Keresés

Részletes keresés

mepisz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1125

joszman !

-------------

 

Helló.Biztosan igazad van !!!!!!!!

Előzmény: joszman (1124)
joszman Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1124
Elhiszem,hogy sokan szerettek volna látni nászruhás(vagy közeli) fekete récét Magyarországon. A félrehatározás pedig benne van a pakliban. Nem csak Nálad...
Több szem többet lát!

Jobbakat!
Előzmény: mepisz (1122)
szélvészszarvas Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1123

(nem ) Kedves canary 1.

 

 

Hát tőled többet tudtam meg az adott madárrol ,mint a könyveimböl és a netröl.

Válaszod mindenképp negatív volt.

Eddig azt hittem rigó méret az ritka táplálék nála.

 

Már megérte a beszélgetés.

 

Üdvözlettel : Szélvészszarvas

Előzmény: canary1 (1118)
mepisz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1122

corvi01

-----------

 

Semmi baj, fel a fejjel, 2008 áprilisában nekem is törölték a fekete réce bejegy-zésemet a birdingről, illetve módosították fiatal tolruhájú kontyos récére, a készült

fotók alapján.Igaz a récefélék kelésük évében felnőtt tolruhát öltenek, áprilisra

még a sarjú kelés is decemberre átverzik, de ez mind nem számított.

Én elhiszem neked a Kaba jelenlétét, nálunk is sok ragadozó madár fordul meg

az őszi és a tavaszi énekesmadár vonuláskor, minden esetben azonosítható még

ha néhány másodpercre is látni őket.Visszatérve a birdingre amikor bejegyeztem

a feketerécét szabályosan felbolydult a madarásztábor jöttek az e-mailok , telefonok

pontosan hol láttam ,merre van ez a tó, úgy hogy elegem lett, azóta nem töltök fel

megfigyelést, sem fotót.

 

üdv : F A

Előzmény: corvi01 (1119)
joszman Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1121
Sajnálom én is,hogy törlésre került az adatod-de várható volt. Canary1 azért javasolta a birdingre való feltöltést,mert az mégiscsak egy szakmaibb fórum-és gondolom kíváncsi volt,ott miként vélekednek erről a korai megfigyelésről.( mellesleg elég sokan itt is megfordulnak közülük.)
Én belekerestem a kaba megfigyelésekbe és találtam febr.4 és jan.19-ei adatot is,amiket úgyanígy hitetlenkedve fogadok.

Ha ez vigasztal nekem is törölték már nem egy adatomat...
Egy -használható- fényképes adatba viszont nehezebb belekötni.


És lehetett akár szökött kaba is.


Jobbakat!



Jahh, és Egon bácsi még nem garancia egy ilyen korai adatra...
Előzmény: corvi01 (1119)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1120
tözsmag > törzsmag
Előzmény: corvi01 (1119)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1119

Sajnálattal tapasztaltam a birding-en "kaba"-ügyben tett megfigyelésem törlését, és miután az email-omat mostanában vmiért nem tudtam használni, engedje meg (esetleg mások okúlására is), hogy válaszom itt is közzé tegyem.

 

Kedves X-Y!


Kicsi korom óta madarászom a mai napig. A "Schmidt Egon"-os időkben több évig tagja voltam az akkori egyesületi megfigyelő láncnak, s ezek után keserű szájízzel tapasztalom, hogy feltételezi rólam, hogy egy karvalyt -melyel tele van a városunk is (ahol lakom)-ne tudjak megkülönböztetni egy sólyomtól..történetesen egy kabától !!!???

Miután az index fórum "madarak" című topic oldalán kiemelten felhívtam kollégája vagy esetleg az Ön figyelmét arra, hogy a "Pull" bejegyzést véletlenül és tévesen, de már visszavonhatatlanul adtam meg, csodálkozom, hogy ez továbbra is a kételkedés egyik oka maradt!???
Arról, hogy az a madár ott megjelent nem én tehetek, s higgye el nekem is ugyan olyan hatalmas dilemma, de attól még amit leírtam tény! Sok fura dolog előfordul a természetben, világunkban, meg hazánkban is, de itt úgy látszik csak azok létezhetnek melyek belepasszolnak egy előírt képbe! Hazánk sem mentes ugyebár az illegális ragadozómadarak tartásátor..; és mi van akkor ha pl. egy ilyen meglógott példányt láttam, de lehet ez másképp is... Én mindenesetre a közjót próbáltam e megfigyeléssel szolgálni, de kezdem azt látni, hogy a "birding" tözsmag tagjain kívül minden más lelkes halandónak ott semmi keresni valója nincs ! :-(

 

ÜDV.........

canary1 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1118

Halihó szélvészszarvas !

