Keresés

Részletes keresés

Vanek Creative Commons License 2000.08.14 0 0 2393
Gebedj meg te Gróf izé! :-PP Nem szép dolog keseríteni szegény Vanek szívét!
De megállj csak pénteken csakazért is elhúzunk az Adriára! :-P

Vanek

Előzmény: Gróf Úr (2388)
Belo Creative Commons License 2000.08.13 0 0 2392
Köszi ! :-)))

Huh bocsi !
Andrew1-el kevertelek. :-)))

Szóval Andrew1 !
Bajnokság?

Előzmény: Gedeon Bacsi (2391)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.08.13 0 0 2391
Szia, Belo. A Sailinghu egyre szebb!! (A maraton-kommentárból látom, hogy ma már azért voltak szelek is. Sajnos már régóta benn dekkolok a munkahelyemen, ezért nem vettem észre.) Viszont hogy érted azt, hogy "bajnokság"?

gb

Előzmény: Belo (2390)
Belo Creative Commons License 2000.08.13 0 0 2390
Balaton Maratonról képek. itt

Gedeon Bácsi !

Bajnokság?

Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.08.13 0 0 2389
Már megint nem vitorláztam hétvégén :-(( az igaz, hogy szelet se nagyon láttam. Viszont voltam a Révfülöp-BB átúszáson, ahol a biztonsági folyosót legalább 100 vitorlás alkotta. Jobb volt, mint egy hajókiállítás. Horgonyzott ott valaki közületek? Figyeltem, hátha látok ismerős feliratot, de nem találtam.

gb

Gróf Úr Creative Commons License 2000.08.11 0 0 2388
Rég jártam erre és egy hétig nem is fogok, mert VITORLÁZUNK!!!! :-DDDD

Üdv a fedélzeten az újaknak, örülünk nektek, mert már kezdtük unni egymás poforcáját :-)))

Szóval Balaton-maraton a szélinghun, minden vitorlás útja a szélinghura vezet! :-))) Ez olyan jó reklámszöveg, hogy 20k -t el is kérek érte Belótól! :-))))

Szóval jó szelet nekünk és persze nektek is, Vanekra sokat gondolunk majd, mikor a 4-5 -ös szélben isszuk a hideg sört a kormánynál és gyujtjük a reffelt gumimatracokat! :-)))

Mr.Millet Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2387
Hali,

Kedves czy:
Köszi az idöjárás elörejelzést, én azt hallottam, hogy baromi meleg lesz, és az ugye nem igazán jár együtt rendes széllel. Na sebaj, legalább a hajón tartózkodókat megtaníthatom a "pádlizás" néven elhíresült alapvetö, haladást csodálatos módon szélhiány esetén is lehetövé tévö technikára :-)

A lézerröl annyit, hogy tényleg jó móka, mivel a hajó kicsi és nagyon könnyu, ezért egy borulás inkább jó lecke, mint veszélyforrás, ráadásul baromi könnyü borulás után felállítani. Erre 3x volt szükség a néhány napnyi vitorlázás alatt, hozzátéve, hogy a part domborzati adottságai és az egyébként is komoly szél miatt néha nagyon durva pöffök jöttek, elég meglepo irányokból. Szóval mivel a vitorlabehúzó kötél alaphelyzetben egy fékkel rögzítve van, észnél kell lenni, nem bámészkodni, hanem idoben kirántani. Ez volt az elso lecke. Aztán megtanultam, hogy nem jó, ha a vitorlakötélzet beakad a hajó hátsó sarkába - hiába, egy ilyen kisméretu hajónál még ez is elofordulhat, ha az ember a hátszélben kiengedett kötelet nem húzza idoben vissza (aki nem tudja, a Lézeren a vitorlakötél a baumon hátra van vezetve, és a hajón farán keresztben található kötélen mozog egy csigával). A harmadiknál a kormányrúd hosszabbító fogta, és beakadt a hajó farán található kötél rögzíto akármibe, és nem bírtam egyszerre idoben kicibálni és a vitorát kiengedni. Persze tudom, a fenti esetek még bénaságomat bizonyítják, de aztán már megszoktam a hajót. De mindezen kényelmetlenségekért kárpótol az elképeszto száguldás, és az az érzés, hogy itt az ember teste tényleg együttmuködik a hajóval, beleértve a súlyponttal való variálást és a valós kétkezi izommunkát.

