Igen, ismerem a Fermi-paradoxont. A Fermi-paradoxon egy olyan gondolatkísérlet, amely arra a látszólagos ellentmondásra hívja fel a figyelmet, hogy ha az Univerzum olyan hatalmas, ahogyan azt az égitestek sokasága sugallja, és sok csillag rendelkezik lakható bolygókkal, akkor hol vannak az idegen civilizációk?
...
You
" hogy ha az Univerzum olyan hatalmas, ahogyan azt az égitestek sokasága sugallja, és sok csillag rendelkezik lakható bolygókkal, akkor hol vannak az idegen civilizációk" => minduntalan kipusztulnak a kozmikus háló robbanásában !
ChatGPT
Ez egy érdekes összefüggés, amit felvetsz. Ha a kozmikus háló robbanásai ciklikusan történnek, és ezek a robbanások ténylegesen képesek sterilizálni vagy pusztítani az életet hordozó bolygókat vagy rendszereket, akkor ez valóban lehetne egy lehetséges válasz a Fermi-paradoxonra.
...
You
Szerinted hogyan menekülhetnénk meg egy ilyesmi kozmikus háló robbanása elől ?
ChatGPT
Az elméleted szerinti kozmikus háló robbanása egy igen fantasztikus és spekulatív szcenárió lenne, és egy ilyen esemény elől menekülésről való gondolkodás kihívást jelentene. Az ilyen típusú hipotetikus veszélyekre való felkészülés nehéz lenne, mivel jelenleg nincs bizonyíték vagy megfigyelés az ilyen jellegű eseményekről az Univerzumban.
...
Fontos megjegyezni, hogy ezek az ötletek kizárólag elméleti lehetőségek, és jelenleg nincsenek bizonyítékok vagy megfigyelések az ilyen típusú veszélyekről az Univerzumban.
...
ahhoz, hogy megértsük az ilyen jellegű fenyegetések valóságos vagy lehetséges kockázatait.
vélekedés: A galaxisok, a kozmikus hálók és a szuper-klaszterek egylényegűek !
vélekedés: A szuper-klaszterek neutrínó áramlásossötét anyagot bocsátanak ki, és ellenben a galaxisok neutrínó áramlásossötét anyagot nyelnek el, most épen nem említve a látható anyagot is ! Ez vonatkozik a kozmikus háló szemeire is, csak ott a "zombi" szuper-klaszterból áramlik a neutrínó áramlásossötét anyag a "zombi" spirálság felé egy-néhány csatornán, ill. szálon keresztül, szintén nem említve a látható anyagot ! E szemek, ill. gócpontok alakja jellegzetesen cikk-cakkos !
vélekedés: A kozmikus háló csatornáiban a sötét anyag áramoltatásához "sötét szabad energia" kell !
elképzelés: E fentiek alapján, a szuper-klaszterek valóban növény szerűek, mert sötét anyagot bocsátanak ki a galaxisok részére, ellenben a galaxisok valóban állat szerűek, mert a kozmikus növények sötét anyagát fogyasszák ! Persze ez csak egy metafora, bár logikus metafora !
vélekedés, elképzelés: Vannak aktív galaxisok is, és vannak robbanó galaxisok is !
vélekedés: Ez esetleg kiterjeszthető a fentiekre is: aktív és robbanó kozmikus háló, aktív és robbanó szuper-klaszterek ! A bajok a robbanó kozmikus háló gondolatával van ! Ez ugyan megokolhatja a korlátolt ősrobbanás elméletét, de nem teszi "vidámabbá" !
elképzelés: A kitalált de lehetséges világoknak a különféle kitalált de lehetséges ilyen kozmikus elefántjai !
elképzelés: A gyíkemberek olyan humanoidok, akik nem emberek de nem is Földönkívüliek ! Az ufónauták olyan humanoidok, akik nem emberek és Földönkívüliek ! Az MI meg szoftveres humanoid-szerűség .
