Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2006.06.28 0 0 701
A másik kamerához pedig sajnos jelszó kell. Amúgy tegnap elcsíptem pár percet, amikor kinn állt az egyik fióka, de az is lehet, hogy csak délibáb volt. Várom a nagymadár elcsípését.
Előzmény: Dulifuli (700)
Dulifuli Creative Commons License 2006.06.28 0 0 700
A kamera képén tényleg nem sokat láttam, csak azt, hogy van ott valami homályos folt, ami alighanem madár lehet. De az oldalon a fotók annál jobbak! Legalábbis azok tetszenek, amelyeken élő vércse van...
Előzmény: Mad árka (697)
Dulifuli Creative Commons License 2006.06.28 0 0 699
Nem mértem az időt, de nálam kb. annyi lehetett.
Előzmény: Mad árka (698)
Mad árka Creative Commons License 2006.06.27 0 0 698
Ui. Tényleg egy percenként frissül?
Előzmény: Mad árka (697)
Mad árka Creative Commons License 2006.06.27 0 0 697
Adhatott volna picit több pénzt a T-Mobile, alig látni valamit. ;) Na, nem gonoszkodom, érdekes a kezdeményezés, igaz, főállású kíváncsiként örülnék, ha legalább olyan minőségű lenne, mint amiket a nagyvárosok főterére kitesznek.
Előzmény: FARI (693)
Mad árka Creative Commons License 2006.06.27 0 0 696
Ugyanaz pepitában (Corvusként).
Előzmény: Dulifuli (695)
Dulifuli Creative Commons License 2006.06.27 0 0 695
Előzmény: luki-luk (694)
luki-luk Creative Commons License 2006.06.26 0 0 694

Hali!

 

Megköszönném ,ha tudnátok segíteni abban ,hogy hol lehetne hollókról képeket találni?

Előre is köszönöm!

FARI Creative Commons License 2006.06.24 0 0 693

Mostantól bárki bepillanthat a városi ragadozómadarak családi életébe a www.mme.hu oldalon. A bekamerázott vörös vércse fészekben, a T-Mobile Száva utcai tornyán már javában zajlik a költés.

Zodiák Creative Commons License 2006.05.23 0 0 692
Kedves Canary1!

Ha jól vettem ki a szavaidból te foglalkozol kapucinus csízzel.
Árusítasz is? Ha nem, akkor esetleg nem tudod, hogy hol lehet kapni ilyen madarat? Igazából nem túl sok infót találtam róla, mondhatni semmit.
Ha esetleg bárki tudna abban segíteni, hogy hol lehet ilyen madárkát venni, azt nagyon megköszöném! Elsősorban Budapest és környéke érdekelne, mivel itt lakom.
Előzmény: canary1 (669)
Dulifuli Creative Commons License 2006.05.20 0 0 691
Szerintem az. Nézd meg a képeket pl. ezen az oldalon!
Előzmény: Degeczi (690)
Degeczi Creative Commons License 2006.05.19 0 0 690
ez ugye házi rozsdafarkú?

Szlovák Laci Creative Commons License 2006.04.24 0 0 689

Hi Mindenki!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy hol találok a neten részletes leírást a sárgahátú özvegypintyről (Euplectes macrourus).

 

Már régóta keresek fajta leírást, természetes élőhelyi adatokat, de sehol semmi.

 

Ha valaki tud forrásanyagot, vagy netalántán van valami dokumentációja, akkor az legyen oly jó fej és írjon nekem a laszlo.szlovak@freemail.hu címre!

 

Előre is köszi a segítséget!

Ui.: Nem mindíg vagyok gépközelben, ezért kérlek mail-re válaszoljatok!

Laci

nighthawk_ Creative Commons License 2006.04.19 0 0 688
vörösbegy, de ez egy eléggi kihalt topic.
Előzmény: Törölt nick (686)
Napsütötte sáv Creative Commons License 2006.04.19 0 0 687
Nem akarok topic romboló lenni, de ha itt senki sem tudja a választ, akkor talán a www.birding.hu oldalon igen.
Előzmény: Törölt nick (686)
Demkó Ottó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 685
Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot, csak eddig nem volt miért, mihez hozzászólnom. Most már van. Indítottam egy blogot a Zebrapinty tenyésztéséről, tartásáról, színváltozatairól, ilyesmi. Mivel elég szegényes az ismeretanyag kishazánkban ezen a téren, próbálom összefoglalni a dolgokat amiket emitt-amott találok. Remélem valakinek még a hasznára lesz.

A reklám kedvéért: http://zebrapinty.freeblog.hu/

Köszönöm a figyelmet.
Napsütötte sáv Creative Commons License 2006.03.27 0 0 684

Öreg hiba...

Napsütötte sáv Creative Commons License 2006.03.27 0 0 683

Köszönöm! Újabb megfigyelés, jól gondolom hogy hegyi billegető (motacilla cinerea) téli ruhában? Bp XIII. kert Rákos-patak. Egy pár billegetett serényen.

