Keresés

Részletes keresés

barosso Creative Commons License 2008.12.02 0 0 135
Sziasztok!

Tapasztalataim szerint alapozás kb. 20.E ft/m2-től indul
Pince 50 e ft/m2-től
Mások tapasztalatai?
üdv
Rumle Creative Commons License 2008.11.03 0 0 134

Hi.

 

Hasolnó cipőben járok én is. Nekem kb. 120-130nm lesz a ház és az egyik fele alatt lesz 60-70nm pince ill. szuterén. A tervezőm szerint kb.50e/nm plussz költség lesz az alaphoz. Valamint sporolok azzal is,  hogy csak "lezárom" a pincét de nem lesz azonnal befejezve teljesen. .... majd meglátjuk hogy jön ki a vége.

Üdv

R.

Előzmény: emts (130)
emts Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133

Nagyon szepen koszonom a segitseget mindkettotoknek.

emts

Előzmény: Pontifex Maximus (132)
Pontifex Maximus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 132
Nekünk az értékbecslő 70e/m2 vett figyelembe a pince értékének meghatározásánál, kivitelezők ennél drágábban vállalják persze (90-100e/m2).

Remélem ez segít,

Üdv,

P.M.
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.31 0 0 131
Lehet benne igazság. De meg lehet ezt a fél területnyi pincét is jól csinálni némi többletbeton és vasalás árán. A pinceépítés ára valóban sok(k) az én számításaim szerint is, de azért tulzó a majdnem 100%-os viszonyítási ár. Meg az ár ugye nagyban függ a burkolatoktól, gépészettől, miegymástól... vélhetően pincét nem lakóhelyiség kivánalmai szerint építi az ember. Valahova 70% környékére lőném be.
Előzmény: emts (130)
emts Creative Commons License 2008.10.30 0 0 130

Sziasztok,

 

mennyire kockazatos az, ha egy haznak csak a fele van alapincezve? A teljes alapincezes vallalhatatlanul sokba kerulne, a felesre meg azt mondjak, hogy nem egyforman fog sullyedni, es ezt repedesek formajaban fogom viszontlatni...

 

Illetve mennyire igaz az az allitas, hogy a pince m2-ara nagyjabol megegyezik a lakoresz m2 araval.

 

Minden segitseget megkoszonok:

emts

NeomatiK Creative Commons License 2008.09.21 0 0 129
Szerintem felesleges oda kátránypapírt rakni, az nem elég hatékony védelem, ha sor kerülne vizesedésre. Ha nem vizes a talaj (mostanában elég sok eső esett, látható az esetleges változás), akkor nem is szigetelném, legfeljebb a legfelső téglasort választanám el szigeteléssel a garázs aljzatbetonjától. Az igazi megoldás műanyag fólia lenne. De ami ilyen célra van az ha jól tudom 1500 Ft/m2 körül kezdődik. De meg lehet próbálkozni mezőgazdasági fóliával, az 120-150 Ft/m2 körül van 0,15 mm vastag, ezt akár lehet duplán is tenni.
Előzmény: n_stolz (128)
n_stolz Creative Commons License 2008.09.17 0 0 128
Hali!

Épülő garázs alá szerelőakna építésbe kezdtem. A föld/agyag kitermelését néhány napon belül befejezem. A közeli kútban 2.5méteren van a víz, az aknával 1.7méter mélységig megyek le, tehát elvileg nem lesz benne talajvíz, de nem akarom a véletlenre bízni.

A kérdés az volna, az ásás után hogyan folytassam?
Van itthon ~20éves (építkezésből megmaradt) kátránypapír, azzal jól ki tudom szigetelni a kiásott gödröt? Aztán a már szigetelt gödör aljára betont öntve kisméretű téglával felfalazni.

Ez így jó megoldásnak tűnik, hogy ne ázzon az akna?
Ha van jobb, akkor jöhetnek a tanácsok:D

Üdv
ottofon Creative Commons License 2008.07.07 0 0 127

A telek lépcsős. Pont egy 2m-es lépcsőbe csinálom a pincét, tehát a bejárati oldalán lesz egy kétszárnyú hőszigetelt ajtó, ezt 20cm casta vasbetonból tervezem. A másik három oldalát föld veszi körbe. A tetejére nem teszek földet mert macerás megoldani, tul sokat kéne tenni hogy ne száradjanak ki a növények. A tetejére térkövet teszek de alá még egy lépésálló nikecellt meg kátránypapírt vagy hasonló vízzáró anyagot.

a lényeg hogy a föld hőjét akarom benntartani télen nyáron!!!

