Keresés

Részletes keresés

Rsüni Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2514
Megjött a kapitányom és érdekli az ügy, ha nem havazik. Neveznénk, ha lehet és nem zavarunk.
Előzmény: Rsüni (2512)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2513
Mi, ha Isten is úgy akarja lent leszünk (Bajadér, Sudár Regatta), de Földvárra csak akkor megyünk, ha spinakkeres ido van :-)

Bebém, köszönöm, nagy vagy, mint Rottenbiller! :-))) A vitorlalehúzásra természetesen van helyed, de szerintem az Eburának is ott a helye!

Hav, az jóóóóóó! :-))) Miért nem Ebura, kis legénység, szép emlékek :-)))

Előzmény: Rsüni (2509)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2512
Ez is lyó!
Mingyárt itt lesz a kapitányom, megbeszélem vele és jelentkeznénk, ha lehet.
Előzmény: hin (2502)
Havária Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2511
Juteszembe! :)

Aki tudja annak a kiváló férfiúnak a nevét és mobilszámát aki bérbe adja a REGE nevezetű 50-es cirkálót az please ASAP ossza meg velem ezt az információt.
MEGATHX, előre is, bárki jótét lélek legyen az!

Hav

Havária Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2510
Opcionálisan beszállnék ebbe a buliba egy kissebb (egészen kicsike :)) legénységgel, ha az istenek (és köztük a Van Damme nevű félistenség) is úgy akarják. Fohászkodjunk!

Hav

Előzmény: Gróf Úr (2504)
Rsüni Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2509
Megy valaki a 7végén a Balatonyra? Valszeg szombaton korán reggel indulunk Földvárra. Esetleg lehetne egy Indexes sörivó verseny.
:-)
Bebe Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2508
Grófom, képeket otthagytam. Az októberi összejövetelre egy helyet tudnál biztositani a Bajadéron, mert szegény Eburát nem biztos, hogy át kéne rángatni.

Bebe

Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2507
ovitomi,

a jó öreg sárgával semmi baj, azon kívül, hogy

  • nem lehet mozogni benne

  • úgy beleizzadsz, h hetekig büdös maradsz

  • marha kényelmetlen

  • ha azt ajánlom, akkor nem tudok eldicsekedni, h milyen meno cuccom van

  • :-))))

    Előzmény: ovitomi (2496)
    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2506
    Te hin !

    Mintha arra a hétvégére beszéltük volna meg a próbát Sztározás ügyileg. :-((((

    Előzmény: hin (2502)
    Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2505
    Bebém,

    remélem reggel a fiókomban lelem a képeket, ellenkezo esetben búcsúzz el hosszú idore a netelérésedtol, az emiljeidtol és a domain accountodtól :-)))

    Csókol szereto rencergizdád :-)

    Előzmény: Bebe (2493)
    Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2504
    A Bajadér természetesen ott lesz, fedélzetén a frauschaftok gyöngyével, kormányánál szerénységemmel. A többi velünk hajózó: népség, katonaság :-)))

    Ki jön még?

    Előzmény: hin (2502)
    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2503
    Úgy ahogy mondod !
    Most a készlet fehér polóból áll fekete hajóval a hátulján.
    De érdeklődéstől függően fogunk mást is csinálni.
    Előzmény: Mr.Millet (2501)
    hin Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2502
    KAPITÁNYOK ÉS MANCSAFTOK!

    2000. év október hónapjának második hétvégéjén azaz 14-15-én
    VITORLA LEHÚZÓ ÜNNEPSÉGET tartanánk.
    Levelibékámmal konzultálva remek idő várható, szél, napsütés, igazi vitorlázó idő.

    A rendezvény célja megünnepelni ezt a szép nyarat és még egy nagyot végtatni a tavon mielőtt téli nyugovóra térnének a hajók.

    Javasolt helyszín Balatonföldvár.

    Szombat délután ünnepélyes és rituális vitorlalehúzás Földvár előtti vizterületen.
    Rituális szezonzáró sör elfogyasztása melynek utolsó csepjét a víznek adjuk és erőssen sajnáljuk magunkat, hogy néhány hónapra szárazföldi rágcsálók leszünk:-)

    Szombat esete élménymesélő verseny, sör, sör és egy kis sör. És ha már kellő a hangulat, akkor végre megtarthatnánk azt a POCAKSZÉPSÉGVERSENYT!
    Mindenkinek volt elég ideje készülni, magamat nézve nem tétlenkedtem a nyáron:-))) szerintem más sem, de döntsön az elfogúlt zsűri.

