Keresés

Részletes keresés

spati Creative Commons License 2022.03.08 0 0 7582

Hajrá!

/ (perjel) Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 7581

Luca, volt vérében puca!

Előzmény: Omega12 (7571)
Omega12 Creative Commons License 2021.09.05 0 0 7580

Soha rosszabb szereplést, akár egyik akár másik eseményt vesszük alapul.

Előzmény: F1 Hierro (7579)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.09.05 0 0 7579

Tokió immár tényleg elbúcsúzott a kényszerűségből furcsa körülmények között rendezett olimpia és paralimpia után.

 

Szerencsére volt minek örülnünk itt is, ott is.

 

Párizsi (és persze pekingi) viszontlátásra!

F1 Hierro Creative Commons License 2021.09.05 0 1 7578

A magyar paralimpiai érmesek névsora (M4 Sport facebook)

 

Omega12 Creative Commons License 2021.09.04 0 3 7577

Ilyen alapon  utánpótlás versenyeket sem kellene rendezni, mert az úgy érzem még jelentéktelenebb. Egyes versenyzők 20 évesen már elérik a teljesítőképességük csúcsát és nem fejlődnek tovább, még egy másik hozzá hasonló korú sportoló  képességeinek felénél sem tart, még évek kellenek hozzá,  hogy ereje teljében legyen.

Illetve mennyi olyan sportoló van, aki 20 évesen még egy csapat húzó embere,  néhány év múlva meg elvész a süllyesztőben.

 

Ha  a te vezérfonalad mentén mennénk tovább csak és kizárólag olimpiát, VB-t, EB-t kellene rendezni, hiszen mennyi olyan világkupa vagy egyéb verseny van, ahol a legjobbak nem indulnak, mert éppen más elfoglaltságuk van,  vagy csak nem érdekli őket az a verseny. A legjobbak távollétében győztes versenyző, akkor érezze kellemetlenül magát?

 

Természetesen egy paralimpiának nincs olyan jelentősége vagy vonzereje, mint az olimpiának, de ezeknek a versenyzőknek valószínű igen sokat jelent, hogy meg tudják mutatni a világnak, hogy attól, mert fogyatékkal élnek, ők is képesek nagy eredmények elérésére a sportban is. 

 

Én pedig megemelem a kalapom előttük úgy, mint az ép versenyzők előtt, mert ahogy írtam tegnap is,  nem kevés energiabefektetés kell, ahhoz, hogy ide eljussanak és ilyen eredményeket érjenek el.

 

 

 

Előzmény: ave én (7576)
ave én Creative Commons License 2021.09.04 -3 1 7576

már korábban írtam: másfélszer annyi versenyszám és feleannyi versenyző

 

épp az, hogy Kolumbiák meg Indiák végeznek előttünk az éremtáblán, jelzi, hogy kisebb a konkurencia. nyilván nem arról van szó, hogy ezek az országok a rendes sportágakban nem tudnak áttörni, de itt valamit nagyon tudnak

 

a statisztikát pedig pont azért csináltam, hogy ti is lássátok, mennyire irreleváns dolog az egész paralimpia

Előzmény: Omega12 (7575)
Omega12 Creative Commons License 2021.09.04 0 0 7575

,,a befektetett pénzzel egyből jön az eredmény, olyan kicsi a konkurencia"

 

Akkor most, hogy is van ez? Kicsi a konkurencia de mégis előttünk végez ennyi nemzet, mint azt gyönyörűen felsoroltad, és még egy nagyszerű statisztikát is készítettél,  holott téged egyáltalán nem foglalkoztat a paralimpia.  Legalább már arra figyelhetnél, hogy egyik hozzászólásoddal ne mondj ellent a másiknak. :))

 

 

 

 

Előzmény: ave én (7572)
ave én Creative Commons License 2021.09.04 -3 0 7574

a hosszú listát akár végig is lehet osztani 1.5-tel, de itt azért torzathat az a körülmény, hogy nem tudjuk (vagyis tudjuk, de nem fogom végignézni), hogy a parlaimpián nagyvonalúbbak-e a kvótaszabályok. tehát mondjuk lehetett 3 kínai dobogós szájjal pingpongozásban, míg egy hónapja ugye csak a két döntős

Előzmény: ave én (7573)
ave én Creative Commons License 2021.09.04 -3 0 7573

és akkor egy kis érdekesség. a paralimpián pont másfélszer annyi érmet osztottak ki, mint a sima olimpián

