Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 0 7260

A hétvégén sikeresen lezajlott egy termékbemutatóval egybekötött házi vásár. Aktív

résztvevője voltam én is.

 

 

Már a karácsonyra készülünk, ... érdemes figyelni a bolt oldalát és a honlapomat is. :)

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 7259

Pergások figyelem!

 

A legközelebbi találkozási lehetőségünk időpontja:

 

szeptember 11. (péntek) délután 15-18 óráig, az Üllői úti HobbyMűvész boltban.

Jelentkezni, telefonon, e-mailben, és a bolt honlapján lehet. www.artexport.hu

 

Minden érdeklődőt, - kezdő vagy régi pergamanózót - szeretettel várok: Kata

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 7258

Kerestem neked egy "fémre" készült decoupage technikás filmecskét:

 

http://kreativotlet.blog.hu/2011/11/04/decoupage_egyszeruen#more3354299

 

sok sikert ... :D

 

Előzmény: dr.avecz (7256)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 7257

Szia, ...

 

A képeken látható üvegfedelek szerintem gyári termékek.

 

Hasonlót decoupage technikával tudsz elérni. ... Nagyon sok szép, hangulatos hozzávaló papírt lehet

vásárolni, pl. a Hobbyművész bolthálózatában is.

 

A technikáját ha még nem ismered, ... keress rá a "gugliban" - rengeteg leírást, ötletet, filmet találhatsz

ebben a témában.

Vagy talán itt, ebben a Kreatív csoportban is megkeresheted a decoupage technikával alkotókat. ... Egyenesen neked szánt választ kaphatsz. ... Jobb ötletem - nincs. ... :)

 

Előzmény: dr.avecz (7256)
dr.avecz Creative Commons License 2015.08.02 0 0 7256

Üdv.

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

"Duncosüveg",befőttes üveg tetejét szeretném mintásra festeni.
Valami ilyesmit szeretnék:

http://www.otthonra.hu/Befottes_uveg_tetovel_580_ml

Tudtok abban segíteni, hogy ezt hogyan csinálják?

Olyasmit szeretnék ami a képen is van, mintha egy fotó lenne a tetején, úgy néz ki. Valami ilyet szeretnék én is elérni.

Mindig azt szeretném rárakni, ami az üvegben van.
Szép meglepetés lenne a családnak, ha ezt meg tudnám oldani.
Hogy csinálják ezt?

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 7255

 

Szerintem, így már tökéletes, .... látva a kínált portékát, ... megéri!!!

De, - az én szavam nem "perdöntő" :D Csak tapasztalaton alapuló, magánvélemény.

 

Viszonyítási alapnak megmutatom a hazai internetes áruház címét:

 

http://www.artexport.hu/termekek/hobbymuvesz/szerszamok-eszkozok/dekoralas/pergamano-eszkozok/?order=title_asc

 

Sok sikert! :)

 

 

pinterzsu58 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 7254

Továbbítom az üzenetet: A 20 ezer Ft a postaköltséggel együtt értendő. Ez így elfogadható, vagy még így is soknak találod? 

Előzmény: Törölt nick (7253)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 7253

Az értékkel nincs is semmi baj, ... és látszik is, hogy újak, ...

de! - a régi szokásrend szerint, - bontott új árut csak "leértékelve" lehet eladni. .... + a postaköltség,

a mai árakon, ezt se semmi.

No, nem akarom rontani az üzletet, ... aki megveszi jól jár. ... Én nem adnám el ilyen hamar, ... megérne pár hónapos gyakorlást, ....

Remélem jó kezekbe kerül, ... sok sikert. ... :)

 

Előzmény: pinterzsu58 (7251)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 7252

Szia, - hasonló kérdést kaptam a honlapom postaládájába is, ...

A legjobb a saját márkájú ragasztó, mert erre a célra fejlesztették ki, ... de, jó még a tejfehér, hobbyragasztó is, ...

