Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2166
:-)))

Emberek!

Úgy döntöttem, hogy munkaidőm helyes kitöltése érdekében cikket írok a szélinghura a viharok túlélése érdekében választható stratégiákról. Várom értékes véleményeteket, tanácsaitokat, ötleteiteket! (Magyarul: írjatok be ide mindent, én megszerkesztem, a nickeket persze kiírom a cikkhez)

Előzmény: Belo (2165)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2165
mert rólad tudják, hogy a sailing.hu-s képen is csak ugy csinálsz mintha.... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Gróf Úr (2164)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2164
ért a vitorlázáshoz, tele van mindenféle infoval

Eddig értem. De miért pont a Belo?!? :-DDDD

Előzmény: Spory (2162)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2163
Spory !

Köszönöm ! :-))
A Farkit talán hagyjuk. :-)))))))))))))))))

Előzmény: Spory (2162)
Spory Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2162
Belo:

Tegnap megkérdeztek, tudok-e olyan embert, aki ért a vitorlázáshoz, tele van mindenféle infoval, mert akarnak csinálni egy www.sporthirek.hu-t és jó lenne, ha a vitorlásszekció is képviseltetné magát. Utólagos engedelmeddel, Téged javasoltalak, mondtam, hogy a sailing.hu-n ott van az emiled, ha kell, ott keressenek és próbáljanak megfűzni. Ezt azért mondom, ha ilyen jellegű kérés érkezik, ne érjen váratlanul.
Egyébként bocs, hogy utólag szólok, de hirtelen csak Te meg a Farki jutottatok szembe.

Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2161
Üdv újra a fedélzeten! :-)))

Látod, végre egy Neked való idő :-) Hogy vizsgázott a hajód? Ilyesmi szélre biztos alkalmasabb, mint a legtöbb versenytársa volt... Volt valami izgalom Nálatok?

Amúgy a vitorlavarrással beletetted a bolhát a fülünkbe...

Jó szelet: LC

Előzmény: Boss (2160)
Boss Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2160
Szerbusztok!
Szia, VERÉB!

Megszólítottál, így bemutatkozom!
Én is egy vitorlázó vagyok, mint itt ált. mindenki.
Ha veszed a fáradságot, és visszaolvasol úgy 1-1,5 évet (nem érdemes) láthatod, hogy akkor is inkább olvasója voltam a topiknak mint aktív résztvevoje, eloször akkor írtam, amikor a nagyon-nagyon tisztelt vitorlás társaim azt gondolták és ennek hangot is adtak, hogy a nagy és drága hajóval vitorlázó magamfajta, nem érthet a vitorlázáshoz és nem is igazi vízi ember, (asszem már nem így gondolják).
Ennyit a ki O, (Boss)-ról.

A hétvégi versenyen én is indultam, én is átéltem a sokat emlegetett vihart. Oszintén megmondom, nagyon régen vártam egy ilyen versenyt!
Nekem nagyon tetszett! Mi ezt úgy éltük meg, hogy vére volt egy jó szél és robogattunk kedvünkre.
Sajnos csak az abszolút 98.-ik helyre értünk, kategória 10.-re mert a gyenge szélben, szélcsendben nagyon hátul voltunk (úgy az utolsó 10-ben).

Jó szelet, Boss

Előzmény: VERÉB (2157)
Andrew1 Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2159
Hali Spory ..

Hat nem hiszem hogy mi lehettunk azok ....
Mi nem ultunk fel. Egyszeruen dobtunk ket horgonyt es azon altunk. Aztan mikro mar kezelheto volt a szel mentunk tovabb. A Mariafurdoi kikoto bejaratol kb 1.5-2 km-re ENy-nak lehettunk.

