Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.18 0 0 55

Miért? Ez illik ide? Az előszerelést az építtető készítette....Én ezt is egy kicsit feljebb raktam volna. Itt is közel van az ülőgarnitúra, így necces a közelében tartózkodni folyamatosan...Talán min. fordulatszámon járatva nem lesz akkora légáramlás ami egészségileg káros

 

Előzmény: kicsilee (51)
Arnyeklovas Creative Commons License 2005.07.18 0 0 53

Nem teljesen klíma, de mégiscsak levegő:

A WC és a fürdő közt szeretnék egy kisebb (kb 15x15 cm) rést ütteni, hogy a teljesen zárt WC-ből is el lehessen szívni a levegőt. (Ha becsukjuk a WC ajtaját, sehonnét sem tud pótlódni a kiszívott levegő.)

Ki tudja ezt megtenni (10-es válaszfal, tégla), és még fontosabb, milyen szellőzőelemet lehet beépíteni, hol lehet kapni? Lehetőleg nem sima rács, hanem olyan, amelyik nem látszik/hallatszik át (amennyire lehet ez egy rácsnál).

kicsilee Creative Commons License 2005.07.18 0 0 52
Miért teszitek iylen magasra, tok feleslegesen hutitek az ajto feletti 50cm-t szerintem, de mivel en lajikus vagyok, en lentebb tettem volna vagy 30cm-el :).
Előzmény: Dr. Klíma (50)
kicsilee Creative Commons License 2005.07.18 0 0 51
Valoban nem gaz a bor felett a klima, mert aki alatta ul nem erez belole semmit, de hoyg mennyire nem illik oda bazz :)
Előzmény: Dr. Klíma (36)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.17 0 0 50

A vizi itt is elfér. Ha kinyílik az előlap, akkor oldalról is szív. A 10cm tájékoztató jellegű érték, inkább a szereléshez kell és az esztétikához. Persze nem lehet nullára redukálni...

 

Itt van még 1 kép....

 

Előzmény: klimakiraly (49)
klimakiraly Creative Commons License 2005.07.17 0 0 49
Helló!

Hát olyan gépet ami felüről szív, azt 10-re rakom.
Rácsos elejüvel más a helyzet, azt bátran rakom feljebb is.
De az 5cm vizimértéknek elkell férjen, nincs az a design-air aki meggátolna ebben. :-)

K.K.

Előzmény: Dr. Klíma (48)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.17 0 0 48

Egy kicsit valóban magasan van, bár az 5cm nem korlátozza a névleges teljesítmény leadásában.

A gép alatt közvetlen egy villamos kötésdoboz van, amit a szerelőknek nem volt szabad eltakarniuk, mert ott még huzalozás lesz....A gazda kifejezett kérését tiszteletben tartottuk. Egyébként a szét- és összeszerelésnél sem okoz gondot a távolság, mondhatni, hogy határeset...

Gondolom pályafutásod alatt te is voltál hasonló helyzetben. :) De azért kössz a figyelmeztetést :)

 

 

Előzmény: klimakiraly (47)
klimakiraly Creative Commons License 2005.07.17 0 0 47
Helló!

Itt egy kép a Dr nak is szól.
Nincs magassan a C12ah(x)?

klíma magasság

K.K.
Előzmény: Törölt nick (45)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.16 0 0 46

Szia. A 2004-es katalógust találtam meg egyenlőre...

 

katt ide

 

Ajtó fölé azért szokták szerelni a klímákat, mert elsősorban ez egy kihasználatlan tér...ide a szoba átrendezése után sem kerül szekrény, polc, bútor, stb....esztétikailag is elfogadott, talán a természetes légáramlatokat is követi...

A katalógusok is a min 2,1-2,3m magasságot ajánlják...talán azért, mert ekkor be tudod úgy állítani a lamellát, hogy tartozkodhatsz alatta minden megfázás nélkül (általában)....1,6-nál ezt nem tudom elképzelni. Gondolom, hogy a helyi adottság miatt kellett így elhelyezni a berendezést

Természetesen a kivételek erősítik a szabályt. Vannak esetek, mikor az ajtó fölé polcrendszer van tervezve...és ekkor nem oda kerül a beltéri egység

 

