Keresés

Részletes keresés

haliho Creative Commons License 2006.01.29 0 0 678

 

Sziasztok!

 

Lenne egy - attól félek - óvodás jellegű kérésem: találjátok ki, hogy mit láttam ma délután!

 

A kertünkbe kitettem évekkel ezelőtt egy madáretetőt, és figyelgetni szoktam az arrajárókat. Ma két új jövevény volt, ráadásul kevés ideig láttam őket, mert a kutyánk úgy döntött, hogy rendet csinál a madárnép közt, és erre mind elrepült.

 

1. Kb. akkora, mint egy széncinke. Alapvetően az a benyomásom maradt, hogy egész világos (szinte homokszínú) barnás a hasa, a szárnya-farka  pedig szinte tarkának hat, pedig csak különböző barna, esetleg fekete vékony csíkszerű vonalak, foltok vannak rajta. A feje megintcsak sötétebb, azt már nem nagyon tudtam megfigyelni, hogy mennyire egyszínű, inkább az is "tarka". Nem volt kimonodttan sárgás, pirosas sehol, ahol világos,ott inkább amolyan beige, amennyire láttam.

 

2. A másik egy vörösbegyszerű "szerkezet", tőlem akár még az is lehetett. Ő is új volt, elég egyenletes sötétebb barna háttal, kicsit világosabb hassal és a mellén, torkán vöröses. Talán kicsit testesebb volt,mint a széncinkáek.

 

Bocs a hülye kérdésért, de kiváncsi vagyok. Lehet, hogy holnap visszajönnek, akkor finomítok a leíráson.

 

Különben a környéken ilyenkor télen tipikusan széncinkék, kékcinkék, barátcinegék, mezei verebek szoktak nyüzsögni, no meg feketrigók. Tavaly láttam meggyvágót, néha szajkót.  Ma láttam csuszkát is, idén először, tavaly többször jött. Egyszer láttam tavaly tengelicet, de az nem tipikus.

 

Kösz, ha mondtok valamit.

 

haliho

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 677

Köszönöm!

 

Éljenek a fenyőrigók! Már egy hónapja örömömet lelem a bámulásukban!

 

R

Előzmény: canary1 (676)
canary1 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 676

AHOJ !

 

Az általad +figyelt madarak fenyőrigók (Turdus pilaris).

canary1

Előzmény: Törölt nick (675)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 675

Sziasztok!

 

Nem vagyok nagy madaras, de feltűnt, hogy sok madár egy fajta, roppant számban) telel Budapesten, és nem ismerem őket. Hatalmas rajokban kering a városban és nagyon aktívak nappal. Leginkább a nagy őrgébicsre emlékeztet, de ez csak tipp, és lehet, hogy valami más. Mindenesetre olyan feketerigónyi, de színre világosabb, a hasa, melle-begye világos, barnás, a farktollai sötétek, szárnyai sötétebbek, hátuk szürkés. De rosszul látni őket, mert nagyon bizalmatlanok, amellett, hogy százas rajokban keringenek, le-letelepedve a városi fákra

 

Aki tudja milyen madár az illető, írjon!

 

r

dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 674

1. zöldike

2. zöldike - achat - ahát

3. zöldike - isabell - izabell

4. zöldike - lutino

5. zöldike - satinet - szatén

Előzmény: dpes (673)
dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 673

egy kis érdekesség:

 

 

zöldike

 

zöldike - achat

 

 

zöldike - isabell

 

 

zöldike - lutino

 

 

zöldike - satinet
dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 672
a MADARAK ( KANÁRIK ) - ba írtam infót!
Előzmény: VOLT-R (670)
dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 671

Üdv. Canary1!!!

ezer éve nem olvastalak sehol.

pont tegnap beszéltük ezt csicsörke cimborámmal.

megígértem ha meglátlak valahol átadom az üdvözletét!

 

Előzmény: canary1 (669)
VOLT-R Creative Commons License 2006.01.12 0 0 670

Hello Mindenki!

 

Kérlek segítsetek! BOGENA színezőt kanárihoz, CéDé és QUIKO cuccokat hol lehet beszerezni Bp-en vagy környékén?

Ausztriai kiállításról, ha tudtok valamit, az is érdekel! Köszi! 

canary1 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 669

Üdv gillian !

 

Vettem az infot, köszönet érte az nagy Dulifulinak !

Nos, pirosfejű csíz nem létezik. Nagybátyád valszeg tengelicet fogott (+jegyzem, őt is védjük, s az ő természetvédelmi értéke is 10 ezer forint, s nemcsak a Google szerint).

Örömteli hír számomra, hogy énekesmadarat szeretnél, de nem ártana eldönteni, konkrétan mire is gondoltál. Szép hangja vagyon a kanárinak, a mozambik csicsörkének, magellán-, és kapucinus csíznek, de a szürke csicsörkének is. Állományomban mindegyik fajból tartok illetve tenyésztek a kanárimadáron kívül, de személy szerint én most nem adok el tollasokat, lévén kezdetét vette a költési időszak. Viszont ismerek jó pár tenyésztőt. Ha köll segíthetek, + persze úgy május körül már nálam is lesznek eladó fiatalok.

Asztalaviszta.

canary1

Előzmény: gillian (664)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.21 0 0 668
Most látom, itt lejjebb megvan az e-mail címe és a telefonszáma is.
Előzmény: Dulifuli (667)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.21 0 0 667
Canary1, aki régebben gyakran írogatott ide, főleg kanárifélékkel foglalkozik, egyik kedvence a mozambik csicsörke. Azért szereti őket annyira, mert nagyon szépen énekelnek. Ha megvan még a száma, akkor küldök Neki SMS-t, hogy esetleg bizniszelhet Veled.
Előzmény: gillian (666)
gillian Creative Commons License 2005.12.21 0 0 666

Szia Dulifuli!