 

Még, hogy én kedves lennék ??...

Hááát (most nevettem egy jót), láccik, hogy még nem ösmersz, hö-hö-hö...

 

No de amiért írok, az nem más, mint a kis (régebbi nevén törpe) sólyom táplálkozási szokásainak és zsákmányolt madárfajainak "ismertetése". Legalábbis néhány szóban.

Említetted volt, hogy merlinünk (merlin a kis sólyom angol neve) kis madarakra vadászik. Szerinted a rigók milyen madarak ?

Merthogy költőterületén a kis sólyom előszeretettel vadászik rájuk.

Mármint rigófélékre, ugyanakkor semmilyen pinty-, sármány-, hantmadár-, pityer-, illetve pacsirtafaj sincs tőle biztonságban. Ezen madárfajok képviselőit nagy gyakorisággal aprítja vonulása során is, mi több, vizek mellett kisebb termetű cankó ill-., partfutófajokat is zsákmányol.

Tavaszi és őszi vonulása során a telelésből visszaérkezett és a teleléshez készülődő seregélyek egyik fő pusztítójaként tartja számon a tudomány, szakemberek pedig gyík és apró rovarfogyasztását is megfigyelték költőhelyén.

A felsoroltak ellenére vagy talán éppen ezért kedvelt zsákmányai a pacsirták és a sármányok közül kerülnek ki. Ereje, rámenőssége, temperamentuma lehetővé tenné, hogy a felsorolt madácsoportoknál nagyobb zsákmányt is ejtsen, ám vércseszerű, de annál hosszabb ujjai mindenképpen ezen kis tollasok elejtését feltételezik.

Röviden ennyi.

 

(Az alábbi "szösszenetem" létrejöttéért köszönettel kell illetnem sparrowhawk barátomat) - Na most ezt nyelvtanilag frankón kifejeztem. Lényege azonban a köszönet sparrowhawk-nak.

 

Szélvészszarvas.

Válaszom talán elnyerte tetszésedet, s csak remélni tudom, hogy nem volt számodra negatív.

 

Üdv.

 

canary1 

 

 

Előzmény: szélvészszarvas (1109)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1117

..."mi alapján határoztad tojónak?"

 

Elsődlegesen mérete alapján! Jókora vörösvércse, ill. árnyalattal mintha nagyodb is lett volna. Ezen kívűl volt benne vmilyen enyhe okkersárgás az alhasi, meg a fehéres toka körüli részen.!? Bár megjegyzem, hogy a késő délutáni, látóhatárhoz kőzeli nap is besegíthetett ebben.

A méretek ill. összehasonlítási alapok tekintetében remélem elhiszed rólam, hogy vörösvércsét azér eleget láthattam :-)

"barnamedve-jegesmedve :-))) azért ez egy kicsit más....."

 

...Árnyalatnyit :-)

 

ÜDV

Előzmény: joszman (1116)
joszman Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1116
Akkor már csak az érdekelne,hogy -ezt a jól ismert fajt -mi alapján határoztad tojónak?

barnamedve-jegesmedve :-))) azért ez egy kicsit más.....
Előzmény: corvi01 (1115)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1115

..."Ez egyre meredekebb...és mindezt 6-7 másodperc alatt meghatároztad"

 

Erre még csak annyit, hogy ha kirándulás közben mégy az erdőben és hirtelen egy barnamedve felbukkan 2 mp-re töled akár 70 m-távolságra, akkor arra még 20 év múlva is emlékezni fogsz, hogy mondjuk nem jegesmedve volt ! :)

Tehát a fent idézett-nem túl jóhiszemű- feltételezésben szereplő 6-7 másodperc nem hinném hogy kevés lenne egy jól ismert faj meghatározására. 

Előzmény: joszman (1113)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1114

A " pull"-t véletlenűl és tévedésből jegyeztem be /bocs, bocs, bocs/,..de a többi igaz!!!!!!! :) / üresen kellett volna hagynom!/

Először jártam a bördingen, még tanulnom kell a formáját!

Előzmény: joszman (1113)
joszman Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1113

Időpont: 2009. február 9.
Faj: Kabasólyom - Falco subbuteo
Példány, kor, ivar: 1 , pull. , tojó



1, pull,tojó??? Ez egyre meredekebb...és mindezt 6-7 másodperc alatt meghatároztad?
Előzmény: corvi01 (1111)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1112
 Min. 5x-ös és lehetőleg nem " made in China" ! :)
Előzmény: agyurma (1110)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1111
Rebbentem a bördingre :) Jó és hasznos kis hely...Kösz a tanácsot !!!
Előzmény: canary1 (1107)
agyurma Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1110
Kérdésem lenne általánosságban mindenkihez:
Milyen távcsövekkel kukkoljátok a madarakat?
szélvészszarvas Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1109

Kedves canary1

 

Az én hozzászólásomhoz lenne egy-két szavad. Akár pozitív vagy negatív mindeggy.

