Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2016.11.24 0 0 3755

Több lehetőség is van, én a saját japán késemet a www.santoku.hu oldalon néztem ki és vettem meg. Ha ott nem lelsz megfelelőt, akkor meg az Extrametálokban vannak még japán kések.

 

Ragaszkodsz a damaszkolt pengéhez?

Előzmény: Zolf (3753)
Derintz Creative Commons License 2016.11.24 0 0 3754

En azt tapasztaltam évek folyamàn sokféle kések vàsàrlàsa utàn hogy csak a "C"  és az "E" profil szerint koszorult kések voltak jok a konyhai munkàra és konnyen élesithetoek. Az "A" profilt nem probàltam még...A legjobbnak mégis inkàbb a "C" bizonyult.

A "C" tipusunàl a koszorulés a penge hàtàig kell tartson teljes szélességben és a penge vastagsàga a hàtànàl legalàbb 1.5mm legyen... 

 

 

Előzmény: Zolf (3753)
Zolf Creative Commons License 2016.10.12 0 0 3753

Sziasztok! Csúcsminőségű konyhakést szeretnék vásárolni, mivel olyan gyatra az otthoni késkészlet, hogy inkább meg sem említem. Ráadásul évek óta ezekkel a hitvány eszközökkel kell dolgoznom (hiába élezek, köszörülök, egy répa felvágása is valóságos kínszenvedés). Szoktam nézni a mindenféle főzőműsorokat, ahol profi szintű késekkel csak úgy aprítják az alapanyagot. Nekem is valami hasonló eszközre volna szükségem. Természetesen megbízható gyártó, megfelelő referenciával, garanciával, mert nem szeretnék zsákbamacskát.

Néztem ezeket a bordázott oldalú (tapadás mentes) damaszkolt Santoku késeket. Milyen gyártótól volna érdemes ilyen kést vásárolni? 30 és 50e ft érték között. Előre is kösz a segítséget.

tjano20 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 3752

Sziasztok!

Tudnátok valami (árban) középkategóriás fenőacélt ajánlani?
Ismerősömnek kellene terepen történő késfenéshez. (Nem túl kemény vadászkéshez max 56-57HRC)
Kisebb méreteket néztem. Extrametálban ICEl 18-20cm-es kereket formájút ajánlottak 4-5e körül
Vagy egy Wüsthofot 20cm lencse alakú 12e (ez már kicsit drágának aposztrofáltam).

Ha esetleg tudnátok ajánlani valami jót, vagy ezekről mondani valamit akkor azt megköszönném.

Nincs tapasztalatom fenőacélokkal, mert én eddig csak kövekkel fentem a késeimet.

Üdv: Jani

szőrmók Creative Commons License 2016.07.11 0 1 3751

Esetleg egy kép a pengéről?

Előzmény: Törölt nick (3750)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.06.16 0 0 3749

nagyon jol vàgnak fürészelnek még mindig.

Előzmény: Törölt nick (3748)
szőrmók Creative Commons License 2016.06.13 0 0 3747

Ezt nálam fűrésznek hivják! (:-))))

Előzmény: Törölt nick (3746)
Mplusl Creative Commons License 2016.06.05 0 0 3745

van titanium carbid kés, nem csak bevonat, nézz utána.

 

Tudom, hogy vissza lehet küldeni, de az vajon mennyi idő, gondolom legalább 2-3 hét...

Persze ha valaki otthon használja oké, de szakácsként munkába szerintem hülyeség.

 

Otthonra meg megint kár ennyit kiadni egy késért amikor harmadáron is lehet jót, persze ez meg már pénztárca és egyéni igény kérdése.

Előzmény: H_G (3744)
H_G Creative Commons License 2016.05.17 0 0 3744

Azt szerintem benézted, a titán nem különösebben kemény, kicsit jobb az aranynál és jelentősen puhább az edzett acéloknál. A titánkarbid, az már nagyon kemény, de abból nem gyártanak tárgyakat, csak bevonatként viszik fel nagy kopásnak kitett felületekre.

