Keresés

Részletes keresés

Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2454

szokásos megint belementem az értelmetlen trollkodásodba, te csak kérdezgetsz, nem is állítasz semmit.

Előzmény: Törölt nick (2453)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2453

Nem tudom érted-e a különbséget az 1000%, és a feltételes mód között?

Ahogy viszont azt is írtam, hogy: "Persze ha akkor kiolvadt volna, akkor most nem lenne ott befagyva, akkor miért is nem olvadt ki akkor?".

 

Szóval sehogy nem adja ki, hogy én totál biztos vagyok abban, hogy akkor kiolvadt. Kérdéseket tettem fel, amire meg sem kíséreltél válaszolni.

Előzmény: Aki mer az (2452)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2452

ezt nem te írtad ?

 

 

Ha 7 ezer évvel ezelőtt erdők voltak ott, ahol most jég, akkor vélhetően melegebb volt. Ha melegebb volt, a metánnak ki kellett olvadnia. Ha kiolvadt, akkor viszont kérdés, hogy miért fordult vissza mégis a melegedés akkor.

Előzmény: Törölt nick (2451)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2451

"de azért a permefrost kiolvadt az 1000% ugye? hülye vagy ember, nem kicsit. nagyon."

 

Látod, megint beleestél ugyanabba a hibába. Minősíted a másikat, miközben nem tudod megmutatni, hogy hol is állítottam ilyet. Tipikus módszer, hogy a másiknak olyat tulajdonítunk, amit nem mondott, majd lehülyézzük miatta...

Előzmény: Aki mer az (2449)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2450

1. Így már helyes lehet.

2. Jó, kicsit túloztam, de jellemző a tendencia, hogy az előrejelzésekben csak a pozitívakat emelik ki.

3. Értelmesen érveltem. Tévedtél/hazudtál, felhívtam rá figyelmedet és anyagot is hoztam rá neked.

4. Tévedés, mert pozitív visszacsatolásként szokták emlegetni azáltal, hogy magasabb hőmérsékleten nagyobb az oldhatósága és nagyobb a párolgás. Egyébként üvegházgázként persze nem szokták, mert akkor az kevésbé hangzik riasztóan az adat, ahogy példázza a te elszólásod is.

Előzmény: Aki mer az (2448)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2449

"Szerintem nem meghatározható, hogy mennyi volt a globális átlaghőmérséklet 7000 éve"

 

de azért a permefrost kiolvadt az 1000% ugye? hülye vagy ember, nem kicsit. nagyon.

Előzmény: Törölt nick (2447)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2448

1. szarul fogalmaztam. a megnövekedett üvegházhatásért.

2. ettől még mindig hazudtál mikor azt mondod hogy nem veszik figyelembe a negatív visszacsatolást. olyat is figyelembe vesznek amire álmodban se gondolnál, ezek primitív móricka érvek.

3. tanulj meg értelmesen érvelni.

4. a vízgőz adott ezért nem szokták külön emlegetni, tökéletesen tisztában vagyok vele, azért mert pont akkor nem írtam.

Előzmény: Törölt nick (2445)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2447

Szerintem nem meghatározható, hogy mennyi volt a globális átlaghőmérséklet 7000 éve. Az viszont biztos, hogy magasabb, mint ma, egyébként hogy fordulhatna elő, hogy jég van ott, ahol akkor erdő?

Előzmény: Aki mer az (2446)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2446

utoljára kérdezem: mennyi volt a globál átlaghő 7000 éve és mennyi most?

Előzmény: Törölt nick (2444)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2445

Ne terelj! Azt írtad, hogy "ha még tudnád hogy a co2 felelős az üvegházhatás túlnyomó részért. de nem érted.". Ez szimpla ökörség, hiszen az üvegházhatás kétharmadáért a víz felelős. Amíg ezzel nem vagy tisztában, nem értem miért okoskodsz, és minősítesz.

Előzmény: Aki mer az (2443)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2444

"???????

egyenlítő vs sarkok ???"

 

:)

Mivel a mostanihoz hasonlítjuk, érdekes lenne, ha 7000 éve az egyik helyen annyival melegebb lett volna, hogy buja erdők voltak, ahol ma jég, a másikon meg meg hidegebb, mivel nem olvadt ki a permafrost.

