Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2223
Akkor a tréfáskedvű koránkelők kezdjenek el sürgősen önvédelmi tanfolyamra járni (Védd Magad! Önvédelmi tanfolyam, tartja: Nick Johnson, ötcsillagos ninja - és ezt komoly hirdetésnek szánták!!! no, mindegy) Szóval készüljenek a legrosszabbra, mert ugye nagyvitorla nélkül félkarú óriás vagyok, egy herélt, egy ... hagyjuk, inkább megyek haza! :-))))
Előzmény: Havária (2220)
Bebe Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2222
És ki lesz az a korán kelő egy esti Badacsonyi t(b)ortúra után?
:-)

Bebe

Előzmény: Havária (2220)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2221
Vanek Kedves !

Belegondoltál Te már abba, hogy mondjuk minden jóember a Te tanácsodra kuprolinnal kenné be a hajóját. Az kb azt jelentené, hogy 4000 hajó aljáról oldódna az az anyag ami arra szolgál, hogy megölje a fenékre tapadt élővilágot. Csak ha egy kilót számolunk minden hajóra évente akkor is 4000 kg méreg kerülne a Balcsiba.

Ennyi szerintem beleférhet minden hajótulajdonos keretébe, hogy egy ilyen VC17m tipusú cuccot kenjen a hajó aljára aminek a hatásmechanizmusa egy kicsit más és nem lök bele mérgeket a vízbe.

Mellesleg kuprolinos hajófeneket csiszolni.... Hát az én izlésemnek egy kicsit redvás munka.

Előzmény: Vanek (2211)
Havária Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2220
Ki tudja? Mert ha esetleg tréfáskedvű koránkelők megfosztanak a nagyvitorládtól és csak egy cetlit találsz a grószfallon, hogy a vitorla átvehető a Kesztelyi kikötőben, akkor ugye nem nagyon válogtahatsz maj a helyek közt... :))))

Hav

Előzmény: Gróf Úr (2217)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2219
Fel a fejjel, nincs ezen semmi szégyelnivaló, én is jópofa arcokat szoktam vágni ilyen szitukban... állítólag, mert tükröt nézegetni nincs időm... Legutóbb megtanultam imádkozni, legközelebb valószínűleg a jódlizást sajátítom el... Szóval nem gáz, hogy féltél, csak az, hogy nem kucorodtál magzatpózba Belo mellé, hogy vígasztald :-)))
Előzmény: Gonoszka2 (2218)
Gonoszka2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2218
:o)))))))))))))))))))))))))))

Jóvanna, most lebuktattok????????? ÉLetem első vihara volt nagyhajón, versenyben, este is, vizhatlan nélkül (ill. egy vizhatlan gatyóban, amit nagyon gyorsan eső és hullámáztattottá tettem). Eddig csak egy kalózkában volt szerencsém 6 oshoz, azt is rövid ideig.

Én úgysem vehetem fel veletek a versenyt, max. felzárkózni próbálhatok...:o((((((

Igy jártam. Féltem nem tagadom. :o(((

Majd eccer jóváteszem valahogy.:o)

Előzmény: Gróf Úr (2216)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2217
De hát én közismerten hisztispicsa vagyok! :-))) Amúgy idénre azt eszeltem ki, hogy én érek oda leghamarabb és válogatok a helyek közül... Remélem, sikerülni fog :-))))
Előzmény: Havária (2215)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2216
Attól a perctől kezdve, hogy a kapitány nyivákolva bemenekül a kajütbe és magzatpózba próbálja az elemek harcát túlélni.

Nemá', Belo! De mire Badacsonyba értetek, csak előmásztál! :-DDD

Előzmény: Belo (2210)
Havária Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2215
Nem hagysz te ki semmit vagy úgy lehisztispicsázlak, hogy arról kódulsz!!! :)))

Hav

Előzmény: Gróf Úr (2214)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2214
Keszthelyt kihagyom... Bár, aki elsőnek ér be, annak biztos lesz hely... :-DDDD
Előzmény: Havária (2212)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2213
Én nem haragudtam :-))) Csak nehogymá' NŐK is beleszóljanak :-)))) (Amúgy egy leányzótól tanultam vitorlázni anno) :-)))))))
Előzmény: Gonoszka2 (2209)
Havária Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2212
Siófok-Balatonföldvár-Badacsony-Keszthely-Révfülöp-Balatonfüred környéke-Kenese-Siófok

Hav

Előzmény: Gróf Úr (2206)
Vanek Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2211
De ha úgy gondolod megteszi a kuprolin is, az kb kétezer pénzből kigyün és pont olyan jó mint a márkás szarok. (Sőt a tapasztalataink szerint jobb.)
Hogy a környezetvédő hölgyek és urak mit szólnak hozzá, az más kérdés...

Különben is mit zavarnak téged az algák? Jobb lenne, ha pakura lenne a hajó oldalán?

Előzmény: Belo (2210)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2210
Kedves !
Ez egy tradicionális sport ami mindennemű demokráciát hanyagol és még ráadásul hagyománytisztelő is.
Persze más megfogalmazásban férfisovinizmusnak is hívhatjuk. Attól a perctől kezdve, hogy a kapitány nyivákolva bemenekül a kajütbe és magzatpózba próbálja az elemek harcát túlélni. De addig nem. :-))))))))))))
Szóval sajnos nincs mentség. :-)))

Gróf Úr !
Most informálodtam, hogy a hajón International VC17m típusú algagátló van.
Kapható Keszthelyen a Ricky sportnál. tízegynéhány ezer forint egy doboz. Kb másfél kell egy évbe a hajóra.
Ha most lecsutakolod akkor is elég szaros lesz szeptemberre.
Egyébbként ha minden hétvégén hajtod akkor nem lesz algás ha tavasszal kenték.

