Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2014.09.07 0 0 9708

a kék az 8órás tevékenység volt...

a barna lesz az enyém. tavaly indult a barna arany fenyöfadisz nálam..idén még tovább teljesedik terveim szerint.. a quiltgömbhöz rengeteg fejetlengombostü kell nem volt több,hogy még egybe belekezdjek..

folyamatban van egy arany szinvilágu is...

4Hópihe Creative Commons License 2014.09.06 0 0 9707

a gyümölcstálasat milyen alkalomra szántad?? rögtön beleszerettem-hivogatja az ember tekintetét....

a babás csodás. remek gondolat a kisherceg  fiugyermek leszületéséhez..

 a cicces vonalat jól végigvitted a grafikus ciccig a 3dtöl...

a lovas nosztalgikus a szivem csücske lett...

gyönyörüek mind.....

 

majd megmutatom-nekem ugy rémlik te is articsokáztál már gömböket..)) elötted sem ismeretlen..

nekem jó több kézmüveskészséget a magaménak tudni,igy mikor melyik  a lélekegyenesitö-

állandó megrendelöim is tudják nincs egy hetes határidö.mert ha éppen nem vagyok ráhangolt- kényszerböl nem tudom elkésziteni.

viszont nálam már karácsony van fejben mindenképpen..készülgetnek a meglepik.

sulyos volt a nyár,most ezt a pár nap szabadságot tényleg ugy akartam eltölteni ,hogy amihez kedvem van azzal foglalkozom..jó sokáig fennt vagyok és reggel korán már sertepertélek..

Előzmény: Aruncus (9705)
Aruncus Creative Commons License 2014.09.06 0 0 9706

           

 

           

 

    

Aruncus Creative Commons License 2014.09.06 0 0 9705

            

 

Ezek a piramidos képek néhány helyen valami fényes mázzal vannak bekenve. Elég nehéz velük dolgozni. A lovason látszik a szélén, hogy fehérre törik. Nem tudtam mit kezdeni vele. Tetszett a kép, így megcsináltam a lapot.

 

 

          

 

 

Aruncus Creative Commons License 2014.09.06 0 0 9704

Hoztam néhány lapomat..............

 

           

 

ez a dobozos, a fekvő képek miatt hosszában nyílik.

 

             

 

           

 

 

Aruncus Creative Commons License 2014.09.06 0 0 9703

Biztos nagy öröm lesz a gyerekeknek csokiiskolába menni.

Hihetetlen mennyi energia van benned. Mindig találsz ki valami új elfoglaltságot.

Azért majd itt is megmutathatnád miket készítesz.:-)

A szappanokra és az articsókázásra is kíváncsi vagyok!

Előzmény: 4Hópihe (9702)
4Hópihe Creative Commons License 2014.09.05 0 0 9702

egy éve kezdtünk csokizni, de nem volt páratlan sikerélmény a kölykökkel.. idén meglepem öket csokiiskolával karácsonyramegpuhatoltam melyik képzésnek örülnének tábláscsokikészitésre mennek majd..

gyüjtögetem a szilikonformákat sokoldaluan kihasználhatóak. kicsik és a nagyok is..és lényegesen könnyebb a bánásmód velük,mint a gipszöntö formákkal-az is van egy csomó ennyi gyerekkel ugye végig kisért többmint 20éven át...

tegnap készitettem egy NNAAGY szappan mézesembert.. kezdetleges még nincs formára szinezve alapgyakorlatokat játszomérdekes az illatok ombinálása is.. ami fejben egészen más illat,mint a valóságban....

fürdöbombákat viszont  finomitom az elmult idök probálkozásaihoz képest -uj receptre leltem..

 ezek már a családi hölgyek karácsonyi meglepetéseinek alapjai..

és a babatakarók mellett az idei karácsonyi uj projektem az articsokázás.. már a harmadik gömb készül..

opitec katalogust megkukkolom köszi a tippet....

