Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.15 -1 0 1625

Tehát ezekkel az emberekkel örömmel vállalnék egy közös fotót, amin én is rajta vagyok.

Még akkor is, ha Dawkinssal az ateizmus terén nagyon nem értek egyet...

de majdnem írtam egy hasonló könyvet az Istenei téveszme előtt 7-8 évvel.

Amikor majdnem kész volt rájöttem, hogy nem igazán jó és nem ez a megoldás.

 

 

 

Előzmény: Sharion (1622)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.15 -1 0 1624

Előzmény: ErkölcsTan (1623)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.15 -1 0 1623

Még nem, de Suzan Blacmore-tól már fordított helyzetben én kaptam egy dedikált könyvet, mint egy magyar memetikus szöveggel.

 

Dawkins kiváló elme, csak hát én magam is kevesebbet tudtam régebben.

Ahogy az ő tudása az enyém is az elődeim tudására támaszkodik.

Többek közt az övére is.

Előzmény: Sharion (1622)
Sharion Creative Commons License 2020.04.15 0 1 1622

Te még Dawkinson-on is túlteszel.

 

Dedikáltatta veled az esszédet?

Előzmény: MemetikaTan (1621)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.13 -1 0 1621

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.09 -1 0 1620

Igen ezt én írtam.

 

Előzmény: creation of believers (1619)
creation of believers Creative Commons License 2020.04.09 0 0 1619

Az ateizmus nem logikus és semmi köze sincs a tudományhoz.

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.09 -1 0 1618

...

 

Az ateizmus mai formájában egy lázadás, ellenszegülés, tagadásvallás.

Tehát nem magától keletkezezett, hanem valami ellen.

Így keletkeztek a református szekták is szembeszegülve a katolikusokkal.

 

Ezzel csak azt akarom írni, hogy az ateizmus a vallások "szülötte".

 

Előzmény: zoldcomchy (144912)

MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.09 -1 0 1617

Jávorfácska

 

Amivel talán kellő és még ráadásképpen tudományos-féle magyarázatot tudok adni a felvetésedre, az egy evolúciós megközelítés. Okos amúgy nem vagyok, mint majd a linkben is olvashatod, hanem csak meglepő:)

 

A természetnek hála, az átlagtól kimutathatóan is eltérően működő aggyal születnek meg emberek.

Pl. autisták, és szuper-, vagy hiperérzékenyek is.

 

Itt a link a témában.

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Szuper%C3%A9rz%C3%A9kenys%C3%A9g

 

Az idegi központok esetükben eltérően működnek... az emberek 15-20%- ánál, köztük Jávorfácskánál is... vagyis én egy HSP mutáns vagyok.

 

"Dr. Elaine Aron szerint a szuperérzékenységnek 4 fontosabb jellemzője van: a beérkező ingerek mélyebb szintű, alaposabb feldolgozása (depth of processing), az idegrendszer inger túltelítődésre való hajlama (overstimulation), fokozott empátia vagy fokozott érzelmi reakciókra való hajlam (empathy/emotional responsivity) és a finomabb részletek magasabb szintű érzékelése (sensitive to subtleties). Ezeket a tulajdonságokat már néhány tudományos kutatás is kimutatta.[9] Általános vélemények szerint a szuperérzékenység kreatívabbá és intuitívabbá is teszi az embert."

Előzmény: ErkölcsTan (1613)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 1616

...

Az ateizmus nem csak relatív, hanem ugyebár, saját önvallomásuk szerint is matematikailag ~0.00001 % különbség van csak például a judeokeresztényekhez képest. Persze csak azon ateista szektákban, ahol nincs saját teremtésű Isten. Mert tény, hogy sokban van.

 

MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 1615
Előzmény: Nemhivő (1614)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.08 -1 1 1614

Mivel IGe hite erősen tagadja a kereszténység istenének a létét, így a saját elvei szerint egy agresszív, militáns ateista !! :-)))

 

A saját istenét viszont nem tagadja, így egy látens istenhívő, azaz saját magára is érvényes a valláskritikája. Eléggé skizofrén szitu.

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 1613

...

 

Jávorfácska ...te most olyan okos, vagy akár továbbgondolni is képe tüneteket mutatsz ami nagyon kellemesen meglepett. Még akkor is ha ez mégsem annyira tudatos, hanem esetleg más oka van, mint én gondolom.

