC dekódernek szó nélkül.

 

Persze, Hübsch úrnak is könnyebb a Power Station adatait betenni, mint a dekóderét.

 

A vicc az, hogy mindig csak akkor vagyunk nagyon-nagyon DCC kompatibilisek, ha a másik azon a paraméteren éppen nem az.

 

Ez megint mindegyik gyártóra igaz, nincs kivétel.

Előzmény: csíkos-háTTú (100241)
diginewl Creative Commons License 2016.10.20 0 1 100242

Szerintem is zárjuk.

(csak csendben jegyzem meg, van olyan gyártó, aki ilyent merészel írni, de mind mondtam csak csendben, mert erre hivatkozva kaptam már akkora pofont, hogy ilyen kis .... cég leírására ne is figyeljek oda, ne is merjek rá még véletlenül se hivatkozni.)

 

Ez egy ismeretlen német gyártó ismeretlen terméke, egy ismeretlen honlapról.

https://www.tillig.com/dateien/Produkte/HOModellbahnen/Lokomotiven/Triebwagen/70004_21_22_74191_92_93_364545-samo%20VT135-S1-4_2015_08_13.pdf

 

Bitte prüfen Sie vor Inbetriebnahme des Triebwagens die Span-
nung an Ihrer Digitalzentrale. Für den Betrieb von Fahrzeugen
der Spurweiten TT, H0, H0e und H0m wird eine Digitalspannung
von max. 14 Volt empfohlen. Höhere Spannungen führen zu einem
höheren Verschleiß der Motoren.

 

Ezt gyártó írta, nem innen-onnan vett információ, és csak AJÁNLÁS.

Mindenki azt tesz a modelljével amit gondol.

Ez pedig egy fórum, ahol beszámolhatunk a dolgokról/gondolatokról.

 

Newl

Előzmény: nazareth (100240)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2016.10.20 -1 0 100241

http://www.nmra.org/sites/default/files/standards/sandrp/pdf/s-9.1_electrical_standards_2006.pdf

 

Ez gyakorlatilag ugyanaz, amit Hübsch úr is ír.

De gondolj bele, egy 12V-os motorra a dekóder H-hídjáról mekkora PWM feszültség is jut, ha a DCC sínfeszültség a lehetséges csúcson van?

 

De, mint írtam, mindenki úgy teszi tönkre a mozdonyainak motorjait, ahogy akarja. Nem egy, és nem kettő modellben cseréltem már motort, mert magas DCC feszültségű pályán járatták.  Nyugi, a dekóder túlélte, de a Fleischmann N-es DR V100-ba a cseremotor. Viszont a Minitrix BR24-be már nincs tartalék alkatrész, lehet vadászgatni hozzá valamelyik aukciós oldalon valami donort... De sült már így meg ROCO motor is, mármint a nagy tepsi H0-ás...

Ez a szomorú, tudod, nem az, hogy 20V-os PWM-mel etetünk egy névlegesen 12V-os DC motort.:-(

 

De hidd el, nekem mindegy, ahogy diginewl kolléga is írta. Én szóltam...

Előzmény: rezgaras (100237)
nazareth Creative Commons License 2016.10.20 0 1 100240

Sajnos a köztudatba úgy ment bele a digit, hogy az 18 v-alatt nem az igazi – szerencsére én ezzel a köztudattal nem találkoztam :) Szerintem mostantól hanyagoljuk ennek a számnak a leírását, még negálással is, hátha valaki nem olvassa végig a mondatot :)

Előzmény: diginewl (100238)
nazareth Creative Commons License 2016.10.20 0 1 100239

Nem kell szajkózni, benne van a szabványban. Csak be kell tartani.

