Keresés

Részletes keresés

F1 Hierro Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2923

Szabálymódosítás: minden meccsen ki lehessen jelölni öt percet, amely alatt a gólok nem számítanak a végeredménybe!

Előzmény: csiri bá (2919)
Dhomasson Creative Commons License 2021.07.29 -1 1 2922

Volt ilyen korábban sztem is (eb-vb olyan nincs egy évben, sztem a 2012-es debreceni eb volt, ahol London előtt taroltunk és sokan elmérték a formát), na de a mostani eb hiába volt itthon, szó sem volt semmiféle tarolásról.

 

Ez meg a lebőgéstől nagyon messze van, a várakozások voltak teljesen a valóságtól elrugaszkodottak szurkolói részről. Ugyanakkor még egyszer mondom: soha nem fordult még elő, hogy ennyi emberünk, ennyi számban olimpiai döntős legyen.

Előzmény: Lacanist (2906)
Omega12 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2921

Van most néhány tehetséges tornászunk, Scherman Bianka, Bácskay Csenge, Székely Zója, Szujó Hanna, akik a jövőben szép eredményeket érhetnek el, és Zsófival kiegészülve Párizsban csapatként is szerepelhetnek.

Előzmény: Dave985 (2920)
Dave985 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2920

Összefoglalóban láttam, hogy kilépett egy hosszú ugrássorból. Sokan rontottak gerendán, így valóban volt esély a jobb szereplésre. Igaz, csak B-kategóriás EB-ken, de azért egyre több érmet hoz a magyar tornasport. Reményeim szerint Párizsban népesebb magyar csapat áll rajthoz.

Előzmény: Ódri (2914)
csiri bá Creative Commons License 2021.07.29 0 2 2919

Elek Gábor azt nyilatkozta az Indexnek a hétgólos vereséget követően, hogy minden mérkőzésen van öt perc, ahol elintézzük magunkat.

 

Ő már csak tudja, ugyanez megy a saját csapatában is... sajnos...

Ódri Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2918

Volt valami, de csak valami noném.

Előzmény: Erinaceus (2916)
bakibaby Creative Commons License 2021.07.29 -1 0 2917
Előzmény: Erinaceus (2916)
Erinaceus Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2916

Tényleg, volt már eddig valami hivatalosan bejelentett doppingolás?

Előzmény: Ódri (2915)
Ódri Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2915

Lehet, hogy találtak a selejtező után és ez volt a deal. Ha bebuktatják, az mérhetetlen károkat okozna a sportnak.

 

De persze lehet csak valami szokásos feminista szöveg, amit előadnak jó dolgukban, mert épp hisztis napja van. Arra szerintem kicsi az esély, hogy valóban komoly pszichés gondja lenne.

Előzmény: RnD (2905)
Ódri Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2914

Első ránézésre igen, de a 8-ba be kellett volna férjen. Talajon is volt egy csúnya hibája. Felemáskorláton nem vettem észre, de lehet ott is volt valami gond, mert lepontozták a selejtezőhöz képest.

 

Ettől függetlenül persze nem kell szégyenkezni egy összetett 14. hely miatt.

Előzmény: Dave985 (2886)
Ódri Creative Commons License 2021.07.29 0 1 2913

Én továbbra sem értek egyet azzal, hogy bárhova is elment volna a világ. Rióban szerencsénk is volt, Cseh Laci száz pillés ezüstös ideje nem tudom, hogy most egyáltalán a középdöntőre elég lenne-e, az pl egyértelmű szerencse volt, vagy itt lehetett volna fordítva pár századmásodperc a egy-két centi, minimál dolgokon múlik, nem feltétlen a formaidőzítéstől vagy úszásteljesítménytől. Ha Sajtburesz jobban nyúl be, akkor megint bronzérmes, pedig sok különbség nem lett volna szakmailag.

Formaidőzítési gond szerintem csak Hubinál volt, de talán ott is csak a tapasztalatlanság volt a hiba, ő még nem tud versenyen úszni.