 

Elkezdted az itteni ateistákat racionalistáknak nevezni és így megszólítani őket.

Dicséret érte bármiért is történt, mert ez egy olyan módszertan, amit én nem vetettem fel, mert nem is tartottam lehetségesnek. Sőt a fordítottját kértem, de az valamiért eddig még nem működik. Az ateistákat kértem és javasoltam nekik elhagyni az ateista önazonosítást és helyette racionalistára, vagy hasonlóra váltani.

 

Te most egy speciális istenhívőként elé mész az eseményeknek és amit az ateisták nem akarnak, arra ösztönzöd őket. Azt kell írnom beválhat és ha ezt tömegesen és kitartóan teszitek ateista <-> monoteista ellentétből békés egymás mellett élés lehet. Amit elkezdtél az számomra egy tudatos ateista "szelidités. "  

 

Előzmény: Jávorfácska (144637)

MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1612

Csak az örök tartják magukhoz hasonlóan annak.

Előzmény: Nemhivő (1611)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 1 1611

Nem veszed észre, hogy a találmányodat mindenki ökörségnek tartja, csak te vagy elájulva magadtól ??? Csak köpködni tudsz.....

Előzmény: MemetikaTan (1610)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1610

Anti-Ateizmus lényege

 

Isten = gyűjtőfogalom
1. emberek által teremtett fő mítoszlények
2. egy kényszerképzet

 

Az ateizmus éppen olyan bugyuta dogma, mint bármely teizmus, azaz istenhit.

Itt ezen blogbejegyzésben röviden és memetikai képekkel,

de itt ezen a vitafórumon bővebben is elemzés alá esik a téma:

Ateista logika?! 

 

Azért a legfőbb logikai probléma az az ateistákkal, hogy ragaszkodnak egy elavult és mára már bizonyítottan rossz ideológiához, az ateizmushoz. Az egyistenhívők kényszerképzetéhez igazított istenképükhöz. Lehetne ez másként is. Mert ha elismernék, hogy a tudományos módszertannal meghatározott Isten vansága tudományos tény, akkor ugyebár megbuktak, úgy hogy lényegében még is győztek. Na ezt nem tudják feldolgozni és felvállalni sem. Pedig nem lenne túl bonyolult dolog eldobni egy ilyen célért az ateizmust és helyette mondjuk a racionalista jelzőt használni magukra.

 

Felvetésem logikus és világos, mint a Nap; Mivel nyújt többet az ateizmus, mint a racionális gondolkozás? Ha eldobjuk az ateizmust ettől a racionális gondolkozásban lesz-e változás. Más lesz a kőleves a kő nélkül? Nem lesz más. Ebből következik, hogy az ateizmus egy teljesen felesleges dolog.  A vallási hiedelmekkel szemben ott van a valláskritika, ami szintén nem ateizmus.

 

Annyi féle más izmus létezik, amely sokkal kevesebb konfliktust okoz mint az ateizmus és ráadásul tudományos nézetek mellett is felvállalható. Pölö: empirizmus, racionalizmus, neodarwinizmus, pozitivizmus, tudományos szkepticizmus, logikai pozitivizmus, materializmus, pragmatizmus, ....stb  Innét lehet mazsolázgatni:...

 

bővebben itt

Előzmény: Nemhivő (1609)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 1609

Az már több évtizeddel ezelőtt is ökörség volt, kár elővakarni.

 

Itt és most rólad van szó.

 

IGe-hirdetővé küzdötted le magad, mint vallásalapító is egyben.

 

A vallások ha még nem vetted volna észre azért sikeresek, mert olyat ígérnek / alaptalanul / amire az emberek vágynak.

 

Te évtizedek óta azt ígéred a " műveidben " : mindenki hülye, csak te vagy az okos a felfedezésed által.

 

Csoda hogy pont az ellenkező minősítést kapod mindenhonnan ? Bár ezt nem fogod fel......

Előzmény: ErkölcsTan (1608)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1608

Hajrá, már több mint egy évtizede várom hiába, hogy valaki megcáfolja:

 

1 millió forintos kihívás ateistáknak

2007. október 20. - IGe

 

Szerkesztés... 1 millió forintot fizetek* annak, aki a tudományos módszertannal létrehozott, Általános Isten meghatározása istenérvemet, rövidebben IGe istenérvét, cáfolni tudja. Következetes érvekkel írásban,  vagy akár bemutatással, demonstrációval hogy az alapjaiban hibás. Mert a hibás istenérveket könnyű cáfolni ...