A lézer súlyáról csak annyit, hogy a Balatonon láttam olyat, hogy egy megtermettebb sporttárs a hóna alá csapta a testet és úgy vágta be a vízbe (az árbócot úgy látszik, valamilyen okból a vízen akarta beszerelni? Vagy nem volt sólya? Na mindegy.)

A 49-est a Hajó Magazin legutolsó számában is bemutatják (1 fénykép is van), az olimpiai osztályok szemléje keretében. (Nem a reklám helye.)

Bocs, ha hosszú voltam.
Jó szelet!

Előzmény: czy (2386)
czy Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2386
Hali Mr Millet!

ISten hozott a fedélzeten!

Ahogy a jelenlegi szélhelyzet van, és ahogy az elorejelzés szól, valószínuleg kiköto elotti pilincka lesz :-( Az AVSC-ben nincs TV, ez a legnyugatibb alsóörsi kiköto. A MAHART kiköto környéki kocsmák valamelyikében viszont biztos van.

üdv
czy

Előzmény: Mr.Millet (2371)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2385
Aha. HOgy működik ez az egykarú hosszabbító? Teleszpókos? Mennyire kezelhető?

Kösz a linket!

gb

Előzmény: Belo (2384)
Belo Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2384
A 49-er nagyábúl u.a. mint az 5000-es. Az 5000-e csak egy kormányhosszabító van. azt kell ciperészni ide-oda a 49-eren már van duál.
A Laser 4000-esen meg azért nincs, mert a kormányos nem trapézol.

A 49-er megtekinthető itt

Előzmény: Gedeon Bacsi (2383)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2383
Wow! Laser 5000-et csak képen és TV-ben láttam, de elképesztően kiművelt szerkezetnek tűnik. Van valami kitolható orrsudár, amire baromi nagy blisztert tudnak kitenni a fock el, ugye? Gyönyörű lehet. Viszont azokon a felvételeken, amiket én láttam, ott a kormányos is trapáézolt a mancsaft mellett, úgyhogy szerintem ilyen kétágú hosszabbító ehheza hajóhoz is kell hogy legyen. (Ugyanígy a Laser 4000-hez.) Ennek a Contendernek utánanézek. Mi az a 49-er? (Vagy csak nem olvasom elég gyakran a sailinghut? :-))

gb

Előzmény: Belo (2382)
Belo Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2382
Jómagam néhányszor vitorláztam Laser 5000-en. Az olyan mint az új olimpiai osztály a 49-er. Két személy, keret, két trapéz, 100 kiló alatti test. kb 60 négyzetméter össz vitorlafelület. Isteni érzés amikor ötös szélben siklik mint a barom. Még istenibb lett volna ha csekély testemet ki tudtam volna rakni a trapézra, de nem 100 kiló környékére tervezték az osztályt. Kicsikét bonyolult a vitorlázás vele. Inkább akrobatika. :-(((
Van egyszemélyes trapézos cucc is. A neve Contender. Ausztriában is honos. Sajna nálunk még nem láttam egyet sem.
Előzmény: Gedeon Bacsi (2381)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2381
Igeeeeeeen! Megdobbant a yolle-szivem :-)))) Hát az tényleg a gyönyör netovábbja, amikor kihomorítasza víz fölé, és majdnem kilátszik a svert. Meg is osztom veletek régi álmomat, az egykezes trapézolást. Az egészhez csak egy spéci, kétágú krmányhosszabbító kéne hozzá (ld. pl. 18 ft skiff), amivel trapézon lógva is lehet kormányozni mindkét csapáson. Láttatok idehaza ilyesmit? Van esetleg ötletetek? (pl. gb, hagyd az álmodozást, az ilyen barkács-megoldások sose működnek igazán, a standard hajóosztályok úgy jók ahogy vannak, satöbb.)

gb

Előzmény: hin (2376)
Belo Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2380
Értettem Virág elvtárs ! :-)))
Előzmény: ovitomi (2379)
ovitomi Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2379
Szivesen!
Egyszer majd meghálálod! ;)))

(Ez majdnem úgy hangzott, hogy: "Egyszer majd kérni fogunk valamit!") ;))))

Előzmény: Belo (2378)
Belo Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2378
Kedves ovitomi !

