Keresés

Részletes keresés

fagyalf Creative Commons License 2022.09.09 0 0 4753

Csere lesz belőlle, gazdasági totálkáros lett. Én újat tennék. Tudok küldeni is neked: https://masco.hu/index.php?route=filter&filter=category|11087/gate_type|8&sort=p.price&order=ASC

Válasz egyet.

Előzmény: pheonix-laci (4752)
pheonix-laci Creative Commons License 2022.09.08 0 0 4752

Sziasztok!

Adott egy NICE motor szekciónált garázskapuhoz. Nem régiben volt egy kis villanyászkosás a házban, ahol is a nulla meg lett bontva (és így a kazán is haza lett vágva, mert állítólag rákerült a 400V~) és ez előtt a kapu szépen végezte a dolgát, ám utána nyista. Világítani világít, egy led is piroslik benne, de meg sem mozgul. Egyszer ugyan bugott egy kicsit, de annyi. Próbáltam szerelót keresni, de amint meghallották, NICE (ez biztos valami ördögtőlvaló dolog lehet) épphogy csak rám nem rakták a telefont....

A neten találtam ugyan pár leírást, de egyikkel sem mentem semmire, nem sikerült életet lehelnem bele. Pontos típust sajna nem tudok és látni se igazán lehet rajta, mert az előző tulaj nem mondhatnám, hogy karbantartotta, mivel a ház is tiszta olaj.

Esetleg valakinek lenne ötlete, vagy tudna szerelőt ajánlani Gyál környékén?

Előre is köszönöm a válaszokat.

katibor79 Creative Commons License 2022.09.08 0 0 4751

Köszönöm ez irányba megyek tovább.

Előzmény: eadams (4750)
eadams Creative Commons License 2022.09.08 0 0 4750

Vagy kondenzátor, vagy motoridő beállítás hiba lesz.

Előzmény: katibor79 (4746)
Alapi42 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4749

  Köszönöm a tippeket  ! 

 

  OBi  ill. a másik út egy másolás.

ma hazafelé jövet  vagy  3 tolórendszerű kaput láttam. Az egyik tetszik...lemásolom.

 

Előzmény: feketecsako (4748)
feketecsako Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4748

Hát, a minél olcsóbb az az, amit írtál is: betonoszlopok (esetleg horganyzott csövek betonozva), dróthálóval. A kapuknak kapható előre gyártott elem, különböző méretekben (pl. Obiban is). De azért a kapuszárny tartó oszlopokat masszívra kell csinálni, akár toló akár nyíló kapuról van szó, mert azért a motor igénybe fogja venni.

Ha magamnak csinálnám, akkor az úgy nézne ki, hogy vasalt sávalap, oszlopok vasalt 40x40-es zsalukövekkel, 1,2m-es személyi bejáró, 4m autóbejáró úszókapuval.

Előzmény: Alapi42 (4742)
laca151 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4747

Ha be sem csukódik, akkor lehet más probléma (is) van.

Amikor így nyitva marad, próbáld meg, hogy kézzel tudod-e mozgatni. Ha igen, akkor gond van a kuplunggal. Ha nem, akkor másfelé kell keresgélni. Sajnos azt a vezérlést annyira nem ismerem, arról nincs tippem, hogy ott mi lehet a gond, az is lehet, hogy egy újraprogramozás segít.

Előzmény: katibor79 (4746)
katibor79 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4746

Csak becsukás során jelentkezik a nyitva maradt állapot, de van amikor jól csukódik. És nem látom h mi lehet a különbség h mikor marad nyitva mikor csukoóik jól be. Volt hogy 5ből 5x ok aztán egyszercsak nem. De olyan is volt 3x egymás után nem csukódott rendesen. Kuplung probléma lehet? 

köszönöm

Előzmény: laca151 (4745)
laca151 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4745

Nyitva marad, vagy becsukódik, és visszanyílik?

 

Ha becsukódik és visszanyílik, akkor lehet a kuplung engedi el. Olyankor kézzel tudod is mozgatni.

Előzmény: katibor79 (4743)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4744

Köszönöm a választ.

 

Milyen kondi kéne és mekkora...és hova ?

 

Képek

bentről..majd bentről a jobb és bal oldal/oszlop/oldala

 

Előzmény: fagyalf (4738)
katibor79 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 4743

Sziasztok!

A következőbe szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott a Prooteco Meko 8 úszókapu ROLLER230 vezérlésse és néha nem tudom megmondani miért teljesen véletlenszerűen néha a képen látható módon nyitva marad.

nyitva maradó távolság is változó mi lehet az oka?

 

kööszönöm a válaszokat és a segítséget

Alapi42 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4742

  Van elképzelés.

Az   az  , hogy minél olcsóbb legyen.

 

 

 Egy   10,5 m -s front kerítésre kellene.    Mondjuk tolókapu, ami később tovább fejleszthető   elektromos működésre. A kerítés  a lehető legegyszerűbb, beton oszlopok és drót fonat. Nem  elsődleges szempont a  szépség. Leválasztott ingatlan, jelenleg  egy közös kapu, az továbbra is maradna, de az új tulaj így kényszerpályára kerülne. 