Előzmény: Nemhivő (1607)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 1607

Csak azok nem léteznek, akik a te kitalált csodás felfedezésedet elhiszik az istened létezéséről, a világmegváltó könyvedben :-)))

 

Az is csak egy hülye álhír !! :-)))

Előzmény: ErkölcsTan (1606)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1606

Hülyék, álhírek és neked bármit is elhívő hiszékenyek is léteznek. :-)

 

 

Előzmény: Nemhivő (1605)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 1605

ErkölcsTan 

 

Ez csak azért van, mert minden létezik valamilyen formában amiről már tudomásunk van.

___________

 

Persze....persze....

 

Tudomásodra hozom : te nyerted a lottó főnyereményt, és erre te rohansz a Mercédesz -szalonba, hisz milliárdos vagy !!!

Előzmény: ErkölcsTan (1604)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1604

ZULLU

Nem tudsz-é olvasni?

Most írtam le: Semminek nem lehet a nemlétezését bizonyítani!

Hiszel Zeuszban?

Be tudod bizonyítani a nemlétezését?

Naugye.

 

Előzmény: jé0123456 (143923)

 

 

ErkölcsTan 

 

Ez csak azért van, mert minden létezik valamilyen formában amiről már tudomásunk van.

Zeusz tehát létezik és nem is egy, nem is kettő, hanem számtalan formában.

Ami pedig létezik, az már nem lehet "nemlétező".

 

Előzmény: ZULLU (143929)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.12 0 0 1603

Ez a legújabb hazai ateista szekta, amivel ma találkoztam:

 

Független Ateisták Szövetsége

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.10 0 0 1602

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.06 0 1 1601

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.05 0 1 1600

Tudományos és bizonyított tény,

hogy az emberek nem ugyanabban az Istenben hiszen

és nem ugyan azt az Istent tagadják.

 

Az, hogy egyesek szerint csak egy van, az csak pszichológiai egy betegség.

 

 

Előzmény: ketni (1599)
ketni Creative Commons License 2020.03.05 -1 0 1599

Mármint mi a valótlan?

Az, hogy vannak emberek akik hisznek Istenben és vannak akik nem?

 

Melegen ajánlom ismét, hogy legalább Ipolyi Arnoldot el kéne olvasni.

Világosan, példák sorozatával levezeti, hogy valójában nem létezik politeizmus, mert ezek egytől egyig

az ősvallás leromlásai, de még így is a főistenük mindig a Teremtő Isten. A többi kvázi isten csak, a leszármazottja, a segítője.

Semmilyen lényegi jelentősége nincs annak, hogy hány vallásalakulat létezik.

Vallási ellentétek a teremtés részleteinek eltérő értelmezéséből adódnak, meg abból, hogy Isten miképpen nyilvánult meg a világ számára és kinek.

Előzmény: ErkölcsTan (1598)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.05 0 0 1598

Több mint tízezer féle vallást teremtettek az emberek. Monoteista vallásokból is vagy hárm tucatnyit sorol fel az angol wikipédia is. A magyar csak köbö egytucatnyit. Tehát még az egyistenhitek Istenei sem azonosak.

 

Valótlanok a képzelődéseid.

 

 

Előzmény: ketni (1597)
ketni Creative Commons License 2020.03.05 -1 0 1597

Ez egy badarság.

Először is, a mai állapot egy szétesett világ, ami a vallásokra is vonatkozik.

Másodszor, akik eltérően értelmezik Istent, attól azok még teremtés hívők és hisznek valamilyen Istenben, vagy az Egyet tulajdonságaiban külön-külön megszemélyesítve

valamilyen isteni családban.

Ez minden képpen egy halmazba sorolja őket.

 

Továbbá, a materialistákat is nevezhetnénk egymás ateistáinak, ha a késhegyre menő eltérő

paradigmákból fakadó vitáikat figyeljük meg.

Ettől viszont még ők is egy halmazba tartoznak, mert Isten tagadók.

Előzmény: ErkölcsTan (1596)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.05 0 0 1596

Nincs olyan értelmes halmaz, hogy "vallásos ember" 

hiszen a vallások tagjai tagadók egymással szemben.

Ateisták egymás Isteneivel szemben.

 

Előzmény: ketni (1595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!