Keresés

Részletes keresés

BA123 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9940
Hát így tényleg ez jön ki. Én a Clark Ádám tértől számoltam és a viamichelinnel. De ha az M0 (sőt ha az M31) elkészül, akkor a számítások korrigálásra szorulnak.
Előzmény: Törölt nick (9939)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9939
Előzmény: BA123 (9937)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9938

hé, paraszt!

melyik út megyen pekingbe?

BA123 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9937
Azért ez a 80 km elég távol áll a valóságtól...
Ártánd-Budapest Debrecen felé kereken 300 km, Szolnok felé 253 km, vagyis csak 47 km a különbség. Ez majdnem a fele annak amit te mondták Laci! Arról nem is beszélve, hogy a határmetszés Ártándtól 10km-re északra lesz, vagyis még lejön kb 10 km a Debrecen felé vezető útvonalból. Ha 40 km sincs a különbség, és biztos nem tökölnék, ez bőven belefér, különösen ha kb 1,5 órát spórolok. Valószínű így fog gondolkodni mindenki aki nem akar a matricán spórolni.
Előzmény: Törölt nick (9907)
BA123 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9936
A logikussággal nincs semmi gond, a tények ismeretének a hiánya a probléma,
ezért úgy gondoltam hogy fűznék néhány megjegyzést az előző hozzászóláshoz.

1. Autópályákat azért nem kizárólag tranzitra építünk. A tranzit fontos, de alapvetően ez nem a saját igényeink kiszolgálása, hanem a rajtunk áthaladó külföldiek érdeke. Természetesen azért ez érint minket is, mert van belőle némi bevételünk is, és a tranzit általában zavarja a forgalmat és a településeket. De azért a fejlesztés irányát nem ennek kell meghatározni. Más kérdés hogy a saját érdekeink és a tranzit érdekei általában egybeesnek. Általában...de pl az M3 szabolcsi meghosszabbításánál épp nem.
A tranzitnak az én fogalmaim szerint elég a jó minőségű településeket elkerülő út is, ha amúgy a hazai igények nem követelnek mást.

2. Az M6 nem tranzitra épül, de egy jövendő tranzitútvonal nyomvonalán. Építését nem a tranzit és nem a forgalom indokolta, hanem egy nagy potenciállal rendekező régió bekapcsolása a nemzetközi vérkeringésbe, a pécsi régióban szunnyadó gazdasági poteniciák kiaknázásának a lehetősége.
Ez így elsőre úgy hangzik mint egy tankönyv, de ettől még igaz.
Pécsen és környékén az egyetemek miatt adott egy nagyon magasan képzett munkaerő, amit a régió nem képes kihasználni. Jelenleg is elég kevés végzettet tudnak Pécs környékén tartani, de ha nem épülne az autópálya, akkor ez fokozódna, mivel a többi régió nagyvárosát már elérte a tőke a pályán, és már nem csak Budapest szívná el az agyakat, hanem Szeged, Debrecen és Miskolc és a kisebb városok is. Pécsett a képzés rendkívül általános, számos olyan szak van ami pl. nincs Miskolcon, vagy Szegeden. Szegeden például alig van felsőfokú műszaki képzés...
Jelenleg ha valaki be akar ruházni Magyarországon, akkor (ha nem a Hankookhoz hasonlóan eleve a képzetlen munkaerő a célja amit néhány év múlva majd továbbtelepít Ukrajnába) kb 10 különböző vállakozóból 8 biztosan találna megfelelő munkaerőt Pécsen, de ha nem lesz autópálya, akkor biztos egy másik várost választana.