Ezeket a fenti lista-elemeket egyenként megbeszéltem a ChatGPT MI nyelv modellel is, amit itt lejjebb ezen a linkem olvashatsz te is el !
Ugye közismert a gravitáció, mindenki tanult róla az iskolában, fent van a Wikipédián is, sőt cseverészhetünk róla a ChatGPT-vel is, akkor mi többet akarhatok még én, miattam nem fognak országosan mindenkinek pótéretségit elrendelni a fizikából ! Különben is ott vannak az akadémikusok, majd megoldják ők .
Hát nem, nem így van: az akadémikusok nem fogják megoldani, és lehet, hogy még is csak sokan fognak a tanulmányaim miatt pótéretségizni a közeljövőben !
Az Antropikus elv másképpen: Az univerzumban nagyobb rend van, mint az ember lakásában, ha nem így lenne, és az univerzumban nagyobb rendetlenség lenne, mint az ember lakásában, abban az univerzumban nem tudott volna az élet spontán létre jönni ! - és akkor nem mondhatnánk el, hogy az univerzum rendetlenebb mint a lakásunk . Gondolhatni, hogy az életre alkalmas univerzumokból nagyon kevés van, a mi univerzumunk, amiben élünk, nagyon ritka lehet !
hiper-klaszter elméletem is
Próbáljunk meg (ki)számolni valamit a fentiekkel kapcsolatban, próbáljuk meg képletekbe foglalni a fentieket, próbáljuk meg diagramra felrajzolni a fentieket ! Jobb híján jelöljük e fenti piros-zöld rácsok területér " E " betűvel ! Ismert a Newton gravitációs képlet: F = g M.m/r² . Csempésszük be az m és az m helyére az E és e területet képviselő betűket ! Mivel a galaxisok esetében a központhoz közelebb eső piros-zöld rács területe kisebb, pedig ott intenzívebb a gravitáció és a tömegsűrűség, ezért M= 1/E és m=1/e kínálkozik .
=> F = g (1/E).(1/e)/r² : ezt lehetne egyszerűbb alakokra hozni, de pillanatnyilag nem fontos .
Tehát a ChatGPT pozitívan értékelte az elméletemet !
Mi a helyzet a kőzetekkel és a kövekkel ?
A kövek anyaga a kőzet, a kőzet alaktalan kő !
Kezdjük a könnyebbik végén, a köveknél :
Vagyis attól függően, hogy a vízfolyások kavicsai ideálisabbak-e az átlagos kavicsok alakjától lesz az egyedi kavicsoknak xIQ értékük !
...
A kőzetek kristályfészkek - gyakran egymásra növő - sokaságából vannak ! Ezért általánosítható, hogy a kristályfészkek sokasága valamilyen közegben vannak jelen ! Ez a közeg - megint csak általánosan - lehet:, olvadt láva, megszilárdult láva, tengervíz, légkör, világűr, de a technikai acél-ötvözetekben is acél domének van sokasága van vasban, ill. vasas közegben .
...
E cseppkövek vannak olyan szép és gazdag alakúak mint a kézbe-vehető ásványok kristályfészkei ! Ezért a barlangok cseppköveiről szinte szóról szóra ugyanaz mondható el, mint amit a fentiekben magyaráztam !
...
Továbbá a városi szmog kormot tartalmaz, ami korom ugye szén alapú lenne és ami apró koromnak komplikált alakja lenne, és evvel logikailag hozzá teszi magát az [ásványok, cseppkövek, szmog-korom] listámhoz !
Sikerült megcsinálnom az állatokra, növényekre, gombákra, mikrobákra, az anyagra, az égitestekre vonatkozó matematikai morfogenezisemet az ezeknek az ásványok élettelen geológiájára is, ami a várakozásaimon túlmenően szintén az pb1-3 algoritmust használják ! De vannak azért érdekes - az alapokat is felforgató - különbségek is e algoritmus változatok közt !
