Keresés

Részletes keresés

rb Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2640
Pedig ott vagyok!
Ill. voltam, mert most eltűnök egy kicsit családi életet élni. Lehet hogy azért nem láttál, mert épp elindultam lealázni egy olaszt (Signorita). Amúgy hogy lehet látni valakit? Meg hogy lehet kiválasztani?

Úgy 1 körül megint erre járok majd!

Előzmény: Belo (2639)
Belo Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2639
Dafke a neve, de nem látlak jelenleg.
Előzmény: rb (2638)
rb Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2638
Ja, amúgy mi a te VSK hajód neve?

Kinek van még VSK user neve? Felállítanánk a tasztalos top ten-t! (de csak ha benne leszek...)

Mr.Millet?

rb Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2637
Belo!

Mi van a VSK meccsünkkel? Én most onlájn vagyok!

rB
a Freya hun nevű 70feeter fedélzetéről
(Auckland-öböl...)

Belo Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2636
Elcse@&tem !!!

Szóval ITTEN !

Belo Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2635
Kellemes kis irodalom a sailinghu-n.
Egy gyönyörű fahajó építéséről.

hin Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2634
Kishajós topic?!!

Hacsak nem modellezésről akarod nyitni, akkor nem kéne. Itten kérem szeretik a kishajót, meg a kishajósokat is. Lehet is olvasni, ahogy hin ismerkedett a lézerezéssel. Almádiban kihirdették a rendkívüli állapotot, 389 germán turista kapott infarktust a röhögéstől. Néhány hónapja meg Starozni akartunk Belo mesterrel, mentünk is hajót kunyerálni egy-két versenyre, hogy kipróbáljuk mi is az, de eltanácsolt az ősz hajú starmágus. Azt mondta - tudjátok gyerekek van ám egy kis gond. A max versenysúly 212,5 kg ti meg ránézésre nyomtok vagy 260-at:-))

Spory!

Jó hogy erre jártál. Kérdés:
Van nekem egy HH piros-fehér-kék kabátom XL-es. Talán KMG-U ha ez jelent valamit. Lehet hozzá belecipzározható termoplén pulcsit kapni vagy rendelni?
A múltkor amikor felétek jártam nem volt sokXL-es nadrág és elfeledtem megkérdezni, sőt vigasztalhatatlanságomban kénytelen voltam TBS-t venni:-((

hin

Előzmény: rb (2630)
rb Creative Commons License 2000.11.04 0 0 2633
Nem mondod!

Emlékszem is, a vízrerakás után néztétek! Amúgy nem fekete, hanem sötétkék, de nem baj. Bár amikor a múltkor átvágtunk az ELMŰs OP táboron (tudod, mint a részeg kamionos a birkanyájon...) valaki "hozzáértő" megjegyezte: nézd, ott egy fekete kalóz... Hát, sötétebb lila lettem, mint a test...

Előzmény: Spory (2632)
Spory Creative Commons License 2000.11.03 0 0 2632

Hello rb!

Csak nem annak a gyönyörű fekete színű 420-as tulajdonosa vagy?? Akkor már láttuk egymást idén nyáron. Én szintén Alsóőrs, TVSK. Lakinger Béla zsebcirkáló, "moco" (egyébként főmanschaft)

Előzmény: rb (2630)
Bebe Creative Commons License 2000.11.03 0 0 2631
Szia DECKARD!

Naa, írjál egy kicsit...no... de tényleg... itt a legjobb hejen vagy ...nem kell félni.....ha visszaolvasol, nagyon sok történetet olvashacc, ugyhogy...irjál...
elég bátorításnak?:-))))

Bebe

Előzmény: DECKARD (2628)
rb Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2630
Hi Deckard!!

Köszi az infot! Üdvözlünk a fedélzeten, járj erre máskor is! Amúgy Alsóőrs, TVSKban vitorlázom, a 420 még csak kipróbálás/felújítás alatt, talán jövőre megér egy regattát is, így a 15 fokos vízben a lefúrások még elmaradtak (csak a bal vantnibekötést téptem ki egy 6os viharban, meg a fokom szakadt szét kb. 2 perccel előtte... hú de be voltam sz**va..), bár Laserrel már próbálgattam.. de ott más volt a helyzet (augusztus, 35 fok, víz kb. 2 méter, szél 5ös körül, meg a bikinis csajok néztek a partról..:)..), de ami késik, nem múlik! Hasonló élmények, valakinek? Vagy nyitunk egy "kishajó" topicot? szerintem ugyan fölösleges...

rB

Előzmény: DECKARD (2628)
rb Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2629
Belo!
Repesve várom! Most úgyis játszhatnékom van, mert tegnap éjjel két bunkó is elrajtolt velem, aztán az első bója előtt kiszálltak. Nem mondom, jópofa látvány, ahogy az a nagy dög egyszercsak fejrefordul, de akkor is... ráadásul ilyenkor, ha te is kiszállsz, vesztett játéknak számolja a statisztikában, aszzem.