 

Sőt összeségében jobban szereplünk, mint máskor, remekelnek a váltók, sok-sok döntős hely, helyezések. Nem az van, hogy egy embertől 3-4 érem és kész. Van egy nagyon erős középcsapatunk, egy zsenivel megerősítve. Mi nem a kínaiak vagyunk, akik hirtelen az olimpiára elővesznek a laborból valakit egy-egy számra, majd egy év múlva már el is tűnik.

 

 

Ajna: az edzőváltás általában jó motiváló erő, lekerül róla a csodatini teher is, a közvélemény is kevesebbet vár el tőle, nem kell még leírni szerintem.

 

Bogi: kérdés talál-e még motivációt, mikor akar gyereket szülni, stb. Szerintem jó ötlet lenne visszatérni a gyorsokhoz, az megint változás lenne, és ha elfogadja, hogy nem aranyesélyes, akkor simán meglehet.

 

Hosszú: ha Párizsban már nem is, de jövőre még mindenféleképp lehet egy dobása, ehhez az egójából vissza kell venni és a toyboy helyett kell egy rendes edző, a testét most is szépen összeszedte, a vegyes győzelmekhez szükséges idők benne vannak még. A világcsúcsok nyilván már nem, de azok, amiket most úsztak a dobogósok, na azok simán. Kérdés mi a cél, már csak a pénzkimaxolás vagy érdeklik az érmek, sikerek is.

 

Milák: mi a francért ne tartana ki? 21 éves, még fejlődik, van bőven motiváció, 1:50 alatti idő, gyorsok. Nem tudom elképzelni, hogy most akkor fogja magát és visszavonul. Max valami váratlan eü okból.

 

Előzmény: Omega12 (2882)
Lacanist Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2912

+m

 

bennem

Előzmény: Lacanist (2911)
Lacanist Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2911

Lehet, hogy benne még túl élénken él a 88-tól 96-ig tartó időszak.

Előzmény: Tonio 2.0 (2899)
Lacanist Creative Commons License 2021.07.29 0 1 2910

Mondták, hogy túl nagy a merítés krikettben és sosem lesz olyan jó, hogy olimpiára jusson el vele, keressen valami olyan sportágat, ami nem ilyen népszerű. Mit szólnál a vizipólóhoz? Nyugi, mindjárt kifejtem, mi is az...

Előzmény: ave én (2893)
Ki Lincs Nincs Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2909

Számomra nem hihető a történet. Ez a lány mindent amit tudott megnyert, van versenytapasztalata, a sikert, és az ezzel járó terhet is fel tudja dolgozni.

Nem hibáztatom akkor sem ha az történt vele amit feltételezek, nagyon jó tornász, és sajnálom ami vele történt.

Előzmény: RnD (2905)
Lacanist Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2908

Ilyen bénák, de nem bánnám, ha ezzel együtt Kocsimátét is buktatnának. :)

Előzmény: ave én (2890)
Lacanist Creative Commons License 2021.07.29 -1 0 2907

Nincs tragédia (attól függ, mit tartunk annak) és a magysr úszósport egy csúcs úszót mindig ki fog tudni nevelni, de az látható, hogy megint egy olyan időszak van-jön, amikor a reálisan VB-olimpai éremre esélyes gárda elég... vékonyka - egy vagy két emberre korlátozódik. 

Persze jönnek majd jobb időszakok megint, de sztem egy átfogóbb reform sem ártana már, meg nem hiszem, hogy ne lehetne ráfeküdni pl. a gyorsúszásra, mint a legnépszerűbb szakágra, ahol már egy döntő miatt csapkodjuk a farkunkat a falhoz, pedig...

 

Előzmény: Dhomasson (2885)
Lacanist Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2906

Pedig nem az első eset, hogy az EB-n tarolás, meg örömködés meg ajnározás, aztán a következő nagy versenyen (ami azt hiszem, akkor VB volt) lebőgés.