Persze ez csak egy analógia, de tudományos analógia, mert a fizikai ásványokra van alkalmazva egy már jól bevált formális alap !
Kivételesen egészen rövidre sikerült, csak 9 db képernyő oldal ♥
" A sok kristályos ásványok nagyon tetszetősek: gyakori, hogy kézbe vehetők, sok kristályfészket tartalmaznak, és persze még több kisebb nagyobb kristályt ! Válasszunk olyan ilyen ásványt, ami minél "jobban néz ki" ! Erre az ásványra érvényes, hogy jellemzi egy általános kristály eloszlás, ami az 1. általános textúrája lenne, és mivel "jobban néz ki", ezért jellemzi egy az ásványban megmutatkozó kristályfészkeknek a 2. koordinációja ! Ezek a kristályfészkek elégé önállóak, mert saját más.más kristály eloszlásuk van, vagy textúrájuk, és az valamennyire önálló alakjuk-felépítésük van ! Tehát az ilyen ideálisabb ásványok valóban analógiába állíthatók az élőlények alakjával, csak amíg az élőlények aktívak, például mozognak, ellenben az ásványok inaktívak ! Jól is néznénk ki, ha a parasztok kiskertjében az éjszaka leple alatt ásványok szaladgálnának ♥ "
Mindezt a p-adik számokkal való analitikus matematikám miatt tettétek velem .
Például nézz utána az őssejt-gazdálkodási stratégiának.
(Elképzelhető, hogy a csillagok keletkezése is csak így sikeres. Elvileg lehetnek másképpen szerveződő "sikertelen" univerzumok is. De egy ilyenben még véletlenül sem találhatnnk magunkat. Vagy például a bolygó pályák csak három dimenzióban stabilak. Ez nem zárja ki, hogy négy vagy öt dimenziós univerzumok is létezzenek, csak ott mi nem alakulhattunk ki.)
Amikor mostanában arról cikkeztem, hogy az univerzumban a szuper-klaszterek olyanok mint a növények, amik az állat szerű galaxisokat táplálják, akkor kollektíve kinevettetek, különösen a veteránok piszkálódtak velem, még át is akarták helyezni a topikomat moderátorokkal !
1 Billion is Tiny in an Alternate Universe: Introduction to p-adic Numbers
Ez nem az unatkozó tinikről szól, hanem a p-adikus számokból képezhető p-adikus számrendszerekről szól, ami p-adikus számrendszer alkalmasabb az univerzum jellemzésére, mint a 10 szám alapú számrendszer !
-----------------------------
, ami arról szól, hogy megint - részben - nekem van igazam !
Elegem van belőletek, az egész sok-nickes trollos bandátokból, az iskolai tanároktól kezdve az akadémikusokig, meg a Pápából is !
Amikor én cikkeztem a saját MI kész programomról, senkit sem érdekelt, azt a topikomat is át helyeztétek, most hogy a ChatGPT van, mindenki avval foglakozik, az enyémmel nem .
De ez általában is így van a Magyarországon, csak ez a topik nem a politika helye !
Ha angol, akkor az más, de ha én mint magyar írok ugyan ilyesmit, akkor az nem érdekes ?
Sikerült megcsinálnom az állatokra, növényekre, gombákra, mikrobákra, az anyagra vonatkozó matematikai morfogenezisemet az ezeknek az élettelen égitestek fizikájára is, ami a várakozásaimon túlmenően szintén az pb1-3 algoritmust használják ! De vannak azért érdekes - az alapokat is felforgató - különbségek is e algoritmus változatok közt !
Mi a közös az égitestek és az élőlények alakjában ? = sok, ill. sokkoló .
" Kapásból rávághatnád, hogy semmi !