 

Valóban, anno még az analóg világban nagyon óvtak a "félperiódusos" (egyutas egyenirányítású) indítás hosszútávú használatától, mondván, hogy kinyírja az állandómágneseket. Manapság üzemszerűen az idő 100%-ában PWM-mel hajtja a fél világ a motorokat, mégsem lesz a mágneseknek bajuk. Jóval nagyobb frekvenciákat használunk, így a motorok impedanciája is jóval nagyobb.

Előzmény: csíkos-háTTú (100236)
diginewl Creative Commons License 2016.10.20 -1 1 100238

De Mester, megy!

 

Sajnos a köztudatba úgy ment bele a digit, hogy az 18 v-alatt nem az igazi. És ez valahogy nagyon jól belement. És ha már megvette a digitális füstölőt, akkor addig tekeri a tápfeszt a trafón a központ előtt (ha csak tudja) amíg el nem kezd füstölni az a fránya digitális füstölő....

Ez van - sajnos.

Tudom, hogy mi illik, meg tényleg fölösleges egy 12V-s DC motort 18-22V-os tüskékkel csesztetni, de hidd el, ez nagyon sokakat nem érdekel, ha 20V felett megy a H0 (roco központ, régi AC táppal), akkor is megy, füstöl, működik, kész. Kár ezen problémázni!

 

Szóval, én csendben mondom, Te húzzad ennek hasznát, a javításon, a többi ne érdeklejen :)))) Mindenki nyomassa minél nagyobb feszültségen a DCC rendszerét, hiszen a szervízeknek is meg kell élni valamiből!!!

Ez van - sajnos.

Előzmény: csíkos-háTTú (100236)
rezgaras Creative Commons License 2016.10.20 0 1 100237

Már megint! :-((

 

Előzmény: csíkos-háTTú (100236)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2016.10.20 -1 0 100236

Kolléga Úr!

Én tépem a hajam!:-)

 

"A digitális üzem 12-22V-ig(vagy feljebb is) mehet H0-ban..."


NEM! NEEEEEM! Könyörgöm, nem!

Tessék megnézni a linket alább, nem kell feltétlen nekem hinni.

 

http://atw.huebsch.at/DCC/Gleisspannung.htm

 

De ugyanezt szajkózza a Kühn, a Tams-Elektronik Hannoverből, meg a ZIMO is innen a szomszédból, Bécsből, és még sokan mások. Teljesen felesleges a nagy sínfeszültség, csak bajok forrása. A 16V feletti értékek a kerti vasutakhoz kellenek, 1, G, LGB, IIm stb. Egy 12V-os motort, ami a H0 modellekben van, 16V feletti, ráadásul nagyfrekvenciás PWM jellel hajtani, extrém nagy terhelés a motornak, és felesleges is.

 

De mindenki úgy rövidíti meg a mozdony motorjainak élettartamát, ahogy akarja...

Előzmény: diginewl (100235)
diginewl Creative Commons License 2016.10.20 -1 1 100235

Szegény-szegény Csíkos, és a többiek!

Hajtépés következik. :)

A füstölő is digitális üzemre való. :)))))))

Bocsánat, de ennél nagyobb marhaságot 2016-ban nem lehet mondani.... Miért? mert a füstölő, amit te vettél, nem digitális, nincs benne proci, stb. egy árva fűtőszál van benne, ami paraméterezett - ahogy Csíkos is említette.

A digitális üzem 12-22V-ig(vagy feljebb is) mehet H0-ban ehhez próbál a Seuthe is illeszkedni, a feszültségtartományokban.

 

Azt lenne jó tudni, mekkora a sínfeszültség nálad? (ezt sem egyszerű megmérni, mert a DCC nem váltóáram, de nem is egyenáram) A legegyszerűbb, ha a központot tápláló trafót megnézed. Ha abból 18V DC jön ki akkor a sínfesz valahol 16-17V között lesz. Tehát a NR11 meg sem nyikkan.

