Keresés

Részletes keresés

stevebi Creative Commons License 2023.07.30 0 0 6559
tyler-durden Creative Commons License 2023.07.24 0 0 6558

bocs, nem tudom miért adta be ezt megint, ha a modi erre jár, kiveheti

Előzmény: tyler-durden (6557)
tyler-durden Creative Commons License 2023.07.24 0 0 6557

én annyira kedvelem őket, hogy még akár több órán keresztül is elhallgattam volna a bandát. a szólókkal sem volt gond, ha átadtad magad és hagytad volna, hogy vigyen a flow. Abszolút lejött, hogy fel voltak építve és hogy Slash rengeteget tett bele, megvolt az ívük, és szerintem szerencséje van az a embernek, aki láthat egy ilyen zsenit mint Slash akkor, amikot igazán elemében van. szerintem azok nagyszerű pillanatok voltak. Nekem a színpad előtt 20-30 méterre középen nem nagyon tűnt fel, hogy bármi baj lenne a hangosítással vagy Axl hangjával. Persze utólag megnézve a telefonom felvételeit, meg mások videóit, már látok problémákat, de mivel ezek a helyszínen nem tűntek fel, ezért nem igazán tudom mit gondoljak róluk. lehet h tényleg a Puskással van a gond ebből a szempontból. Axl-el kapcsolatban pedig elnéző vagyok, sokkal rosszabbra számítottam, de nem is várom el a 30 évvel ezelőtti sikoltozásokat. Az kb megismételhetetlen és utánozhatatlan. Szerintem összességében vállalható volt. Viszont ami az egészet illeti, az egyenesen frenetikus. Óriási koncertélmény volt, hatalmas energiákat vittek a színpadra és adtak át. Abszolút megérte, és kicsit vissza is röpített az időben és ez mindent felülír. Ezért kell csinálni.

Előzmény: Fatboy Slim (6545)
skanderson Creative Commons License 2023.07.24 0 1 6556

"Egy héttel korábban a Rammstein bebizonyította, hogy tökéletesen hangosítható a Puskás teltháznál is. Csak ez már akkora tér, hogy nem lehet spórolni a cuccal, csak meg kell nézni a képeket a 2 koncertről, rögtön feltűnik a hangfalak mennyisége közötti különbség."

Nem voltam a Rammstein koncerten, de elfogadom, hogy szerinted összehasonlítható. Ezek szerint az a véleményed, hogy a GnR cucca alulméretezett volt?

Előzmény: Chaosmönger (6549)
stevebi Creative Commons License 2023.07.23 0 0 6555
stevebi Creative Commons License 2023.07.21 0 1 6554
tyler-durden Creative Commons License 2023.07.21 0 0 6553

mennyien voltak végül azon a koncerten. a legendák 200 ezer emberről szólnak. reális ez? végül is akkor a stadionban állóhelyek is voltak a lelátón, vagy legalábbis nem ilyen dedikált ülőhelyek, nem?

Előzmény: Chaosmönger (6549)
tyler-durden Creative Commons License 2023.07.21 0 2 6552

én annyira kedvelem őket, hogy még akár több órán keresztül is elhallgattam volna a bandát. a szólókkal sem volt gond, ha átadtad magad és hagytad volna, hogy vigyen a flow. Abszolút lejött, hogy fel voltak építve és hogy Slash rengeteget tett bele, megvolt az ívük, és szerintem szerencséje van az a embernek, aki láthat egy ilyen zsenit mint Slash akkor, amikot igazán elemében van. szerintem azok nagyszerű pillanatok voltak. Nekem a színpad előtt 20-30 méterre középen nem nagyon tűnt fel, hogy bármi baj lenne a hangosítással vagy Axl hangjával. Persze utólag megnézve a telefonom felvételeit, meg mások videóit, már látok problémákat, de mivel ezek a helyszínen nem tűntek fel, ezért nem igazán tudom mit gondoljak róluk. lehet h tényleg a Puskással van a gond ebből a szempontból. Axl-el kapcsolatban pedig elnéző vagyok, sokkal rosszabbra számítottam, de nem is várom el a 30 évvel ezelőtti sikoltozásokat. Az kb megismételhetetlen és utánozhatatlan. Szerintem összességében vállalható volt. Viszont ami az egészet illeti, az egyenesen frenetikus. Óriási koncertélmény volt, hatalmas energiákat vittek a színpadra és adtak át. Abszolút megérte, és kicsit vissza is röpített az időben és ez mindent felülír. Ezért kell csinálni.

Előzmény: Fatboy Slim (6545)
stevebi Creative Commons License 2023.07.21 0 0 6551

Ilyen volt a Guns N' Roses Budapesten a Puskás Arénában

 

(2:30-körül beszél a hangzásról.....)