Előzmény: Aruncus (9699)
Aruncus Creative Commons License 2014.09.05 0 0 9701

Megnéztem a lapodat. Ötletes, hogy a virágforma fordul ki a közepéből. Szép lett. :-)

Előzmény: Törölt nick (9696)
Aruncus Creative Commons License 2014.09.05 0 0 9700

Köszi a cikket. Nekem is a harmonikázás ragasztásával van a gondom. Nem igazán tudom kitalálni, a sarkokat hogyan csinálja, hogy szép legyen. Majd lehet nekem is a harmadik lesz az igazi. :-))

Előzmény: Törölt nick (9686)
Aruncus Creative Commons License 2014.09.05 0 0 9699

Szia! Sziasztok!

Köszi! Nekem is jól esett egy kicsit nosztalgiázni.:-)

 

Jó lehetett a szappaniskola. Én gyertya és csokiöntésben gondolkodtam mindig, ez meg sem fordult a fejemben. A csokiöntő formákat már jó párszor kinéztem magamnak, de sosem mertem megvenni.

Mindig attól féltem, hogy nem sikerül.

Most az Opitec katalógusban vannak nagyon jó öntőformák, csokira és szappan öntésre is jók.

Remélem örömteli napokkal telt a szabadságod és sokat tudtál kreatívkodni.:-)

 

Előzmény: 4Hópihe (9685)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.04 0 0 9698

Köszi, ... :)

 

Előzmény: 4Hópihe (9697)
4Hópihe Creative Commons License 2014.09.04 0 0 9697

megnéztem szépséges.

a virág az"öregitéstöl nagyon természetessé lett...

Előzmény: Törölt nick (9696)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 9696

Szép jó estét!

 

A Pergamano technika oldalra tettem fel új képet, .... valójában képes üdvözlő lap, - de, pergavirágos.

És, legyen már egy kis élet azon a topicon is. :)

 

A pergaképeimből egy válogatás látható még a Barátosném szabad oldalán is, - a képtárában.

 

xfree.hu/keptar.tvn?f=teaivo

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.02 0 0 9695

Igazad van  a különböző szappanok baktériumtartalmával kapcsolatban. .... Sajnos, orvosi javaslatra, én nem is használhatnék másféle szappant, krémet, .... kozmetikumot. ... Glicerinszappan kézmosásra, betadinos folyékony vagy betegfürdető szappan fürdésre, - cremor aquosus - gyógyszertári alapkrém - testápolónak és arckrémnek. Már 5. éve, tökéletesen elégedett vagyok vele. És nem is drága! .... A család többi tagja néha kipróbál ezt-azt, .... akkor én is élvezem az illatukat.

 

Örülök, hogy megint "babázol" - és stílusosan hópelyhekkel díszítesz, .... őszi hangulat?! .... Irigylem az energiádat, a lendületedet. ...

Előzmény: 4Hópihe (9694)
4Hópihe Creative Commons License 2014.09.01 0 0 9694

jaaah azért nem leszek szappanöntömesterré,én ugyanis nem szeretem a szappanokat,  szakmai ártalomból... hygiénikusabb a pumpás,és amióta megtudtam milyen tenyészetek lehetnek egy szappanban...

az illatukat kedvelem a formájukat szinüket.éés jóó játék volt.---régóta vonz, de ahhoz,hogy kiprobáljam elég nagy befektetést igényel.-igy egyszerübb volt.. yungarts termék nem elégitett meg, amikor kapható volt..

viszont rögtön átnyargaltam és megtaláltam a megoldást uj játékban ami majd ajándék is lehet hölgyeknek- a házikencék tömbösitve..és a korábban kiprobált fürdöpezsgösógolyók is megérnek egy ujabb próbát más recepttel..

föleg karácsonyi projekt lesz  a családban és a hölgyek mindig kedvelik az izgalmas szépségcuccokat..

babával kapcsolatban szintén lesz uj projekt hogy a baba funkcionális tárgy legyen a rózsaszin hétköznapokban, egy külföldi blogban leltem meg az ötletet

ahol a waldorf baba megfér majd a törülközövel..és láttam fülpálcát tartó babát is...

ma viszont hópelyheket applikáltam az uj törülközömre.)))