Így már értem, hogy a felhívott 14 állatkereskedésben miért nem volt csíz. Azt nem, hogy miért nem mondta egyik sem, hogy ez védett madár és ne keresgéljek... Akkor valszeg marad valami extrább kanári talán. Van két papagája is a nagybátyámnak, meg még valamilyen kistermetű madár, akit törött szárnnyal fogadott be - azt nem tudom sajnos, hogy ő milyen fajta.

Köszi a választ,

gillian

Előzmény: Dulifuli (665)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.21 0 0 665
A csíz védett madár, eszmei értéke 10.000 Ft (a Google szerint). Így aztán szerintem legálisan nem lehet venni Magyarországon. Kisállat-kereskedés viszont van bőven az országban, és ezekben sokféle madarat lehet kapni, énekeseket is.
Előzmény: gillian (664)
gillian Creative Commons License 2005.12.21 0 0 664

Szervusztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek:

Nagybátyám papagájaihoz odarepült pár éve egy pirosfejű csíz, akit ő így domesztikált. Idén ősszel sajnos meghalt a csíz, és a nagybátyám azóta emlegeti, hogy mennyire hiányzik neki. Kérdésem: lehet-e valahol vásárolni szerintetek csízt vagy legalább valami hasonlóan énekes madarat? Létezik-e tenyésztő, vagy valami normális hely, ahol kanárin kívül is van ilyen madár? Elnézést, ha nagyon nagy butaságot kérdeztem volna, de én sajnos egyáltalán nem értek a madarakhoz...

 

Köszi,

gilllian

Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 663
Az erdő légvonalban háromszáz méter.
Előzmény: nighthawk_ (662)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 662

Valóban nem ritka, de én még csak erdőben láttam. Igaz többektől hallottam már hogy a városba is bemerészkedik.

Előzmény: Égensétáló Lukács (661)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 661
Ahogy nézem, nem olyan nagyon ritka madár, mindenesetre örülök neki hogy ilyen van a kertben. Mióta tavaly valaki megmérgezte a macskát és még nincs új, szállingóznak vissza a madarak. Volt már búbos banka (?) Rigó minden mennyiségben. A rozsdafarkú még nem jött vissza a tavalyi vakolás után, pedig az ő helye macskabiztos, nálunk is fészkelt. A fecskék sajnos beleestek a macska akciórádiuszába, mert egyszer nem úgy álltunk meg a kocsival, ahogy szoktunk. Mondjuk még így is jó másfél méter kellett ugrania helyből a jóltáplált nagy dög macskának...
Előzmény: nighthawk_ (660)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 660
Ugyanaz a kettő, a hivatalos magyar neve a zöld küllő. Ha latin nevére (Picus viridis) rákeresel akkor egy csomó találatot ad a google. Onnan sok mindent megtudhatsz róla.
Előzmény: Égensétáló Lukács (659)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 659
Akkor most a "green woodpecker" az zöld küllő vagy zöld harkály, esetleg a kettő szinonim egymással? Mert angol nevén bukkantam rá. (btw. tavaly angliában olyan koliban laktam, hogy a környéken tavak és erdők voltak. Láttam vagy hatféle vadkacsát, vöcsköt, mindenféle begyeket, meggyvágót, meg még ki tudja miféle madarakat az iskolaépület körül, a tőkés kacsa egyenest az ablak alatt költött...)
Előzmény: Égensétáló Lukács (656)
nighthawk_ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 658
Zöld küllő tojó.
Előzmény: Égensétáló Lukács (655)
CARLITO Creative Commons License 2005.12.16 0 0 657
Kedves Madárbarátok!

Tanácsért fordulok hozzátok. Nagyon szeretem nézni a madarakat, de sajnos nem értek hozzájuk.

Ma behoztam a házunkba egy sérült verebet. A macskánk, majd a kutyánk is megtépte egy kicsit , de nem esett nagyobb baja; „csak” játszottak vele aztán magára hagyták.. A hátán és a szárnyain hiányzik jónéhány tolla és mintha az egyik lábát furcsán tartaná; egyéb sérülése nincsen. Gondoltam, megpróbálom megmenteni. Most puha rongyon ül egy macskaketrecben ahova diót, szotyit és vizet tettem be neki. A kérdéseim: Van-e esélye, h. valamikor repülni fog? Ha igen, megfelelő-e neki ez az ellátás? Ha nincs, mit tegyek vele?

Kérlek, segítsetek! A veréb is madár!

 

Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 656
Na, kutakodtam, ez itten zöld harkály ha minden igaz.
Előzmény: Égensétáló Lukács (654)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 655
Vélemény?
Előzmény: Égensétáló Lukács (653)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 654
Ez így viszont szimpla fakopáncs lesz, ennyit még én is tudok :-(
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 653
Na állítgattam ezt azt, és basszus, van piros a fején. Esküszöm nem látszott, bár vagy tíz-tizenkét méternél jobban nem tudtam közelebb lopózni.
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 652
milyen fotósop művésznek néztek ti engem? Próbálkozok, mindjárt itt a vágott kép, bár nekem a juharfa is tetszik :-)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.12.16 0 0 651
még egy
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.16 0 0 650
Ha az eredeti képből kivágnád azt a részt, ahol a madár van, és azt tennéd be, akkor sokkal jobban lászana szerintem.
Előzmény: Égensétáló Lukács (648)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.16 0 0 649
Aszongya, valamivel... Höhö! ;-)
Előzmény: Égensétáló Lukács (647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!