Előzmény: NeomatiK (125)
enrico111 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 126

de boltíveset szeretnék kisméretü téglából , döngölt föld lenne alul ezt gondolom nem kell szigetelni . oldal falakat kell szig. kivülről?

 Ha bonyolult inkább nem lesz fölötte garázs.

Előzmény: NeomatiK (124)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.04 0 0 125
Talán a (HŐ)Szigetelések topikban hamarabb kapsz választ kérdésedre. El tudom képzelni, hogy a földdel érintkező oldalán nem kéne hőszigetelni, csak nedvesség ellen védeni. Belül a döngölt föld padló pára szempontjából jó szabályozó lehet - de ez csak hangos gondolkodás részemről, fogalmam sincs, hogy a szakemberek mit javasolnának. Szellőző kürtőt szoktam látni pincéknél, az is biztos segíti a pára elvezetését. Mennyire lesz földben, a tetején nem lesz földtakarás?
Előzmény: ottofon (119)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.04 0 0 124
Én úgy gondoltam, ha kisméretű téglából lenne, akkor boltíves lenne a pince, ebben az esetben nincs betonkoszorú és vasbetonfödém és emiatt fölötte autóval való közlekedés kockázatos (lehet). De lehet, hogy nem boltíves pincét akar a kérdező.
Előzmény: ottofon (122)
meli74 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 123
Egy meglévő "borospince" (kb. 20 - 22 m2) fölé szeretnénk házbővítés címén egy szobát ( 25 m2) építeni, könnyűszerkezetes faház lenne. Szeretném tudni, hogy milyen megoldással csináljuk a vízszigetelést , hogy a pincében megmaradjon a megfelelő alacsony hő, de a szobába ne szivárogjon fel a nedvesség?
ottofon Creative Commons License 2008.07.02 0 0 122
Szerintem a kisméretű téglával semmi gond ha az kap egy korrekt betonkoszorút és egy vasbeton födémet. Azért egy borospince ne legyen már betonfalú! Amúgy építettek kisméretű téglából 5 szintes házakat is sőt! Sokkal inkább értem a kérdés alatt azt hogy mimódon szigetelje és hogy milyen legyen az alja, teteje... Sajna nincs még borospincém. Én csak egy sima krumpli és fűnyíró tároló pincét akarok kialakítani de az sem egyszerű ahogy látom.
Előzmény: NeomatiK (121)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.02 0 0 121
Helló! Ha a garázsban autóval fogsz közlekedeni, akkor ezt az alatta levő pincét jól meg kell tervez(tet)ni! Kisméretű tégla ehhez már nagyon korszerűtlen, és ami fontosabb, talán nem is felel meg erre a célra.
Előzmény: enrico111 (120)
enrico111 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 120

Hello

 Borospincét szeretnék , a terv hogy a garázs alá raknám .

 Van vkinek elképzelése hogy kb. mennyibe lenne ez .

 A garázs(5×6)  faszerkezetű lenne saját elkészítéssel , alá a pince pedig kisméretű bontott téglából , hogyan kellene  és mivel szigetelni ,

ottofon Creative Commons License 2008.07.01 0 0 119

Hello pinceszakik! Hozzákezdtem a pincéhez.   Önálló pince hozzá és ráépítés nélkül föld veszi körbe, csak elölről lesz egy ajtaja. Kérdéseim:

Azt szeretném hogy télen meleg nyáron pedig hűvös legyen. A tetejét hőszigetelem (arra csak térkövet tervezek) az elejét is 5cm-es nikecell-lel például és hőszigetelt ajtó. z aljával mit tegyek és a három földdel érintkező oldalával? Mitől nem fog csorogni a pára nyáron a falakon? Amúgy betonozom az egészet mert olcsón van betonom. 20cm széles falakat és födémet szeretnék vaslva.

Előzmény: NeomatiK (115)
ottofon Creative Commons License 2008.04.25 0 0 118
Pince mindenképp megéri ha hosszú távon gondolkodsz! Eddig bárkivel beszéltem aki nem épített pincét utólag mindig megbánta!!!
Előzmény: krem (116)
tubi7 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 117
Szigetelés után kutatva a www.isotech.hu lapon találtam egy érdekes szakmai fórumot.

krem Creative Commons License 2008.04.14 0 0 116
Sziasztok!