 

Hegymászó-túrázó evőeszközkészleteket csinálnak titánból a könnyűsége miatt, de azok csak kicsivel jobbak, mint az olcsóbb változat anodizált alumíniumból. (Na, ez a másik, hogy egy pehelykönnyű konyhakéssel nem is lenne kellemes dolgozni.)

 

Élezni elvileg egy Kyocerát nem kell, bármikor vissza lehet küldeni gyári élezésre, de nem tudom, hogy ez Magyaro.-n is működik-e a a gyakorlatan.

 

 

 

 

Előzmény: Mplusl (3743)
Mplusl Creative Commons License 2016.05.17 0 0 3743

Érdemes.

Jó a kerámiakés, de Kyocera-n kívül mást nem érdemes venni.

Ennek az ára meg több egy jobb ár-érték arányú belépő japán késnek.

 

A kerámiára nagyon kell vigyázni, és rohadt nehéz élezni.

Otthonra jó lehet, (de erre meg találsz a kerámiához képest ötöd áron korrekt acél késeket) de munkába én nem vennék kerámiát, és mivel én dolgozni vettem, eszembe se jutott (és nem is fog soha), hogy kerámiát vegyek.

 

Egy titán kés lenne az igazi, hasonlóan kemény a kerámiához viszont nem törékeny.

Előzmény: Pierr_Kardán (3737)
Hepci Creative Commons License 2016.05.14 0 0 3742

Az általam ismert legjobb budapesti szakember kb. 1500 forintért élez meg egy 20 centi körüli séfkést.

Annyiért lehet jó kerámiakést kapni?

És ha megsérül, azt ki élezi meg és mennyiért?

Előzmény: Pierr_Kardán (3737)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.05.11 0 0 3741

Na, az biztos, hogy egy kerámia kés nem marad fent a mágneses késtartón :-)

Előzmény: H_G (3740)
H_G Creative Commons License 2016.05.11 0 0 3740

Előzmény: Pierr_Kardán (3737)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.05.11 0 0 3739

ha útban vannak azok a kések én segítek, hogy ne kelljen kerülgetni őket, a postaköltséget vállalom :)

Előzmény: Pierr_Kardán (3737)
kheiron Creative Commons License 2016.05.11 0 0 3738

Attól függ...

 

Én magam élezem a késeimet, s néha annyira eltompulnak, hogy a hajszálteszten se mennek át. :-(

 

Ugyanakkor nálam eléggé kevés hely van, és gyorsan felmértem, hogy a kerámiakések sérülésmentes elhelyezéséhez sajnos nagyobb konyhát kellene vennem.

 

Szóval szerintem egyénfüggő, hogy kerámia vagy acél.

 

Előzmény: Pierr_Kardán (3737)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.05.11 0 0 3737

Érdemes manapság ilyen drága késeket venni és drága fenőeszközöket tartani hozzájuk?

 

Tele van a fiókom viszonylag jó késekkel (Dick, Wüsthof, Zwilling, stb.) de az utóbbi időben szinte csakis kerámia késeket veszek elő, ha húst, vagy zöldséget kell vágni.

 

Az utóbbi időben már nagyon jók lettek a kerámia kések és az áruk is bőven a fajdalomköszöb alá esett. Amennyiért egy szakember megélezne egy Wüsthof kést, annyiért már jó kerámia kést kapok.

 

Persze csontos részekhez, vagy fagyott dolgokhoz továbbra sem használok kerámia kést, de ezeken kívül szinte minden máshoz jobbnak tűnik a kerámia kés.

Előzmény: Mplusl (3735)
ZsuR Creative Commons License 2016.04.30 0 0 3736

:))

Előzmény: arnyekxxx (3734)
Mplusl Creative Commons License 2016.04.30 0 0 3735

Sziasztok. Beszereztem egy naikit a gyutom mellé, de ezúttal egy white steel 2 mellett döntöttem, méghozzá egy Tojiro Shirogami-t vettem.