Előzmény: szélvészszarvas (1103)
ez-Ben Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1108

 

 " A Kilimandzsáró 19710 láb magas,hóborította hegy...Közel a nyugati csúcshoz egy

leopárd aszott,megfagyott teteme fekszik.Senki sem tudja megmagyarázni,mit keresett a leopárd ilyen magasban."

 

   Kaba volt, mégha senki sem tudja megmagyarázni mit keresett itt...üdv.

Előzmény: corvi01 (1106)
canary1 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1107

Szia !

 

Szívből örülök, s rögvest 2 okból is.

1felől, hogy megfogadod tanácsomat és teszel egy próbát a bőrdingen (nyugodt lehetsz, nem fognak se le-, se meg-, se körbeköpködni), másfelől pedig, hogy nem tudtalak megsérteni. Merthogy nem is az volt a célom.

Örömmel jelenthetem be, hogy én sem vagyok érzékeny típus, legalábbis kifelé nem mutatom (azt hiszem, ez a valóság), megsérteni is csak szamurájkarddal lennének képesek, bár asszem, hogy 130 kg-os testtömegem ebben sokakat eltántorítana eredeti szándékától, HÖ-HÖ-HÖ...

Szal, boldog vagyok.

Megen nem kellett senki lelkivilágába belegyalogolnom, és az éppen esedékes szinkronmegfigyelésen is jó fajokat sikerült nyakon csípnem. A  mai nap csúcspontja azonban a fészkén kotló rétisas tojó volt.

 

Csumi.

És sok sikert a birding-en.

 

canary1

Előzmény: corvi01 (1106)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1106

Nem az a sértődős fajtából való valék :) Az esetleg túlragozottra sikeredett bevezetőt meg azért követtem el, mert valahogy úgy ítéltem akkor meg, hogy az a stilisztika & szakmai, emberi hozzáálláls nem passzolt...éééés gongoltam, hogy ezt egyszer mögemlítem...Egyébbként hidd el keresek kutatok utána, de e-találkám a "ragaccsal" nekem is épp olyan nagy dilemma !!! Mindenesetre megfogadom tanácsodat, megpróbálok a bördingre felkapaszkodni vele..reménykedem nem fognak kőrbeköpködni? :-)

ÜDV

Előzmény: canary1 (1105)
canary1 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1105

Szega corvi01 !

 

Stílusom lehet, hogy -szavaiddal élve- "pajkoskodó álprimitív", mindazonáltal véletlenül sem szándékoztalak +sérteni illetve megbántani vele. Ha ez történt volna, BOCSÁNATODAT KÉREM !!! (Látod, ismeretelenül is mire vagyok képes, hi-hi-hi... ??!!)

A leírtakból valóban kabasólyomra lehet tippelni, hozzáértők számára pedig tényleg jellegzetes, és más predatorfajjal szinte lehetetlen összetéveszteni (az Eleonora sólymot nem említem, mert vele asztán tutifixbizti nem sok esélyünk van talizni kis hazánkban, főleg nem télen), mégis hajlok arra, hogy felül kéne értékelni megfigyelésedet (szemüveg ide vagy oda). Mint azt a múlt alkalommal is említettem volt, találkád a szóban forgó ragaccsal nem lehetetlen, ugyanakkor nagyon hihetetlen. Ne érts félre, személy szerint nem benned kételkedem, hisz nem is ösmerlek, sokkal inkább a kaba téli előfordulásába vetett hitem ingott meg, de q...va erősen.

Ha eddig nem tetted volna meg, kérlek adatodat szúrdd föl a bördingre (www.birding.hu), naggyon érdekelne, az ottaniak hogyan fogják lereagálni. Nálam sokkal komolyabb tudással rendelkező, vérbeli profi madarászok válaszában reménykedhetel majd, melyekre Szépmagam is iggen kíváncsi valék.

 

Legnagyobb Tisztelettel:

 

canary1  

 

Előzmény: corvi01 (1100)
Ayreon Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1104

Ma délután végre sikerült fekete harkályt látnom, egészen közelről. Nagyon szép volt

http://hu.wikipedia.org/wiki/Fekete_hark%C3%A1ly

 

szélvészszarvas Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1103

Én nem azt mondtam , hogy nem vadászik rigókra. Hanem azt, hogy SZERINTEM nem.

