Keresés

Részletes keresés

ottofon Creative Commons License 2008.07.01 0 0 119

Hello pinceszakik! Hozzákezdtem a pincéhez.   Önálló pince hozzá és ráépítés nélkül föld veszi körbe, csak elölről lesz egy ajtaja. Kérdéseim:

Azt szeretném hogy télen meleg nyáron pedig hűvös legyen. A tetejét hőszigetelem (arra csak térkövet tervezek) az elejét is 5cm-es nikecell-lel például és hőszigetelt ajtó. z aljával mit tegyek és a három földdel érintkező oldalával? Mitől nem fog csorogni a pára nyáron a falakon? Amúgy betonozom az egészet mert olcsón van betonom. 20cm széles falakat és födémet szeretnék vaslva.

Előzmény: NeomatiK (115)
ottofon Creative Commons License 2008.04.25 0 0 118
Pince mindenképp megéri ha hosszú távon gondolkodsz! Eddig bárkivel beszéltem aki nem épített pincét utólag mindig megbánta!!!
Előzmény: krem (116)
tubi7 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 117
Szigetelés után kutatva a www.isotech.hu lapon találtam egy érdekes szakmai fórumot.

krem Creative Commons License 2008.04.14 0 0 116
Sziasztok!

A ház tervezésének fázisában vagyunk. Az épület kb 90 m2 netto alapterületű, ennek kb. fele alatt, kb 42 m2 lenne a pince. Felmerült az örök nagy kérdés: megéri-e?

A telek 5 %-os lejtésű, a homlokzatmagassági előírás betartása miatt komolyabb tereprendezés szükséges földfeltöltéssel. A pince a telek lejtésével párhuzamosan, kb 12 m hosszan épülne, talajszint alatt.

Tudnátok egy hozzávetőleges négyzetméter árat mondani?

Köszi előre is
Krisztián
NeomatiK Creative Commons License 2008.03.25 0 0 115

15cm vastag zsalukővel csinálnám, bevasalva, C12-es betonal (de C10-es is lehet) kiöntve. Egy kis alap is kell neki. A fal külső felületére szivárgólemez ajánlott, ha nedves a talaj, vagy időszakonként vizesedik. Na meg akkor is ha biztosra akarsz menni és száraznak szeretnéd a pincédet belül. De ekkor már alulról is szigetelni kéne. Szóval akár el is hagyható a szigetelés, ha olyanok a talajviszonyok.

Előzmény: ottofon (114)
ottofon Creative Commons License 2008.03.24 0 0 114

Szerintem zárd be az ablakot a szomszéd szobáján! :)

Amúgy épp pincét akarok építeni egy hegyoldalba (Isaszeg) és lenne egy csomó kérdésem, de úgy látom itt vagyunk páran akik csak kérdezni tudnak mert nem értünk hozzá, de választ a legritkább esetben olvasok.

Annyi lenne a kérdésem, hogy baromi lejtésű a telkem (méterenként 20cm) és teraszosra alakítanám ki (50m hosszú). Az egyik ilyen teraszba egy pincét szeretnék kialakítani (3x3x2m). Pincének nevezem, mert csak egy oldala nem lesz földdel takarva. Szóval miből érdemes csinálni hogy a lehető legolcsóbb legyen? Nem akarok benne fűteni, csak tárolónak használnám (bicaj, kerti bútorok, tüzifa, stb). Mielőtt egy olcsóbb faház építését javasoljátok elmondom hogy az is lesz, de a pincével kb 20m3 töltőanyagot spórolok ami a kert többi részének feltöltéséhez kell, másrészt egy pince mindig jó ha van, jóval biztonságosabb, masszívabb mint egy faház. Kicsi a telek is, hasznosan akarom kialakítani. Ha már itt tartunk érdekelne földmunkagépes, kertépítő és kőműves is (pinceépítés, térkövezés, tereprendezés, stb). Email címem publikus.

Előzmény: Lafka (110)
gabrielke Creative Commons License 2008.01.27 0 0 113
Sziasztok,

Van a telkünkön egy kút, abban 170cm mélyen már víz van. Szerintem talajvíz, mert kb. 230cm-nél már az alja van a kútnak (ásott kút, betongyűrű)
Szerintetek ilyen feltételek mellett felejtős a pince?
Ja és patakparton van a telek.
turóczy Creative Commons License 2008.01.07 0 0 112

http://www.diversomarketing.hu/oldalresalcon.html

beszerzési helye? módja. érdekes, hogy egy telefonszámot nem lehet egy termékhez találni...