 Sőt arra gondoltam a kiskapu elmaradhatna.  Ha kis kapuznak,  kicsit nyitják,  ha nagy akkor tovább tolják.Aztán a boldog új tulaj az csinál a maradék  kerítésekkel amit akar.

 

 

 Lesz elégmunkája a kapuk nélkül is.

 

 A telek- ingatlan . Bp. kert város,  350 nm-en egy 50 nm-es lakás , félig alá pincézve,a tetőtér minimális átalakítással beépíthető,melléképületek 2db.,minden közmű önálló ( villany, gáz, víz és csatorna... csak a bejárat közös, un. szolgalmi jogos, de hát a közös lóháta  turos effekt itt előfordulhat...majd.

 

 Egyenlőre nem, mert  mind a két ingatlan teljhatalmú ura vagymok.

 

 Én mondom meg mi szép és mi nem.

Előzmény: feketecsako (4741)
feketecsako Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4741

Üdv,

Feltételezem, van egy fajta elképzelésed a rendelkezésre álló helyen. Pl. mekkorák lesznek a méretek, a nagykapu toló, úszó, egyszárnyas, kétszárnyas lesz, sávalap lesz-e, oszlopok miből lesznek (beton, zártszelvény, stb.). Kapuszárnyak miből lesznek (zártszelvény, fa, kovácsoltvas, stb.), fedése (fa, trapézlemez, semmi...).

Kiindulásnak nézegess képeket a neten, és skicceld fel a saját méreteid/lehetőségeid alapján.

Előzmény: Alapi42 (4739)
feketecsako Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4740

Digitális a vezérlés (Thalia). Hibakódot nem is néztem, de legközelebb, ha csinálja, ez lesz az első. Ha ismét megnyomom a távirányítón a gombot, akkor visszazár, majd újból megnyomva kinyílik rendesen.

A programozás annyi volt, hogy az autoset lefutott, azon túl nem állítottam a nyomatékon semmit. A lassítási karakterisztikát állítgattam, hogy később kezdjen lassítani, illetve az automata zárást tettem át úgy, hogy 10 helyett 30s. Emlékeim szerint mást nem csináltam.

Esetleg futtassak egy újabb autoset-et?

Előzmény: fagyalf (4737)
Alapi42 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4739

  Üdv a Törzstagoknak !

 

 

Kellene egy nagy és egy kiskapu  ! Hogyan kezdjek neki ?

 

 Van a kereskedelemben előregyártott kapu ??

 

 Vagy lakatossal terv szerint legyártatni és beépíttetni ?

fagyalf Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4738

Fényképet kérünk a kapuról. Bármilyen 230 voltos vezérlés elviszi. Adsz neki áramot a lábakon és meglátod moccan-e, kondi kellene hozzá. Kék( vagy szürke) a nulla, zöld-sárga védő föld, barna, fekete egyik ill. másik irány.

Előzmény: joevagyok68 (4736)
fagyalf Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4737

Millió meg egy oka lehet, akár programozásban, akár mástól. Analóg vagy digitális a vezérlés?

Hibakód van e?

Előzmény: feketecsako (4735)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 4736

Sziasztok.

Segítsetek légyszives....

Van 2 használt kapunyitó motorom , Ugyan az a típus - PROTECO ASTER5 -, de eltérő a teljesítményük  (  200W  vs.  280W )

Az első kérdés.... Csak úgy "simán", vezérlés nélkül, valahogy meg lehet(ne) állapítani, hogy működőképesek-e még ?

Ha igen, akkor mit, hova, hogyan kéne kötni ?

 

Második... ha kiderül(t), hogy jó(k), akkor milyen vezérlést ajánlanátok hozzá ?  Illetve okozhat-e problémát, az eltérő teljesítmény ?

 

A harmadik.... ami mint az előbb kiderült, lehet az "első" kéne legyen....
Nézegettem ezt a táblázatot.

proteco-aster-motor-leiras-magyar.pdf (protecokapunyito.hu)

a kapuk mérete 160 & 173 cm  ( tudom elég kókány, már így vettük a házat...) és a környező tereptárgyak miatt max 90 fokos nyitási szög lehetséges...

Szóval ezek alapján lehet , hogy fizikailag lehetetlen beépíteni ezeket a motorokat ?
Vagy van erre valami megoldás ?

Mondjuk a 2. táblázat "A  és  B"  méretével variálni ?

vagy...

Venni hozzá 2db  ASTER3 komplett cső, burkolattal?  az mondjuk 2 x 20 ezer... 

PROTECO gyári alkatrészek :: Alkatrész, komplett cső orsóval és burkolattal (420mm), ASTER-3 motorokhoz

Az úgy már jó lehet "méretileg" ?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Közben olvasgatok visszafele, hátha már volt ilyenről szó...