Jóhírem van. Most beszéltem a Hajó Magazinnal és mi leszünk az Online tudósítói a Balaton Maratonnak. :-)))

Az a mi a WWW.SAILING.HU-t jelenti.

Köszi az ötletért. :-))))

Előzmény: ovitomi (2377)
ovitomi Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2377
Nem indulok, csak érdekelne a dolog!

A túravitorlázók népes táborába tartozom, de ha lehetoségem lenne versenyen elindulni, biztosan megpróbálnám(!!), bár nem ilyen hosszú versennyel.
(Ahogy más is, én is burkolt - vagy nem is annyira burkolt - ajánlatot tennék.)

Üdv
ovitomi

Előzmény: Belo (2375)
hin Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2376
Hali!

Mr.Millet,

velkamonbord, a lézerezés tényleg szuper egy dolog. Néhány hete nekem is sikerült kipróbálnom.
A ketyere magyar gyártmány volt ezét innentől becézzük S yollénak. A dologhoz tudni kell, hogy hin két méter és jókedvében 120 kiló:-)))
Nos, az élmény:
Almádi, TVSK kikötő. Kicipeljük a cájgot a vizre, felszereljük. Kellemes 4-es szél 5-6-os pöffökkel. Kerestem egy mentőmellényt, gondoltam nem árthat meg. Valami olyan volt ráírva hogy up to 70kg. Más nem lévén belebújtam, mondanom sem kell, yool néztem ki:-))
Be a yolléba és gyerünk. Kicsit billegett, de sikerült elindulni. Kiértem a marina takarásából és kreutzosra vettem a menetet. A következő pöff kantnira állította a hajót- gondoltam jó lesz vigyázni- és yool kiültem a gépet. Következő pillanatban pöff balra el és hin a kiülkés dinamikájával hanyatt be a vízbe -vazze- ezzel súlyasan veszélyeztetve a parton maradottakat. (halálra röhögték magukat)
Némi kapaszodás és próbálkozás után rájöttem, hogy működik és nagyon jót rohantam a kishajóval. Lenyűgöző érzés S yolléval siklani 10 centire a víztől.

Másrészről pedig Vanekkal egyetértetlenkedve a nősülés miatt, mivel egykoruak volnánk:-))
Ha ezidáig nem vitorláztál, majd mostan az asszony nem fog elengedni, hacsak meg nem tanítod vitorlázni, ami mint tudjuk elég kétélü dolog. Mert úgye adódhat, hogy tehetséges a fehérnép és nem álltal megtanúlni rendesen művelni a vizi közlekedést és akkor hova lészen az kapitányi tekintély. Láttam már ilyet:-)))

hin

Belo Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2375
Szerintem nincs, de esetleg....
Te indulsz?
Előzmény: ovitomi (2374)
ovitomi Creative Commons License 2000.08.10 0 0 2374
Szia Zöldfülü!

Kicsit lassan reagálok, de most esett le a tantusz, hogy nekem ez azt hiszem megvan.(Sporthajózás címü könyv)
Kölcsönbe szivesen odaadom, de hogy hol lehet kapni azt nem tudom.
Ha még mindig érdekel írj az e-mail cimemre.

Lenne nekem is egy kérdésem tisztelt vitorlázókhoz:
A Balaton-Maraton-nak van-e honlapja, ahol követni lehet a verseny menetét?

Üdv
ovitomi
(aki talán egy hónappal ezelott egyszer már beleszólt a fórumba)

Előzmény: zoldfulu (2334)
Vanek Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2373
Hali Mr. Millett!

Az Elmütől nyugatra két kikötő van az első a TVSK, amivel közös kikötőszájuk van és mellette az AVSC.