    Addig is yoo szelet és szervezkedjük meg ezt a buli:-))

    hin

    Mr.Millet Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2501
    hin, re utolsó kérdés:
    Mármint be kell majd rajzolni valami vaktérképen... :-)

    Belo:
    Ez olyan puhagalléros, néhánygombos "golf" póló?
    Más színekben is van/lesz?

    ovitomi:
    Most vettem észre, hogy valami papírt is hoztunk az említett tihanyi kikötöböl: aszongya: utószezonban kikötö: 1800 ft/nap, kikötöhasználati díj 400 Ft/fö/nap. Tel 87/448-707. Sajnos más kikötöt nem állt módunkban érinteni, úgyhogy csak innen van infó.

    Előzmény: hin (2500)
    hin Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2500
    Kenguruvadász kapal mi?

    Legfrissebb információim szerint az olimpiai faluban egyátalán nincs kenguru:-))

    a SAILING.HU polót meg mindenkinek nagyon ajánlom, az XXL-es 170-cm testmagasság esetén térdig ér, alatta bokáig, hinnek pont jó:-))

    Az utolsó kérdés pedig az lesz, hogy a pálya melyik részén ütközött össze a Hungária a Svéd trónörökös yachtjával az 1928-as olimpián?

    hin

    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2499
    Előzmény: Belo (2498)
    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2498
    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2497
    ovitomi !

    5000 pénz + postaköltség lesz az ára, de majd csak a játék után.

    Bár az utolsó kérdésnek azt tervezzük, hogy:

    -Hanyadiknak vette Tolnay Kálmán a Római olimpia 2. futamán az első kreuzbóját? És ki vette elötte? :-))))))

    Szerintem igy megmaradna a poló. :-)))

    Előzmény: ovitomi (2496)
    ovitomi Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2496
    Mr. Millet!

    Köszönöm a segítséget, meggondoljuk a töbiekkel!
    (A Sholtz 22es kiprobálása nekem a következő feladatom lesz ;-))))

    Bebe!

    Köszönöm a figyelmeztetést. Július végén voltam utoljára vizen, akkor csak kb 40 cm mínusz volt, és már akkor is igen meg kellett küzdeni a kikötéssel Tihanynál. Nem tudtam, hogy még ennyit fogyott a víz.

    Ja, ha már itt tartunk. Nem tudja valaki, hogy idén miért fogyott el ennyire a víz? Eléggé elentmondó és hihetetlen történeteket halottam. Az elmúlt években szép magas volt a Balaton.

    Belo!
    Én is hozzájuthatok ilyen pólóhoz? (Mennyibe kerül? Pénz nen számít! ;-)) Tudom, személyesen még nem találkoztunk, de talán ez segít majd egy véletlen taklálkozáskor is!
    A játékban azért nem vennék részt, mert kút főből nem tudom a válaszokat. Ha a Hajó magazin példányait végiglapoznám, akkor biztos megtalálnám az első két kérdésre a választ, de szerintem egy játékban nem az a lényeg, hogy ki tud több lexikont illetve újságot átnézni.
    (Egyébként lusta is vagyok átnézni, az összes számot. De ha azt mondod, hogy csak így jutok hozzá, még az is lehet, hogy megteszem! ;-)))

    Vitorlás ruházat.
    Biztos, hogy egy kezdőnek ilyen drága ruhát kell venni? A "jó öreg sárga" ruha nem felel meg? Ha esetleg nem tetszik meg neki a dolog akkor kevesebb pénzt dobott ki az ablakon.
    Nekem eddig megfelelt, igaz tengeren meg nem voltam.
    Ha van egy "parasztos" gimucsizma az nem jó? Vagy csúszik a fedélzeten? Esetleg összefogja a fedélzetet? Igaz, ilyet még énsem használtam!

    ovitomi

    Előzmény: Mr.Millet (2486)
    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2495
    De lehet nyerni is ilyen polót. :-)))

    Ihol

    Előzmény: Gróf Úr (2492)
    Belo Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2494
    Á nem baj. Nekem a hin egyenesen Ausztráliából fog kenguruvadász kalapot hozni. :-))))
    Igaz? :-)
    Előzmény: Gróf Úr (2492)
    Bebe Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2493
    :-)

    Megvannak a fotók az 1 hetesről.

