Keresés

Részletes keresés

FRANKY(KR) Creative Commons License 2016.04.17 0 0 6140
rage Creative Commons License 2016.04.16 0 0 6139

Egyszer-kétszer játszották élőben, még a 91-es turnén.

Aligha veszik már elő. Pedig tényleg jó darab.

 

Én pl azt nem értettem, a Don't Damn Me-t miért nem tűzték műsorra soha, pedig szerintem jó lenne élőben.

Előzmény: 4umos (6136)
dekopir Creative Commons License 2016.04.16 0 0 6138

Beteg! :D

Előzmény: Pempős Pityu (6137)
Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.15 -1 0 6137
4umos Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6136

hogyne emlékeznék azokra a kis szövegkönyvekre. :) azok nagyon jók voltak, tényleg sokat lehetett belőlük akár tanulni is. :)) mai napig féltett kincsként őrzöm. de nem csak a guns-ok vannak meg abból, hanem metallica, sepultura, megadeth. :))))

 

én egyébként élőben egy LOCOMOTIVE-et hallgatnék meg nagyon. szerintem nagyon alulértékelt nóta a zenekar által, pedig zseniális darab.

Előzmény: murray (6131)
Jay-X Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6135

Slashnek pacemaker van beültetve. Szerintem az hozzásegít, hogy agyban is rájöjj, tisztább életet kell élni :D

Előzmény: flobeer (6133)
tono_t5H Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6134

1989:

 

 "I have a different physical constitution and different mindset about drugs than anybody I've known in Hollywood, because I don't abstain from doing drugs, but I won't allow myself to have a fuckin' habit. I won't allow it."[

Előzmény: murray (6131)
flobeer Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6133

Számomra az is egy érdekes kérdés, hogy Duff és Slash (Adlerről nem is beszélve) végig tudnak e csinálni egy turnét úgy, hogy nem kattannak rá ismét a szerekre. Tudom, hogy Duff nagyjából az utolsó pillanatban hagyta abba, tehát gyakorlatilag egy korsó sörnyire volt a haláltól, és ezzel ő van a leginkább tisztában, de azért a kísértés csak ott van. Régi szép emlékek előjönnek, plusz azért a folyamatos nyomás  sem kicsi rajtuk, ilyenkor azért nem nehéz ismét visszacsúszni.. 

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6132

Axl is használt drogokat, de sosem volt annyira ráfüggve mint a többi tag....
Kedves Spiny kolléga mondta anno itt a fórumon egyszer, hogy azért állítólag a "UYI turné idején azért felszippantotta fél Kolumbiát" :D
De nem volt soha rákattanva :D
Inni viszont azért ivott...
Az elhízás pedig valószínűleg az antidepresszáns gyógyszerektől volt, meg hát azért 7-8 évig nem állt színpadon, nem mozgott sokat, depressziós volt és elhízott.... 

Előzmény: murray (6131)
murray Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6131

én úgy tudom axl sosem drogozott, nem is ivott igazából.  a súlyfelesleg nemtom mitől van..alkati kérdés talán

a hangjával már anno is sokszor gond volt koncertlemondások is voltak. 

 

mit nem adnék egy Breakdown-ért, egy Back off bitch-ért. 

 

emlékeztek rá anno lehetett kapni a lemezboltokban szövegkönyvet komplett album fordításokkal. 

nagyrészt onnan tanultam meg angolul..:-)

 

 

Előzmény: Cuka1 (6128)
tono_t5H Creative Commons License 2016.04.12 0 1 6130

Végignézve néhányszor a pénteki Vegas- i koncertet, nekem nagyon tetszik. Nyilván néhol hangilag (zeneileg, a hangszeres részek szerintem sokkal jobbak, érettebbek) van eltérés a '92 - '93 hangzáshoz képest, viszont én ezt elfogadom így is, és tetszik nagyon így is!

A kezdeteknél is ott voltam, most is itt vagyok. Már ez is eufórikus érzés; látni őket így, ebben a felállásban. És lesz ez még izgalmasabb is, ha Steven és Izzy is beszáll majd. Remélem egyszerre mindketten, nem pedig külön- külön "adagoljak" majd őket....

Szorítok a srácoknak a továbbiakhoz, szerintem jó lesz ez, jó az irány mindeképpen. Ne feledjük, ez első pár közös koncertjükön vannak túl hosszú idő után. Kóstolgatják egymást, szoknak.... Jó lesz ez!!!!! Hatalmas buli lehetett, jó lett volna részt venni rajta. Na, de majd Európában valahol...