És tudd meg, hogy még mindig baromira irigylem a Mauritiusi utadat. Azért igazán tarthatnál egy kicsit részletesebb képes beszámolót (az ítéleten ez már mitsem változtat :-)) ), az egzotikus vitorlázás szépségeiről! :-))

Sajna a szél a Balcsin nem valami megbízható ezért tényleg azt tudom javasolni, hogy maradjatok Alsóörsön, és csak napközben pilinckázzatok.

Jó Szelet

Vanek -az irigykedő-

Bebe Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2372
Igy van, a távolság mindíg széltől függ...
Azt azért megpróbálhatjátok, hog átmentek a kúton BFöldvárra, ott minden kocsmában van TV.
Természetesen szélfüggő...

jó szelet:

Bebe

Előzmény: Mr.Millet (2371)
Mr.Millet Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2371
Kedves Vanek,

1. A házasságról annyit, hogy nem volt olyan 30-35 év közötti nos férfi ismerosöm, aki ne kérdezte volna meg, hogy jól vagyok-e (én 26 vagyok). De ok is megnosültek valami miatt!! Lehet, hogy mi már tudunk valamit? :-)
2. Bocs a Mauritiusért, tényleg nem volt szép, de hát én már csak ilyen oszinte típus vagyok. Az volt a jó, hogy mivel ott most "tél" van, elég változékony volt az ido, és végig jó szél volt, bár amikor igazán sütött a nap, azt nem nevezném télnek :-) Én nagyon szívesen meghívok bárkit oda, de akkor "let's go dutch", ahogy a bölcs angol mondja némi gúnnyal, vagyis holland módra mindenki maga fizeti a részét :-) (Elnézést a hollandoktól, de tényleg van egy ilyen kifejezés..) De ha a bíróság úgy ítéli, és egyszer ki tudja mikor éloben is összefutok Veled vagy valamelyik topiktárssal, szívesen benne vagyok egy sörre való meghívásban is, ha ezen múlik!
3. Alsóörsön az ELMÜ-tol nyugatra eso kiköto (A Dexionnál kell lemenni, majd jobbra a földúton). Lovász úrtól bérelünk egy hajót, nevet nem tudok sajnos.
4. Sajnos elég rosszul van ez, hogy a vitorlázás és a forma-1 egybeesik, és a forma-1 most ráadásul nagyon izgalmas, bármi megtörténhet. Ettol függetlenül én le tudnék mondani róla, de a másik sárc szerintem inkább kiúszna, csak lássa :-(
5. A rövid idovel igazad van, ráadásul ha nincsen szél, az még a legminimálisabb terveket is meg tudja fúrni. Majd meglátjuk, hogy alakul.

Üdv, és tényleg köszi a gyors hozzászólást.

Előzmény: Vanek (2367)
Vanek Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2370
Hát volna ötletem, hogy hol kéne keresgélned. A Windsurfing topicban.

Üdv: Vanek

Előzmény: Tamaravera (2369)
Tamaravera Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2369
Üdv Mindenkinek!

Egy kicsit OFF leszek, de egy kis segítségre lenne szükségem. Nagyon örülök hogy rátalaltam erre a topicra. Édesapám egy pár éve rákapott a szörfözésre. Hamarosan születésnapja lesz és
én ezzel kapcsolatos könnyvel, szakirodalommal szeretném meglepni. Már százezer könyvesboltban jártam, de sehol semmi. Tudom hogy a szörf és a vitorlás nem ugyan az sőt...
De hátha valakinek van valami jó ötlete, hol kellene keresgélnem.
A segítség jöhet emilbe hogy nem zavarjuk a többieket.

Előre is köszönöm

Tamaravera

Vanek Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2368
meghívás=meghívása
Előzmény: Vanek (2367)
Vanek Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2367
Hát ide figyelj kedves Mr. Millett!