3. Azt nem mondom hogy egy fillérbe sem kerül az M6 Magyarországnak, mert meg kellett terveztetni, és sok kapcsolódó beruházásba kell pénzt tölteni, de a PPP konstrukcióban a lóvé nagy részét a következő harminc évben kell majd visszafizetni. A pécsi régióban szunnyadó nagy gazdasági potenciál miatt pedig ez nagyon nem mindegy. Ha egy tranzitutat építünk PPP-ben, akkor az aránylag kevésbé fejleszti a gazdaságot, és kevés járulékos bevételt hoz, vagyis nem sokkal növeli az adóbevételeket. A pécsi régióban viszont jelentős hasznot fog hajtani a pálya. Várhatóan sok cég fog megtelepedni Pécs környékén, amik jelentősen több adóbevételt fognak termelni, mint amit a PPP-ben rendelkezésreállási díjként kell évente kicsengetnünk. Azt is mondhatjuk hogy ennek a pályának a költségét a pécsi régió a következő harminc évben bőven meg fogja termelni magának, illetve az egész országnak.
Az M4-el való összehasonlításban, Szolnok és környéke sokkal kisebb gazdasági potenciállal jelentkezik. Még épp bennt van azon a határon, hogy egyenlőre Budapest közelsége miatt még autópálya nélkül is valamennyire vonzza a tőkét. De ezzel nem azt akarom mondani hogy ne kellene Szolnokig megépíteni az M4-est. Ezzel inkább azt szeretném nyomatékosítani, hogy amíg Pécsre a PPP egy jó üzlet, addig Szolnokra valószínűleg nem, vagy legalábbis jóval kevésbé jó üzlet. Mivel lényegesen kisebb a gazdaságfejlesztő hatás, ezért ide állami, vagy uniós pénzből kell pályát építeni, mert igy jóval kisebb a projekre rakódó kamat. Ebből a szempontból az M4 és az M6 két teljesen különböző eset, és nem szerencsés az összehasonlítás

4. Szerintem az M4-et illetően a fenti okok miatt teljesen ésszerű a fejlesztés jelenlegi iránya, max az ütemezést érheti kritika. Vagyis, ha már egyszer Debrecenig elvittük a pályát, akkor miért építenénk meg gyorsan még 200 km M4-est, ha ugyanezt 40 km M35-tel meg lehet oldani? Ez nem azt jelenti hogy az M4-et el lehet felejteni Szolnok után, de egyenlőre nem ez a legfontosabb, ha az M3 felé terelhető a forgalom. A 42-esen Püspökladány és Berettyóújfalu közti 9e-res forgalomból szerintem legalább 6e lehet a tranzit, ami lazán az M35-re terelhető, ha megvan a hiányzó szakasz. Szóval szerintem 2010-ig (bár a határidőket most úgy tűnik ők sem tudják tartani, úgyhogy jól lesz 2012-ben is), amig a románok elérik a határt nekünk is csatlakoznunk kellene az M35-el, és utána a forgalom függvényében kellen építgetnünk az M4-et, lehetőleg állami, vagy uniós pénzből.
Előzmény: bp01 (9913)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9935

igen, először én is ezt akartam írni, de aztán elvetettem.

most, hogy a sugárirányú pályák lassacskán kiépülnek (az M4et, M10et leszámítva... :-((( a főúthálózat rendberakására kellene koncertálni...

 

gőzerővel fejleszteni ezeket: elkerülők, nyomvonalkorrekciók, szélesítés, csp fejlesztés, stb.

 

kb. 5km főutat lehet ilymódon rendberakni 1km ap. árából...

500km (indokolatlan) pályával számolva ez 2500km. (a teljes főúthálózat 7000km)

 

Előzmény: bp01 (9934)
bp01 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9934
A nem létező M8-as Egerig meghosszabbítva ezt a problémát orvosolná. De hol van ez még...
Előzmény: Törölt nick (9927)
attus germanicus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9933
>még mindig jobb, mint az itt-ott hibás 2000es érték átlagos forgalomnövekedéssel felszorzása...

Mondjuk annl tényleg jobb, de azért komoly kutatásnál elég necces hivatkozási alap.

 

Amúgy augusztusban készült, azaz alig néhány héttel a dunaújvárosi híd átadása után. Ez mindenképpen magyarázza, hogy itt feleakkora forgalmat mértek csak, mint kicsit lejjebb a régi földvári hídon.

Előzmény: Törölt nick (9928)
Fricy Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9932
M43 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9931
--még mindig jobb, mint az itt-ott hibás 2000es érték átlagos --forgalomnövekedéssel felszorzása...


Persze, de pont az augusztus a 12 hónapból, ami a december végétől eltekintve a legtorzitottab lehet? Persze kizárt, hogy nagyságrendbeli különbségek lennének, de azért érdemes lenne mondjuk egy szept-okt-tal összehasonlítani.
Előzmény: Törölt nick (9928)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9930

itt viszont nem értem, miért nem bűvészkedték ki valahogy...

