Keresés

Részletes keresés

Capibara2 Creative Commons License 13 órája 0 0 40234

Itt is permeteztek másfél órán keresztül, miután jelezték a vihar egy érkezését.

Letagadták, hogy emiatt úsztak el...

https://www.dpac.tas.gov.au/__data/assets/pdf_file/0018/64242/Hydro_3_Cloud_Seeding.pdf

 

Itt viszont bejelentik, hogy inkább befejezik az esőcsinálást, jobb a békesség.:)

https://www.hydro.com.au/water/rainfall/cloud-seeding

 

Nem zörög a haraszt Dubajban sem...

Előzmény: sszinténzenész (40228)
Hápi Zsák Creative Commons License 16 órája 0 0 40233

össze lehet, csak te nem akarod, mert akkor kijön hogy felmelegedés van.  utána lehet számolni milyen eltéréseket okoznak a mérőműszerek és a lokáció. A méréseken alapuló a globális felmelegedés trendszámításai túlnyomórészt ezzel a problémával foglalkoznak.

Előzmény: DIDORO_2 (40232)
DIDORO_2 Creative Commons License 16 órája 0 0 40232

Rátapintottál az összehasonlítható mérés lényegére. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nem egy 1923-as budapesti mérést nem lehet összehasonlítani egy túrkevei 2023-as méréssel. Blikknek persze jó a horoszkóp mellé.....

Előzmény: Hápi Zsák (40231)
Hápi Zsák Creative Commons License 20 órája 0 0 40231

meg a meromuszerek is valtoznak, nem csak a meresi helyek, akkor te kb az osszes rekordot elutasitod

Előzmény: DIDORO_2 (40229)
Citizen Joe Creative Commons License 20 órája 0 0 40230

Melegebb tengerek, több csapadék... Egykor az Arab-félszigeten trópusi esőerdők voltak, az a rengeteg fosszilis tartalék ami ott van, nem pár év alatt képződött.

 

Előzmény: najahuha (40205)
DIDORO_2 Creative Commons License 21 órája 0 0 40229

Azt cáfolom, hogy rekord, évtizedes rekord lenne ott ahol néhány éve mérnek.

Előzmény: Hápi Zsák (40217)
sszinténzenész Creative Commons License 21 órája 0 0 40228

Klímakatasztrófa! Áradások Dubaiban!

 

https://www.youtube.com/watch?v=PSSfaAdCY6c&ab_channel=Redacted

Pékné Horváth Amanda Róza Creative Commons License 21 órája -1 0 40227

A tojásfogyasztás ökolábnyoma: https://youtube.com/shorts/9FDriEEkOww?si=vuCW3rwwF66amf8- ...

Hápi Zsák Creative Commons License 22 órája 0 0 40226

hiába hazudozol itt van feketén fehéren hogy következtetést vonsz le az általad használhatatlannak nevezett adatokból

 

Az idődátumokon látszik, hogy magad szivatod meg hisz a használhatatlanságot azután találtad ki, hogy a követkzetetéseid már levontad, saját magad tökön szúrása a produkciód már hetek óta.

 

 

Galagonyab  2024.03.25    0 0 39990

...

az UHI-t így tartalmazzák az adatok, ergo használhatatlanok.

 

Galagonyab  2024.03.13    0 0 39899

Igen, ez valóban egyenértékű azzal a kérdéssel, ami a konkrtétan felmerült téma alapkérdése...

 

1. Egy adott időszakban a rekordok 65%-a a terület 0,5%-ból származott.

2. Logikus következtetés, hogy itt mérési hiba van.

3. Mivel ismerjük, hogy ez a 0,5% milyen terület, logikus következtetés, hogy ez a mérési hiba valójában korrigálási hiba.

4. Ha ilyen nagy mértékű hiba van, akkor nyilvánvalóan nagy hiba van a (korrigálási) módszerben.

5. Ha ez így van, akkor az összes többi mérési eredmény is megkérdőjelezendő.

 

Előzmény: Galagonyab (40224)
Hápi Zsák Creative Commons License 22 órája 0 0 40225

"Miért költöd át mindig, amit írok? Ha magaddal akarsz vitatkozni, ahhoz én miért kellek?"

 

Nem költöm át, te magaddal vitatkozol, te költöd át folyamatosan azt amit írsz. kóros hazudozó vagy. Bizonyíték:

 

Galagonyab  2024.04.08    0 0 40108

Visszaolvasható, és szépen levezethető, hogy küzdöttél mint malac a jégen, míg végül elismerted, hogy ezek az adatok valószínűleg  korrigálatlanok, és ehhez az UHI-s vitánk kellett.