A ház tervezésének fázisában vagyunk. Az épület kb 90 m2 netto alapterületű, ennek kb. fele alatt, kb 42 m2 lenne a pince. Felmerült az örök nagy kérdés: megéri-e?

A telek 5 %-os lejtésű, a homlokzatmagassági előírás betartása miatt komolyabb tereprendezés szükséges földfeltöltéssel. A pince a telek lejtésével párhuzamosan, kb 12 m hosszan épülne, talajszint alatt.

Tudnátok egy hozzávetőleges négyzetméter árat mondani?

Köszi előre is
Krisztián
NeomatiK Creative Commons License 2008.03.25 0 0 115

15cm vastag zsalukővel csinálnám, bevasalva, C12-es betonal (de C10-es is lehet) kiöntve. Egy kis alap is kell neki. A fal külső felületére szivárgólemez ajánlott, ha nedves a talaj, vagy időszakonként vizesedik. Na meg akkor is ha biztosra akarsz menni és száraznak szeretnéd a pincédet belül. De ekkor már alulról is szigetelni kéne. Szóval akár el is hagyható a szigetelés, ha olyanok a talajviszonyok.

Előzmény: ottofon (114)
ottofon Creative Commons License 2008.03.24 0 0 114

Szerintem zárd be az ablakot a szomszéd szobáján! :)

Amúgy épp pincét akarok építeni egy hegyoldalba (Isaszeg) és lenne egy csomó kérdésem, de úgy látom itt vagyunk páran akik csak kérdezni tudnak mert nem értünk hozzá, de választ a legritkább esetben olvasok.

Annyi lenne a kérdésem, hogy baromi lejtésű a telkem (méterenként 20cm) és teraszosra alakítanám ki (50m hosszú). Az egyik ilyen teraszba egy pincét szeretnék kialakítani (3x3x2m). Pincének nevezem, mert csak egy oldala nem lesz földdel takarva. Szóval miből érdemes csinálni hogy a lehető legolcsóbb legyen? Nem akarok benne fűteni, csak tárolónak használnám (bicaj, kerti bútorok, tüzifa, stb). Mielőtt egy olcsóbb faház építését javasoljátok elmondom hogy az is lesz, de a pincével kb 20m3 töltőanyagot spórolok ami a kert többi részének feltöltéséhez kell, másrészt egy pince mindig jó ha van, jóval biztonságosabb, masszívabb mint egy faház. Kicsi a telek is, hasznosan akarom kialakítani. Ha már itt tartunk érdekelne földmunkagépes, kertépítő és kőműves is (pinceépítés, térkövezés, tereprendezés, stb). Email címem publikus.

Előzmény: Lafka (110)
gabrielke Creative Commons License 2008.01.27 0 0 113
Sziasztok,

Van a telkünkön egy kút, abban 170cm mélyen már víz van. Szerintem talajvíz, mert kb. 230cm-nél már az alja van a kútnak (ásott kút, betongyűrű)
Szerintetek ilyen feltételek mellett felejtős a pince?
Ja és patakparton van a telek.
turóczy Creative Commons License 2008.01.07 0 0 112

http://www.diversomarketing.hu/oldalresalcon.html

beszerzési helye? módja. érdekes, hogy egy telefonszámot nem lehet egy termékhez találni...

Előzmény: balazs78 (108)
NeomatiK Creative Commons License 2008.01.06 0 0 111

Ez hőszigetelős topik, ott hamarabb kapsz választ.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

 

 

Előzmény: Lafka (110)
Lafka Creative Commons License 2008.01.06 0 0 110

Sziasztok!

 

Lenne nekem is egy kérdésem. Mi egy lakótelepi lakásban lakunk és az egyik szobának nincs szomszédja. Ebből adódóan iszonyúan hideg van, és sajnos külső szigetelésre nem sok esély van. Arra gondoltunk, hogy belsőleg kellene ezt megoldani, csak még nem tudjuk, hogyan. Hungarocelt nem ajánlják, mert behorpad és berohad mögötte. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni a próblémán. Ötleteket javaslatokat nagyon megköszönném!

