Keresés

Részletes keresés

wulfin Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1877

"A neve: dodzsem."

 

Azota kicsit fejlodott a dolog, most egy 30 kg-os villanymotor 250 loerot tud es az erre epitett villanyauto legyorsul egy ferrarit es 400km-t megy egy feltoltessel.

Előzmény: palautus (1875)
pint Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1876
na és ezt akarod te hidrogénnel súlyosbítva. úgy tényleg sokkal jobb.
Előzmény: palautus (1875)
palautus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1875

Teljesen igazad van. A cuccot már régen feltalálták, működik és használják.

A neve: dodzsem.

 

Igyekszem elképzelni az M3-ast felette sodronnyal meg a sok áramszedős masinával. :))

Előzmény: pint (1831)
astronom Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1874
Egészen biztos, hogy van olyan a te szakmádban, amit én meg sem értenék.
Nagy különbség, hogy én nem állok neki olyanokat lebaszni egy fórumon, akik esetleg értik, csak más a véleményük, mint az enyém, akinek fingom sincs róla, de véleményem annál inkább.
Előzmény: szabi24 (1872)
astronom Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1873
Arra voltam kíváncsi, amit kérdeztem. Köszönöm a választ.
Előzmény: szabi24 (1872)
szabi24 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1872
Mégis mire számítottál?Hogy megmagyarázom, mi történik a folyamatban és le is írom képletekkel.Én is tudnék kérdezni a saját szakmámból olyat, amit meg sem értenél.Mégsem teszem.
Előzmény: astronom (1871)
astronom Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1871
Köszi, valami hasonló zagyvalékra számítottam. A lényeg, hogy tehát magad se érted, meg szerinted Spanyol uram se, de "valami történik a vízzel". Fasza.
Előzmény: szabi24 (1870)
szabi24 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1870
Spanyol azt állítja, hogy olyan elvet talált fel, amiből gyakorlatilag energiabefektetés nélkül (leszámítva a folyamat beindításához szükséges energiát) a víz "elégetésével" energiát nyerhetünk és a "melléktermék" ugyan az a víz,amit az elején bevittünk.A közben felszabaduló energia eredetét az elektronok kvantumpályájának megváltozásával próbálta magyarázni, ami nekem már kínai.De szvsz neki sincs róla sokkal több fogalma.Viszont, hogy valami történik a vízzel egy égéstérben,ebben biztos vagyok.Ezt nem Spanyoltól hallottam és nem is Pájer weboldalán olvastam először.
Előzmény: astronom (1868)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1869
azon nem gondolkozott valaki, hogy esetleg ezekben a folyamatokban jelen lehetnek olyan energiák is,amiket egyszerűen figyelmen kívül hagynak a fizikusok?(mert még nem ismerik

Az én véleményem az, hogy voltak, vannak és mindig is lesznek a tudomány számára ismeretlen területek. Én szurkolok mindig egy ilyen új dolognak, de 2007-et írunk és olyan dologra -amit költői túlzással éve- konyhában késsel villával meg lehet csinálni és valóban természettudományosan is új, egyre kisebb az esély.

A haszon inkább az lehet, hogy a lázas kísérletezés közben olyan módszerre bukkan a feltaláló, ami ugyan természettudományosan semmiféle újdonságtartalommal nem bír, de mégis ötletet adhat új termék előállításához, vagy egy régi termék megújításához. Sajnos rosszul publikálja le az öreg. Túl nagyot akar szakítani, így ellenszenvet okoz, jogos gyanakodást szít. Nem mondom, hogy abszolúte marhaság amit állít, mert vannak még csodák, de, hogy ebből úgy ahogy azt ő szeretné nem lesz semmi, abban teljesen biztos vagyok.

Üdv.: értő
Előzmény: szabi24 (1847)
astronom Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1868
Hidd el, pontosan tudom, miről beszélt Spanyol,

Elhiszem, éppen arra vagyok kíváncsi, hogy te hogy értetted.
Előzmény: szabi24 (1867)
szabi24 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1867
Nem hiszem, hogy van értelme ebbe belemenni.Hidd el, pontosan tudom, miről beszélt Spanyol, még ha nem is vagyok tisztában pontosan a mögötte húzódó fizikával.Nem vehetem fel a versenyt egy fizikus tudásával és egy fizikustól sem várom el,hogy megértse az én világnézetemet.
Előzmény: astronom (1865)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1866
Kíváncsi lennék arra, hogy mennyit sikerült megértened abból, hogy mit is talált ki ez a magyar?
Komolyan érdekelne, hogy te hogyan értetted a talámánya lényegét.