    Bebe

    Előzmény: Gróf Úr (2492)
    Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2492
    Természetesen a szélinghus póló elengedhetetlen egy netes vitorlázónak, kötelezo hát beszerezni :-)))

    Ápropos, Belo, tudod milyen HH kalapot vettem a kiállításon? Tudod?!? Irigykedsz? :-PPP

    (Nem volt a méretedben, pedig hin szerzett volna Neked)

    Előzmény: Belo (2490)
    Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2491
    A fene tudja, mármint a visszafogott árakat... Nekem mindenem MP, kivéve a csizmát, szóval gatyó: kb 20k, dzseki kb 30k, csizma kb 10k HUF volt. A Gill és a HH drágább, de szerintem minoségben ugyanott vannak...

    Canon, keresd fel a Jóhajót (Karolina út és Bocskai út sarok), ott van minden.

    Előzmény: Belo (2489)
    Belo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2490
    Na még egyszer:

    Előzmény: Belo (2489)
    Belo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2489
    Nagyon visszafogott árat mondtál. :-)))

    Ime, a Sailing.hu-s poló is jó szolgálatot tesz idegen vizeken. Megéri :-))))

    Előzmény: Gróf Úr (2488)
    Gróf Úr Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2488
    Meleg cucc, meg a szokásos egyebek mellett kell egy teljes vízálló ruházat (kapucnis dzseki, kantáros nadrág, csizma). Márkából ajánlom:
  • Marinepool

  • Gill

  • Helly Hansen

  • (készülj föl 50-80 ezer forint kiadásra)

    Jó szelet: LeComte

    Előzmény: Törölt nick (2487)
    Mr.Millet Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2486
    ovitomi,

    A nyári túra (?...) beszámolómban (2396)említettem a tihanyi Yactht Klubot. Ez az a kiköto, amely nem messze van a révtol északkeletre, még jóval közelebb a révhez, mint a Maharthoz. Ha a parton akar valaki aludni, ott kifejezetten megengedték, elvileg hely is van boven a füvön akár sátornak is (tolünk ketten a padokon aludtak, a gondnok biztatására). A kiköto tulajdonképpen elég csinos és rendben van, fasza kis teraszos reggelizojük (presszó) is van, és van vizesblokkjuk is, mondjuk azt ötcsillagosnak azért nem nevezném (pl. piszoárok és biowc-kiöntö a mosdóktól 2 méterre, elválasztófal nélkül). Bavaria 36-os és más cethalak is parkoltak ott, úgyhogy a vízmélységgel nem hiszem, hogy gond lenne. A kikötomester egy nagyon jó fej, szimpatikus faszi volt. Ha jól emlékszem, 3200 Ft volt a B25-nek a napijegy, plusz 500 Ft/fo személyenként az ott éjszakázás, így utószezonban lehet, hogy kevesebb. Nem akarom reklámozni ezt a helyet, nekünk egyszeruen nem volt más választásunk (semmi szél nem volt akkor, amikor arra jártunk). Tipp: próbálj még otthonról felhívni egy-két kikötot (ha nem tudsz számot, a tudakozó - igaz, elég bénák - talán tud segíteni), hogy mit tudnak nyújtani, mennyiért, lehet-e parton aludni, stb.

    Jó mókát!
    (Mi egy Scholtz 22-est próbálunk ki vasárnap!!)

    Előzmény: ovitomi (2480)
    Vanek Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2485
    Mennyi időre? Honnan van az indulás?
    Én szívesen mennék, és mi tagadás, jól jönne az a 45k Ft is! Eddig már többször vitorláztam koszt+kvartélyért, de csak egyszer kaptam plusz pénzt is érte! (:~))
    És az életkorom is stimmel! Csak a szabi lehet(ne) a gond!

    Előzmény: CommandAir (2483)
    Bebe Creative Commons License 2000.09.05 0 0 2484
    Mr.Millet, sajnos ott is közbeszólt a pénzhiány, és nem tudták a tervezett anyagból megcsinálni a hajót, így tényleg túlsúlyos lett. De azért időnként bizonyította, hogy nem kispályás...
    Nem tudok róla, hogy épülne másik ilyen, de ki tudja.

    Bebe

    Előzmény: Mr.Millet (2479)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!