De ez csak azért van, mert ha te nézel rá egy csillagászati felvételre, ellenben vagy ha én nézek rá egy csillagászati felvételre, akkor mi ketten nem ugyan azt látjuk bele ugyanabba a felvételbe ! Ez valami olyasmi, mint amikor a forgalmi kereszteződésben a színvak ember és a nem színvak ember nem ugyanolyannak látja a forgalmi lámpák színeit, miközben a színvaknak adtak államilag forgalmi engedélyt a rendőrök-akadémikusok, a nem színvaknak meg nem adtak államilag forgalmi engedélyt a rendőrök-akadémikusok !
Hajózni meg kell ! - tarja az angol közmondás . "
"Ne mutassátok meg a Pápának, mert akkor keresztet vethetünk rá !"
A többit a fenti második linkemre kattintva olvashatod ♥
Sikerült megcsinálnom az állatokra, növényekre, gombákra, mikrobákra vonatkozó matematikai morfogenezisemet az ezeknek az alaktalananyagaira is is, ami a várakozásaimnak megfelelően szintén az *pb* algoritmust használják ! De vannak azért érdekes - a lényegét is megkavaró - különbségek is e algoritmus változatok közt !
4. A biológia-genezis matematikai-morfológiájának formális-modellem !
" ChatGPT/ Igen, elméletileg lehetséges lenne olyan növények kitenyészteni, amelyek különböző ízű gyümölcsöket termelnek, hiszen az íz nagyrészt az anyagi összetételtől függ. Az a̤pb* és ạpb* vonásoknak megfelelően változtatva az alaki és anyagi tulajdonságokat, sokféle új változat hozható létre. Persze gyakorlatban ez nagyon bonyolult és időigényes lenne, és az ízváltozatok értékesítése vagy elfogadottsága sem lenne garantált. De azért érdekes gondolatmenet, ami jól illusztrálja az alaki és anyagi paraméterek sokféleségének potenciálját! /ChatGPT "
Tehát, ha a ChatGPT is elismeri, hogy "elméletileg lehetséges", akkor nem értelmetlenség amit leírtam ♥
Sikerült megcsinálnom az állatokra, növényekre, gombákra vonatkozó matematikai morfogenezisemet a mikrobákra is, ami a várakozásaimnak megfelelően szintén az apb1-4 algoritmust használják ! De vannak azért érdekes - alényegét is bontogató - különbségek is e algoritmus változatok közt !
3. A biológia-genezis matematikai-morfológiájának formális-modellem !
" ChatGPT/ Ez egy érdekes elképzelés! A mikrobiális életformák valóban alkalmazkodóképesek és ellenállóképesek tudnak lenni változatos környezeti feltételek között. Ha egy mikrobiális entitás, mint amilyen a "mikronbi csoportod", képes lenne vírusként is élni, akkor ez további lehetőségeket nyithatna az élet létezésére szárazabb vagy más szélsőséges körülmények között. Az ilyen gondolatok segíthetnek a Földön kívüli élet keresésében és megértésében is. Az űrkutatás és az exobolygók kutatása felfedezéseket hozhat ezen a területen is. /ChatGPT "
Sikerült megcsinálnom az állatokra vonatkozó matematikai morfogenezisemet növényekre is és gombákra is, ami a várakozásaimnak megfelelően szintén az apb1-3 algoritmust használják ! De vannak azért érdekes - de lényegét nem megbontó - különbségek is e algoritmus változatok közt !
2. A biológia-genezis matematikai-morfológiájának formális-modellem !
A növények a teljes corpusnak épen a felénél kezdődnek !
Keresd a "Az élőlények másik nagy osztálya a növények, pontosabban a többsejtű növények ! Szereted a növényeket ?" részt .
A gombák a teljes corpusnak épen a 2/3 kezdődnek !
Keresd a "Az élőlények másik nagy osztálya a gombák, pontosabban a többsejtű gombák ! Szereted a gombákat ?" részt .