 


tehát igaz amit mondtam -> "Szerinted nem gondoltam hogy UHI van benne"

 

 

"Szerintem az ne hülyegyerekezzen, aki sokadszorra sem érti meg, hogy nem az UHI-ról van szó. Persze itt ugyanaz a helyzet, magaddal akarsz vitatkozni, mert arra képes vagy, ezért nem törődsz azzal, amit írok."

 

Akkor itt miről volt szó hülyegyerek? odaírtad hogy UHI miatt van szted melegedés, vagy nem ?!

 

Galagonyab  2024.03.13    0 0 39907

Igen, én az UHI-ra gyanakszom a leírtak miatt

 

Galagonyab  2024.03.06    0 1 39795

 Ha a fővárosi rekordok ilyen arányban dőlnek, más helyiek meg kevésbé, az azt jelenti, hogy azon a kis területen aránytalanul sok az új rekord. Márpedig ez a kis terület abban különbözik a többitől, hogy nagyobb az UHI. 

 

 

"Még megmagyarázva sem jutott el az agyadig az, hogy a te ezen álláspontodat állítottam szembe a következtetéseddel..."

 

hazudsz, hisz te írtad hogy szerinted használhatatlanok az adatok, nem én. 

 

Galagonyab  2024-04-02 12:45:59 40053

Nem tudjuk, mert használhatatlan korrigálatlan adatok.

 

Galagonyab  2024.03.25    0 0 39990

...

az UHI-t így tartalmazzák az adatok, ergo használhatatlanok.

 

Galagonyab  2024.03.21    0 0 39978

 nem az UHI-n van a hangsúly, hanem az adatok korrigálatlanságán, ebből kifolyólag a használhatatlanságán.

 

Galagonyab  2024.03.14    0 0 39914

"Szrintem sehogysem korrigálják ezeket,..."

 

Én is így gondolom, ezért nem hiszem, hogy ezek az adatok bármilyen formában érként merülhetnének fel klímaváltozás kapcsán.

 

 

 

"Nem így volt, de nem is ez a lényeges, hanem hogy amit utána idézel az egyáltalán nem ezt jelenti, tényleg bajban vagy a magyarral..."

 

de úgy volt, az ÉPPEN TE tituláltad használhatatlannak az adatokat előtt ott van láthatatlanul a "NEM ÉN, HANEM".. tagmondat.

 

 

de közben még egy hazugságod megtaláltam:

 

Galagonyab  2024.03.25    0 0 39990

"

 

1. Korrigálatlan (egyetértésünk szerint) adatokra hivatkoztál.

2. Ezekből következtetést vontál le.

3. Korábban te magad állítottad, hogy a korrigálatlan adatokból nem lehet következtetést levonni.

 

 

Galagonyab  2024.03.27    0 0 39994

 A fenti 3 pont nem az én álláspontom, hanem ezeket mind te írtad, és egymásnak ellentmondóak.

 

 

"nem következtetést vontam le belőlük, hanem az volt maga a következtetés, hogy ezek az adatok korrigálatlanok,"

 

tehát nem következtetést vontál le hanem következtetést vontál le.  súlyos az állapotod ember :)

Előzmény: Galagonyab (40224)
Galagonyab Creative Commons License 23 órája 0 0 40224

"Szerinted nem gondoltam hogy UHI van benne"

Miért költöd át mindig, amit írok? Ha magaddal akarsz vitatkozni, ahhoz én miért kellek?

"inkább azt mondd meg mennyi uhi van ezekben a 3 uccás zsákfalvakban hülyegyerek:"

Szerintem az ne hülyegyerekezzen, aki sokadszorra sem érti meg, hogy nem az UHI-ról van szó. Persze itt ugyanaz a helyzet, magaddal akarsz vitatkozni, mert arra képes vagy, ezért nem törődsz azzal, amit írok.

"Galagonya szerint használhatatlanok a korrigálatlan adatok:"

Még megmagyarázva sem jutott el az agyadig az, hogy a te ezen álláspontodat állítottam szembe a következtetéseddel...

"Galagonya letagadja, hogy használhatatlannak mondta a korrigálatlan adatokat:"

Nem így volt, de nem is ez a lényeges, hanem hogy amit utána idézel az egyáltalán nem ezt jelenti, tényleg bajban vagy a magyarral...