 

az alábbi országokban megy majd a zrika az ép és a parasportolók közt: a paralimpiai és a sima olimpiai érmek számának aránya, elöl mindig a para-

 

először azok, akik egy hónapja egyáltalán nem szereztek érmet, itt meg számosat (itt arány sincs ugye)

Algéria 12 - 0

Chile 6 - 0

még páran szereztek max. 3-at

 

most azokból szemezgetek, akik keveset szereztek júliusban, és sokat most. itt egy-egy plusz vagy mínusz júliusi érem sokat változtatna az arányon

ezekben az országokban vagy rettentően megbecsülik a sérülteket, vagy megtalálták a kiskaput valamilyen olimpiai éremszerzéshez. lehet tippelni, melyik

Marokkó 10 - 1

Thaiföld 17 - 2

Mexikó 22 - 4

Tunézia 11 - 2

Nigéria 10 - 2

Kolumbia 24 - 5

Üzbegisztán 19 - 5

Görögország 11 - 4

 

most jön ennek a fordítottja, ők vagy szégyelljék magukat, vagy legyenek büszkék a lényeglátásukra

Jamaica 0 - 9

Tajvan 1 - 12

Kenya 1 - 10

 

és most a lényegi lista: lássuk, hogy szerepeltek azok, akik sok (legyen 10+) érmet szereztek a sima olimpián. itt már arányokat írok - a mostanit osztom az előzővel. emlékeztetőül, 1.5 a referenciaszint, hiszen annyival több érmet osztottak

Ukrajna 5.2

Brazília 3.4

Kína 2.3

Spanyolország 2.1

Nagy-Britannia 1.9

Lengyelország 1.8

Olaszország, Ausztrália 1.7

Oroszország, Franciaország, Hollandia 1.6

Németország, Törökország 1.2

Korea 1.1

USA, Kanada, Svájc 0.9

Magyarország 0.8

Japán, Csehország 0.7

Új-Zéland 0.6

Dánia 0.5

Kuba 0.4

és értelemszerűen Kenya, Tajvan (meg legyen Jamaica) ennek a listának a végén

ave én Creative Commons License 2021.09.04 -3 0 7572

vége is, ideje összegezni. a paralimpia éremtáblázata (a mostanában divatos éremszám szerint):

 

China 200  

Great Britain 122  

russians 117  

United States 101  

Ukraine 98  

Australia 78  

Brazil 71  

Italy 69  

Netherlands 58

France 52  

Germany 43  

Japan 43  

Spain 35  

Poland 25  

Iran 24  

Colombia 24  

Mexico 22  

South Korea 22  

Canada 21  

Azerbaijan 19  

Uzbekistan 19  

Thailand 17  

India 17  

Hungary 16  

Belgium 15  

Turkey 15  

New Zealand 12  

Switzerland 12  

Algeria 12  

Tunisia 11  

Greece 11

 

 

láthatjuk, hogy nem szerepeltünk rosszul, hiszen a hagyományos sporthatalmak mellett csak olyanok előztek meg jelentősebben minket, mint a Csernobilra építő ukrán, a kézlevágásokra építő iráni és a polgárháborúra építő kolumbiai parasport, de Vietnam, Kongó, Szíria vagy Azerbajdzsán messze mögöttünk kullog

Omega12 Creative Commons License 2021.09.04 0 1 7571

5.  lett, még a végén sikerült megelőznie talán a kolumbiai vetélytársát.

 

 

 

Előzmény: je suis juste un oiseau (7569)
je suis juste un oiseau Creative Commons License 2021.09.04 0 0 7570

ráadásul ötödik lett!

je suis juste un oiseau Creative Commons License 2021.09.04 0 0 7569

Ekler Luca hatodik. ez is nagyon szép eredmény! szívből gratulálok!

Omega12 Creative Commons License 2021.09.04 0 1 7568

Lassan pedig elkezdhetünk szurkolni a paralimpia utolsó magyar döntősének, Ekler Lucának, aki a harmadik legjobb idővel jutott a döntőbe.

Előzmény: F1 Hierro (7567)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.09.04 0 1 7567

Ne feledkezzünk meg a pénteki érmekről sem: Kiss Péter Pál aranya kajakban és Pap Bianka ezüstje.

Mindegyiküknek gratulálok!