Kérlek, nézzél be a Postaládámba, ... és onnan a megnevezett helyre. .... :) www.pergakata.eoldal.hu

 

Előzmény: Törölt nick (7250)
pinterzsu58 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 7251

Kata, mellékelem az eladásra szánt dolgok képét. Nem az enyémek, csak megkértek, hátha tudok rá vevőt. A Hölgy épp csak kipróbálta őket.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7249)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.27 0 0 7250

sziasztok! 

a pergamen technikával készült dolgokat lapokat milyen ragasztóval lehet fekólragasztani vagy hogy hogy ne üssön át a ragasztó? 
én folyton készitek és mindig ez rontja el. 
köszönöm! 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.27 0 0 7249

Szép napot, - .... tudok egy eladó, szinte csak éppen kipróbálásig jutott

eladó pergacuccról, kb. 20 ezer értékben. Talán lehet alkudni.

 

Nem tudom pontosan miket is kínál,  .... de, ha valakit érdekel - írjon a nevemre kattintva egy e-mailt, ... továbbítom az érdeklődését, ....

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 7248

Marcsika! - e-mail ment ...

Előzmény: Marcsi1957 (7246)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.07 0 0 7247

Szia, - biztosan lesz, ... :D

 

Csak most egy kis nyári szünetet tartunk, sokan vannak szabin. ... Szeptemberben meghirdetjük, és akkor lehet majd jelentkezni.

 

Gyönyörűek a munkáid, - bizonyára sikeres leszel a pergában is.

Előzmény: Marcsi1957 (7246)
Marcsi1957 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 7246

Szia

Lesz-e még a hobbí művészben pergamen tanfolyam?

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.23 0 0 7245

Kedves Pergázni vágyók! A nyáron a fent látható Kezdő készlettel foglalkozom majd. Minden darabját elkészítem, azokkal az eszközökkel, ami a dobozban van. Felmerülhetnek kérdések, akár tapasztalatlanságból, akár gyakorlat hiányában, - igyekszem segíteni. A közérdekű kérdéseket és a vonatkozó válaszokat átviszem a honlapom Üzenetek, kérdések rovatába is.

 

Aki nem akar nyilvánosan kérdezni, - itt, ha a nevemre kattint, - e-mailben kapom meg a kérdéseit.

 

Az én dobozom füzetében találtam egy szerkesztői hibát, ...

A szöveg szerinti műveleti leírásban a  felsorolásnál a könyvjelzőt (Bookmark) 3.-nak számozták be. Viszont, a 15. oldalon kezdődő minták rajzolatánál már 4.-ként jelenik meg.

Az én példányomban a szöveghez igazítottam a számozást, - tehát áthúztam a 15. oldalon a minta 4-es számát, és a 3-ast írtam hozzá. Folytatva, emiatt a 18. oldalon lévő lepkés-szíves minta 3-as számát is át kell írni, mégpedig: 4-esre. ... Így már illeszkedik minden leírás minden mintához. 

Kellemes nyarat, ... :) Kata

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 7244

Már nagyon nyári volt a hangulat, :D  ... Bizonyára amikor iskolás voltál, akkor is néha el-elmaradtak a közös munkák, dolgozatok, feleletek, ... van ilyen.

Előzmény: 4Hópihe (7243)
4Hópihe Creative Commons License 2015.06.19 0 0 7243

hogy,hogy nem lett egyetlen pergamencsipke sem???

Előzmény: Törölt nick (7242)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 7242

Ma, évzárót tartottunk, nem születtek új munkák, - tervezgettünk, beszélgettünk. ..

Legközelebb szeptemberben találkozhatunk, ... az időpontot a szokott módon tesszük közzé.

 

Köszönöm a lehetőséget, hogy ezt a munkát elvégezhettem, és köszönöm az érdeklődők aktív részvételét.

Perga Kata

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 7241

 

Emlékeztető!

 

Ma (június 19. péntek) - pergamencsipke-készítési foglalkozás lesz délután 3-tól az Üllői út 32-ben, a HobbyMűvész boltban.

Szeretettel várom a kezdő vagy már gyakorlott Kedves Érkezőket, ... Kata

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 7240

Igen, azért látod lebegni a pöttyöket, .... a szöveget pedig - balról jobbra a nyitott pillangó rózsaszínű

felületén lehet elhelyezni.