Előzmény: balazs78 (108)
NeomatiK Creative Commons License 2008.01.06 0 0 111

Ez hőszigetelős topik, ott hamarabb kapsz választ.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

 

 

Előzmény: Lafka (110)
Lafka Creative Commons License 2008.01.06 0 0 110

Sziasztok!

 

Lenne nekem is egy kérdésem. Mi egy lakótelepi lakásban lakunk és az egyik szobának nincs szomszédja. Ebből adódóan iszonyúan hideg van, és sajnos külső szigetelésre nem sok esély van. Arra gondoltunk, hogy belsőleg kellene ezt megoldani, csak még nem tudjuk, hogyan. Hungarocelt nem ajánlják, mert behorpad és berohad mögötte. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni a próblémán. Ötleteket javaslatokat nagyon megköszönném!

 

Előre is köszönöm

L.

kentaura Creative Commons License 2007.08.17 0 0 109
Ez itt nem a reklám helye!
Előzmény: balazs78 (108)
balazs78 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 108
Sziasztok!
Találkoztam egy fantasztikus szigetelőanyaggal!
Videó is van hozzá: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=m1dgoH3-80s" target="_blank">ITT</a>

Ezeket az infókat találtam róla:
- Technológia: Önthető, kenhető, tégla, tábla vagy más egyedi formában gyártható.
- Hőszigetelő: A réteg vastagságának növelésével, illetve a térfogatsűrűség csökkentésével (100 - 300 kg/m3) egyre alacsonyabb hő-átbocsátási tényezőket (K érték) kapunk.
- Kompatíbilis: Külső és belső térben, födémszigetelésnél (akár ipari csarnokokban is) egyaránt alkalmazható
- Tűzzáró: Az 1700 Celsius fokos szúróláng egy 6 cm vastag ReSALCon –t 50 perc alatt éget át.
- Vízzáró: Előny a metróberuházásoknál, de a pincék utólagos szigetelésénél is.
- Légáteresztő: Megakadályozza a fal befülledését.
- Szilárd: Más hőszigetelő anyaghoz képest nagy nyomószilárdsággal bír (300 kg/m3 esetén 1 N /nmm)
- Tömörsége okán megakadályozza a rovarok, rágcsálók és madarak beköltözését.
- Flexibilis: Rugalmassága magasabb épületeknél jelentkező szélterhelést is könnyedén viseli.
- Könnyű: Úszik a vízen.
- Felület: Megfelelő zsalurendszer, vagy idom, forma alkalmazásával, glettelt simaságú, azonnal festhető, tapétázható felület érhető el.
- Olcsó: Az EU-ban, vasbeton épületek utólagos hőszigeteléseként jelenleg használt technológiáknál lényegesen olcsóbb, - ½, ¼-e – mely technológiák a többi tulajdonságokat figyelembe véve elmaradnak a ReSALCon -tól.
- Födémszigetelésnél sokkal hatékonyabb a lépésálló polisztiroltáblánál.


Hol alkalmazható? – Néhány példa a számtalan felhasználási terület közül:

- Toronyházak, lakóépületek, családi házak.
Új építésnél, az acélváz közötti a zsalurendszerbe pumpálva kitöltő falként alkalmazható.
Elavult panelházakra utólagos hőszigetelésénél felkenve vagy tábla formában teljes felületen ragasztva és dübelezve hasznosítható.
- Közintézmények (kórházak, iskolák)
- Ipari létesítmények (gyárak, csarnokok, raktárak, siók, hullámpala-tetők)
- Fel- és alépítmények (metró, hidak, víztisztító berendezések)
- Nedves helyiségek (fürdőszoba, szauna, mosókonyha, pince)
- Hő-légvezetékek utólagos hőszigetelése!

Mit tehetünk, hogy épületeink energiafogyasztását „A” osztályúvá tegyük, s több energiát spóroljunk meg?

Használjuk a Re(pellent)S(oundproofing)A(airtight)L(agging)Con(crete)-t, a víztaszító, légáteresztő hő- és hangszigetelő „betonrendszert”!
Egy vakolatrendszer mely forradalmasítja a hőszigetelést.
Bobov Creative Commons License 2007.08.16 0 0 107

Segítségeteket kérném!