 és kitettem az öszi dekorációt a konyhába.ösztündér tökökkel....

 

Előzmény: Törölt nick (9693)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9693

Érdekes lehetett a "szappaniskola" - de, azért maradok a papírnál. .... Tisztelem a varrástudományodat is, és csodállak is érte. Különösen, amikor babákat varrtál, ... de, azok sem hoztak lázba.

Maradok a papírnál. ... Az illatos szappanokat, meg megveszem készen, .... :D

De, nehogy elvegyem a kedved, .... !!! - csak én másban érzem jól magam.... :)

Előzmény: 4Hópihe (9685)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9692

Köszi, hogy ide is hoztál képeket, ... messziről megismerem a stílusodat, ... és itt a kedvenc 4 szem csokis-dobozos is, ..... néha átmegyek a képtáradba is, .... de, olyan sok, hogy soha sem érek a végére, .... :D

 

Előzmény: Aruncus (9684)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9691

Azért, tényleg nagyon "zöld" lett a drágám, .... :D

Előzmény: Aruncus (9681)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9690

Még ehhez se mertem hozzákezdeni, ... szépek, mutatósak. .... És, különlegesek.

Addig-addig nézegetem, hogy hamarosan "belevágok" :D

 

Előzmény: Aruncus (9680)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9689

Nincs mit, - :)

Úgy gondoltam, jobban megérti mire gondolok, mintha leírnám. ... A látvány önmagáért beszél, .... majd azután lehet kérdezni. ...

Előzmény: Aruncus (9679)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9688

Jó volt átnézni ezeket a lapokat is, .... tetszenek.

Előzmény: Aruncus (9677)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9687

Igen, ilyenre gondoltam. Még nem mertem hozzáfogni, .... :) Ami késik, nem múlik.

Előzmény: Aruncus (9667)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9686

Szia! - leírás helyett áthoztam Éva cikkét, abból dolgoztam én is. Csak én pergarózsákkal töltöttem meg a

dobozt. .... A rózsákhoz három különböző méretű, öt szirmú - nyitott virágalak kell. A többi csak szurkálás, és a széleken kicsipkedés, .... összehajtogatás, egymásba ragasztás.

 

Férfiasan bevallom, a harmadik! harmonikázás/ragasztás sikerült a legjobban. Az első kettő a tanuló anyag lett.

http://www.kreativvagyok.hu/kepeslap/konyv-formaju-egyedi-kepeslap-keszitese/

Előzmény: Aruncus (9665)
4Hópihe Creative Commons License 2014.08.31 0 0 9685

csodásakat hoztál megint,jó volt elnézegetni és a régiekre ujra rácsodálkozni....

 

én már a karácsonyi hajócsipkézett jégvirágjaimba kezdtem bele...

 kisbabatakarókat rendeltek tölem négyet és a sikerre való tekintettel ujabb négyet...és táska az mindig jól jön.. szóval most a rongyaim és a varrógép van elötérben...

--

és voltam képzeljétek szappaniskolában, régóta vonz bár jómagam nem igazán használok. az egyes leirások kicsit tul drámázták az elkészitését nem mertem házilag belevágni,ugyhogy nem veszek részt egy gyakorlatsoron vezetéssel. igy megleptem magam egy szappankukta képzéssel..,azért is kellett ez,hogy eltudjam dönteni érdemes e belefektetni vagy sem, ez is a hobbyaim körét növeli e tartósan vagy sem...

a tanfolyáson mindenki készitett a 12receptböl egyet abból 1litert.. és abból kapott mindenki igy 12féle szappannal jöttem haza, ma fogom kiboritani a formákból és érlelni öket még 6-8hétig..és közben nagyon kellemes emberekkel ismerkedtem meg. akiktöl kaptam más irányu információkat is-csokiöntés kérdéskörben ,mert most ez is játék itthon a gyerekekkel...

és most egy hét szabadság és nem gondolok a munkámra egy kicsit- csak az örömködéseimre...

Előzmény: Aruncus (9684)
Aruncus Creative Commons License 2014.08.30 0 0 9684

Hoztam néhány lapomat.............