Meg jó volna egy új lemez is. Akár valamelyik koncertről majd, akár tele új nótákkal agyonnyomva vele a világot! Sikerült már nekik, most is sikerülhet!

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.12 0 1 6129

Közel egy órás soundcheck videó Vegasból és Axl is ott van már :D


Cuka1 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 6128

Persze, minden rajongó azt a '93-as párizsi "csúcs" Rose-t szeretné látni. De könyörgöm, 54 éves. Hetfield hangja se a régi már, Brian Johnson utolsó pár koncertjén néhol rém gyenge volt (gyorsan tegyük hozzá hogy azért ő más korosztály, az is igaz), Vince Neiléről meg ne is beszéljünk. Ez az ember az utóbbi 15-20 évben annyi hullámvölgyön ment keresztül hangilag hogy az valami kegyetlen. A 80-as éveket a befutásukig végigdrogozta és itta, utána meg még sokáig ivott, ez meg is látszik az egész emberen. Valóban helyenként iszonyat gyenge most is a hangja, pl. Sweet Child, Civil War, You Could Be Mine, viszont azt is tegyük hozzá hogy az utóbbi jó pár évben a turnékezdéskor sose volt rendben a hangja, viszont utána be szokott melegedni, ahogyan azt láthatjuk a 2010-es turnés felvételeken is, ott valami elképesztő hangja volt, szinte már súrolta a régit. Emellett vegyük azt is számításba, hogy ülve, törött, felpolcolt lábbal énekelte végig az egészet. Rohadt nehéz úgy énekelni, főleg neki, akinek hasból, feszítve kell nyomnia. A súlyfeleslegben van némi igazság, de elég sokat fogyott már így is a fotók alapján 2014 óta. Ha tovább tud javulni akkor nem lesz baj, engem a Jungle-el és a Double Talkin Jive-al már megvett kilóra. Én is többet vártam, valami 2010-hez hasonlót, de azért várjuk meg hogy hova fut ki a dolog. 

4umos Creative Commons License 2016.04.11 -1 0 6127

Nekem nem kell mondani, hogy milyen hangja volt '92-ben, ott voltam én is szerencsére. A probléma ott van, hogy ahhoz, hogy ezek a dalok most is úgy szóljanak, ahogy kellene, ahhoz ezek szerint szükség lenne még a maradék 1/3-ad részre is a hangjából, ha tényleg úgy van, ahogy mondod, hogy mára már csak kb. a 2/3-a van meg a régi, egykoriéhoz képest. Nem tudom a súlyának van-e köze ahhoz, hogy nem megy úgy az éneklés, mert operaénekeseknél úgy tudom, hogy nagyon is sokat számít a testsúly. Egyébként meg most hármuk közül (Slash, Duff) egyértelműen ö van a legrosszabb fizikai állapotban, régen pedig ő volt a legizmosabb, szinte nulla súlyfelesleggel. Egy igazi, kemény "rákendroller" volt.  Sugárzott róla. Ma meg ahhoz képest elég löttyedt. Sajnos. Viszont az önkritikáját bírom, hogy Mickey egér pólót vett fel. :) De ez azért sovány vigasz.

Előzmény: murray (6126)
murray Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6126

szerintem Axl hangja kb közepes állapotban van, a coma vége pl eléggé gyenge már bár ez egy nagyon nehéz nóta kész csoda hogy elvállalta. 

 

emlékszem 92 ben a a tömeg közepén voltam, ott még annyira nem de 2006ban az első sorokban voltam és ott amikor megszólalt a nightrain axl hangján hát libabőr ...nagyon durva hangja volt anno 92 ben szerencsére kb a a kétharmada megvan még 

Jay-X Creative Commons License 2016.04.11 0 2 6125

Hát én nem tudom srácok, biztos sokat süketülök. Nekem ezeken a szirszar mobilos felvételeken is lendületes, meggyőző produkciók, főleg a várakozásaimhoz képest. A Coma-t 4x hallgattam meg egymás után. Nem stúdiós Axl hangja, dehogy drámai lenne? Hát nekem ennyire nem tűnik rossznak a helyzet.

