Keresés

Részletes keresés

Nyihaha Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2303
Üdvözlet mindenkinek!

El kell hogy meseljem a tegnapi napomat, talán érdekel benneteket.
A július 6-án vízretett, teljesen felújított Nemere II.-n hajóztam tegnap, isteni szélben, csodás idoben.
A hajóról csak felsofokban lehet beszélni. Ha valaki látott már csodaszép cirkálót, hát a Nemere II. az ilyen.
A 44-ben épített hajót az utolsó szögig átépítették. Fából készült, mahagóni borításaal, kívül belül politúrozott, rézszerrelvények, GPS és egyéb nyalánkságok. 75 m2 virolafelület. Csodaszép hajó. Az is igaz, hogy drágább hajó nincs a Balatonon. Madnem 100 milla.(ja és egy maganember a tulajdonos!)
A hajót sponzorálja egy cég, ahol barátom dolgozik. Az o meghívására kerültem a hajóra, mint vendég, de Cimbi, a kapitány és a hajó építoje, megengedte, hogy manchaftkodjam.
Csodás egy élmény volt!
Nagyon jó vitorlázó ido volt. Ehhez képest elég kevesen voltak vízen. Nagyon megy az a hajó!
A kikötés is valami félelmetesen pontos volt.
A hajó úgy ált meg a kikötooszlop mellet,hogy talán öt centi sem volt a hajótest és az oszlop között. Ez persze lehet véletlen, de kétszer egymásután!
Cimbi mesélt a Fehérszalagról is. Ez volt az elso útja a hajónak. Minden komolyabb megrázkódtatás nélkül átvészelte a vihart. 12 embert szedtek össze a vízbol, szegények a verseny végéig ott vacogtak a kajütben egy üveg "folyékony futoanyag" társaságában
Igy futottak be ötödiknek.

Szóval nagy élmény volt.

A hajó, ha nincs kint a vizen, a Szöviben áll Balatonfüreden. Nézzétek meg, ha arra jártok!

Nyihaha

Néger Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2302
Előzmény: Néger (2300)
Beki Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2301
Üdv Gróf Úr!
A víz állandóan visszahúz,de mit csináljon szegény patkányja ha csak áll a kikötőben nosztalgiázgat és a nyálát csorgatja?:-))
Egyébként kötélhúzogatásra,kötélbogozásra,és kuka utas szerepére bármikor kapható vagyok.:-)
(burkolt szándéknyilatkozat)

Beki

Előzmény: Gróf Úr (2280)
Néger Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2300
Előzmény: Fáradt Vándor (2299)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2299
Szezon közepe felé azért illendő lenne már megcsinálni...
Előzmény: Belo (2296)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2298
A Fehér Szalag sajtóvisszhangja tényleg elég negatív volt, mindenki a sok borulást meg süllyedést hangsúlyozta... Ugyanakkor tényleg igaz, hogy a viharveszélyt már délelőtt óta jelezték, ennek ellenére láttam olyan hajókat, amelyeket írd és mondd (no vicc) teljes vitorlázattal szedtek ki... azért ennyire nem lehetnek magabiztosak a T. versenyzők... megjegyzem, én szombaton egy Sudár fedélzetén kaptam meg a másnapi (némileg, de nem sokkal kisebb) vihart, és érdekes módon semmi bajunk nem lett se nekünk se a hajónak... leszámítva azt, hogy egy kicsitkákabélű vagyok és nem igazán bírtam...
Előzmény: VERÉB (2271)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2297
Nem lesz semmi gond ezzel...
Előzmény: asztron23 (2292)
Belo Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2296
Nincs olyan Vitorlavarró akit nagyon dícsérnék. :-(((
Lehet, hogy marha jók, csak a határidőket nem képesek tartani. Én most éppen május eleje óta várok egy génuára.:-((((
Előzmény: Havária (2295)
Havária Creative Commons License 2000.07.19 0 0 2295
Megadtam neki a Tuss Sails paramétereit. Nekem egyetlen, de jó tapasztalatom volt velük, bár Belo nem dícsérte őket agyon.

Hav

Előzmény: Bebe (2293)
Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2294
Szerintem semmi gond nincs. Autót vezethetsz?
Egyébként az orvosi vizsgálat csak vizelet és EKG. Ha nem nagyon kekec az orvos akkor nem is törődik a szemeddel.
Előzmény: asztron23 (2292)
Bebe Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2293
Nagyon teccik az új sailing.hu!

Hav!
Mondtál vitorlavarró címeket? Ha megtucc valamit, meg tudják-e varrni a vitorlákat, lécci szólj.
Kösz:

Bebe

asztron23 Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2292

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem a tisztelt vitorlazokhoz:
szeretnek megtanulni vitorlazni, ugy gondoltam, hogy ezen a nyaron beiratkozom egy tanfolyamra. Csak egy gond van espedig az, hogy rovidlato vagyok (-7). Az lenne a kerdesem, hogy van-e eselyem az orvosi vizsgan. A valaszokat elore is koszi.

Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2291
Mond meg a sok júzernak, hogy dolgod van. :-)))
Én is úgy szoktam. :-)))
Előzmény: Gróf Úr (2290)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2290
A WWWiharos Oldal készül... mint a lucaszéke. Sajna júzerfüggő vagyok, néha elhavazva, néha meg nem tudok írni, mert egy ilyen nagy (élet)művésznek ihlet kell... meg két perc nyugalom.

A sekli olyan apróság, mint a lobogó-írás... Ez is bejöhet valakinek...