 

Előre is köszönöm

L.

kentaura Creative Commons License 2007.08.17 0 0 109
Ez itt nem a reklám helye!
Előzmény: balazs78 (108)
balazs78 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 108
Sziasztok!
Találkoztam egy fantasztikus szigetelőanyaggal!
Videó is van hozzá: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=m1dgoH3-80s" target="_blank">ITT</a>

Ezeket az infókat találtam róla:
- Technológia: Önthető, kenhető, tégla, tábla vagy más egyedi formában gyártható.
- Hőszigetelő: A réteg vastagságának növelésével, illetve a térfogatsűrűség csökkentésével (100 - 300 kg/m3) egyre alacsonyabb hő-átbocsátási tényezőket (K érték) kapunk.
- Kompatíbilis: Külső és belső térben, födémszigetelésnél (akár ipari csarnokokban is) egyaránt alkalmazható
- Tűzzáró: Az 1700 Celsius fokos szúróláng egy 6 cm vastag ReSALCon –t 50 perc alatt éget át.
- Vízzáró: Előny a metróberuházásoknál, de a pincék utólagos szigetelésénél is.
- Légáteresztő: Megakadályozza a fal befülledését.
- Szilárd: Más hőszigetelő anyaghoz képest nagy nyomószilárdsággal bír (300 kg/m3 esetén 1 N /nmm)
- Tömörsége okán megakadályozza a rovarok, rágcsálók és madarak beköltözését.
- Flexibilis: Rugalmassága magasabb épületeknél jelentkező szélterhelést is könnyedén viseli.
- Könnyű: Úszik a vízen.
- Felület: Megfelelő zsalurendszer, vagy idom, forma alkalmazásával, glettelt simaságú, azonnal festhető, tapétázható felület érhető el.
- Olcsó: Az EU-ban, vasbeton épületek utólagos hőszigeteléseként jelenleg használt technológiáknál lényegesen olcsóbb, - ½, ¼-e – mely technológiák a többi tulajdonságokat figyelembe véve elmaradnak a ReSALCon -tól.
- Födémszigetelésnél sokkal hatékonyabb a lépésálló polisztiroltáblánál.


Hol alkalmazható? – Néhány példa a számtalan felhasználási terület közül:

- Toronyházak, lakóépületek, családi házak.
Új építésnél, az acélváz közötti a zsalurendszerbe pumpálva kitöltő falként alkalmazható.
Elavult panelházakra utólagos hőszigetelésénél felkenve vagy tábla formában teljes felületen ragasztva és dübelezve hasznosítható.
- Közintézmények (kórházak, iskolák)
- Ipari létesítmények (gyárak, csarnokok, raktárak, siók, hullámpala-tetők)
- Fel- és alépítmények (metró, hidak, víztisztító berendezések)
- Nedves helyiségek (fürdőszoba, szauna, mosókonyha, pince)
- Hő-légvezetékek utólagos hőszigetelése!

Mit tehetünk, hogy épületeink energiafogyasztását „A” osztályúvá tegyük, s több energiát spóroljunk meg?

Használjuk a Re(pellent)S(oundproofing)A(airtight)L(agging)Con(crete)-t, a víztaszító, légáteresztő hő- és hangszigetelő „betonrendszert”!
Egy vakolatrendszer mely forradalmasítja a hőszigetelést.
Bobov Creative Commons License 2007.08.16 0 0 107

Segítségeteket kérném!

 

Vettem egy 3X2m-es faházat kerti tárolónak.  Mivel a házam alatt nincs pince, úgy gondoltam, ez alá a faház alá építenék egy kis pincét, ahol zöldséget, gyümülcsöt, bort tárolhatnék.

Mivel építkezés után vagyok, az anyagi lehetőségeim nagyon korlátozottak. Ezt a pincét a lehető legkevesebb pénzből szeretném megoldani, de fontos, hogy a célnak teljesen megfeleljen.

Kérlek benneteket aki tud segítsen, hogy mire figyeljek, ill. mi lenne a legjobb megoldás. (Boltives, kistéglás vagy beton fodém, stb.)

 

Előre is köszönöm: Bobov

 

gebalt Creative Commons License 2007.07.25 0 0 106

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy pozitív sarkot hogy kell a vízszinttel helyesen szigeteleni? Rajz előnyt jelent:D

 

Köszönettel:

Gebalt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!