Azt hiszem ugyanezt szó szerint tőled is meg lehetne kérdezni. Gyanítom ki fogsz térni a tisztességes válasz elől.
Előzmény: astronom (1845)
astronom Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1865
Kérdeztem tőled valamit. Megtennéd, hogy válaszolsz rá?
Előzmény: szabi24 (1864)
szabi24 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1864
Pontosan ilyen válaszra számítottam.Ez az, amiért bátorkodtam felírni erre a fórumra.Ezzel a gondolkodással még sokáig "kutathattok", mire valamit felfedeztek.Bár én megértem, hogy a cinizmus sokkal kényelmesebb, mint valami értelmeset csinálni.Talán ha itt valaki kitalált volna már egy önálló dolgot is és nem mások által felfedezett tudást sajátított volna csak el, akkor annak lenne fogalma esetleg a tudomány és más emberek iránti alázatról.Talán ez az, ami hiányzik... 
wulfin Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1863

"Előre a biocserépért!"

 

Ennek a biocserépnek csak akkor van am ertelme ha a hazadat floroplazmával futod:)

Előzmény: Abulafia (1860)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1862
Az a fantasztakus, hogy oda biggyeszted a neved elé a Dr-t és az olvasással bajok vannak.
Előzmény: Dr.Feelgood (1858)
wulfin Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1861

"Akkor nem mindegy, hogy X km-ként akumlátort kell cserélni, tölteni, vagy csak bele kell önteni egy kis vizet."

 

Erdekelne ha az autodba vizet kell tolteni uzemanyagkent, akkor mi jon ki belole az uzemanyag "elegetese" utan?

Előzmény: Bign (1854)
Abulafia Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1860
Mondom én! Ebből következik, hogy az összes többi amit írtam is igaz!
Előre a biocserépért! Csak nehogy lecsapjon rám a Bramac maffia!

A.
Előzmény: Bign (1857)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1859
Az emberek 99% (lehet, hogy túl optimista vagyok) csak mások taposásával foglalkozik.

Sokkal kifizetődőbb mint bármi más.
Előzmény: Dr.Feelgood (1850)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1858
kreppapir vazbol?? fantasztikus!
Előzmény: Bign (1857)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1857
"Szerintem a házakat felülről lefele kénne építeni"

Megtették, mert így feszített betont kaptak.
Előzmény: Abulafia (1849)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1856
A tea is kornyezetbarat energiahordozo. Es erre mar jol bejaratott technologiaval is rendelkezunk.
Előzmény: Bign (1853)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1855
"az energia nem a semmiböl keletkezik,"

Ez igaz.
"egyáltalán mi az, hogy semmi?

És mi az energia?

"akármilyen rendszerböl lehet energiát kiszedni, csak rá kell jönni, hogy hogyan. egy köbcentiméter térfogatba mennyi energia férhet el?"

Első közelítésben végtelen (lásd Big Bang), kicsit lehet pontosítani, de a nagyságrend stimmel. :O)
Előzmény: dodkii (1832)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1854
Ebben igazad van, de tegyük fel csak egy folyamatot kell beindítani, ami önfentartóvá válik.
Akkor nem mindegy, hogy X km-ként akumlátort kell cserélni, tölteni, vagy csak bele kell önteni egy kis vizet.
Előzmény: pint (1831)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1853
Ha esetleg az előző hozzászólásaimból nem tünt ki, én nem állítottam, hogy a semmiből, esetleg a vízből energiát lehet "nyerni".

Az energia nyereségek a jövőtől vonják el az energiát.

Ennek ellenére a víz lehet egy környezet barát energia hordozó.
Tehát energiát lehet belefektetni, amit később kinyerünk.
Az energia kinyerése, valószínüleg hatékonyabban oldható meg, mint pl. a (nem megújjuló) benzin esetében.
Előzmény: NevemTeve (1827)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1852
szerintem csak irigykedsz
istenadta geniusz ez az ember!