Andrew1

Előzmény: Spory (2154)
VERÉB Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2158
Igen ott voltak, a 94. helyen értek be, osztályban 5-ként. Nem tudom milyen csapattal indultak, esetleg volt innen valaki?
Előzmény: Bebe (2149)
VERÉB Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2157
Ki Ö(Boss)?
Előzmény: Belo (2150)
VERÉB Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2156
Az eredmény kint van a szövi honlapján:
http://www.hunsail.hu/2000/eredmeny/szalag_abs.html
Előzmény: .Tito (2141)
VERÉB Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2155
Hát jöjjön a mi storynk:
Kezdjük az eredménnyel: abszulut 21. a 270-ből, ill 4. az osztályból (8mOD, 9 induló). A második 20 perccel vert meg, az ötödikre 4 óra 10 percet (!) vertünk.
Részeltesebben: a rajtunk erős közepes, középen (sajnos), de tisztán. A csőben valóban megfektettek minket, de kivitelesen nekik (Sfynx) volt igazuk. A parton egyébként ennek ellenére többször bocsánatot kértek. Keszthelyig szinte végig a déli part mellett mentünk a 2-3. helyen (osztály), a bólyát negyedikbek vettük (abszulutban ugy 35 körül).
A vihar Fónyód és Bolgár között kapott el minket. A vihar elött az egyik ellenfél (Proligy) mögöttünk volt úgy 200 m-rel, és fehúzta a spinakkert. Én is beköttetem, de amikor láttuk, hogy megjelenik a gerenda és a mellettünk lévő Európa 30-as teljesen leszerelt azért nem húztuk fel. Amikor az első löket levágott, valami eszeveszett módon meglódult a hajó (16,5 csomó), raumban rohantunk a marás felé. Szerencsére sikerült egy kicsit felluvolni, és bereffelni. A második (erősebb) löket már igy ért minket majdem vízközépen. A legerősebb nyomásban a hajó lefeküdt vizszintesre, és úgy maradt egy jó 3 percre. Mi alig gyöztünk lógni a korláton. Közben borsónyi jegek hullotak. Na a 20 órából ezt a 3 percet nem élveztük, sajnos a geunuank is elszakadt egy kicsit. Utána fockcsere, és óriási sebességel elindultunk a cső fele. Sokat nem lehetett látni, de csak úgy hagytuk el a különböző lámpákat. A csőben kireffeltünk, utána fockcsere. A kenesei bóját 21-nek vettük, és ezt a helyet tartottuk is a befutóig.
A többiről -károk, mentés, sajtóviszhang- majd késöbb.
Spory Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2154
Andrew1
Hali, nem véletlenül a két hajó közül voltatok az egyiken. Mi is Máriafürdönél ültünk fel, s miután bevittük a sérültünket a kórházba, kb. kettőkor visszamentem a hajóra száraz ruháért, telefonért, egyéb cuccokért, akkor láttam, hogy két hajó kb tőlünk négyszáz méterre "partyzik".
Előzmény: Andrew1 (2145)
Alexfux Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2153
Sajna nem, mostanaban visszavonultam kisse. De figyelemmel kiserem legalabb a klubban tortenteket, meg a topicot.
Előzmény: Belo (2152)
Belo Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2152
Te nem vótál?
Előzmény: Alexfux (2151)
Alexfux Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2151
Sziasztok!

Holgyeim es Uraim, minden tiszteletem a Feher Szalagot atelteknek! Most beszeltem az egyik Kollegammal, aki a Pengo nevu Dixi 32-en elte vegig a kalamajkat. Valami olyat meselt, hogy az eszaki parton bo krajcban mentek, amikor lattak a kozeledo esofelhoket. Behuzodtak a to kozepere, nehogy megazzanak es egy konnyed reffelesen tortek a fejuket, amikor a nyakukba szakadt az aldas! Azt hittek, hogy ket harom pofi utan elmulik a baj, de tevedtek. El kezdtek lehuzni a groszt a fekvo hajon, am egyszerre eltort az arboc a szalingnal. A mazli az volt, hogy a grosz mar alatta volt a tores helyenek, de a fock meg fent volt (annyira dolt a hajo, hogy nem tudtak a fockot lehuzni) es jol megmerult. Nehany kotel a kormanyba is beleakadt. Megprobaltak a hajo feneket mutatni a szelnek, ami annyira sikerult is, hogy a deli parton jol megfenekledtek. A tokesuly es a kormany kapott rendesen. Ott elmolyolgattak hajnali haromig a kajutben egy szetdurrant benzineskanna tarsasagaban. Ugyhogy cigizni sem lehetett! Ott talalt rajuk Holovits Gyuri. Szoval ez a kollega rovid tortenete. Tehat mindenkinek gratula!!!

Alexfux

Belo Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2150
Ja a legfontosabbat elfelejtettem.
A szombat esti bulin összefutottam Boss-al.
Bebe Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2149
Nem rosszak a sztorik hölgyek,urak, sajnálom, hogy kimarattam belőle. A Hustler II. 8 MOD-ról, aki manschaftot keresett tudtok valamit? Elindultak?

Bebe

Belo Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2148
Te mellik hajóval nyomtad?
Nem hiszem, hogy kint lettünk volna, mert nem én voltam a legelső hajó az alsó pályajelnél. Azt tudom, hogy alattam a Bolygó, fölöttem az Uraim nevű SR rajtolt.