 

"globál átlaghő ??? mennyi most és mennyi volt 7000 éve ? utánanéztél már? vagy hasadra csaptál oszt ki kellett olvadni és kész ?"

 

Nem hasamra csaptam, hanem abból indultam ki, hogy dús növényzet volt ott, ahol ma jég...

Előzmény: Aki mer az (2442)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2443

"Szomorú, hogy úgy foglalsz markánsan állást a globális klímaváltozás témában, hogy még azt sem tudod, hogy az üvegházhatás legnagyobb részéért a víz a felelős. Tanulj!"

 

Honnan veszed hogy nem tudom? Hazudsz. Te meg nem tudod mennyi 2+2 akkor. És van képed így állást foglalni. Nem szégyelled magad ? Azt se tudod hogy 2+3=5! felháborító!!

 

 

És akkor is hazudsz mikor azt mondod hogy nem veszik figyelembe a negatív visszacsatolást. bizonyítani kéne ahelyett hogy hazudozol a képességeimről.

Előzmény: Törölt nick (2441)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2442

"Gondolod, hogy olyan markáns eltérés volt a Föld különböző területein?"

 

???????

 

egyenlítő vs sarkok ???

 

 

"Akkor mi alapján akarsz te tőlem 7000 éves hőmérsékleti adatokat, hiszen arról csak sarki adatok vannak, ami ezzel az erővel ugyanúgy nem jellemző az egész klímára..."

 

globál átlaghő ??? mennyi most és mennyi volt 7000 éve ? utánanéztél már? vagy hasadra csaptál oszt ki kellett olvadni és kész ?

Előzmény: Törölt nick (2440)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2441

Szomorú, hogy úgy foglalsz markánsan állást a globális klímaváltozás témában, hogy még azt sem tudod, hogy az üvegházhatás legnagyobb részéért a víz a felelős. Tanulj!

 

". A Föld légkörében a következő természetes eredetű gázok találhatók az általuk kiváltott hatással együtt:[1]

Egyébként ehhez még csak ismeretanyag sem kellene, hiszen rendszeresen tapasztalhatjuk, hogy ha éjszaka felhős az ég, akkor sok fokkal enyhébb az éjszaka. Ha meg derült az ég, a meleg úgy sugárzik ki a sok CO2-n keresztül, hogy befagy a seggünk. És ez csak az oldatlan víz, az oldott víz is üvegházhatású.

Előzmény: Aki mer az (2438)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2440

"ebből nem következik hogy 7000 éve is feltört."

 

Ebből önmagában nem. Ezzel csak azt akartam mutatni, hogy nem arról van szó, hogy 50, vagy 100 év múlva olvadnának ki, hanem hogy gyakorlatilag megkezdődött folyamatról van szó.

 

"melegebb volt OTT, na és a permafrost felett is gleccserek vannak mester ?"

 

Gondolod, hogy olyan markáns eltérés volt a Föld különböző területein? Akkor mi alapján akarsz te tőlem 7000 éves hőmérsékleti adatokat, hiszen arról csak sarki adatok vannak, ami ezzel az erővel ugyanúgy nem jellemző az egész klímára...

Előzmény: Aki mer az (2437)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2439

ökörségeket is beszélsz, fingod nincs semmiről:

 

 

The observed changes in the spectrum from 1970 to 2006 are consistent with theoretical expectations. As the atmosphere warms, more infrared radiation is radiated to space. However, less infrared radiation escapes at CO2 wavelengths. The net effect is that less total radiation escapes out to space.

This is independently confirmed by surface measurements which find the net result is more longwave radiation returning back to the Earth's surface (Philipona 2004, Evans 2006). It's also confirmed by ocean heat measurements which find the oceans have been accumulating heat since 1950 (Murphy 2009).

Előzmény: Törölt nick (2436)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2438

hazugság.

Előzmény: Törölt nick (2435)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2437

"Na most ugye látjuk a videókat, ahogy feltörő metánt gyújtogatnak."

 

ebből nem következik hogy 7000 éve is feltört.

 

"A gleccserek alól 7 ezer éves erdőségek kerülnek elő, ami szerint 7000 évvel ezelőtt jócskán melegebb volt ott, ahol ma még épp csak elolvad a jég."