Csak egy kérdés a full verzióhoz: neked milyen a gépigénye? Nekem a demo tök jól megy, (Celeron400A, Asus TNT, 128MB RAM) de a full kis felbontáson is úgy szaggat, hogy az nem igaz. Lehet, hogy csak a crack miatt? Láttam már ilyet!

Előzmény: Belo (2625)
DECKARD Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2628
Üdvözlet sporttársak!

Már jó ideje olvasgatom a topicot, de most már nem tudom megállni, hogy bele ne beszéljek. Szóval a vitorlásneoprén is pont ugyanolyan mint a szörfös, ne adj isten a búvár, a különbség a VASTAGSÁGban, a SZABÁSban és esetenként a külső felület kialakításában van (meg esetleg plusz erősítések stb.). Mellesleg mindhárom típusban különböző vastagságok léteznek a vízhőfoktól függően. Búvárban és szörfösben van un. félszáraz, amiolyasmi gumimandzsettás, mint a trocken, vastag és a zipzárja is védett. Ami a vitorlázásra árult darabban az extra az ÁLLÍTÓLAG a szabás ill. bizonyos daraboknál a különböző erősítések. Mellesleg amikor a víz még csak 15 fokos és még a szél is fúj akkor füred kivételével nemigen találsz hajót a vizen (az északi parton), márpedig ha a 420-as rendesen lefúr, akkor hacsak ki nem húz valaki akkor elég nagy szarban vagy. Szóval csak óvatosan... Egyébként merre vitorlázol? Én egyébként egy 2.2 mm-es shorty-t (rövid ujj, rövid lábrész) használok (sajnos csak kölcsön van). Nyárra tökéletes...

Ha áll még ez a bemutatkozó sztori, akkor bátorítsatok egy kicsit és írok egyet...

deckard

Előzmény: rb (2623)
Spory Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2627

Helo Sporttársak!

Vagy ezeréve nem jártam erre.....segítségetekre lenne szükségem: Úgy tudom, most 7végén lesz a Leho-emléktúra. Nem tudnátok megmondani pontosann mikor és honnan indul, mi az útvonal?

előre is köszi
spory

Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2626
Persze, nem is úgy értettem, hogy hivatalosan pótolta a mentőmellényt (nyak alátámasztva, fej ájultan is a víz fölött...), mindenesetre nehéz lett volna benne lemerülni.. Szóval trocken (milyen eredeti :)). Kösz!
Előzmény: Belo (2624)
Belo Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2625
rb !

Megdumáljuk, még én sem tudom mikor.

Előzmény: rb (2623)
Belo Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2624
Azt a ruhát trocken-nek hívják. Csak egy baja van nagyon hamar kijukad és két évente tönkre megy a gumi benne.
Mentőmellénynek viszont nem lehet használni.
Előzmény: Gedeon Bacsi (2622)
rb Creative Commons License 2000.10.31 0 0 2623
Én úgy hallottam, hogy a neopén sokkal merevebb, magyarán a vitorlásruci hajlékonyabb. Nyilván nem mindegy, neoprén (sem) volt ugyan még rajtam, de ha merev, nem ér semmit. Megnézném azt az embert, aki túlél egy 6-os pöffös akár csak félórát egy 420ban, és akkor el lehet képzelni a 49er-eket, meg a 14 vagy 18as szkiffeket, vagy a Laser5000-eket, amiken már kettes szélben is trapézolnak. Egy Liberán, vagy Asson ez más, sokkal több időd van. (Én személy szerint egy 25-ösön próbáltam még ki, de hát ég és föld. A kikötőben is ráálhattam a drótra, nem történ semmi)

Belo: Örömmel találkoznék véled(véletek) az Auckland öbölben egy barátságos Match Race-re! Csak azt nem tudom, hogy hogy lehet demoban megválasztani az ellenfelet?
Dátum? Most, hogy iskolai szün. van, tőlem bármikor úgy nagyjából!

Előzmény: Gedeon Bacsi (2622)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.10.31 0 0 2622
Egyszer megvizsgáltam egy lány ruháját, aki 420-ban versenyzett (sajnos nem vetkőztetés közben), az bizony teljesen más volt, mint a neoprének: vízhatlan volt, nyaknál, bokánál és csuklónál sima felületű szoros gumipántok zárták, amellett pedig két része volt (alsó és felső), deréknál két egymásra érő gumicsíkkal, amiket többször át kellett hajtogatni egymáson. A ruha alatti légbuborékok pótolták a mentőmellényt is.

gb

Előzmény: Belo (2621)
Belo Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2621
Szerintem nincs sok különbség. Max a dizájn.
Ugyan úgy működik. Bemegy a viz oszt felmelegszik a tested és a ruha között.
Előzmény: rb (2618)
Belo Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2620
Szomorú, nagyon szomorú.

Előzmény: Gróf Úr (2616)
Belo Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2619
Tényleg nincs korlátozás.
Amikor elkezdtem játszani én is azt hittem, de kiderült, hogy csak úgy ott felejtették ezt a szöveget.

A teljes verzióban más más pályák vannak.
Van egy kisszeles francia.
Egy san francisco-i nagyon buta áramlással
Két doveri erősszeles
A demoba lévő,
plussz ugyan az a pálya, csak a sziget mellett van a rajt.