Előzmény: Omega12 (7566)
Omega12 Creative Commons License 2021.09.04 0 2 7566

A kajakos Varga Katalin bronzérmet nyert K1 200 méteren .

 

Omega12 Creative Commons License 2021.09.03 0 3 7565

A paralimpiának nem ez a lényege. Amit leírtál az egy bizonyos tényközlés. A lényege ennek a versenynek teljesen más. Méghozzá az, hogy egy testi fogyatékos vagy enyhén értelmi sérült embernek is legyen lehetősége a versenysportra, ne csak tömegsport szinten. Azt sajnálom, hogy valami miatt nekik sem az anyagi juttatásokban, sem a felszerelésben nem jár az, mint az olimpián résztvevő versenyzőknek. Mert attól, hogy fogyatékkal élők,  ők is ugyanolyan emberek, mint az épek. Valószínű a felkészülésük sem járt kevesebb energiaráfordítással.

Hogy a többi ország, mennyi érmet nyer(t) az engem egyáltalán nem érdekel. Egyedül a mi sportolóink teljesítményére figyelek, és örülök a sikereiknek,  és  ez még akkor is így lesz a továbbiakban is, ha nem érted meg miért.

Előzmény: ave én (7564)
ave én Creative Commons License 2021.09.03 -3 0 7564

összefoglalom egy mondatban a paraolimpia lényegét:

 

Mexikó, Üzbegisztán, Magyarország és Japán kb. holtversenyben vannak az éremtáblázaton

ave én Creative Commons License 2021.09.03 -3 0 7563

a magyar olimpiai érmekre még mondhatod, hogy jól-rosszul, de a nagy magyar összképet tükrözik le, és akkor közvetve annak örülsz

 

de a paraérmek? jelenleg úgy néz ki az éremtáblázat, nagyságrendileg, hogy Kínának van 85 aranya, USA-GB-oroszok 35, Ukrajna-Hollandia-Brazília 20-25. Azerbajdzsánnak 12. Irának 10. Üzbegisztánnak annyi, mint nekünk (7). Atlétikában Kínának van 21, Kenyának nulla

 

mégis mi az istent tükröz mindez szerintetek?

Előzmény: F1 Hierro (7560)
Omega12 Creative Commons License 2021.09.03 0 2 7562

Teszem azt, ha a szomszédod hobbija a barkácsolás, hozzá is átmész vasárnap és megkérdezed tőle, hogy ugyan miért fúr farag a fészerében , miért nem pihen?

 

Amúgy ezzel   kinek ártunk, ha örülünk a paralimpián a magyar sikereknek és büszkék vagyunk rájuk?

 

Ha mindenki magával foglalkozna, nem azon akadna fel, hogy ki mit és miért tesz, persze az  egészséges kereteken belül, talán jobb lenne ez a világ. Nem gondolod?

Előzmény: David_0009 (7559)
Omega12 Creative Commons License 2021.09.03 0 2 7561

 

 

Ugyan nem érdemled meg, de lásd milyen jólnevelt  vagyok ezért válaszolok a feltett kérdésedre.  Sosem mondtam, hogy nem érdekel a parasport. Ugyan hajnalban nem kelnék és nem vennék ki két hét szabadságot a paralimpia miatt, de ha van időm megnézem a magyar érdekeltségű eseményeket.

Remélem ez a válasz teljesen kielégített.

 

De én is megkérdeznélek, te, aki utálod a magyarokat, nem érdekel a parasport, lenézed őket a testi fogyatékosságuk miatt,  minek jársz ide és szólsz ehhez a fórumhoz?

Nem hiszem, hogy ne találnál számodra érdekes dolgokat itt az indexen, ahol csillogtathatnád a tudásod.

 

Halkan megjegyzem,  gondolom  most is nagyon rosszul érezheted magad, mert az olimpia után a paralimpián is sikeresen szerepelnek a magyarok. Lehet ez az újabb hisztirohamod oka?   :)) 

 

Előzmény: ave én (7557)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.09.03 0 2 7560

Azért a nekrofíliát előhozni a parasport kapcsán, elég beteg elgobdolás. Azt akarod mondani, hogy a sérültek közelebb állnak a halottakhoz, mint az épekhez?

 

Amúgy meg olyan alapon, mint a magyat olimpiai érmeknek. Nem hinném, hogy akik örülnek neki, mind olyan nagy rajongói lennének a vívásnak, kajak-kenunak, úszásnak, öttusának, birkózásnak stb.