Előzmény: Belo (2289)
Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2289
Nem értek egyet ! :-)
Most Te piszkálsz meg apróságokat? :-)

És a tartalommal mi a helyzet? Például a Viharos Oldallal? :-)))))

Előzmény: Gróf Úr (2288)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2288
No, visszatérve, szerintem a szélinghu -ban az "A" betű legyen egy sekli... (Jéé, a szélinghu -ban nincs is "A" betű!...)

Néger,

küldjek egy beszkennelt seklit?

Előzmény: Belo (2286)
Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2287
Szóval akkor van egy fejlécünk és egy lobogókiírásunk ami 10 pontos. Ez nem is olyan rossz arány. :-)
Akkor hagyjuk a feliratot igy ahogy van, mert még a végén én leszek a bünbak, hogy kekeckedek és nem halad a dolog. :-)
Akkor az legyen 9 pontos, mert nekem nem gömbölyű.
A tartalomról a véleményem mondjuk 5 pont. Vagyis a megszerezhető 40 pontból 34-et megszereztünk.:-)))

Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2286
!@!meg !
:-)))))
Előzmény: Gróf Úr (2285)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2285
:-)))) Welcome aboard, Mesterem! Remélem nem sértődtél meg :-))))) Marha alatt első(és utolsó)sorban K. Rudi barátunkra gondoltam, akire azért lássuk be, igencsak illik a fenti jelző :-)))) Betűtípuson ne fordulj be, az csak Belo kekecsége, akinek az elve: "ha valami ingyen van, akkor kötözködni kell, mert még hálásnak tűnénk!" :-DDD Különben is találtunk a múltkor megfelelőt, nem? Copperplate vagy mifene volt a neve... A lobogókiírás viszont 10 pontos, nagyon tecc!
Előzmény: Néger (2283)
Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2284
Uff ! Na végre van aki elviszi a felelősséget :-))))))
Előzmény: Néger (2283)
Néger Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2283
No én lennék az a marha.

Lírai én ettől kezdve emberfeletti akaraterővel képes csak összeszedni magát a félkomoly sértések olvastán, felsőteste előrerogy, kezei remegnek, szája fuldokló rángásba kezd.

Tisztelt kalóztábor kéretik véleményezni a sailing.hu felirat betűtípusát, az akörüli lángoló viták még folyamatban vannak, a tűz megkapta az orrvitorlát, az ivóvíz elfogyott... süllyedünk.

Előzmény: Gróf Úr (2281)
vikoca Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2282
"Ilyen szar hétvégét még nem töltöttem ilyen jól :-))) "
Pontosan. :-))) A leiras stimmel, a vitorlazasbol annyi jutott a Tarsasagnak, hogy hajon aludtunk, es Grof ur vasarnap delutan elment motorozni, azzal a gyenge kifogassal, hogy hajot kell menteni :-))).

Maj, tudo es rekeszizomkarodas megvolt alaposan. Koszi a hetveget az emlitetteknek.

Előzmény: Gróf Úr (2262)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2281
Szia Buc! Kinézed belőlem, hogy én ilyen szépet tudok? Ez kedves :-))) De nem én voltam, hanem profik... Én csak a szervezésben segítettem (megtalálni a marháját, aki ingyér megcsinálja :-DDD, az a meló...!) TB terveit már egy vacsoránál hallottam, de mintha Te is benne lettél volna... Akkor mikor veszünk közös családi Enter-36 -ost? :-DDDD Hétvégén (újra) beoltjuk a klánvezért, le se tud majd szakadni a Balatonról! :-))))
Előzmény: Bucika (2278)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2280
Üdvözöllek a fedélzeten! :-)))

Mostanság teljesen szárazföldi hosszúkopaszfarkúrágcsáló lettél, vagy azért néha visszahúz a víz? :-)

Előzmény: Beki (2272)
hin Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2279
Belo!

Mindenek előtt az új dizájn nagyon tecc:-))))

Talán a szöveges részeknél túl nagyok a képek és a szövegmező így nehezebben olvasható. Szerintem 1, max. 2-vel nagyobb karaktert kéne haszálni és azzal arányosan növelni a szövegmező méretét.

Ja és majd szorgalmasan kattintgatunk, hogy legyen minél több képanyag:-))))))

Bucika Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2278
Szia Grof!:) Vagy nem is te csinaltad? En meg kis idegenke vagyok itt, bar rokoni fokon topiclako lehetnek, sot mar olvaso vagyok aktivan!!!:)) Es ha meg tudnad tb terveit!:)

Szerintem is most nagyon szep lett.

Udv nektek, Bucika

Előzmény: sailinghu (2273)
Belo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2277
Azt igazából már nem piszkáljuk. :-(( A lényeg úgy is mindenhol középen lesz.
Előzmény: Gedeon Bacsi (2276)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2276
Szerintem is atomjó!

Nálam sehogy se fért ki a "Főoldal" alatti címsor néhány betűje. A szürke flekkeket nagyobbra venném, és hagynék mellettük nagyobb kereteket.

gb

Előzmény: sailinghu (2273)
Havária Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2275
ésmégegy: a headerbe egy title sort kéne nyomni mert az untitled document ma már ciki.

Hav

Előzmény: Havária (2274)
Havária Creative Commons License 2000.07.18 0 0 2274
QL!!! :)))

Két apró megjegyzés. A főoldalon a "Főoldal" címet ki kellene venni, mert felesleges és a hullámos ő is elég bután néz ki. A képeket a szürke sávokon egységes, fix méretre kellene venni, hogy azonos és arányos mértékben töltsék ki a sávokat.

A fejléc tízpontos! :) Gratula!

Hav

Előzmény: sailinghu (2273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!