Ha gondoljátok játszhatunk egy meccset valamelyik este.

Előzmény: Mr.Millet (2615)
rb Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2618
Hi

Kéne némi info, ha még él a topic (mi még vizen vagyunk családilag, de a 420amnak már porzik a svertje egy ideje..) szóval:

1: nem tudja valaki az eredményeit annak a két héttel ezelőtti pályaversenynek Siófok előtt? Konkrétan a Regin oszt. érdekelne
(lemaradtam róla, sajna. Ráadásul a kikötő hajóról még rámkiabáltak: Ha tudtuk volna hogy itt vagy, kellettél volna! Most mondjátok meg, van szíve az ilyennek? :)...)

2: tudja valaki mi a különbség a búvárruha és a hasonló anyagú vitorlásruha közt, amiben a 49er-eken szoktak feszíteni a szerencsésebbek? Idén már ugyan nem túl aktuális, de tavasszal kéne, mert akkor a víz még csak 15, de én ugye nem bírok magammal, ha szél fúj, a 420 meg nem egy túl száraz munkahely, különösen nem a Balcsin.

Mr Millet!

A VSK demoban szerintem nincs korlátozás, én már játszottam vagy harmincat, de nem szóltak egy szót sem. A full verzióban van még egy 40 láb körüli versenyhajó (külsőre kb. mint egy Dufour Throphy 384, vagy mint az Elliot 770 csak nagyobb), meg egy D-Boat nevű kisebb hajó, jó technikás, plusz vagy 6-8 új pálya, más szélviszonyokkal, meg olyan nyalánkságokkal, mint a sziklák közt átfújó erősödés. És erre rájön még a Fleet Race, ez a lényeg! 8 hajóval mérkőzhetsz, és a legfelsőbb szinten már egész jó ellenfél a komputer. Megtalálható crackelve, de ez nem megy on-line. Francba.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

rB

Havária Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2617
Remélem a fonyódi vizirendőrnek a lábára toltátok, hogy ne vigyorogjon... :))))

Hav

Előzmény: Gróf Úr (2616)
Gróf Úr Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2616
Gyászkeretes hírünk: szárazon a Bajadér. Ugyan csak a sólyát vittük volna át szombaton, de a kikötőmesterek rábeszéltek a kivételre, miszerint az a biztos, ha már kint van, nekik sincs vele gond, meg nekünk se. Érdekesség: mivel a sólya mind a négy kerekével más égtájat célzott, ezért hatan taszigáltuk téli helyére a hajót: a két kikötőmester, két hajóstárs, a fonyódi fővizirendőr és szerénységem :-)))
Mr.Millet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2615
Köszi a választ, most már legalább tudom, hogy mire számítsak. Az online küzdelemben a demóval tényleg csak 10 regattáig lehet ingyen játszani (valami ilyet említ a homepage)? Utána már a teljes verzió kell? A teljes verzió miben tud többet? (Gondolom változatosabb időjárás, szélerő, irány, stb.)

Van, aki még emlékszik C-64-en a "sailing" c. játékra? Match race volt, többféle időjárás, meglepően nagyon jó grafika (C-64-hez képest: szinte szimulátor hangulat, hullámzás, bedőlő horizont), és a hajó paramétereit az ember bizonyos határok között maga állíthatta (hosszúság, árboc magassága, meg ilyesmi), és ez tényleg befolyásolta a hajó sebességét és fordulékonyságát. És nagyon jó zenéje volt (Rimszkij Korszakov: Szindbád utazása (vagy valami ilyesmi))! Igazság szerint PC-re azóta sem láttam ilyen jót. (Vagy csak ez emlékek szépültek meg...) Könyörgöm: egy ugyanilyen minőségű PC-s játékhoz (VSK) 10-15 évnek kellett eltelnie??! Pár éve jelent meg egy egyszerű vitorlázós progi PC-re, de elég béna grafikával (ha egyáltalán annak lehet nevezni), 4 hajó versenyzett, és simán lealáztam bármelyiket akár a legnehezebb beállításnál is.) Ha valakit egyébként érdekel, szóljon.

Előzmény: Belo (2614)
Belo Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2614
Amikor a demoval csak önmagadban edzel akkor nem figyeli, hogy megkerülted a bóját, hisz el sem rajtoltál. Az csak arra való, hogy vitorlázgass magadban egy kicsit. :-)))
Előzmény: Mr.Millet (2613)
Mr.Millet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2613
Szóval VSK demó verzióban "immediate boarding" üzemmódban villog a távoli bója, odaérek, megkerülöm, de még mindig villog. Most akkor hogyan kéne továbblépni? Vagy ettől demó? Köszi mégegyszer.
Előzmény: Belo (2612)
Belo Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2612
Mi van a bójával?
Előzmény: Mr.Millet (2611)
Mr.Millet Creative Commons License 2000.10.30 0 0 2611
Megint virtual skipper: Mondja már meg valaki, hogy mitől kerülődik meg a bója az "immediate boarding"-ban? Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!