flobeer Creative Commons License 2016.04.11 -1 0 6124

Örömteli, és nagyon kellemes meglepetés az eddigi egybehangzó siker. A koncertek előtt biztos voltam benne, hogyha Axl így énekel, akkor katasztrófálisan nagyot fognak bukni. Mostanra gyakorlatilag tényként kezelhetjük, hogy egy Guns reunion (hála a jó égnek) nem tud bukni. Olyan státuszuk van, és annyira ki volt éhezve a világ rájuk, hogy Axlt ebben az (egészen drámai) állapotában is elfogadja a közönség. Képzeljük el, mi lenne itt, ha mondjuk nem lenne nyomorék (ez persze óriási pech, és nem lehet neki felróni) és olyan energikus lenne, illetve úgy énekelne, mint  2006-ban.. Slashék meg ugye jobbak, mint valaha, szóval belegondolni is félelmetes, mekkorát szólna akkor.

Előzmény: Pempős Pityu (6116)
Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 1 6123

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6122

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6121

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6120

@DuffMcKagan

Thank you Baz! @sebastianbach . Vegas ruled you guys.

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6119

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6118

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6117

 @Slash

I want to thank the legion of fucking awesome GNR fans for the incredible support. These last 3 gigs have been unreal! Cheers! iiii]; )'

Pempős Pityu Creative Commons License 2016.04.11 0 0 6116

Hatalmas sikerrel tért vissza Las Vegasban az arénaszínpadokra a Guns N' Roses.

 

http://www.shockmagazin.hu/hirek/sebastian-bach-volt-a-guns-n-roses-vendege-las-vegasban

4umos Creative Commons License 2016.04.11 -2 0 6115

az még nem lenne baj, ha megbicsaklik, bár esküszöm itt most én nem is hallom 7:55-nél, hogy megbicsaklana, de az a hang! Jaj! Soha többet nem akarom ezt így ebben a formában visszahallani! Rettenet! Szerintem ez már neki is fáj, mert akarni akarná, de szerencsétlen akármennyire erőlteti csak nem jön az úgy ki, ahogy kellene! :(

Előzmény: murray (6114)
murray Creative Commons License 2016.04.11 0 1 6114

Coma-t hallgassátok meg.

 

7.55-nél kicsit megbicsaklik a hangja..nem baj én így is örülök. 

 

 

 

4umos Creative Commons License 2016.04.11 -2 0 6113

Én totál egyetértek veled. Én is régebbieket (pl. Live in Tokyo 1992, Freddie Mrcury emlékkoncert) kellett, hogy visszanézzek/visszahallgassak, ami feledtette velem a most szombaton hallottakat. Siralmas volt a "hélium" hangja a Coma-ban is, a Sweet Child-nál is, Paradise City-nél stb. Ahhoz még csak-csak hozzászoktam annak idején, hogy koncertek közben károgósra, rekedtesre énekelte néhány dal után a hangját, de ez a Mickey egér, vagy nevezzük "hélium" hangnak, ez szörnyen bántó, idegesítő számomra. Csak azért nem mondom, hogy megbecsteleníti vele ezeket a nagyszerű dalokat, mert hát ezekben a dalokban az ő egykori munkája is benne van, de ha más tenné ezt, esküszöm ez lenne róla a véleményem! Nálam elsősorban emiatt a nagy visszatérés, nagy csalódásba csapott át. Lehet itt védeni, isteníteni, én nem tudom sajnos. Ha az embernek a hangszálai, kvázi a teste a hangszere, és nem képzi, nem tartja karban az évek során, az sajnos ide jut.

Előzmény: flobeer (6112)
flobeer Creative Commons License 2016.04.11 -2 0 6112

Mindenhol pozitív kommentek, de én képtelen vagyok ezt a Civil Wart jóra hallgatni..:( Axl sajnos sokkal közelebb van Vásáry Andréhoz,mint a régi önmagához.. Meghallgattam vagy 15-ször, hogy jónak halljam, de annyi lett az ereménye, hogy utána ugyanennyiszer meg kellett hallgatnom a Civil Wart az 1992-es párizsi koncertről is, hogy helyreálljon a lelki békém.

 

 

 

https://m.youtube.com/watch?v=020Jo8lADcM

flobeer Creative Commons License 2016.04.10 0 1 6111

A setlistbe nem nagyon lehet bekötni, leszámítva azt, hogy a  This I Love-nak  betonbiztos helye van. Kicsit erős úgy, hogy első este nem volt Don't Cry, a másodikon meg Patience..

Előzmény: Dezso1989 (6110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!