 

melegebb volt OTT, na és a permafrost felett is gleccserek vannak mester ? 7000 éve hány fok volt és ma hány fok van ? kaparj már elő egy grafikont. 7000 éve volt annyira meleg hogy kiolvadjon a permafrost? és ahhoz milyen melegnek kell lennie ?

 

"E két információból teljesen egyértelmű kellene, hogy legyen"

 

hülyeségekre építesz kártyavárat.

Előzmény: Törölt nick (2434)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2436

Ökörség! Ez a kijelentés legfeljebb a vízre lehet igaz.

Előzmény: Aki mer az (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2435

Az ilyen negatív visszacsatolásokat nem szokták figyelembe venni, csakis a pozitívat!

Előzmény: Csak_Szolok_Ujra (2429)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 1 2434

Na most ugye látjuk a videókat, ahogy feltörő metánt gyújtogatnak. A gleccserek alól 7 ezer éves erdőségek kerülnek elő, ami szerint 7000 évvel ezelőtt jócskán melegebb volt ott, ahol ma még épp csak elolvad a jég.

E két információból teljesen egyértelmű kellene, hogy legyen, hogy amiről mostanra és a következő évekre kiolvadást jósolnak, annak ki kellett volna olvadnia a jóval melegebb időszakban. Persze ha akkor kiolvadt volna, akkor most nem lenne ott befagyva, akkor miért is nem olvadt ki akkor? Illetve ha pedig mégis kiolvadt, akkor az hogy-hogy nem indított el visszafordíthatatlan öngerjesztő folyamatot?

Előzmény: Aki mer az (2428)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2433

ha még tudnád hogy a co2 felelős az üvegházhatás túlnyomó részért. de nem érted.

Előzmény: AeNau (2430)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2432

szalmabáb, senki se állította a hülyeségedet.

Előzmény: Csak_Szolok_Ujra (2429)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2431
AeNau Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2430

Ha még tudnák, hogy az üvegházi növénytermesztésben direkt növelik a CO2 szintet. A termésátlag növelése érdekében.....

 

 

Ki érti ezt?

Előzmény: Csak_Szolok_Ujra (2429)
Csak_Szolok_Ujra Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2429

Ezek is kezdik, ájvé:

 

http://index.hu/tudomany/2016/04/28/bezoldulhet_a_fold_a_klimavaltozastol/

 

 

Mindelpusztulunk:)

Az a mocsok széndioxid, az, ez lesz az oka a "zöld veszedelem"-nek, túl sok lesz majd az oxigén a sok zöldtől:), megfogunk sülni a zöldben:)

Aki mer az Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2428

"For the first time, researchers at the Alfred Wegener Institute have successfully decoded climate data from old permafrost ground ice and reconstructed the development of winter temperatures in Russia’s Lena River Delta. Their conclusions: over the past 7,000 years, winter temperatures in the Siberian permafrost regions have gradually risen. The study was published yesterday on Nature Geoscience‘s website."

 

magyarul a kiinduló állításaid tévesek. 7000 éve melegszik és még nem olvadt ki ergó 7000 éve sem olvadhatott ki.

Előzmény: Törölt nick (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2427

Nem véletlenül kérdezem. Nem találok rá választ. Ha te tudsz, akkor légyszíves oszd meg velünk.

Ami viszont valójában kétséget ébreszt az az, hogy amikor a permafroszt kiolvadásáról beszélek, valahogy szóba sem kerül ez kérdés. Fel sem merül kedves kutatóinkban, hogy utána járjanak mi történt akkor. Márpedig enélkül kijelenteni, hogy visszafordíthatatlan melegedés indul be, puszta vészjóslás.

Előzmény: Aki mer az (2426)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2426

"Miért? Ha erre sem tudjuk a választ, akkor mit akarunk mi a klímáról előrejelezni?"

 

logikával mióta állsz hadilábon? TE nem tudod a választ valamire és ebből arra következtetsz hogy akkor klímát sem lehet előrejelezni.

Előzmény: Törölt nick (2423)
Aki mer az Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2425

http://24.hu/belfold/2017/04/02/99-eves-melegrekord-dolt-meg-vasarnap/

 

ma mind az országos, mind pedig a fővárosi napi melegrekord megdőlt, mindkettő több mint fél fokkal

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!