 

ez egy szóval is megválaszolható: NIMBYSM

Előzmény: M43 (9929)
M43 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9929
-Tudom ajánlani a térképet. A prágai belső gyűrű kb. fele (~17 km) készen -van, emellett egy 3 km-es szakasz félpályán készen van, és a gyűrű további -kb. egyharmada funkcionálisan rendelkezésre áll, kissé más nyomvonalon -vezetett, jó minőségű 2x2 főutak formájában. Ténylegesen hiányzik az -északnyugati szakasz (~5 km), de már az is építik.

Jogos, én Prága "budai" oldalára gondoltam, ahol eddig a két alagutat készítették el. A "pesti" oldalon már gyakorlatilag teljesnek tekinthető. Számomra éppen ez az alagutas szakasz a kérdéses: Nem tudom, lesz-e akkora forgalma, ami ekkora beruházást kiván (egyelőre biztos nincs), nekem úgy tűnik, első körben a nem alagutas részt simán össze lehetett volna kötni kötni a repülőtéri - leendő külső gyűrű - elkészült szakaszával, ehhez képest fillérekből, és akkor már évek óta lenne egy jól funkcionáló, zömében 2*3-as körgyűrűje a városnak.

A másik fenntartásom az, hogy amennyire én tudom, ehhez hasonló kvázi belvárosi alagút-sorozattal spékelt autópálya eddig nem nagyon épült (ha kész lesz, ez is több 1-2-3 km-es alagútból fog állni, közöttük AP csomópontok), kiváncsi leszek, forgalombiztonságilag hogyan válik majd be.

Ennek a kontrasztja London, ahol ugyebár nincs belső AP körgyűrű - itt viszont nem értem, miért nem bűvészkedték ki valahogy, a külső gyűrű elkészülte óta eltelt negydszázad alatt csak lett volna rá idő (meg máni).
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9928

még mindig jobb, mint az itt-ott hibás 2000es érték átlagos forgalomnövekedéssel felszorzása...

 

Előzmény: attus germanicus (9926)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9927

Tök ilyen példa (bár talán kevésbé jellemzõ csapásirány) a Miskolc-Kecskemét útvonal, géppel tervezett adatokat figyelembe véve: autópályán Pestet is érintve (M0 ugye nincs) kb. 260km, 2ó20p; keresztül toronyiránt kb. 190 km, 2ó45p. 80-ra limitáltan kb. 3ó30p vs. 3ó.

lehet, hogy az M8/M9 agymenés helyett talán mostmár el kellene kezdeni rendberakni a főúthálózatot?

 

Előzmény: chexum (9923)
attus germanicus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9926
Hadd kérdezzek, mert valami számomra nem világos. Valóban egyetlen nap (ráadásul az év legalacsonyabb forgalmú hónapjában) forgalmát mutatja az ábra? Abszolút irreálisnak tűnik számomra ezekből az adatokból túlságosan messzemenő következtetéseket levonni.
De javítsatok ki, ha valamit félreértettem.
g86 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9925
Dunaújvárosi híd: 6713, Dunaföldvári híd: 13003. Inkább no comment.
Előzmény: Törölt nick (9909)
g86 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 9924
kb. ha 6 km lehet kész belőle

Tudom ajánlani a térképet. A prágai belső gyűrű kb. fele (~17 km) készen van, emellett egy 3 km-es szakasz félpályán készen van, és a gyűrű további kb. egyharmada funkcionálisan rendelkezésre áll, kissé más nyomvonalon vezetett, jó minőségű 2x2 főutak formájában. Ténylegesen hiányzik az északnyugati szakasz (~5 km), de már az is építik.
Előzmény: M43 (9896)
chexum Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9923
nehogymán 80km-es kerülőre kényszerítsük a bp-nagyvárad közti forgalmat

Fõleg, hogy ez a kerülõ két fajta közlekedõt érint érzékenyen; ha a kamionost ki is vesszük a képbõl, a távolsági busznak is ugyanannyira majdnem egy óra felesleges plusz... Egy autós még megfontolhatja, hogy most tíz-húsz perc gyorsaság megér-e neki pusztán autópályás 60-80 km kerülõt, vagy vágjon át valahol a legrövidebb utakon max. 90-nel (minusz lakott terület); de egy 80-ra limitált jármûvel ez nem opció, ott semmilyen szempontból nem éri meg az autópályára menni, ha az ekkora kerülõ.