 

Feltöltés: egyszerű, de ismerni kell az űrmértékeket, amik a seuthe használati utasításán is rajta van: 0,2ml! (ez a két legalsó osztásjel). Ez kb 2-3 csepp. Így azt, hogy te félig feltöltötted, én nem hiszem el :) Ha túltöltöd, juszt sem füstöl!.

 

Ezeket a peremfeltételeket nézzed végig, és után vizsgáljuk újra a füstölőt.

 

Newl

Előzmény: medve81 (100226)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2016.10.20 -1 0 100234

1: Tudtommal van egy jumper a modellben valahol, amit át kell tenni a másik lyukba, hogy az F1 tartalék funkcióra legyen kötve a füstölő, ne a világításra. Gyárilag digis a modell? Mert akkor eleve így van, nem kell hozzányúlni.

2: Milyen dekóder van a mozdonyban? Hangos gyárilag? Mert akkor nagy valószínűséggel ZIMO van benne, de a gyári hanganyag CV listájában a dekoder AUX1 kimenet nincs aktiválva, így hiába nyomod bármelyik gombot is, nem fog csinálni semmit a dekóder. Ha ez a helyzet, akkor a CV35-be írj be 4-t, ekkor az F1 gombot megnyomva beindul a füstölő.

Van még a ZIMO-val pár trükk, hogy szebben füstöljön (a motor terhelésének megfelelően). melyik Seuthe-t vetted meg? Ugyanis az NR11-es 16-22V között működik. Namost H0-ban a max sínfesz az 16V, így nem nagyon lehet szabályozni, mert 16V alatt kihűl, pláne, ha sok olaj van benne. Én a Seuthe NR10-t használom, szinte mindig, mert ez 10-16V között megy, és nagyon szépen be lehet szabályozni 3 CV állítgatásával a Tran és a ZIMO dekódereket is.

Előzmény: medve81 (100228)
kavicsasínen Creative Commons License 2016.10.20 0 0 100233

Félig töltve a füstölő? Az nagyon sok. Vékony fémtűvel pár csepp, és percekig elég, folyamatos pöfögés mellett.

Előzmény: medve81 (100226)
karako-hid Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100232

Sinfeszültség mennyi?

Én "analognak" ajánlott füstölőt hasznalok, mert nalam 16V.

 digithez ajánlotthoz nagyobb fesz kell.

Előzmény: medve81 (100228)
martisz Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100231

Hernyofan kolléga által leírtak mellett minimum 18 voltnak kell lennie a pályán, az alatt meg sem fog nyikkanni.

Előzmény: medve81 (100226)
Hernyofan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100230

Ha jól rémlik, 1- 3 ml között van az ideális mennyiség

 

Ez nem lesz jó, mert ez is sok ( nem tudom, milyen osztású az a fecskendő, amivel szoktam ezeket tölteni ). Próbáld ki azt, hogy kiszívod belőle a fecsivel az összes olajat, aztán megpróbálod nagyon finoman ( szinte cseppenként ) adagolni neki.

 

Ha így se kezd el füstölni, akkor más baj van.

Előzmény: Hernyofan (100229)
Hernyofan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100229

Üdv!

 

Egy tipp: injekciós tűvel és fecskendővel próbálkozz egy kicsit az olaj mennyiségének változtatásával is: ha félig töltötted, az szinte biztos, hogy sok ( ilyenkor nem csinál semmit ). Ha jól rémlik, 1- 3 ml között van az ideális mennyiség, de ezt füstölője is válogatja. Van, ami kevésbé érzékeny a mennyiségre, míg másiknál a hajam kihullik, mire belövöm jól. 

 

Ki kell tapasztalni az ideális mennyiséget hozzá.

Előzmény: medve81 (100226)
medve81 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100228

Füstölőre előkészített és a Seuthe jól passzol is bele. Teljesen benyomtam, az alsó érintkezőt eléri. A boltban mondták, hogy valószínű a világításra van kapcsolva, ezért próbák közben végig be volt kapcsolva.

