Keresés

Részletes keresés

placi01 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 24
Sziasztok!


SEGÍTSÉG! ÖMLIK A BELTÉRI EGYSÉGBŐL A VÍZ!

most van 3. éve "ASPEN" PUMPÁVAL, A KONDENZVIZET A PADLÁSON ÁT A TETŐRE KIPUMPÁLÓ klímánk a tetőtérben és most elkezdett folyni a beltériből a víz. nEM CSÖPÖG, HANEM FOLYIK!
Először arra gondoltunk, hogy lefagy és a keltkező sok vizet nem bírja pumpa, de ez nem jött be, mert miközben a beltériből ömlött a víz a pumpa elszívó csövében egy csepp víz se volt.
Utána arra gondoltunk, hogy eltömődött, de ez se oké, mert a padláson ha én szívom gond nélkül felkapja a vizet a cső. A hőcserélő alatt a páratálcában áll a víz... a pumpa dolgozik, de nem tudja kiszívni a cuccot.
Közben ha a pumpa csunkjához teszem az ujjam érzem hogy szív a szerkezet, a túlsó végén meg fújja ki a levegőt....
A szerelőt szegényt az őrületbe kergetem amikor hívom, hogy megint folyik a kondenzvíz.
Látott már közületek valaki ilyet?

Kösz a segítséget, vagy az együttérző sorokat!
Üdv Pluhi
jocovv Creative Commons License 2005.07.04 0 0 23
beltéri
Előzmény: Dr. Klíma (-)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.04 0 0 22

..Hát nem is a szépsége miatt raktam be.

Nincsennek a csövek rögzítve, csatornázva. (pontosabban a virághoz azért "damillal" oda van kötve).

Ezt a gépet egy vidéki kisváros nagyforgalmú hentes üzletében találtam

Előzmény: kicsilee (21)
kicsilee Creative Commons License 2005.07.03 0 0 21
ez az igazi undormany konektor aklima altt stb fuj bazzeg. mar bocs :)
Előzmény: Dr. Klíma (19)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.03 0 0 20

Manapság az új lakások építésénél a fővállalkozó klímához becsövezve vagy klímázva adja el a lakást. A baj ott van, hogy neki csak az számít, hogy minél olcsóbb legyen az előszerelés és minél olcsóbb legyen a klíma....

Így nem ritkaság, hogy nem szakszerű előszerelés történik.... Sem minősített anyagok, sem szakmunka...

Egyszer majd írok egy kicsit bővebben, hogy mit lehet tapasztalni az építőipar ezen területén....

Várom a ti felvételeteiteket is :)

 

Szegény ügyfél Art Coolt szeretett volna.....

Egyenlőre ez az elképzelése erre az előszerelésre meghiúsult....

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.03 0 0 19

Ezért a szerelésért 45ezret kértek 3éve. (4m cső)

 

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.03 0 0 18

hát....

 

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.03 0 0 17

Mentem, láttam, lefényképeztem, beraktam.....

Remélem az ilyen szerelést végzők már kihaltak :)

 

kicsilee Creative Commons License 2005.07.03 0 0 16

Gondoltam felteszem nallunk mit csinaltak a szakik, 45k-ert :) Eloszor is a keszulek a lépcsőfordulo tetejen az emeleten.

 

Jol láthato egy kanyar , sajnos a feszkot cska itt birtam felhozni ami ott becsatalakozik alulrol az az, hoyg myieln ronda ez a kábelcsatorna :)

 

 

Jottek tovabb egyenesen majd egy 7cm-es kis lájtos betonfal :)

 

 

 

Aztan meneteltek tovabb be a gardrobba, kiakartak szedni de mondtam enkik amit eccer oda betettek az ott marad nehoyg utanna tobb gondom legyen vele, nem ellenkeztek.

 

 

 

Aztan be a gardrobba :)) ez szep lett, de ugye ott senkit nem zavar :), belulre mar en nyomtam pur habot ok nem akartak mondvan ha lecseppen stb akkor azt cska légkalapaccsal lehet felszedni.

 

Szóval nallam iylen meg vagyok elegedve, igaz meg zenel kicsit a rendszer, de tudtak rajta tompitani, majd megszokjuk vagy ha elillan a gaz akkor odebb rakatom akulterit. Jah es ez volt 45k meg kb 7m.

klimakiraly Creative Commons License 2005.07.02 0 0 15
Helló!

Akkor ide is. :-)

Itt is meg van.