Ordítani meg én is szoktam, de csak a pszihológiai hatás végett, ugy, hogy semmi gond. :-)

Előzmény: eros_pista_ (2146)
.Tito Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2147
Pasa,

Akkor meg varok, hatha befut valami info... ;)

Reggel lattam a cikket, szep a vege a Nemere II-vel. :)

Tito

Előzmény: pasa_ (2142)
eros_pista_ Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2146
HALI mindenkinek
A csütörtök esti Svéd-edzés abszolute működött a viharban. A Csapat jól bírta és a hajó is bár azért a hajó tulajdonosával volt egy kis probléma!
A Beloval együtt rajtoltunk, asszem még ordítottam is vele, de ezért most elnézést kérek. JA! Belo! Mind a ketten kint voltunk, csak éppen nem vették észre!
A Csőnél láttam ahogyan a Piros 8 méteres One Design-t megfektették spinakkerrel valami luvcsatában. Elég geci volt a szél alatti csávó, mert nem volt igaza, de mindegy sajnos a nagyhajós csapat nagy része nincsen tisztában a szabályokkal.
Olyan 90 körül vehettük a keszthelyi bólyát, akkor lettem biztos a csúnya világban amikor a vizirendőr bekergette a halászokat. A Szigligeti közepén lehettünk az első ráfújáskor levettünk mindent és a Főnök nem engette, hogy felhúzassam a kisfockot a fijjukkal, de aztan beleegyezett és az 5 tonnás hajó 7-9 csomóval száguldozott egy szar kinyúlott vitorlával.
A HALSEY grószunkból kiszakadt a reffsor közepe ezt a srácok bestppolták és olyan szemes magasságában vissza is húztuk. Vagy talán előbb.
A rémhírekről megy annyit, hogy a Libertée elsűlyedt és a mntéskor átment rajta egy motorcsónak, az embereket pedig a ROSA vette ki.
Az AZZARDISSIMO fejreállt, de visszaállították, a kis fockal elindultak ZÁNKÁRA amikor eltört a keret, de asszem épségben kiértek zánkára.
A PLEASURE ugy elsülyedt hogy egy darabig azt sem tudtak hol van, az embereket a NEMERE II vette ki.
Az Eszes Tomi 3 fele törte az árbócát 3-4 órát úsztak és KENESÉRŐL jött a motorcsónak kimenteni őket, ez azért elég gáz nem??????
De volt még egy két dolog, de most mennem kell vitorlázni, hali

ErősPista

Andrew1 Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2145
Hello Pasa...

Na ezen mi is gondolkodtunk ... :)))
Szerintunk is csak legenda a dolog .... De ha mondjuk valami kotelben elakad a kormany ? :)))
Mindenesetre jol hangizk ... Balatoni Bolygo Hollandi :))))

Hin ...

B.Maria elott horgonyoztunk mi is a viharban. Inkabb Keszthely fele mint Fonyod fele. Lattunk meg egypar horgonyon allo hajot a kornyekunkon. Sokszor reflektoroztunk is egy kezi reflektorral..

Igazsag szerint beszeltem a rendorokkel is mobilon de azt mondtak kb. a huszadikak lennenk. Es nem tudjak mikor ernenk oda ...

Udv : Andrew

Előzmény: pasa_ (2139)
hin Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2144
Hali!

Háááát..túléltük. Egy szakadt grósz és apróbb sérülések. Mi a szigligeti öböllel szemben a déli parton áltunk 3 órát horgonyon. (10 kg-os balatoni négykapás:-(((( Már megek is venni egy rendeset helyette.
Az első nyomást gond nélkül vettük. Amikor élénkülni kezdett, még felraktuk a nagygolyót, hogy legyen egy kis rock'n roll. A másodikban két sor reff alatt ment a 8-as. Meg kell hogy mondjam én még így nem rohantam hajóval. Fogtam a kormányt és a schottot mint a bolond és néztem az árbócot. Néha olyt nyaklott, hogy leszakadt rólam a víz:-((. Sajan a vitorla men bírta tovább:-((
A vihat csendesedtével a jégeső után, megragasztottuk a nagyrongyot úgy ahogy és folytattuk.
Hajnalban a kútnál már nem volt lelkierőnk lemenni Keneséig és a grósz sem volt a legjobb állapotban, szvsz tele volt a pupom az egésszel, a horhonyon állás nagyon kivett belőlem.(rókakoma és barátai) Kihúztunk a kikötőbe és hazamentük aludni:-((
A marinából aki indúlt az valamit eltépett. Egy 8-as az árbócát, egy scholtz a forságot, a Liberte tengeralatjárós átképzésen vett részt (látod Grófom, megy ez másnak is;-/ ja és köszi a segítségért:-))). Nos ennyi így elsőre.