"Galagonya következtetéseket von le a használhatatlan adatokból:"

Itt sem sikerült értelmezned annak ellenére sem, hogy ezt is leírtam konkrétan, nem következtetést vontam le belőlük, hanem az volt maga a következtetés, hogy ezek az adatok korrigálatlanok, az idézett szövegek épp ezt magyarázzák.

Szóval mondanám, hogy nem tudsz magyarul, de valószínűleg sajnos inkább arról van szó, hogy az egyértelmű magyar szövegeket szándékosan másként próbálod értelmezni, hogy védd a védhetetlent, miszerint olyan adatokból vontál le következtetést, amilyenekről korábban azt állítottad, hogy nem szabad következtetést levonni belőlük.

Előzmény: Hápi Zsák (40213)
Hápi Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 40223

nem azért járok a topikba, hogy a frontok működését kiguglizzam mások helyett, a meleg levegő felszáll a helyére hideg levegő áramlik, fizika. 

Előzmény: sr1 (40220)
Capibara2 Creative Commons License 1 napja 0 1 40222

Ultra Hideg Időszak. Ami közeleg.

Előzmény: odba14 (40221)
odba14 Creative Commons License 1 napja 0 0 40221

Mi a tököm az a UHI...?

sr1 Creative Commons License 1 napja 0 0 40220

Te szoktál ott keresni és linkelni. 

Ne fordítsd vissza a szót. 

Konkrét választ kérek, gondolkozz rajta. Itt vagy egész nap. 

Nem síkvidéken jött át az a hidefront, hanem magass hegyeken és mély völgyeken. 

Kb. 100km/h-ás sebességgel.  

 

 

Előzmény: Hápi Zsák (40219)
Hápi Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 40219

googleval biztos találsz rá választ.

Előzmény: sr1 (40218)
sr1 Creative Commons License 1 napja 0 0 40218

Néztem a radat a tegnap reggel. 

Nyugatról, az Atlanti óceántól jött a front, 1.5 nap alatt át az Alpokon és ma éjjel a Nyugati Érchegységen is. 

Hogy alakult ki ilyen rövid idő alatt egy ekkora nyomáskülönbség egy ilyen nagy területen?

 

 

Előzmény: Hápi Zsák (40200)
Hápi Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 40217

tehát nem csak az uhi okozhat pozitív eltérést, megcáfoltad galagonya álláspontját :)

Előzmény: DIDORO_2 (40216)
DIDORO_2 Creative Commons License 1 napja 0 0 40216

"hasít az UHI-d kiszomboron,Derekegyházán, és Túrkevén :D"

 

 

 

csak szólok hogy Kiszomboron 2021 óta mérnek ott ahol

Előzmény: Hápi Zsák (40200)
DIDORO_2 Creative Commons License 1 napja 0 0 40215

 

 

"Özönvíz csapott le Dubajra: százmilliós autókat, repülőgépeket, luxusüzleteket mosott el a víz - drámai videók"

 

 

 Azért lásd be, ilyen károkkal nem kellett számolni az ipari forradalom előtti időkből. . . . .

Előzmény: najahuha (40205)
Hápi Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 40214

Csináltam egy kis gyújtést arról hogyan hazudozol, tanulságos:

 

 

Galagonya szerint használhatatlanok a korrigálatlan adatok:

 

Galagonyab  2024-04-02 12:45:59 40053

Nem tudjuk, mert használhatatlan korrigálatlan adatok.

 

Galagonyab  2024.03.25    0 0 39990

...

az UHI-t így tartalmazzák az adatok, ergo használhatatlanok.

 

Galagonyab  2024.03.21    0 0 39978

 nem az UHI-n van a hangsúly, hanem az adatok korrigálatlanságán, ebből kifolyólag a használhatatlanságán.

 

Galagonyab  2024.03.14    0 0 39914

"Szrintem sehogysem korrigálják ezeket,..."

 

Én is így gondolom, ezért nem hiszem, hogy ezek az adatok bármilyen formában érként merülhetnének fel klímaváltozás kapcsán.

 

 

 

Galagonya letagadja, hogy használhatatlannak mondta a korrigálatlan adatokat:

 

Galagonyab  2024.03.27    0 0 39994

Tehát éppen te vagy az, aki az ilyen adatokat használhatatlannak tituláltad,

 

 

 

Galagonya azt hazudja hogy nem vont le következtetést a használhatatlan adatokból:

 

Galagonyab  2024.03.20    0 0 39968

"Akkor mégis mi a fasznak vontál le a korrigálatlan adatokból messzemenő klímaváltozási következtetéseket ?"