MC Snake Creative Commons License 2023.07.21 0 0 6550

ha csak 3 (és fél) óra lett volna :-)

de eleve ott volt az előzenekar (+1 óra), és már azelőtt biztosítani kellett a helyet (+1 óra)

 

de hát megérte, jártam már sok koncerten is, de ismétlem, ezt kizárt, hogy meg lehet ismételni

Előzmény: skanderson (6548)
Chaosmönger Creative Commons License 2023.07.21 -1 0 6549

Egy héttel korábban a Rammstein bebizonyította, hogy tökéletesen hangosítható a Puskás teltháznál is. Csak ez már akkora tér, hogy nem lehet spórolni a cuccal, csak meg kell nézni a képeket a 2 koncertről, rögtön feltűnik a hangfalak mennyisége közötti különbség.

Ami meg a 92-es koncertet illeti, az emlékek megszépülnek, de volt ott baj a hangosítással rendesen, csak akkor akkora volt még a hisztéria a zenekar körül, hogy simán benyeltük. Ráadásul internetet sem használtak még az emberek, másnap nem volt telenyafogva a világ, hogy milyen szarul szólt.

Előzmény: skanderson (6548)
skanderson Creative Commons License 2023.07.21 0 0 6548

Örülök, hogy legalább lent jó volt a hang - sajnos én már öreg vagyok 3 óra álldogáláshoz. Sajnálom, hogy az RHCP után a GNR buli is messze alulmaradt ahhoz képest, hogy milyen lehetett volna egy jól hangosítható helyen. Nem mellesleg: 30 éve ott voltunk a Népstadionban, és nem volt hangprobléma a tribünön sem! Pedig ha ennek a két bandának a stábja nem tudta most jól megoldani itt a hangosítást, nem tudom ki fogja.

Ennek következtében mi azt a döntést hoztuk, hogy érdemi változás híre nélkül a továbbiakban nem megyünk ilyen jellegű eseményre a Stadionba. Ha jön még ilyen kaliberű társaság felénk, más lehetőség után kell néznünk. Esetleg Bécs? Prága?

Előzmény: MC Snake (6547)
MC Snake Creative Commons License 2023.07.20 0 3 6547

- én a kiemelt állóban voltam kb 15 méterre a szinpadtól, a hangzás ott tökéletes volt - a Coma pl cd pontossággal szólalt meg (ha Axl énekhangjától eltekintünk :-), de egyébként Axl is relative jól szólt, a hiányosságait a lelkesedésével pótolta (sok futás, tánc, kommunikáció a közönséggel, mikrofonállvány hajígálás - tiszta 90-es évek)  

- a 3 és fél óra sok, de 1-2 kivétellellel ez kb egy best of koncertnek is felfogható volt (a közönség egy része megkapta a November Raint, a többiek örültek a Reckless Life és tsainak), a gitárszólók pedig... ja, részben hogy a frontember tudjon pihenni, de amellett valszeg Slash egója is kiköveteli a főszerepet

- saját véleményem: nem gondoltam volna, hogy ilyen összeállításban látom a bandát Budapesten, ráadásul egy ilyen komoly teljesítménnyel => ezt szerintem megközelíteni is nehéz, nemhogy felülmúlni (akinek meg aug 20-i piro kell, menjen Rammsteinre)

Előzmény: skanderson (6544)
murray Creative Commons License 2023.07.20 -1 0 6546

Az időhúzó szólók  azért vannak mert addig Axl pihen. Én többek között ezért nem mentem, nem fogok egy órát szenvedni a semmiért. Zúzzanak egy jó 2 órát aztán húzzúnk haza. 

Előzmény: Fatboy Slim (6545)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.07.20 0 0 6545

a kihangositassal kapcsolatos problemakrol mindenhonnan hallani. szerintem gaz. a puskas valamiert nem jo rockkoncertek megrendezesere.

A szolokat tenlyeg nagyon meg kell gondolni, foleg egy ilyen 3+ oras shownal. Olvastam a Glasgow-i es londoni kommenteloktol, hogy a zenekar ekkor elvesztette a kozonseg egy reszenek figyelmet. kar ezert. 

nekem egyebkent a 3 - 3.5 ora hossz is erthetetlen. az ember ugy erezte, ezek az oreg rokak meg mindig bizonyitani akarnak es karpotolni a faneket a korabbi elmaradt, vagy elcsuszott koncertek miatt. 2 - 2.5 ora bosegesen eleg. mindenki tudja, hogy an egy valag szamuk es hogy kikupalodtak. 

azert remelem, megerte

Előzmény: skanderson (6544)
skanderson Creative Commons License 2023.07.20 -1 1 6544

Hát elmentünk, jártunk a GNR koncerten. A zenekarral nem volt szerintem semmi baj, még talán korábban is kezdtek egy kicsit, mindent megtettek, Axl hangja is rendben volt, de a stadion akusztikája nem javult a Red Hot Chili óta. Ugyanaz a visszhangos massza. Megjelent a sajtóban, hogy menekültek az emberek Slash túl hosszú, és unalmas szólói miatt. Hát ezek a technikás szólók valóban értelmezhetetlenekké váltak ilyen körülmények közt. Még az ismertebb számokat is nehézségbe ütközött felismerni időnként.

Nem a lemezminőséget kérem számon!