Dr. Klíma

Előzmény: Törölt nick (45)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.16 0 0 44
köszönöm a helyreigazítást :)
Előzmény: boldi (43)
boldi Creative Commons License 2005.07.16 0 0 43
Mindig idegesít, főleg a tv-ben: helyiségről beszélsz, nem helységről! (Helyiség: szoba, helység: Budapest, Páty, stb.)
ui.: nem kioktatás céljából, hanem okulásul...
Előzmény: Dr. Klíma (41)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.15 0 0 42
Előzmény: Törölt nick (40)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.15 0 0 41

Ha a klíma üzemel egy helységben, akkor azt úgy kell beállítani, hogy ne lehessen a légáramlatokat érezni. Ez alatt értem azt, hogy a terelőlapátok beállítása és a légkifúvás mennyiségének beállítása. Vannak olyan berendezések, ahol a terelőlapátok mozgását külön program vezérli, így biztosítva a helységben az egyenletes légáramlást....

Nem vagyunk egyformák. Vannak olyan emberek akik 5 perces kereszthuzatban is "megbetegszenek", sajnos nekik sokkal jobban kell vigyázniuk magukra. Ők általában akkor használják a berendezésüket, amikor nem tartozkodnak a helységben

Előzmény: Törölt nick (40)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.15 0 0 39
Gondolom, ha ismernéd a klíma "vetőtávolságát" akkor ezt a megjegyzést nem tetted volna meg. Természetesen az egész beállítás kérdése, amit lehet rosszul is megtenni...
Előzmény: Törölt nick (38)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.15 0 0 37

A szülők megtehetik, hogy gyermekük egy klimatizált szobában tanulhasson, ami a közérzet javulásával jobb szellemi tevékenységgel párusul...

 

Dr. Klíma

...
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.15 0 0 36

Szakszerű előszerelés előnyeit a későbbiekben évekig lehet csodálni...

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.13 0 0 35
1-2 kép a klímákról, nehogy elfelejtsük, hogy is néz ki ...
klimakiraly Creative Commons License 2005.07.12 0 0 34
Helló!

Én ugy állok ehhez hozzá mint az alsó gatyához.
Egyszer haszálva volt akkor mosás, nem szaglászom nem nézegetem nem fujogatom csodaszerekkel ha nem kimosom.:-)

Tehát mi amelyik tipus szétszedhető gáz oldali bontás nélkül azt szétszedjük ennyire.
A kültérit azt mindig, és nagynyomásu vízzel elmossuk.

K.K.

ps: Nem is 5ezer. (lásd web oldal karbantartás)
Előzmény: kicsilee (33)
kicsilee Creative Commons License 2005.07.12 0 0 33
Te ezt miden karbantartasnal meg kell csinalni, marmint igy szethanyni a keszuleket + a kulterit? vagy ez csak egyedi? ha nem dzsuvas akkor nem kell, telleg mesélj mar mit koveteljek meg a szakitol ha jon ide majd karbantartani, mert azert hoyg ranez a keszulekbe sok 5k :(
Előzmény: klimakiraly (32)
klimakiraly Creative Commons License 2005.07.11 0 0 32
Helló!

Egy pár karbantartási kép.
Meg elrettentés is, lásd rozsda folyás. :-(
A beltéri még tisztítás előtt, az alkatrészei már utána.
A csapágy kenős topic lakónak a mókuskerék mellet jobbra található csúszócsapágy nézegetését ajánlom.

K.K.klíma karbantartás szegedklíma karbantartás szegedklíma karbantartás szeged
battis Creative Commons License 2005.07.07 0 0 31
Köszönöm!
Előzmény: Dr. Klíma (30)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.07 0 0 30
szia. Ezt arra értettem, hogy a csövekre nem 2-3 mm vakolatot kell felvinni, hanem ajánlott min 1,5 - 2 cm vastagságban. Ezért értelemszerűen kicsit mélyebben kell bevésni, mint ahogy valaki itt emlitette a 3 cm-t.
Előzmény: battis (29)
battis Creative Commons License 2005.07.07 0 0 29
Szia!Ma rakták fel a klímát,a csöveket falba vésték.Írtad,hogy ilyenkor nem elég a sima glettelés.Mit kell még csinálni?Csak azért kérdezem mert jövő héten jön a festő.Köszi a segítséget.
Előzmény: Dr. Klíma (26)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.06 0 0 28

Ilyen lett a beltéri. Sajnos az ablak melletti betonáthidaló miatt kicsit lentebb tudták kifúrni a falat ( áthidalót nem fúrunk !)