 

 

 

 

feketecsako Creative Commons License 2022.09.05 0 0 4735

Üdv,

BFT Phobos A40 csinál olyat, hogy az egyik szárny (ami először nyílik) elindul, és kb. 5-10cm nyitás után megáll. Tehát gyakorlatilag kis résnyire nyílik. Elég ritkán csinálja, úgy 1-2 hetente 1x. Új a kapu, biztos, hogy könnyen nyílik, meg a motor is új. Szélcsendben. Mitől lehet ez? Akadályt érzékelne? Olyankor nem kellene egyébként is visszazárnia? Amúgy nincs akadály (max. a kutya lehetne, de nem, kamerán visszanéztem).

Van ötletetek, mitől lehet? Köszönöm.

seagate67 Creative Commons License 2022.08.31 0 0 4734

Csongrád megyében keresnék szakembert.

eadams Creative Commons License 2022.08.30 0 0 4733

A kép lemaradt

Előzmény: LARA2009 (4732)
LARA2009 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 4732

Szép napot. Segítenétek, szeretnék a képen látható kétszárnyú kapu vezérlésbe kötni egy wifi kapunyitót. Sajnos nem tudom a vezérlés tipusát, segígenétek hogy hová kössem a wifi jeladó két vezetékét ebbe a vezérlésbe hogy működjön a kapu.

Köszönöm.

fagyalf Creative Commons License 2022.08.25 0 0 4731

Masco-nál tudsz beszerezni.

Előzmény: Latvia (4730)
Latvia Creative Commons License 2022.08.25 0 0 4730

Szia,

 

köszi a választ, abban tudsz segíteni hogy magát a kuplung részét azt hol találom? Mert ugye magán a motoron van a csiga ami meghajtja a csigakereket amit 3 golyó reteszel a fogaslécet meghajtó tengelyhez. Több helyen is olvastam, hogy ez a hiba de fogalmam sincs, hogy hol van a szerkezetben a kuplung.

 

Köszönettel

Előzmény: fagyalf (4729)
fagyalf Creative Commons License 2022.08.24 0 0 4729

Kuplung szerekezet csere, elkopott, nem reteszel és/vagy kioldó szerkezet romlott el/nincs rendesen zárva. Mindkettőtöknek!

Előzmény: Latvia (4726)
Bz81 Creative Commons License 2022.08.16 0 0 4728

Sziasztok!

Nekem is Meko5-van én most kimentem nekem nem mozdul zárt állapotban, nem tudtam megmozdítani. A fedél alól kihallatszik egy folyamatos búgás ,de gondolom ez a normális, hisz áram alatt van.

Előzmény: laca151 (4727)
laca151 Creative Commons License 2022.08.16 0 0 4727

Nekem Proteco Meko5 motorom van, én is van, hogy ki tudom nyitni kézzel (amit elvileg nem lenne szabad, hogy engedjen). Korábban már feldobtam itt a problémát, de nem igazán kaptam rá értékelhető választ, engem is érdekelne, hogy mi a megoldás.

Előzmény: Latvia (4726)
Latvia Creative Commons License 2022.08.16 0 0 4726

Sziasztok,

 

következő problémával szembesültem minap. Gombnyomással problémamentesen zártam a kerti tolókaput, majd -nem tudom, hogy miért- megnyomtam, hogy ki tudom-e nyitni, és ahogy megnyomtam el tudtam tolni a kaput. Nem olyan könnyen mintha ki lenne reteszelve, és kézire lenne állítva.

Nosza leszedtem a fedelet a motorról egységről és ebben az állapotban megnéztem, hogy mi történik amikor elkezdem mozgatni a kaput. Bármelyik irányba tolom a kaput a forgatómotor is forog! Nem mindig tudom eltolni hiszen a csigahajtás reteszel, de ha elkezdem finoman húzni-tolni a kaput -amennyit a csigahajtás miatti reteszelése enged- előbb utóbb valamiért megmozdul a motor és simán tudom húzni/tolni, miközben ugye már maga a motor is forog! 

Olyan mintha a motor kapna áramot, de nem lenne elég ereje ahhoz, hogy magától nyissa/zárja a kaput. Ha abbahagyom a kézi mozgatását akkor megáll, és ismét "játszani" kell vele, hogy elinduljon. 

Amúgy problémamentesen nyit/zár, csak bezárt állapotban is eltolható a kapu.

 

A szett: Proteco Mover Roll 230 as vezérléssel.

 

Esetleg valakinek valamilyen hasonló tapasztalat illetve és vagy megoldás?

 

Köszi

GLückPeter Creative Commons License 2022.08.15 0 0 4725

Szerintem abba az irányba indulj el, hogy megnézed a motorok üzemi feszültségét, es annak megfelelően állítod be A mérőmüszert. Aztan rendbe kell rakni mechanikailag a motort is.

Előzmény: gulasch01 (4724)
gulasch01 Creative Commons License 2022.08.14 0 0 4724

Sziasztok!

 

Proteco Q35A kapunyitó vezérlő nem nyitja a szárnyas kapu motorokat.

Motorokhoz kimenő 24V DC nem mérhető nyitáskor.

Fotocellák jók, nincsenek kitakarva. Takarás estetén kattan a relé.

Fotocellákhoz kimenő 24V DC megvan.

 

Korábban az egyik motor működtetés esetén hangos volt, feltehetően csapágyas lett. De még nem lett megnézve.

 

Milyen irányban induljak el?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!