Előzmény: Gonoszka2 (2205)
Gonoszka2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2209
GRófom !!!

Elnézést kérek, nem akartalak megbántani. Szent a béke Monsieur Le Comte??????
:o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2208
Egyhetes: Aug. 12-18. (jobbaknak 21 :-PPP) Siófok-Földvár-Badacsony-??? És MÉG EGY HÓNAP!!!! :-(((
Előzmény: Belo (2207)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2207
Tényleg az a Dafkét és legénységét is érdekli. :-))
Előzmény: Gróf Úr (2206)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2206
Elképzelem, amint az Öcsém meg a Húgom (szumma < 35 kg) letépik vízszintbe a hajót :-)))

Télleg, Hav, mikó' lesz má' egyhetes? Mi lesz a program? A második állomást kellene tudnom, mert ott csatlakoznak még hozzánk... Mondjuk Siófok-Földvár (eddig standard) - Badacsony? Lehet, h szombat reggelre elétek megyünk Siófokra, oszt együtt indulhatunk...

Előzmény: Havária (2203)
Gonoszka2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2205
Ki(k)re gondoltál kapitlány(ok) alatt??? :o)))

Ezek szerint neki(k)(nekünk) nincs mentség??? :o))))))

Előzmény: Belo (2204)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2204
Frauschaftot azt lehet, de kapitlányokról szó sincs:-)
Előzmény: Gonoszka2 (2201)
Havária Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2203
de nem Búvár Kund volt a papám...

ezen lehet segíteni, miszerint a család több tagját egyhosszú kötélen az árbóccsúcshoz kötöd és ezáltal a hajó jelentősen megdönthető. Így hozzáférsz a méllyebben lévő részekhez anélkül, hogy fehúzná a lábát. (Ja, az egy másik topic.) :)))

Hav

Előzmény: Gróf Úr (2200)
Gonoszka2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2202
Na jó, nem úgy gondoltam, hanem úgy, hogy kevésbé leszek pánikos....:o))) Ja és nem fogom aztat csinálni amit mostan...:o)))

Igy már tiszta??? :o))))
Édesem az eszenűmbe se jutott, hogy más f@rkával a csalánt. Meeerthogy aztat én sem szeretem. :o)))

Előzmény: Belo (2198)
Gonoszka2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2201
Jóvanna, láttam azt én, de az első mondat az mintha a frauschaftokra vonatkozott volna, ha nem tévedek... :o)))

TEkintettel a jelenlegi nőhiányra itt a topicban, gondoltam megvédek minden nőnemű frauschaftot...:o))))

Előzmény: Gróf Úr (2199)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2200
élőhely -hisz ott a Bajadér.

A #&@˛!!%%+ van ott, nem a Bajadér!!!! Az algák monnnnyanak le!!!

tökéletes algagátló nincs

Melyik a legjobb?

gyengekezű a kapitány

Ezt sem mondták még rám... Már ríkattam meg manschaftot az ordítozásommal, sőt, volt, aki közölte, hogy "ilyen szadista állattal nem jön többet vitorlázni", igaz, hogy annak megerőszakoltam az aranyhörcsögét...

egy fürdés keretében egy szivaccsal negyed óra alatt lemossák

Saját kapitányi kezemmel és a legénység tisztítására használt gyökérkefével elintéztem, amit tudtam, de nem Búvár Kund volta papám...

Előzmény: Vanek (2197)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2199
Nem Neked mondtam, hanem Belonak, tudod, ott a link "előzmény: ..." az alján :-))) Pasik egymás között, hová züllene a vitorlázás, ha már nők is beleszólhatnának?! :-)))
Előzmény: Gonoszka2 (2196)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2198
Az még azért egy kicsit várat magára, hogy Te eröltesd. :-)
Persze, tőlem. Ha van hajód. :-)))
Előzmény: Gonoszka2 (2193)
Vanek Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2197
Mitől van szakálla a Bajadérnak?

Mert túl magas hormontartalmú fogamzásgátlót szedett. Vagy túl sokat doppinolt.

Egyébként meg azért, az algáknak néhány dolog kell a növekedéshez: kaja -ez van dögivel a Balcsiban, fény -ez is akad, élőhely -hisz ott a Bajadér.
Ha meg az algagátlóra gondolsz, akkor meg kell, hogy nyugtassalak, hogy tökéletes algagátló nincs, vagy ami az, azt lehet, hogy nem illene rákenni egy hajóra.
No meg itt van a humán faktor, hogy gyengekezű a kapitány ezért a man- és fraucsaftok megtagadják, hogy egy-másfél havonta egy fürdés keretében egy szivaccsal negyed óra alatt lemossák a növekedésnek induló algoncokat.

Előzmény: Gróf Úr (2192)
Gonoszka2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2196
ezt nekem mondtad???? TE álgróf:o))

Minnyá megfosztalak minden rangodtól...:o)))

Mitszól az asszony ilyenkor?????? :o)))

Előzmény: Gróf Úr (2192)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2195
Mire gondolsz, mi volt rajta? Nem vagyok botanikus... :-))) Akkó' kiszedjem, vagy ezt már kibírja?
Előzmény: Belo (2194)
Belo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2194
Hát ez igaz. :-)

Szerintem tavasszal nem is kenték le, csak vízre dobták, ha már úgy is el akarják adni. :-(((
Tudod mi volt rajta?

Előzmény: Gróf Úr (2192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!