1. Szégyelld magad, hogy megházasodtál, őszinte részvétem. :-PP
2. Itten mindenféle vitorlázásra, nyaralásra kiéhezett Vanek előtt hogy mersz Mauritiusi lézerezésről beszélni? :-DDD Tudd meg, hogy le vagy irigyelve és kész! A katamaránozásról nem is beszélve. Asszem bajtársi bíróság elé kell állnod előre megfontolt szándékkal különös kegyetlenséggel elkövetett közösség elleni izgatás vádjával ahol a kiszabható büntetés mértéke a topiclakók 2-6 hétig tartó kötelező meghívás Mauritiusra, teljes ellátással!
3. Alsóörs melyik kikötőjéből? Hajónév?
4. Kit érdekel a Forma-1 ha vitorlázni is lehet? Amúgy is feltalálták már a videót! :-OO
5. Ha ilyen rövid időre mentek és ilyen megkötésekkel (forma-1 idején a parton) akkor szinte semmi esélyetek arram hogy átmenjetek a nyugati medencébe és nem is volna ajánlatos. Viszont kényelmesen meglátogathatjátok a keleti medence bármelyik kikötőjét.

Amúgy üdv a virtuális fedélzeten :)))

Vanek -a vágyakozó-

Mr.Millet Creative Commons License 2000.08.09 0 0 2366
Jó napot, jó sportolást a vitorlás mestereknek!

OFF
Bemutatkozásul annyit, hogy igaz, még nem szóltam hozzá, de már régóta követem - sokszor jókat mulatva - a topikot, és magam is néhanapján hozzájutok a vitorlázás élvezetéhez, sajnos inkább ritkábban, mint gyakrabban. Van egy öreg faárbócos finnünk, régen azzal sertepertéltem, csak sajnos már vagy tíz éve nem volt vízen, és igencsak felújításra szorul, nameg egy kiköto is kéne. Legutolsó élményem az volt, amikor két hete Mauritiuson (nászút - ez a legnagyobb repülos élmény topikban is elmenne) lézerrel több napon át nyomultam, végig eros (beborítós!) szélben, utolsó napon egy szállodai tízrésztvevos regattával (rendes háromszög versenypályán) fuszerezve, ahol harmadik lettem (ez kicsit dicsekvés szagú, de tisztában vagyok egy ilyen verseny sportértékével :-). A Hobie Cat-et (14-est) is kipróbáltam, elég húzós egy jármu, megy mint állat, csak - valószínuleg a biztonságosra hangolt beállítás miatt - nagyon kellett a kormányrúdba kapaszkodni.

ON
Szóval amiért írok, az az, hogy a hétvégén (szombat reggeltol vasárnap estig) barátokkal vitorlázni megyünk egy B25-össel Alsóörs indulással és érkezéssel, és tisztelettel kérdezem, hogy milyen túra javaslatotok van, a következo feltételek mellett: (1) a forma1-et többen is szeretnék látni, ezért vasárnap 14-16 óra között TV-vel rendelkezo helyen kellene lennünk (pl. kiskocsma a strandon, a kikötohöz közel), (2) mivel hatan vagyunk, és ketten egyébként sem szeretnének a hajóban aludni, olyan kiköto kéne, ahol nem nagy gáz a parton aludni (ha rossz ido van, esetleg sátorban??). Szóval érdekelne, hogy túrázásban nálam tapasztaltabbaknak mi jött be, érdemes-e a keleti medencébol átmenni a nyugatiba, érdemes-e a déli parton valahol kikötni, egyáltalán milyen táv fér igazán bele (bár ezt majd úgyis ott látjuk meg), honnan a legszebb a naplemente, hol a legjobb a lángos, meg ilyesmi. Tudom, két nap nem nagy ido, de talán néhány érdekes állomás belefér. Bocsánat a sok szövegelésért, viszont a gyors válaszokat köszönöm.

Alexfux Creative Commons License 2000.08.08 0 0 2365
Mindenkepp a Holovitsot tudom javasolni. En a faterjatol, a Holovits Gyorgytol tanultam meg vitorlazni. Hubat is ismerem, jo srac!
Előzmény: Bucika (2361)
Bebe Creative Commons License 2000.08.08 0 0 2364
Számlálódnak vissza a napok, lassan indul a Nagy Regatta. :-)
hin, Ti csatlakoztok hozzánk? És mikor?

Bebe

Előzmény: hin (2363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!