Előzmény: karako-hid (100227)
karako-hid Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100227

Füst előkészítés van benne?

Nekem a 109-nél az volt a baj, hogy nem nyomtam be eléggé, így az alsó érintkező nem érte el a beépített érintkezőt.

A 109-nél a világításról megy (sajnos).

Előzmény: medve81 (100226)
medve81 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100226

Sziasztok!

Segítséget kérnék egy Seuthe füstölővel kapcsolatban. Nemrég szereztem be egy új Seuthe 11 füstölőt, amit egy Roco BR52-es mozdonyba szánok. A füstölő alsó kis szálát óvatosan megtakarítottam (ahogyan a boltban javasolták) és a modellbe tettem. Félig töltöttem a hozzá kapott olajjal. A modell digitális, a benne lévő dekóder a Roco kezdő készletekből való (sajnos a cikk számát nem tudom). A füstölő is digitális üzemre való. A maus-on az összes funkció gombot bekapcsoltam, de füst nincs! Persze vártam pár percet minden gombnyomás után. Más gőzmozdonyom nincs, amibe a füstölőt ki tudnám próbálni. Hogy tudom meg, hogy mivel lehet a probléma? Vagy melyik topikban kérjek segítséget?

Előre is köszönöm! Üdv.: Laci 

tillmannz Creative Commons License 2016.10.19 0 0 100225

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy valaki készített már H0 méretben szakállas sorompót?Azt látom,hogy a Weinert gyárt ilyet,de hátha valaki csinált magának otthon fotómaratott fémből "házilag"úgymond?!

jock88 Creative Commons License 2016.10.17 -2 0 100224

Ewwww, pedig olyan jól szórakoztam... :(

:D

Előzmény: Főjelző (100222)
imi972 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 100223

Off:

 

Látni valók:
- H0 két vágányú digitális üzemű modul rendszerű terepasztal kb 50m hosszban,
- modell vásár
- gyerek játszóasztal,
- harci jármű makett bemutató
- N-es modul asztal
- Z, N, TT, H0 terepasztalok


Sok szeretettel várunk mindenkit.

 

 

On!

 

Főjelző Creative Commons License 2016.10.17 0 0 100222

Neked már mostantól sem lesz sok nyomod itt.

Előzmény: Izé bizézé (100221)
somytomy Creative Commons License 2016.10.16 0 0 100191

Tudtommal körülbelül ugyanannyira melegszik, mintha egy ellenállás lenne ott. A LED-ek áramfelvétele nem túl nagy, és amiket én vettem, azokon elég nagy hűtőfelület van (TO-220 tokozás). Több éve használom így, még semmilyen kárt nem okozott, pedig közvetlenül a tető alatt találtam nekik helyet.

Előzmény: V63-017 (100182)
V63-017 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 100182

Az nem melegszik?

Előzmény: somytomy (100173)
somytomy Creative Commons License 2016.10.15 -1 1 100181

Nem tudom, nekem magasabb az ingerküszöböm, vagy a délis Bhv-k voltak kultúráltabbak, nekem valahogy nem kapcsolódik hozzájuk a húgyszag. Persze különösebben tiszták azért nem voltak, és hát elég békebeli hangulatuk van.

Előzmény: Izé bizézé (100178)
jock88 Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 100180

OFF

*Nyékládháza

ON

Előzmény: Izé bizézé (100178)
K.István 82 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 100179

Jó reggelt mindenkinek.

Kérnék egy kis segitséget,ha valakinek a tulajdonába lenne ilyen kitérő,egy hátoldali jól látható fotóra lenne szükségem mert sikkesen széthullot.

Elöre is köszönöm.

K.István82

rezgaras Creative Commons License 2016.10.14 0 0 100176

Megmértem. A Jaybee kerékpár tengelye meglehetősen hosszú, 25,6mm. (persze még mindig jobb, mintha túl rövid lenne :-))

 

Előzmény: rezgaras (100153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!