 

Vettem egy 3X2m-es faházat kerti tárolónak.  Mivel a házam alatt nincs pince, úgy gondoltam, ez alá a faház alá építenék egy kis pincét, ahol zöldséget, gyümülcsöt, bort tárolhatnék.

Mivel építkezés után vagyok, az anyagi lehetőségeim nagyon korlátozottak. Ezt a pincét a lehető legkevesebb pénzből szeretném megoldani, de fontos, hogy a célnak teljesen megfeleljen.

Kérlek benneteket aki tud segítsen, hogy mire figyeljek, ill. mi lenne a legjobb megoldás. (Boltives, kistéglás vagy beton fodém, stb.)

 

Előre is köszönöm: Bobov

 

gebalt Creative Commons License 2007.07.25 0 0 106

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy pozitív sarkot hogy kell a vízszinttel helyesen szigeteleni? Rajz előnyt jelent:D

 

Köszönettel:

Gebalt

NeomatiK Creative Commons License 2007.07.21 0 0 105
A szivárgólemezt (drain) erre találták ki ha nem tévedek. Jó erős anyag. Tudni kéne pontosan a víz útját és hogy meddig emelkedik.
Előzmény: Törölt nick (102)
NeomatiK Creative Commons License 2007.07.21 0 0 104

Rajz nélkül nehéz elképzelni, de azt hiszem, nagyjából értem. Mindenképpen statikus vagy építész szakvéleményét kéne meghallgatni. Érdemes többet is. Ha jól értem, akkor megoldható a dolog, kicsit nehezebb és körülményesebb. Alá kell támasztani, kellően bezsaluzni, a meglévő és a betonozandó szakaszt vasalással összekapcsozni, aztán mehet a beton. Nagyvonalakban így tudom elképzelni :)

Előzmény: BlackNet (101)
Dunit Creative Commons License 2007.07.13 0 0 103
   Sziasztok !

  Egy kérdésem lenne a tájékozottakhoz :

 

 Van egy pincém  - talajvíz ugyan  ebben a magasságban nálam még soha nem volt, de a pince fal nedves. Van elég sok un. beton buborék képző adalékom  - ezt sdzokták a nedves falak vakolatába tenni. Járható e ez a pince falnál is, ill. a homok amim van nem  folyami csak  mezei bányahomok. Jó  e ez ? És a cementen kivől mész kell e a vakolatba ?

 Tapasztalat ?

 Köszönöm előre is :

 D.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 102
Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra.

A problémánk az lenne, hogy szeretnénk melléképületet építeni, de szükségünk lenne egy szerelőaknára.
A talajvíz egész évben mindig nagyon magasan van, emiatt a pincénket sem tudtuk használni, évekig állt a trutyi benne. Pontosabban nem néhány cm magasan állt, hanem teljesen tele volt talajvízzel. (Inkább betömtük)
Most pillanatnyilag száraz időszak van, visszahúzódott a talajvíz.
De az évek tapasztalata alapján úgy gondoljuk, hogy hamarosan visszatér.

Van valamilyen szigetelési módszer vagy megoldás ami kibírna ekkora víznyomást?
Próbáltam túrni a neten, de laikusként elég nehéz. :-)

Köszönöm előre is a segítséget!

Rita
BlackNet Creative Commons License 2007.06.05 0 0 101
Sziasztok!

Új vagyok a témában és nem is teljesen idevág, de azért tőletek is megkérdezném az alábbiakat.

Utólagosan lehet-e alapot csinálni egy fal alá, vagy sem? A problémámat leírnám, hogy érthetőbb legyen a kérdésem.
Adott három szint. A 0. és az első szint között van egy csigalépcső, amit szeretnék megszűntetni. Az első és a második szint között viszont van egy 'lépcsőház'. Igényesen van kialakítva az egész. A probléma csak az, hogy a ház domboldalra épült, tehát az alap teraszosan van kiöntve. Az elképzelésem az, hogy a 0. szintnél lévő részen vágnék egy ajtót a lépcsőház irányába a falban, de előtte az első szinten lévő alapot megbontanám, hogy a lépcsőházat levigyem teljesen a 0. szintig. A munka azért lehet nehéz, mert az alapot nem tudom, hogy a már meglévő falak alatt valamilyen úton-módon utólagosan ki lehet-e önteni? Ebben kérném a segítségeteket, ha valaki tud valamilyen módszert erre, akkor ossza már meg velem a tapasztalatait, vagy esetleg linket.