Előzmény: ave én (7557)
David_0009 Creative Commons License 2021.09.03 -2 1 7559

Szerintem itt azért jogos ave felvetése, hiszen ezt úgy általában értette, hogy minek kell ezeknek az érmeknek annyira örülni, mint majom a farkának... nemcsak magyar viszonylatban, tehát irreleváns itt a magyar eredményekkel szemben mutatott általános hozzáállása.

Előzmény: Omega12 (7556)
David_0009 Creative Commons License 2021.09.03 -1 0 7558

Minek, hát mint a nemzeti alapon gloryhunterek, a saját nagy nemzetközi sikernek, bajnoki címnek, éremnek, mindegy, hogy ki éri el: ép, sérült/láb-/karnélküli, netán múmia.  

Előzmény: ave én (7557)
ave én Creative Commons License 2021.09.03 -4 2 7557

Azonban ezek az emberek legalább valamiben megtalálták az életük értelmét

 

aha, de úgy tűnik, ti meg abban találtátok meg, hogy ők megtalálták. mert azért parasportért rajongani, az már kb. a nekrofília előszobája

 

ha meg nem érdekel a parasport, akkor végül is mi a fasznak örültök ennyire? ezt a kérdést kellene végre feltennetek magatoknak

Előzmény: Omega12 (7556)
Omega12 Creative Commons License 2021.09.03 0 3 7556

Még talán el is fogadnám eme hozzászólásodat, ha nem tapasztalnám, hogy, ami magyar és sport, ott még a kákán is csomót keresel.

Miért nem lehet egyszerűen csak örülni ennek az eredménynek, jöjjön össze bárhogy is? Igaz, ami magyar siker, érjük el bárhogy, bármiben te ott mindig valami kifogást keresel ez miért jöhetett össze.

 

Illetve még az előző nagyon intelligens kérdésedre  annyit válaszolnék, hogy igen, lehet jobban örülnének, ha minden testrészük ép lenne, ha élhetnék 100% -an az életüket . Lehet elcserélnék ezt a címüket a kerekesszékkel, mankóval stb...   Azonban ezek az emberek legalább valamiben megtalálták az életük értelmét, nem siránkoznak, nem akarnak a vonat elé feküdni, mert mondjuk tizenévesen ezt dobta nekik a gép, vagy úgy születtek ahogy,  hanem elkezdtek valamit csinálni, amiben célokat látnak.

Arról már egyikük em tehet, hogy kevesebb az induló és több a versenyszám.

 

Talán egyszer, ha te is megpróbálnád az ő szemléletüket elsajátítani, sokkal boldogan élhetnél és nem minden olyan fórumon, ahol magyar sportsikerekről beszélünk, te játszanád az agresszív kismalacot.

 

Illés Fanni nyilatkozata fogott meg leginkább, mikor azt mondta, hogy örül, hogy nem vették észre, hogy születési fejlődés áll fenn nála, mert akkor valószínű nem engedik megszületni. Ö pedig így boldog, és örül, hogy él.

 

Téged miért bánt, hogy ezek az emberek sikeresek valamiben?

Előzmény: ave én (7553)
David_0009 Creative Commons License 2021.09.02 -1 0 7555

így van, egyáltalán nem értem ezt a lelkendezést, biztos jó a mozgássérültek országos szövetségének, lehet mivel büszkélkedni újabb 3 évig, de a normál sportra ez milyen hatással van? Semmilyennel...

Előzmény: ave én (7554)
ave én Creative Commons License 2021.09.02 -3 2 7554

de nem is ez a lényeg, hanem hogy mégis minek az indikátora ez, hogy olyan nagyon örülni kell neki? hogy a sértültek is elfoglalják magukat valamivel? az jó dolog (nekik), de itt nincs piramishatás. az élsport alatti tömegsport az egész országra hatással van, de a parasport nem. a parasportban kb. a befektetett pénzzel egyből jön az eredmény, olyan kicsi a konkurencia

Előzmény: F1 Hierro (7552)
ave én Creative Commons License 2021.09.02 -4 1 7553

bocs, de paralimpiai statisztiákat hasonlítgatni elég sajátos perverzió. több sérült, több potenciális arany. Szíriának meg Afganisztánnak tarolnia kellene egylábas meg egykezes számokban

Előzmény: F1 Hierro (7552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!