2 kérdésem van, ez egy magas széntartalommal rendelkező penge, viszont van rajta egy oxidációs réteg, ami amellett h sztem irtó dögössé teszi a kést, valamennyire óvja a rozsdásodástól is.

Namármost, ha ez sérül, milyen módon tudom reprodukálni, Esetleg valaki tudja?

 

A másik kicsit általánosabb kérdés:

Elég éles a kés, jelen pillanatban élesebb mint a gyutom, mégis valamiért nem olyan sima a vágás.

Szerintem azért mert a penge oldala nem olyan sima, nemhogy nem polírozott, de kicsit érdes is.

Mivel érdemes, és milyen technikával polírozni. 

3000-es kővel lehet? vagy még finomabb, esetleg valami paszta, vagy egyéb?
Köszönöm a választ.

arnyekxxx Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3734

Ezt olyantól kell kérdezni akinek sok csodakése van :)

Előzmény: ZsuR (3733)
ZsuR Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3733

Ugyan mar!  Minek akkor a sok csodakes? :))

Előzmény: arnyekxxx (3732)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3732

ennyire soha nem fogok unatkozni :)

Előzmény: ZsuR (3731)
ZsuR Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3731

Kihivas.... tudtok ilyent a csoda kesekkel? :))

 

arnyekxxx Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3730

falon mágnes

Előzmény: ZsuR (3727)
ZsuR Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3729

....ohoh... en is vizesen (is) rakom be... ha sietek... 

 

Ket kestartom van tele a pulton - nincs tobb helyem.  Magnesest szerelt fel a Papus tegnapelott... foleg azok mennek oda amik nem fertek el a kestartokban - no meg sokat hasznalom...

Előzmény: szőrmók (3728)
szőrmók Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3728

Mi fiókban .Volt fa késtartónk ,de asszony mindig vizesen rakta bele, egy idő után összerepedezett. Mivel szedett vedett de jó késeink vannak,a mágneses késtartón nem mutatnak jól.Ezért fiók.

Előzmény: ZsuR (3727)
ZsuR Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3727

Kestartok... nem olvastam a velemenyeteket rola.  Milyent hasznaltok?  Hol tartjatok?

[Fishi] Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3726

Nagyon köszi a választ és a masszív objektivitást! Meg mertem volna rá esküdni, hogy az Opinelt fogod javasolni. :)

 

Előzmény: H_G (3725)
H_G Creative Commons License 2016.02.26 0 0 3725

Ez a CS nem igazán kicsi, a 13 cm jelentősen több a tíznél. A kicsi belőle ez:

 

http://szemesbolt.hu/?p=productsMore&iProduct=426&sName=%C1ltal%E1nos-k%E9s-cs-premium-(003067)

 

De amúgy másnak én ezt választanám. Nemrég tárgyaltuk meg itt ZsuR-ral: nekem magamnak az Opinel 112 a legtöbbet használt késem, de ennek a keskeny nyelét nem mindenki tudja jól megmarkolni. A penge tövével is vigyázni kell, plusz a mosogatása is nehézkesebb.

 

 

 

Előzmény: [Fishi] (3724)
[Fishi] Creative Commons License 2016.02.26 0 0 3724

Sziasztok!

 

Anyumat szeretném meglepni egy normális mindenes kiskéssel.

Három kés között őrlödöm:

Wüsthof Gourmet

Opinel 112

CS Premium

 

Az Opinel és a CS kb. azonos árban van, a Wüsthof kétszer annyi.

Alapvetően az éltartósságuk érdekelne, a (hengerelt) Wüsthof megéri a kétszeres árat?

Ha nem, az Opinel vagy a CS lenne a jobb választás?

 

 

appleby78 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 3723

koszonom a valaszokat és a tippet!

Előzmény: H_G (3712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!