 

1: a belső fóliára (a matricával keretezett pillangóra) - ragasztod a szöveges cetlit. vagy,

2: még mielőtt a rózsaszínű hátteret összeragasztanád a fóliával, ... arra írhatnál. És. akkor a

fólia alatt lesz a szöveg. ...

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (7239)
4Hópihe Creative Commons License 2015.06.15 0 0 7239

irásvetitő fólián van a pillangó ezért tünik lebegösnek a pillangót körülvevö pöttysorozat??

 nem tudom hol az irás üdvözlö felület lehetösége..

 de nagyon szép mives munka  tetsz))

Előzmény: Törölt nick (7238)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 7238

Elkészült a végleges megjelenés - a sablonos lepkés képeslapomnál:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.11 0 0 7237

Hoztam pár lepkés képet, egy képeslapról :

 

 

A kép a Multi Grid 33-as sablonnal készült, és egy írásvetítőhöz használható fóliára ragasztottam a vállánál,

kétoldalas ragasztó segítségével. ... a Háttér csak ideiglenes, ... még változtatható. Erről mintaképek a honlapomon láthatók, a 01-es fejezetben. ... A belső színezés ún. "dorso technikával" készült, ... elég diszkréten. Erősebb nyomással kell máskor dolgoznom a színes olajpasztell krétával.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.21 0 0 7236

 

Örömmel hozom a jó hírt:

 

június 19-én, (pénteken) délután 3-kor, ismét találkozhatunk az Üllői úti helyünkön.

 

Egyaránt jöhetnek kezdő és haladó vendégek, ... kérem, hogy akinek már van valamilyen felszerelése, eszköze, - hozza magával. Valamint, hozzanak színes ceruzákat, filctollakat, és papír törlőpapírt, - pár levéllel.

Üdvözlettel: Kata :D

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.19 0 0 7235

 

Elkészítettem a Négyzethálós rács alkalmazásának a legegyszerűbb módját, .... megnézhető a

honlapom 01-es fejezetében.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.16 0 0 7234

 

Szép napot kívánok, kellemes hétvégével!

 

Tegnap ismét egy sikeres napot könyvelhetünk el magunknak, akik találkoztunk az Üllői úti foglalkozáson.

 

Viszont a Négyzethálós rács használatával nagyon sok kérdést kapok. Leírni ezt nagyon nehéz, és könnyen félreérthető lenne.

 

Ezért kerestem szemléltető videókat Wendy Walters-től, - az első 3 kisfilm a rács használatával kapcsolatos. De, érdemes a többit is nézegetni, - elmenteni. ... :D

 

https://www.youtube.com/results?search_query=Part+3+Grid+Pattern+Guides

 

A linket fel kell másolni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.11 0 0 7233

Szép napot ... :)

 

Örömmel hozom a hírt, hogy e-héten, pénteken délután találkozhatunk az Üllői úti boltban. Ha, valaki

tanulni szeretné a sablonos pergázást, és a színezést, ... :)

 

Azon kívül Nyílt napokat is rendeznek, - érdemes a honlapjukat átböngészni. http://www.artexport.hu/cikkek/tanfolyamok

 

Hoztam pár képet, ...

 

 

 

  

 

Az első marianne sablonra ragasztott fém sablonos kép, ... a második egy esküvői alkalomra készült, klasszikus pergamen boríték. Azt hiszem a Papel Vegetal folyóiratban jelent meg, ... régen. Fehér tustintával írtam rá a gratuláció szövegét, - nem illek megmutatnom, - túlságosan személyes, ... :)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 7232

Kedves Pergások!

 

A fém sablonok használatáról - kérésre - készítettem egy képes összeállítást, - akit érdekel a honlapom első oldalán megtalálja, ... ha, kérdésetek van, - írjatok az Üzenetek rovatomba.

 

www.pergakata.eoldal.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.26 0 0 7231

Nagyon jól éreztem magam a vásárral egybekötött termékbemutatón, ... részletes beszámoló a honlapom

első oldalán:

 

 www.pergakata.eoldal.hu :D :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!