Ahol eddig a táplálkozásárol olvastam ,illetve láttam ott mindenhol kisebb madarak és sziakötők szerepeltek.

Ha valaki többet tud a madárrol szivesen fogadom a kiigazitást, sőt tanulok belőle.

Madárbarátokkal szemben támadó magatartásom soha nem lesz.

Előzmény: canary1 (1098)
ez-Ben Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1102

 

  Ellenség ??? dehogy gondoltam ilyenre ! Sportszerű "ellenfelekre",mert ha nem lennének, akkor mérkőzés sem lenne és a fórum is érdektelen lenne.Sportnyelven 

is elhangzik,kemény csatában ...stb. de utána bankett !

  Azonban máris módositok : Üdv és vers Mindenkinek :))

Előzmény: corvi01 (1101)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1101

.."üdv a harcosoknak"

 

..Harc ott van ahol van ellenség!...De hol itt az ellenség ???  :-)

Előzmény: ez-Ben (1099)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1100

Nézd canary1 szükségtelennek érzem-legalább is velem szembem- ezt a pajkoskodó álprimitív stílust, mert sokkal komolyabb embernek tartalak az eddigi szerény topikos konzultációim során észlelt szakmai megnyilvánulásaid alapján.

Kaba ügyben sokkal többet most sem tudok mondani, mint amiket visszalapozva elemezhetünk. Az egész észlelés 6-7 mp-ig tartott s a fejünk fölött kb. 30-35 m magasan húzott el a 45°-os látószögű észleléstől kezdve.Feketés buksija, barkója jellegzetes keskeny sarlós hosszú szárnya, rövidebb ék alakú farka és enyhén rozsdás farcsikja a napsütésban jól kivehetők voltak, mégha mostmár szemüveget is hordok :) A rövid észlelés ellenére nyomot hagy az emberben...ez olyan mint a pofon, rövid ideig tart, de sokáig emlékszünk rá :-)

Annyit még talán elfelejtettem mondani, hogy mostanság feltűnően gyakran látni, hogy az itt kóborló fenyőrigó csapatok, de más pl. varjú, meg ősz felé a seregélycsapatokhoz is időnként rövidebb-hosszabb időre más kisebb madarak csatlakoznak! Eddig a seregélyek között zöldikéket.. mezei verebeket; a varjak közt balkáni gerlét..seregélyeket és a most itt lévő fenyőrigók közt fenyőpintyeket...verebeket..tengeliceket...azaz időnként nehezen megállapítható apróbb madarakat lehet észlelni!

Ezt azért hoztam fel, mert nem vagyok abban teljesen biztos, de a látott fenyőrigóraj

közt, mely után a kaba iramodott mintha lettek volna apróbb madarak is !?

 

ÜDV

Előzmény: canary1 (1098)
ez-Ben Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1099

 

  Fönök,megint kemény voltál :)

 Aztán majd írhatom az engesztelő versikét,bár Corvi01 edzett már a solymászoknál

így biztos kivágja magát, "kabát" ! üdv a harcosoknak.

Előzmény: canary1 (1098)
canary1 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1098

Csumesz corvi01 !

 

Mindenféle össze-vissza homályoskodás helyett...

Győzz + kérlek, hogy bizti tutifixfrankómód kabát láttál, ugyanis elég kicsi a valószínűsége. Ugyanakkkor nem lehetetlen.

Milyen messziről láttad a predatort ?

Volt barkója, szárny és farok aránya érzékelhető volt-e ?

 

És ki mondta, hogy a merlin nem vadászik rigókra ...???

Q...vára felcsigáztál...

 

Na, csá.

 

canary1

Előzmény: corvi01 (1097)
corvi01 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1097
OK ! Akkor jól sejtettem...Kutatok majd "solymászéknál", bár a legutóbbi kutaskodásomkor abban a topikban igencsak véres-kemény s nem kispályás hangulat uralkodott,..de legalább az életről szólt és nem össze vissza homályoskodtak.. :-)
Előzmény: szélvészszarvas (1096)
szélvészszarvas Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1096
Tudtommal kabával senki se müködik. Ezt a solymász kerestetik topicon olvastam ,ha van kedved keresd meg olvasd vissza. Ha nincs kedved röviden leírom amit olvastam : A kaba nehezebben tanítható volt mint pl.: egy vándor sólyom ,max. fűrjet fogott (gyenge vacsora), nehezen tenyészthető , fészekböl nem lehet szedni jogi szabályok miatt , mint másokat se . Viszont a fecske vadászatát csodálták. Ezt nem ma olvastam lehet nem vagyok teljesen pontos. Valami ilyesmire emlékszem.
Előzmény: corvi01 (1095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!