K.K.
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.02 0 0 14

boccs, az elöbb a képek lemaradtak

 

Előzmény: Dr. Klíma (13)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.02 0 0 13
a monolitfödém vasalása ... :((((
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.06.30 0 0 12

Már a panelekben is veszik az LG Art Cool berendezéseit. A kép közvetlen szerelés után készült, így a környezet még nem kifejezetten a végleges. A szoba mennyezetén kb 10 cm-es álmennyezet lett létrehozva. itt megy a teraszon levő kültérihez a cső. Kondenzvíz elvezetés falon kívűl a folyosón keresztül a WC-ben levő erre a célra kialakított bekötéshez

klimakiraly Creative Commons License 2005.06.30 0 0 11
Helló!

Ez hogyan tetszik, nem reklámnak szánom.
Csak a katalógusok képei elég semmit mondoak.
Na de ez! :o)
LG NEO-PLASMA_klíma

K.K.
kicsilee Creative Commons License 2005.06.30 0 0 10

Közben rajottem mi aparam a bongeszom volt a suxxos, most mar mukodik tessek klima itt akulteri ami zoregeti az egezs hazat :)

 

 

kicsilee Creative Commons License 2005.06.30 0 0 9
hat ez megalol :))
Előzmény: Korci_PÉCS (8)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.06.30 0 0 7

Egy klasszikus szerelés. 65cm-e fal 1ik/másik oldala.

 

viricsi Creative Commons License 2005.06.29 0 0 6

No, csak sikerült feltenni egy elrettentőt. Ezzel 3 éve találkoztam először.

 

És most min a régi fülesben, hány hiba található a képeken?

A helyes megfejtők között egy állítható légrést sorsolok ki. :))

Előzmény: viricsi (5)
viricsi Creative Commons License 2005.06.29 0 0 5
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.06.29 0 0 4
Hogy lehet képet felrakni ide? Megpróbálok segíteni…

 

1. megnyitod a gépeden levő képnézegető programot, majd a méretét lecsökkented 512 kB alá.

2. elmented a képet a gépeden 1 mappába

3. megnyitod a kívánt topikot, bejelentkezel

4. vagy új hozzászólást kezdeményezel, vagy válaszolsz valakinek

5. ha megnyílt az üzenőablak, akkor addig görgeted lefele, míg meg nem jelenik a következő felirat „új kép” majd a „tallózás” gombra kattintasz

6. megkeresed a gépeden azt a mappát ahol a képed van, majd kijelölöd

7. a „feltölt” gombra kattintasz

8. rövid idő elteltével frissül az oldal és az oldal alján megjelenik a képed

9. a szöveg mezőben tetszőleges helyre kattintasz a kurzorral

10. a kép mellett a „beszúr” linkre kattintasz

 

Ez után a szöveg mezőbe berakja a kívánt helyre a képet, ha ez megvan, akkor a "mehet" gomb….

Gyorsan, röviden ennyit

Bocsi, ha valami nem érthető….a gyakorlásra a  következő oldalt ajánlom !

 

  ebben a topikban gyakorold a kép felrakását
eMM Creative Commons License 2005.06.29 0 0 3
Ezek szerint a klímát évente karban kell tartatni a szerelővel?
Éppúgy mint mondjuk 1 cirkót?
Előzmény: Dr. Klíma (2)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.06.29 0 0 2

Ezen a képen jól látszik, hogy hol szökött a gáz a rossz peremezés miatt, pontosabban a perem jó volt csak fellazult a hollander... 4 éves berendezés, amit 3 évig nem látott viszont a szerelő.

 

 le is savasodott az olaj rendesen.....a gépet "újra" kellett éleszteni, ami nem egy szimpla karbantartás esete :(

 

Dr. Klíma

klimakiraly Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1
Helló!

A mai termés.
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.06.28 0 0 0

Minden klímának van karbantartási igénye. Amelyik berendezés el van hanyagolva az elöbb vagy még hamarabb tönkre fog menni, vagy nem a megfelelő módon fog üzemelni. A következő képek egy 1 éves mobilklímát mutatnak be.

 

 

A vízkövet nem minden esetben könnyű eltávolítani a berendezésből, nekünk valahogy így sikerült. - a szerelőim szerint ez az egyik "legutálatosabb" klíma típus a karbantartás/javítás területén. Egy rutinos srácnak is 2 óra szétszedni és legalább ennyi idő összerakni...

 

 

Dr. Klíma

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.06.27 0 0 topiknyitó

Kedves szakik!

 

Ebbe a topikba "nyomjátok" a munkátok gyümölcsét. Én egy más cég munkájára is boldogan tudok ránézni, ha az valóban jól,  igényesen van kivitelezve ! Kifejezetten jó lenne, ha reklámoznátok magatokat a képekkel együtt.

Természetesen járjatok nyitott szemmel és bármi furcsát, oktatásra valót láttok, fényképezzétek le és rakjátok ide fel...

 

Sok sikert a képekhez !

Én egy mai szerelés képével kezdem...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!