Egy koncertnek nem kell úgy szólnia mint egy steril, kicsiszolt stúdió felvételnek, annál sokkal jobb is lehet. Nem azért megy az ember koncertre, hogy lemezt hallgasson, ami a legjobb esetben is csak halovány idézete lehet egy igazi rock zenekar élő hatásának, dinamikájának, erejének, amikor megdörren.

Sajnos úgy tűnik, hogy a nem kimondottan erre a célra épült stadion a jelenlegi technika mellett nem hangosítható be megfelelően, azaz alkalmatlan hasonló koncertek rendezésére.

Pozitív dolgokat is tapasztaltunk a rendezők részéről: A vizet felbontott, kupak nélküli palackban beengedték, a mosdókban, büfékben nem voltak nagy sorok. A szektorokat elválasztó kapukat nyitva hagyták - ezért tudtunk minden emeleten, és körbe járva is próbálkozni, hátha valahonnan jobban hallhatók. Sajnos nem találtunk ilyet (a küzdőtéren nem jártunk).

Előzmény: Fatboy Slim (6532)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.07.18 0 0 6543
Rainvan Creative Commons License 2023.07.04 0 1 6542

 Ugyanolyan pólóban:

Dwarf McDougal Creative Commons License 2023.06.20 0 1 6541

Nem, tőlük csak a Raw Power-t a Spaghettin.

(A Down On The Street c. dalukat is felvették a UYI idején, de nem adták ki végül.)

Előzmény: Fatboy Slim (6540)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.06.20 0 0 6540

koszi, meg is talaltam. ha jol ertem, a GnR soha nem tolta ki albumra, vagy EP-re....

Előzmény: Dwarf McDougal (6539)
Dwarf McDougal Creative Commons License 2023.06.20 0 1 6539

Stooges-feldolgozás a második, Fun House c. lemezükről, 1970-ből.

Előzmény: Fatboy Slim (6538)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.06.20 0 0 6538

urak, volt egy zene, szinte punk stilusban toltak. nem talalok semmi hivatalosat rola. rohadt jo volt


Guns N' Roses - T.V. Eye-kent futott, tud valaki valami errol a dalrol? mocskosul jo volt

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.06.19 0 0 6537

szerintem ez nem fesztivalra valo. a kozonseg egy resze aki nem a GnR miatt jott, masfel ora utan atment mas koncertekre. nagy reszuk kint volt del ota, elfaradtak, benyomtak, szerintem a Puskas teljesen mas lesz. 

Előzmény: rage (6536)
rage Creative Commons License 2023.06.19 0 0 6536
Előzmény: Fatboy Slim (6532)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.06.18 0 0 6535

de ciki, elnezest, sajnos az AfD es a Lies ota nem kovetem a zenekari tagok mozgasat, amit nem is lehetett szerintem, es a not sem vagtam a hatterben, bevallom oszinten. 

ettol meg kivallo volt

Előzmény: AkárkiValaki01 (6534)
AkárkiValaki01 Creative Commons License 2023.06.17 0 0 6534

Ő is jön, csak valamiért Richard Fortusra változtatta a nevét :-)

 

Előzmény: MC Snake (6533)
MC Snake Creative Commons License 2023.06.16 0 1 6533

remélem Izzy a Puskásba is eljön :-)

 

 

Előzmény: Fatboy Slim (6532)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.06.16 0 0 6532

Megjartam a Graspopot es megvolt a GnR, eletemben eloszor (es remelem, nem utoljara). 10/8.5 volt, az ok a 1.5 pont levonas az eszmeletlen hosszusag. hihetetlenul eros volt a set list, kiib....tul jol szolt, Izzy hol Gibsonon, hl Fenderen tolta, Duff szerintem jobb formaban van, mint valaha, Axlnak meg valamilyen csoda folytan megmaradt a hangja. pedig lattuk, mit tortenik a korosztalyaval (pl. Vince Neil). Szemely szerint a Stooges cover dal Duffal szolt a legjobban, de az AC/DC - Walk All Over You is remek volt. Nagyon jo volt a dalok elolszlasa az idoben, a nyito szam az It`s so Easy szerintem remek belepo, a Welcome to the Jungle meg szinten az elejen volt, aztan jott a Live & let Die. Aztna nagyobb szunet, szolok, a vege meg nagyon eros volt, Sweet Child..., November Rain, raadas Patience es Paradise City. Ugyanaz a mocskos rock n` Roll, csak eretten, letisztultan. Pedig nem keves dolgon mentek keresztul. Par eve meg 2.5 ora kesessel alltak ki, torolt koncertek, maganeleti botranyok....

Zsenialis volt. szerintem mindenki menjen el a Puskasba, aki tud. 

rage Creative Commons License 2023.06.11 0 1 6531

A turné setlistája, valamint az itt-ott fellelhető videok alapján igen jónak tűnik az egész.

Előzmény: Fatboy Slim (6530)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.06.08 0 0 6530

Kivancsi vagyok, milyen lesz es hogy Axl es a csapat mennyire osszeszedett es pontos...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!