Előzmény: Omega12 (2882)
RnD Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2905

Miért, gondolod a selejtezők után nem volt doppingellenőrzés?

 

Biles akkor még bátran tornázott mind a négy szeren. Ha 'valamit találtak benne' korábban, be sem nevezték volna szvsz.

Előzmény: Ki Lincs Nincs (2904)
Ki Lincs Nincs Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2904

"Simone Biles visszalépett a csapatversenytől egészségügyi okok miatt. Állapotát folyamatosan vizsgálják"

 

Nem tudom ki hogy van vele, de talán az orvosai találhattak valamit a szervezetében aminek nem kellene ott lenni, így a legtisztább ügy hogy visszaléptetik. "Mentális okok", "nem bírta a terhet", stb. szövegek a közhangulat lecsillapítására megfelelő, de aki ennyi világversenyen sikeresen szerepelt, nem hiszem hogy pont fejben adná fel.

David_0009 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2903

törökök elbaltázták a végén...

Előzmény: vélemény (2902)
vélemény Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2902

Nézem a női röplabdát. Ugyanolyan  idegesítően sikoltoznak, mint a vívólányok. De sokkal többen vannak. Valószínűleg, ha tele a csarnok nézőkkel, akkor nem lehetne ennyire hallani. Még a macskám is átment a legmesszebb levő szobába.

vélemény Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2901

Szerintem az oroszokon és az amerikaiakon kívül mindenki a brazil lánynak szurkolt. A második hely is fantasztikus, de tényleg nagyon kicsin múlt.

Nagyon izgalmas volt mindkét egyéni összetett.

Én az ES-en néztem, nagyon jók a szakkommentátoraik, főleg Csányi Erika. Várom a szerenkénti döntőket.

Előzmény: költekező (2897)
ave én Creative Commons License 2021.07.29 -1 0 2900

Jessica Foxnak van a legtöbb érme szlalomkajakban (ill. kenuban), 4

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2899

ált 1-2 top esélyesünk volt egyszerre, kivéve ha visszamegyünk kb 25 évnyire.

 

Kovács Ági

Cseh

Cseh+Gyurta

Gyurta+Hosszú

Hosszú+Milák

Milák

 

talán 1-2 olyan verseny volt, amikor Gyurta, Cseh és Hosszú is top favorit volt.

Előzmény: Traubi (2896)
költekező Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2898

Az hogy nálunk olyan számontartott sportág az úszás abban Vitray elképesztő tudósitásai Szöulból vastagon benne vannak.

Előzmény: violino1111 (2895)
költekező Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2897

És megint egy nagyon fiatal lánnyal, akire pont csodaként fognak tekinteni, és elvárni mindenfélét.

Én és gondolom a fél világ a brazilnak szurkoltam, annyira kár azért a kilépésért.

Remélem nem lesz nála önmarcangolás.

Előzmény: vélemény 1 (2887)
Traubi Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2896

Nekem az tűnt fel, hogy míg korábban inkább a TOP esélyesek domináltak a magyar úszócsapatban, ez a kategória most gyakorlatilag Milákra szűkült.

Viszont lehet, hogy rosszul érzékelem, de mintha több váltónk lenne versenyben, azaz 1-1 számban több jó versenyzőt is ki tudunk állítani. Eredményekben viszont ez nem annyira látványos.

Előzmény: Dhomasson (2885)
violino1111 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2895

NDK lendület? 

Dopping ezerrel!

Egy nagy kula volt az NDK úszók "sikere". Én elvenném tőlük utólag a címeiket. Istenem,de  sok tisztességes úszótól és más sportág sportolóitól vették el tisztességtelenül  a jobb eredményt.

Előzmény: ave én (2892)
Traubi Creative Commons License 2021.07.29 0 0 2894

Szerintem leszarják KM-t, lehet, hogy azt se tudják ki az. De ami ebből következik, az nem bíztató.

Előzmény: ave én (2890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!