Én nem tettem ilyet.

 

 

 

 

Galagonya következtetéseket von le a használhatatlan adatokból:

 

Galagonyab  2024.03.06    0 1 39795

Még mindig nem érted. Ha a fővárosi rekordok ilyen arányban dőlnek, más helyiek meg kevésbé, az azt jelenti, hogy azon a kis területen aránytalanul sok az új rekord. Márpedig ez a kis terület abban különbözik a többitől, hogy nagyobb az UHI. Tehát ez mutatja, hogy nincs (jól) korrigálva, és emiatt az a néhány egyéb helyen lévő rekord születhet ugyanebből az okból, csak ott kisebb UHI növekedés történt.

 

Galagonyab  2024.03.07    0 1 39806

...

Hogy lehet a vizsgált időszakban a rekordok 65%-a az ország területének 0,5%-án?

 

Galagonyab  2024.03.13    0 0 39899

 

1. Egy adott időszakban a rekordok 65%-a a terület 0,5%-ból származott.

 

2. Logikus következtetés, hogy itt mérési hiba van.

 

 

 

 

Előzmény: Galagonyab (40212)
Hápi Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 40213

Szerinted nem gondoltam hogy UHI van benne, miközben arról vitáztunk, hogy mennyit változott az UHI ami benne van. Elképesztően Idióta és hazug elképzelés, de a tiéd :) 

 

inkább azt mondd meg mennyi uhi van ezekben a 3 uccás zsákfalvakban hülyegyerek:

 

 

https://444.hu/2024/04/15/zsinorban-harmadik-nap-dolt-meg-a-melegrekord-ezuttal-kozel-4-fokkal

 

Kiszomboron,Derekegyházán, és Túrkevén :D biztos sok a repülő mostanában, és sokat fűtenek, hogy 4 fokkal több jött ki.

 

Előzmény: Galagonyab (40212)
Galagonyab Creative Commons License 1 napja 0 0 40212

Igen, csak te nem tudtad azt alátámasztani.

Előzmény: Hápi Zsák (40211)
Hápi Zsák Creative Commons License 1 napja 0 0 40211

én is leírtam már hogy hazudsz.

 

Előzmény: Galagonyab (40210)
Galagonyab Creative Commons License 1 napja 0 0 40210

"de gondoltam. te meg nem vagy gondolatolvasó, csak egy hazudozó majom."

 

Leírtam mi alapján jutottam erre a következtetésre, az általad írtakra van ez alapozva.

 

"már elmagyaráztam párszor miért teszem"

 

Magyaráztad, csak nem sikerült logikusan megmagyarázni. Próbálod szépíteni, de egyelőre annyi látszik, hogy amikor az álláspontodat igazolja, akkor jók, amikor cáfolják, akkor rosszak.

Előzmény: Hápi Zsák (40204)
Capibara2 Creative Commons License 2 napja 0 0 40209
jwkllr Creative Commons License 2 napja 0 0 40208
Hápi Zsák Creative Commons License 2 napja 0 0 40207

én végig amellett érveltem hogy az UHI a legtöbb helyen konstans vagy nem tényező. Az elvtársad DiliGonya hivatkozott a korrigálatlan (jézus segíts) adatokra, és azt állította hogy az UHI miatt dőlnek a rekordok. Valahányszor beleverem a buta orrát, hogy három utcás falvakban dőlnek az országos rekordok, gyorsan hazudik inkább valami butaságot.

Előzmény: najahuha (40206)
najahuha Creative Commons License 2 napja 0 0 40206

Baromság.

 

Érdekes, nem tűnt el az UHI,  mégis tegnapról mára  18  fokot hűlt a levegő !!!

Előzmény: Hápi Zsák (40200)
najahuha Creative Commons License 2 napja 0 0 40205

Egyre több ilyen lesz:

 

 

Dubaj

Özönvíz csapott le Dubajra: százmilliós autókat, repülőgépeket, luxusüzleteket mosott el a víz - drámai videók

Mutatjuk az egészen elképesztő felvételeket.

 

 

https://www.origo.hu/nagyvilag/2024/04/ozonviz-csapott-le-dubajra-szazmillios-autokat-repulogepeket-luxusuzleteket-mosott-el-a-viz-dramai-videok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!