 

Irodának teljesen elfogadható (szerintem)

 

a kültérit egy kicsit arréb kellett vinni, s a vízelvezetést sem a bejárat mellett akarta az ügyfél....Mivel a tulajtól nincs írásos engedélyem a kép közérdekű felhasználására, ezért a cégtáblát és a reklámtáblákat ki kellett festenem...

Úgy gondolom, hogy egy ipari parkban elfogadható a külalak, bár látnotok kellene a fölötte levő három szint szereléseit... :)

 

Dr. Klíma

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.06 0 0 27

Ma megint találkoztam egy lebontásra, majd újraszerelésre váró készülékkel. Hát az első szerelés nem valami fényes...mondjuk úgy, hogy van még mit tanulni ezeknek a szerelőknek...

 

Gusztustalanul nagyméretű csatorna alkalmazása, amihez ráadásul nincsennek idomok...

 

szeméttelepről guberált méteres vezetékek toldozgatása

 

gagyi gégecső, vagy valami hasonló, amit vízcsőnek használnak...láthatóan egy idő után a saját tömegétől is megtörik....biztos dugulás egy idő után...

 

Biztos alaplap felfogatás.. 6x60 as reisser csavarokkal...minden furat o.k. volt. Talán ez lehetett az első szerelésük?

 

Befejezésnek még annyit, hogy tavaly nyáron szerelték a berendezést, nevet nem tudott adni a tulajdonos, mert az összes elérhetősége megszünt a szerelőnek...

Mindjárt felrakom a szerelőim által áthelyezett berendezás képeit...

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.05 0 0 26

A mi tapasztalatunk az, hogy a falba vésés esetén 5-6 cm mélységig kell beengedni a marót. ( 5 x 6 cm-es hornyokat készítünk). Ebben benne van a két rézcső + párazáró szigetelés, elektromos kábelek (5x1,5 , 3x1,5 általában) és a kondenzvíz elvezető cső D20. Ha ezeket ügyesen elrendezed akkor kb 2 cm vakolatot tudsz még ráhúzni, és ez nagyon fontos....Folyamatos üzem mellett még a párazáró szigetelés is át tud hűlni. Ha nincs megfelelő vakolat a szigetelésen, nem ritka hogy a falon kicsapódik a pára és foltos lesz. Most nincs róla képem, de ha találkozok hasonló esettel lefényképezem....A másik, hogy a kondenzvíz elvezető cső is le tud hűlni rendesen...

Ajánlom mindenkinek a figyelmébe, hogy falba vésett csöveknél nem elég a glett !

 

Oldható kötést falba tenni Tilos!

 

kicsilee Creative Commons License 2005.07.04 0 0 25
probald meg masik topikba! van masik klimas topik is ott kerdezd meg!
Előzmény: placi01 (24)
placi01 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 24
Sziasztok!


SEGÍTSÉG! ÖMLIK A BELTÉRI EGYSÉGBŐL A VÍZ!

most van 3. éve "ASPEN" PUMPÁVAL, A KONDENZVIZET A PADLÁSON ÁT A TETŐRE KIPUMPÁLÓ klímánk a tetőtérben és most elkezdett folyni a beltériből a víz. nEM CSÖPÖG, HANEM FOLYIK!
Először arra gondoltunk, hogy lefagy és a keltkező sok vizet nem bírja pumpa, de ez nem jött be, mert miközben a beltériből ömlött a víz a pumpa elszívó csövében egy csepp víz se volt.
Utána arra gondoltunk, hogy eltömődött, de ez se oké, mert a padláson ha én szívom gond nélkül felkapja a vizet a cső. A hőcserélő alatt a páratálcában áll a víz... a pumpa dolgozik, de nem tudja kiszívni a cuccot.
Közben ha a pumpa csunkjához teszem az ujjam érzem hogy szív a szerkezet, a túlsó végén meg fújja ki a levegőt....
A szerelőt szegényt az őrületbe kergetem amikor hívom, hogy megint folyik a kondenzvíz.
Látott már közületek valaki ilyet?

Kösz a segítséget, vagy az együttérző sorokat!
Üdv Pluhi
jocovv Creative Commons License 2005.07.04 0 0 23
beltéri
Előzmény: Dr. Klíma (-)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.07.04 0 0 22

..Hát nem is a szépsége miatt raktam be.

Nincsennek a csövek rögzítve, csatornázva. (pontosabban a virághoz azért "damillal" oda van kötve).

Ezt a gépet egy vidéki kisváros nagyforgalmú hentes üzletében találtam

Előzmény: kicsilee (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!