 

    

 

    

 

       

 

                

 

 

 

 

         

 

 

Aruncus Creative Commons License 2014.08.30 0 0 9683

Szia Rózsa!

Örülök, hogy jöttél.  Üdvözöllek Téged is.

Az előző hozzászólásaimban írtam, hogy miket használok, képet is raktam fel a legfontosabb dolgokról.

Kértél egy egyszerű lapot házassági évfordulóra.

Én ezt a lapot még 2009-ben készítettem. Néhány lyukasztó, kontúrmatrica, karton és 3D kép kellett hozzá. ( A szüleim 50. házassági évfordulójára készült.)

 

 

A virágmintás lyukasztót érdemes megvenni, azt sokat használja az ember, a mostani árakkal nem vagyok tisztában az én lyukasztóim már régiek. Kb. 1000-1500 Ft lehet.

A sorlyukasztók drágábbak 2000 Ft fölöttiek.

Ha nagyon belemerülsz, elég költséges hobbi, mert egyre több minden megtetszik és mindig vesz hozzá valamit az ember. Itt a sablonokra gondolok, amikkel dolgozunk.

Egy alapgép is kell, mert ezeket domborítani kézzel nem lehet.

Ha visszanézel a fórum elejére, ott még senkinek sem volt domborító gépe, mindent kézzel csináltunk. Ott egyszerűbb lapok készültek.:-))

Előzmény: rozsa57 (9656)
Aruncus Creative Commons License 2014.08.30 0 0 9682

Ez a valóságban egy embossing fémsablon rajza. Nekem van ilyenem csak más mintával. Sokat használtam, nagyon szerettem.

Ezzel hat féle mintát lehet készíteni, az enyémmel csak négyet.

Az apró fehér pontok helyén lyukasztani kell, így hímezhető is.

A használata kicsit macerás, de így nem kell olyan sok félét megvenni. Először az alapmintát kell az embossing tűvel 'megrajzolni', utána azt amelyik mintát választod. Aztán sajnos forgatni kell, és mindegyik sarokba, körívbe, ugyanazt a mintát belenyomni, vagy lyukasztani. Ki lehet hímezni, vagy meghagyni lyukacsosan. Úgy is szép, mutatós.

Nekem van egy kör formájúm, annak is ilyen macerás a használata, a másikkal sarokmintákat lehet készíteni. Hímezni is lehet. Ilyenek..........

 

   

   

Előzmény: alics (9650)
Aruncus Creative Commons License 2014.08.30 0 0 9681

Ezek szerint nem csak én láttam benne a tavaszt.:-))

Előzmény: Törölt nick (9649)
Aruncus Creative Commons License 2014.08.30 0 0 9680

Húúúha! Nagyon zöld, de jó ránézni, a tavaszt idézi nekem.

Én szerettem ezt a mintát, elég sok lapot készítettem. Az enyémek becsukva A/6 méretűek voltak.

 

Karácsonyiak, hátha kedvet kaptok hozzá...........2010-ben készültek.

 

             

 

          

Előzmény: Törölt nick (9644)
Aruncus Creative Commons License 2014.08.30 0 0 9679

Köszönöm, hogy ajánlottál.:-))

Most már jönni fogok sűrűbben. Remélem több időm lesz. A képfeltöltögetés nagyon húzós volt. Már csak a kert van vissza, de az rá ér.

Majd felrakom a képeslapokat ide is, csak még nem volt időm lekicsinyíteni őket.

 

Én is a Magnahobbyban veszem a 3D képeket. A füzeteket is nagyon szeretem.

Most nemrégiben nagy öröm ért. Küldtek a rokonok Belgiumból 3D képeket. Kicsit furcsa velük dolgozni, előre ki vannak vágva, de igazítást igényelnek, van amelyiken csillámos bevonat van, és törik a kép. Nagyon kell vele vigyázni. Már jó pár képeslapom készült belőlük, de egyenlőre csak a képtáramban nézhetőek meg.

Előzmény: Törölt nick (9638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!