hin

Spory Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2143
Nekem is későn esett le, mert vagy három sudár ment el mellettünk, én épp valamit tekertem, húztam és a kapitányom mondta a hajó nevét és akkor néztem csak oda, de akkor már én sem kiabáltam. Majd legközelebb...:)
Előzmény: Belo (2140)
pasa_ Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2142
Tavaj vagy ket het utan jelent meg a neten az eredmeny. Az elozetesen nem talaltam a Garuda nevet, pedig kerestem szorgalmasan. Az egyik pletyo szerint elsullyedt az is. De mar kitargyaltuk a tortenetek hitelesseget.

A nepszabi egesz normalis modon irt, http://www.nepszabadsag.hu/Body.asp?CollID=14&DocID=8859

Pasa

Előzmény: .Tito (2141)
.Tito Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2141
Tengeri medvek,

Vegeredmenyt honnan lehet megtudni, hunsail.hu meg hallgat... Konkretan a Garuda erdekelne.

Koszi-kartya

Tito

Belo Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2140
Emlékszem.
Gondolkoztam is rajta, hogy melyik nicknév tartozkodik ezen a hajón, de sajnos nem sikerült eszembe idézni igy nem is szóltam át. Sorry.:-(((
Előzmény: Spory (2138)
pasa_ Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2139
Az eliot csak valodi szellemhajtassal bir magaban szaguldozni. A kormanyt uyganis tartani kell valakinek, mint minimum.

Pasa

Előzmény: Andrew1 (2137)
Spory Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2138
Joreggelt, sziasztok!!!

Belo: Na, most végre láthattalak élőben. Nemtom emlékszel-e, a dörgő előtt nemsokkal elment melletted Lakinger Béla Zsebcirkáló. Mi már visszafelé jöttünk Keszthelyről.
Megnyugtatásképp tájékoztatom a társaságot, hogy az egyik korházban ápolt a kapitányom kedvese, de ellentétben az újságokkal nem koponyatörés, hanem agyrázkódás gyanújával. Mielőtt lejött a cuccos, át akartunk haladni délre, spi-vel, aztán az elő "fuvallatnál" láttuk, hogy ez esélytelen, letéptük a golyót, de emiatt szerencsére nem volt kint a genua, bereffeltük a grószt, de közben becsúszott egy spontán haus, ekkor csapta fejbe a frauschaftot a baum. Ezzel egyidejüleg a grosz összes kocsija eltört és kettészakadt a grosz. kb 40 perc alatt átsodródtunk a déli patrra és Máriafürdőnél felültünk. Kisétáltunk és a legközelebbi kocsmában rendeltünk két nagyfröccsöt és egy mentőt. Időközben a windex elrepült valamikor, a kiel és a kormány megsérült. Hát ennyi az idei fehérszalagról.

Ami érdekeset még hallottam: A Kuticsét Assojáról a hat emberből öten vízbe estek, a hatodik egyedül vergődött el a déli partra, A Scholtz Imiék pedig 3X borultak a 22-el, de így is asszem abszolút 33.-ak lettek.

Andrew1 Creative Commons License 2000.07.10 0 0 2137
Hali Pasa ...

Az "szellem" Elliotrol szolo dolog szerintem is elegge erdekes :)) ambar ki tudja .. abban a kavalkadban :)) ... es en is sok mindent hallottam meg szombat delutan es vasarnap a Szoviben. Gondolom a fele csak legenda.
Nekunk igazabol az volt a gondunk hogy nagyon nagy a felepitmenye a Dolphinnak es ez onmagaban is nagyon nagy feluletet adott a szelnek. Hiaba huztunk akkora vitorlat amekkora meg nem dontott be teljesen nem volt kormanyero es sodrodtunk a deli part fele. Aztan ugy B.mariatol 2-3 km-re ket horgonyon megalltunk. De ott a Deli part kozeleben irto nagy hullamok is voltak neha. Szoval ne mvolt 1xu. Raadasul nem is a sajat csapatommal voltam igy aztan nem volt meg osszeszokott a tarsasag sem ..
Udv: Andrew1

Előzmény: pasa_ (2133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!