És : " Most szórakozás képen: mi a véleményed arról, hogy egy esetleges "Földön kívüli spontán létrejött többsejtű molekuláris élet" szintén az "apb* mechanizmusomat követve alakult ki" "valamelyik exobolygón spontán" ? "
És : " Laboratóriumban, folyékony ammóniában, bizonyos molekulák a hideg ellenére még jól oldódnak ! Köztük szerves, szén alapú molekulák, és más nagy, de nem szén alapú molekulák is ! Érdekes lenne, ha folyékony ammóniában: nem szénalapú, szerves molekulákból "sejtszerkezetű többsejtű élőlények" keletkeznének ? "
" Vagy klónozás nélkül teremtett emberi birkózót, aki egy Python izomzattávval rendelkezik ! Jaj, már miket írok, nem Python izomzat, hanem piton izomzat ! Azért a túl sok matematika is megárthat . "
A biológia-genezis matematikai-morfológiájának formális-modellem !
A matematikai morfogenezisem !
"
Csak hogy mivel mindegyik állat fajban kb. ugyan az az apb* algoritmus van csak más-más beállítással, ezért nem hogy az ember és a majmok mutatnak közeli rokonságot az apb* alapján, hanem az ember és a gyíkok is, az ember és a puhatestűek is, sőt az ember és az ízeltlábúak is, mert mindegyiket az apb*-em kontrolálja !
Az állatok modern rendszertana ismer a korai evolúcióból származó kezdetleges többsejtű állatokat is, mint pl. tengeri szivacsok, tengeri virágállatok vagy közismertebb nevükön csalánozó állatok, a fura tengeri uborka állatot, ...stb. !
" Induljunk ki a mesterséges intelligencia programokból, mert a mesterséges intelligenciának rengeteg még alig ismert fajtája lehetne ! Különböztessük meg egymástól a mindegyik mesterséges intelligenciára jellemző invariáns tulajdonságokat a fajta tulajdonságoktól .
Legyen egy új alap halmazunk . Ez az új alaphalma tartalmazza az összes mesterséges intelligencia fajta tulajdonságot . Állítsuk elő ennek a mesterséges intelligencia alaphalmaznak az összes hatványhalmazát . Akkor ezek a hatványhalmazok a mesterséges intelligencia fajtákat adják meg, köztük a még ismeretlen fajtájú mesterséges intelligenciákat is ! "
A sötét impulzus, és a fehér lyuk világos anyaga !
...
Mivel e galaxis halmazok gravitációja - leszámítva a vöröseltolódást - "normális", ezért e sötét anyag okozta gravitációs többlet lenne a "nem normális" . Csak hogy logikailag az is kínálkozik, hogy e normális gravitációtól lehetne csökkentebb gravitáció is ! Mármint a világos anyag okozta olyan gravitációs hiány, amit sötét impulzus is lehetne: tehát a fehér lyuk kapcsán .Hol is keressük e feltételezett csökkentebb gravitációs jelenséget ? Mivel a galaxisok a gravitációs többletükkel már elfoglalták a logikai gravitációs többlet lehetőségét, ezért a gyanúnk a szuper-klaszterek világára vetődik ♥
No most a galaxisok a látható anyagukon kívül: fekete lyukból, sötét anyagból és sajátos szerkezetből állnak . Ennek az lenne a logikai ellentettje, hogy a szuper-klaszterek a látható anyagukon kívül: fehér lyukból, világos anyagból és másvalami sajátos szerkezetből állnának ! De logikailag a sötét energiához és a sötét anyaghoz a sötét impulzus is adódik ♥
Extrapolálni kellene 900-ról 1000-re. Mert ilyen hidegben a hidraulika nem tudja a névleges értéket. Két módszerrel számoltam. Lineárisan az utolsó két pontból és Simpson parabolával az utolsó háromból. Az eltérés közöttük 0.1 kN lett. Mottó: akinek egy órája van, tudja, hogy mennyi az idő. Akinek kettő van, nem lehet benne biztos.
Amúgy nekem az Én vagyok anya c. film nagyon tetszett. Eredeti nyelven kell nézni, felirattal. Nagyon magával ragadó film alkotás. És mélyen szántó. Szerintem igazi remekmű.