 

Közben felfedeztem a http://www.birding.hu oldalt - van jópár bp-i hegyi billegető megfigyelés! Jó kis oldal ez!

medvemacs Creative Commons License 2006.03.25 0 0 682
csőre és színei alapján zöldike lesz
Előzmény: Napsütötte sáv (680)
Dulifuli Creative Commons License 2006.03.25 0 0 681
A színeit sem lehet valami jól látni, legalábbis a mellét-hasát kivéve, de szerintem biztosan pintyféle, engem leginkább a zöldikére emlékeztet.
Előzmény: Napsütötte sáv (680)
Napsütötte sáv Creative Commons License 2006.03.24 0 0 680

Ez a madár ismerős valakinek? Bp. I. ker, Várhegy. Széncinkénél szerintem picit nagyobb volt - elég magasan ücsörgött, nehéz volt megítélni.

 

 

Mad árka Creative Commons License 2006.01.29 0 0 679
(Szia! Szerintem less át a Madáretető című topikba a Kertészet fórumcsoportba, ott rokon lelkekre és a madarakhoz jól értő emberekre lelhetsz.)
Előzmény: haliho (678)
haliho Creative Commons License 2006.01.29 0 0 678

 

Sziasztok!

 

Lenne egy - attól félek - óvodás jellegű kérésem: találjátok ki, hogy mit láttam ma délután!

 

A kertünkbe kitettem évekkel ezelőtt egy madáretetőt, és figyelgetni szoktam az arrajárókat. Ma két új jövevény volt, ráadásul kevés ideig láttam őket, mert a kutyánk úgy döntött, hogy rendet csinál a madárnép közt, és erre mind elrepült.

 

1. Kb. akkora, mint egy széncinke. Alapvetően az a benyomásom maradt, hogy egész világos (szinte homokszínú) barnás a hasa, a szárnya-farka  pedig szinte tarkának hat, pedig csak különböző barna, esetleg fekete vékony csíkszerű vonalak, foltok vannak rajta. A feje megintcsak sötétebb, azt már nem nagyon tudtam megfigyelni, hogy mennyire egyszínű, inkább az is "tarka". Nem volt kimonodttan sárgás, pirosas sehol, ahol világos,ott inkább amolyan beige, amennyire láttam.

 

2. A másik egy vörösbegyszerű "szerkezet", tőlem akár még az is lehetett. Ő is új volt, elég egyenletes sötétebb barna háttal, kicsit világosabb hassal és a mellén, torkán vöröses. Talán kicsit testesebb volt,mint a széncinkáek.

 

Bocs a hülye kérdésért, de kiváncsi vagyok. Lehet, hogy holnap visszajönnek, akkor finomítok a leíráson.

 

Különben a környéken ilyenkor télen tipikusan széncinkék, kékcinkék, barátcinegék, mezei verebek szoktak nyüzsögni, no meg feketrigók. Tavaly láttam meggyvágót, néha szajkót.  Ma láttam csuszkát is, idén először, tavaly többször jött. Egyszer láttam tavaly tengelicet, de az nem tipikus.

 

Kösz, ha mondtok valamit.

 

haliho

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 677

Köszönöm!

 

Éljenek a fenyőrigók! Már egy hónapja örömömet lelem a bámulásukban!

 

R

Előzmény: canary1 (676)
canary1 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 676

AHOJ !

 

Az általad +figyelt madarak fenyőrigók (Turdus pilaris).

canary1

Előzmény: Törölt nick (675)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 675

Sziasztok!

 

Nem vagyok nagy madaras, de feltűnt, hogy sok madár egy fajta, roppant számban) telel Budapesten, és nem ismerem őket. Hatalmas rajokban kering a városban és nagyon aktívak nappal. Leginkább a nagy őrgébicsre emlékeztet, de ez csak tipp, és lehet, hogy valami más. Mindenesetre olyan feketerigónyi, de színre világosabb, a hasa, melle-begye világos, barnás, a farktollai sötétek, szárnyai sötétebbek, hátuk szürkés. De rosszul látni őket, mert nagyon bizalmatlanok, amellett, hogy százas rajokban keringenek, le-letelepedve a városi fákra

 

Aki tudja milyen madár az illető, írjon!

 

r

dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 674

1. zöldike

2. zöldike - achat - ahát

3. zöldike - isabell - izabell

4. zöldike - lutino

5. zöldike - satinet - szatén

Előzmény: dpes (673)
dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 673

egy kis érdekesség:

 

 

zöldike

 

zöldike - achat

 

 

zöldike - isabell

 

 

zöldike - lutino

 

 

zöldike - satinet
dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 672
a MADARAK ( KANÁRIK ) - ba írtam infót!
Előzmény: VOLT-R (670)
dpes Creative Commons License 2006.01.12 0 0 671

Üdv. Canary1!!!

ezer éve nem olvastalak sehol.

pont tegnap beszéltük ezt csicsörke cimborámmal.

megígértem ha meglátlak valahol átadom az üdvözletét!

 

Előzmény: canary1 (669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!