"különböző fémtárgyakba is kivetítettem a tudatomat...a távgyógyítás sem maradt ki a repertoárból...tovább kutattam, s így akadtam rá a Dianetikára...megismerkedtem a Reiki-vel is....megismerkedtem a Plejádok tanításaival...Közben sok évig tanulmányoztam a Szent Geometriát....Foglalkoztam csillagászattal....Szocionómia alapjaival is....kollektív tudat vagy tömegpszichológia bizonyos hullámmozgást végez...Pár hónapig elmélyültem a DNS-ek felépítésének és működésének tanulmányozásában is...Jelenleg az Ingyenenergia kutatásával foglalkozom."

Előzmény: Abulafia (1848)
Bign Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1851
"Miért pont miattam van a Föld nehéz helyzetben?"

Nem személyszerint miattad, de a mentalitás miatt!

Vedd ell! Használd fel! Keress új területeket!

A baktériumok élik fel hasonló eszetlenséggel környezetüket, akkor is ha végül belepusztulnak.

Az "embernek" ettöl többre kéne képesnek lennie.

"Más kérdés, hogy nem vált be, ezért nem adagolnak vizet az autómotorok égésterébe."

Közel se azért, mert nem vált be. Olvasd el, hogy TÚL NAGY LETT a motorok teljesítménye (a forma 1-ben)!

(1812)-re válasz:

Nem kívánok veled optikai vitát (is) folytatni, de:
Dr. Bernolák Kálmán: A fény c. könyvének 195. oldalán:

"Az interferencián két vagy több egyenlő frekvenciájú hullám állandó fáziskülönbséggel történő találkozását értjük."

"Egyező fázisban találkozó hullámok amplitúdói összeadódnak, ellenkező fázisban kivonódnak."

"Az eredő hullám energiája... az amplittúdók összegének a négyzete"

Tehát (A1 + A2)^2.
Ha A1 = 1, A2 = 1, akkor (1+1)^2 = 4
(1-1)^2=0^2=0

Ezt nem én mint "analfabéta" találtam ki.

Az adott oldal alján:
"Az interferencia ilyen eredménye nincs ellentétben az energia megmaradás elvével, mert ugyanakkor, amikor a tér valamely részében az odajutó hullámok energiájának összegénél nagyobb energiát találunk, a tér egy másik helyére az energiamegmaradás elvének megfelelően kissebb energiamennyiség jut."
Előzmény: mmormota (1822)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1850
neha komolyan felmerul bennem, hogy emberek becsapasara kene specializalodnom. mennyivel egyszerubb, mint a mostani munkam.
Előzmény: szabi24 (1847)
Abulafia Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1849
"nem vagyok fizikus.Lehet,hogy pont ezért látom más szemmel az egészet."

Szerintem a házakat felülről lefele kénne építeni, sógyurma alapra és kreppapír vázzal. A tetőt úgynevezett biocseréppel fedném ami tulajdonképpen egyben megszárított tehénlepény. Ezzel megmenthetnénk a magyar mezőgazdaságot és környezetbarát építőanyagokat használhatnánk. Végre megoldódna a globális felmelegedés, eljönne a világbéke. Ha a mérnökök nem állnának folyton az utamba azért, mert a tudomány jelenlegi állása szerint a fenti anyagokból ÁLLÍTÓLAG nem lehet tartós házat építeni. Már elnézést de én nem vagyok építészmérnök, és lehet, hogy pont ezért látom más szemmel az egészet.

A.
Előzmény: szabi24 (1847)
Abulafia Creative Commons License 2007.03.12 0 1 1848
Hát ez tényleg nagyon jó oldal:
"Az Orgon energiát a környezetben levő floroplazmából lehet kivonni, amely az Éternek a része."
Szuper.

A.

PS: Hihetetlen, hogy vannak emberek akik ezt beveszik. Ha az emberi ostobaságot árammá alakíthatnánk, akkor tényleg végtelen ingyen energiánk lenne.

Előzmény: dodkii (1846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!