Tök ilyen példa (bár talán kevésbé jellemzõ csapásirány) a Miskolc-Kecskemét útvonal, géppel tervezett adatokat figyelembe véve: autópályán Pestet is érintve (M0 ugye nincs) kb. 260km, 2ó20p; keresztül toronyiránt kb. 190 km, 2ó45p. 80-ra limitáltan kb. 3ó30p vs. 3ó.
Előzmény: Törölt nick (9907)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9922

ez az M1-M5-nek ad egy kis pluszt.

de mennyiben van ennek jelentősége?

 

elsősorban az ap mentes főutak terheltsége az érdekes...

Előzmény: M43 (9921)
M43 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9921
Csak egy kérdés: Miért pont augusztusi a forgalomszámlálás, amikor a fél ország szabin van, a vendégmunkások meg hordákban mozognak a balkán felé?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9920

aprópopó 31es...

 

új út(ról szó) továbbra sincs, viszont az egyik felfűzött agglós településen egy nagyon csecse DSMIP-t helyeztek el.

 

(Digitális-SebességMérő-Információs-Panel)

 

hurrá.

azért csak törődnek velünk, ágrószakadt autósokkal...

Rooger Preed Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9919
Ááá.. Már biztos, hogy nem sztrájkol a VDSZSZ, így vonattal fel, majd bringára pattanok! :)
Előzmény: Fricy (9918)
Fricy Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9918
OFF
Ki nyer ma? Játék és muzsika 10 percben. :)
"Gyalogos ember, tudatos ember
Deák tér, Oktogon ott is vagyok
....
autó helyett menj gyalog"
Előzmény: Rooger Preed (9915)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9917

Azért felmerül bennem a kérdés, hogy a párhuzamos utak esetén milyen érték van feltűntetve?

 

szerintem az ap.-é...

így érthető lesz a dunaúj utáni növekedés is...

 

Meglepő a Dunaújvárosi-híd 6500-as forgalma. Kevesebbre számítottam.

 

ja, engem is meglepett...

biztos sokan átszoktak az 51esről...

 

a 47-es út autóúttá fejlesztését is el kell kezdeni idővel.

 

mármint vásárhelyig?

Előzmény: Rooger Preed (9912)
bp01 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9916
Bocs, az előző HSZ. BA123 nicknek (9904) szól!
Előzmény: bp01 (9913)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9915
OFF:

Kíváncsi leszek milyen lesz Budapest hétfőn, 100% autó, 0% tömegközlekedés...
bp01 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9914
Azt hiszem ez a térkép jól vázolja a problémát.
Előzmény: Törölt nick (9909)
bp01 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9913
A legnagyobb gáz az, ha nem létező tranzitra hivatkozva szórnak el százmilliárdokat! Jelenleg a 6-oson elenyésző a tranzitforgalom! A logikusság hiányzik! Az én véleményem szerint az M6 egy jövőbeli porblémát orvosolna (talán 15-20 év mulva szükséges). Az M4 hiánya viszont aktuális probléma.
Olyan összegekről van szó jelenleg (ami mindenkit érint, aki adófizető:)), hogy a "fog", "lesz", "várható" kifejezéseknél talán egy kicsit több kellene. Én tájékozott embernek tartom magam, egyébként nem is szolnék hozzá... Viszont csak a szememnek hiszek. Szeretném látni azokat kész felméréseket, előrejelzéseket ami alapján MOST kellett az M6-os.
Egyébként meg már mindegy. Az M6 épül. Lehet örülni. Ez már eldőlt... Én is örülök.

Előzmény: AcidMan (9905)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9912

Azért felmerül bennem a kérdés, hogy a párhuzamos utak esetén milyen érték van feltűntetve?

Furcsa, hogy Érd-Dunaújváros között kisebb a forgalom, mint alatta. Meglepő a Dunaújvárosi-híd 6500-as forgalma. Kevesebbre számítottam.

 

Az M6 hatása érdekes lesz. A mostani forgalom kb megfeleződik, de hozzájön a Szekszárd-Mohács-Pécs háromszög forgalmának is a fele, szerintem kezdetben kb akkora forgalom lesz rajta, mint az M35-ön.

 

M43 nagyon kell, tényleg durva ott a forgalom, a 47-es út autóúttá fejlesztését is el kell kezdeni idővel. M4 detto fontos.

Előzmény: Törölt nick (9909)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9911

de nem hiszem hogy messzire vezet ha valaki szembe akar állítani ilyen módon projektetket.

 

ha a prioritást kifogásoljuk, akkor óhatatlanul is ez a helyzet áll elő... :-)

Előzmény: BA123 (9904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!