Köszönettel, BlackNet
Zeuss Creative Commons License 2007.05.31 0 0 100
Üdv,
tulajdonképp csak a számolás miatt.
A zsalukő is szóba jöhet, gondolom az talán olcsóbb.

A szigetelést egy internetes oldalon talált ár alapján számoltam. Ott egy szigetelő rendszer átlagárával számoltam(Sicofol). Ott nem szerepelt szigeteléstartó fal.

Hegyoldal, lejtős telek, félig földbe épített pince amiről szó van.
Nem értek hozzá, vagyis lehet, hogy kell, ezért fordultam Hozzátok, hogy segítsetek.
Előzmény: Zsoolti_ (99)
Zsoolti_ Creative Commons License 2007.05.31 0 0 99

 

Helló!

 

Miért 38NF ből falazod a pincét?

Miért nem pl zsalukő?

Szigetelést hogy oldod meg? Lesz szigetelést tartó fal?

 

 

Előzmény: Zeuss (94)
Zeuss Creative Commons License 2007.05.27 0 0 98
Lehet, hogy ez kevés. Ezt szeretném tisztázni, mielött olyanról álmodozom ami jelenleg nem elérhető.
Én sokmindent csinálnék magam, de ezirányú szaktudásom nincs és a munka mellett időm nincs.
Előzmény: memorix (97)
memorix Creative Commons License 2007.05.27 0 0 97

Szerintem ennyiből egy 120nm -s pincét nem csinálsz meg...a munkadíj elég karcsú bennne esetleg te kivitelezed a többségét?

Előzmény: Zeuss (94)
Dunit Creative Commons License 2007.05.27 0 0 96
 Igen  az alapnál és a pincénél szaladnak el a költségekkel az építkezők általában !!
Előzmény: Zeuss (94)
manyu Creative Commons License 2007.05.27 0 0 95
Pince építés, csak érdekességként.
Biztos jó drágák.
www.winetemple.com
www.rundumwein.com
Előzmény: Zeuss (94)
Zeuss Creative Commons License 2007.05.25 0 0 94
Értem.
Mondjuk én kb. 5 milliót számoltam erre a pincére:
- földmunka 300ezer(csak kiemelés)
- alap 700ezer(beton, vas)
- falazat 1millió(38NF tégla + habarcs)
- födém 500ezer(monolit beton, vas)
- szigetelés 600ezer(vizszintes, függőleges)
- mdíj 800ezer

Áfával, ráhagyássa, bérléssel kb. 5 milla.

Jól számoltam?
Esetleg tud valaki konkrét példát mondani(m2 - Ft - tipus)?

Zeuss
Előzmény: NeomatiK (93)
NeomatiK Creative Commons License 2007.05.25 0 0 93
Szerintem egy kicsit túlzás ez az ár, de akár kijöhet a pince ilyen drágára. De ekkor már tulajdonképpen a pincéd födémjét is tartalmazza, ami a lakószinted padlója. Így összehasonlítva egy pince nélküli házzal, az alapozásra már nem kell költeni, amíg egy pince nélküli háznál igen.
Előzmény: Zeuss (92)
Zeuss Creative Commons License 2007.05.25 0 0 92
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy tervezési fázisban felmerült, hogy a pince nm-e kb. 100ezer Ft. Ez nekem nagyon soknak tűnik, mert a tervezett 120nm a fele pénzünket elvinné.
A telek lejtős, így a pince egy része nem is lenne a föld alatt.
Mennyire reális ez az összeg? Mostanság Nektek mennyibe fájt a pince kb.?

Köszönöm,
Zeuss
crawen Creative Commons License 2007.05.15 0 0 91
Ha az alap mellől kiszedik a földet és az árokba netalántán csapadék jut, akkor már komoly gond lehet. De tégy legjobb belátásod szerint.
Előzmény: elmax (89)
crawen Creative Commons License 2007.05.15 0 0 90
Javaslom, hogy keress fel szakembert, aki a helyszínen meg tudja nézni a fennálló állapotot, majd javaslatot/javaslatokat tud adni a probléma megoldására. Kérdésed nem olyan jellegű, hogy arra itt kielégítő választ lehetne adni.
Előzmény: elmax (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!