Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1897

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy a Kincstárjegy ami a férjem nevén van /áttétes tüdőrák-agydaganattal/ milyen jogi kérdéseket fog felvetni, hogy lehet majd /remélem soká/ hozzájutni?

Köszönöm a választ: Ildikó

yulika Creative Commons License 2014.03.20 0 0 1896

Ismerősöm kérdezi!

Kérdésem a következő!
Közel 20 éve elváltam.Az első házasságomból,született 2 gyermekem.
A lányomnak édesanyjával közös vállalkozása van,amely nem sikeres.
Sőt adótartozásuk van és még Diákhitel tartozás is van a lányomnak.
Az összeg több milliós!A 2. házasságom emiatt megromlott,mert 
a feleségem attól tart,ha én halok el hamarabb Őt kitehetik e a közösen szerzett házból?
A volt feleségemnek van saját ingatlana amit még tudomásunk szerint 
nem árvereztek el.Mit tehetünk?Jogos e a feleségem félelme,hogy ha a 
gyermekemnek tartozása van akkor arra ráteheti a kezét a végrehajtás halálom után?
Vagy ugyan úgy van haszonélvezeti jog?Jogos a félelem?Köszönöm válaszát!

Markolóstejó Creative Commons License 2014.03.19 0 0 1895

köszi a választ. augusztusban volt a hagyatéki tehát már rég jogerős...

egyébként hogy lehet begyüjteni ilyen adatokat?

a NAV is küldött értékbecslőket és ők példáluztak is valaivel, de csak utcaneveket megjelölve. zeritem ugyanilyn öröklési ügyek lehettek, nem piaci tranzakció.. kizárt, hogy ey bontandó ház ennyit érjen

 

Előzmény: Törölt nick (1894)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 1894

A NAVnak volt pofája 4 millió forintra értékelni ezt a telket, és most 324000 Ft illetéket akarnak behajtani rajtam. Nem lehet azt mondani nekik, hogy tessék itt van az ingatlan, amit 4 millió HUFra értékeltetek, odaadom az illetékért cserébe?

 Vagy valami más megoldás? 

 

Van más megoldás. Gyűjtsd be a városban, a környékeden eladott ingatlanok átlagárát. 

Told a NAV nózija alá és kész. 

A NAV-nak a piaci értéket kell alapul vennie, az pedig a környéken eladott, hasonló adottságú, méretű  ingatlanok valós szerződés-beli átlagára alapján lehet.  

Tehát, panaszold meg a NAV határozatát. Ha úgy van, ahogy mondod, akkor nyerni fogsz. 

A másik lehetőség, az örökség visszautasítása.

Ekkor nem kell fizetned egy fillért sem.

 

 

Előzmény: Markolóstejó (1892)
Markolóstejó Creative Commons License 2014.03.18 0 0 1893

Anyam beszelt a NAVval, allitolag lehet valami pothagyateki eljarast inditani. Gondolom ott lemondhatnek az ingatlanrol. Errol tud valaki valamit?

Tavaly augusztusban volt az eredeti hagyateki, attol felek mar minden hataridon tul vagyok.

Előzmény: Markolóstejó (1892)
Markolóstejó Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1892

Hasonló problémával küzdök, egy kihalófélben lévő szabolcsi kisvárosban örököltem egy telket, romos házzal. A városkában kb minden második ház eladó, a szomszédom kisebbségi. Mivel a bontás költsége kb 1 millió forint lehet, szerintem az ingatlan értéke negativ.

A NAVnak volt pofája 4 millió forintra értékelni ezt a telket, és most 324000 Ft illetéket akarnak behajtani rajtam. Nem lehet azt mondani nekik, hogy tessék itt van az ingatlan, amit 4 millió HUFra értékeltetek, odaadom az illetékért cserébe?

 Vagy valami más megoldás?

Előzmény: Törölt nick (1890)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1891

 

Mivel a nagypapám gyerekei majd én is lemondtam az örökségről, a közjegyző a gyámhivatalra vitte az ügyet. A gyámhivatali ügyintéző szerint a közjegyző elfogadhatta volna a fiam nevében tett szülői lemondó nyilatkozatokat, de nem így tett (a pénzre hajt).

 

Most olvasom csak. 

Tehát eredetileg ezt az ingatlanrészt te örökölted? 

 

Ebben az esetben a közjegyző hibázott. A te lemondó nyilatkozatodat el kellett volna fogadnia. A te döntésed független és teljesen mindegy, hogy az milyen irányba hat ki a fiad vagyonára. 

 

A közjegyző egyébként biztos, hogy 'nem hajt' a pénz(ed)re, Ugyanis neki tök mindegy, hogy ki fizeti ki az illetéket. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1890

 

Ha ezzel az ingatlannal kapcsolatban költség merül fel, - és fel fog merülni, akkor a gyerek miből fizeti? Vagy hogy képes gondját viselni a földnek: rendszeresen irtani/irtatni a gyomot, kaszálni/kaszáltatni a füvet, az esetleges adót fizetni? 

 

Ez nem a gyerek gondja, hanem a törvényes gyámjáé. 

 

Egy ilyen földdarab éves szinten többe kerül, mint amennyi az értéke. Ezt a költséget miből fogja a gyerek viselni? 

 

Ha ez valóban így van, akkor a törvényes gyámnak lehetősége van rá, hogy a gyermek érdekében az örökségről lemondjon. Ezt a lemondó nyilatkozatot még a hagyatékátadó végzés kihirdetése előtt meg kell küldeni (ajánlott levélben) az eljáró közjegyzőnek és a gyámhivatalnak. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell azt is, hogy mi az oka a lemondásnak.  

 

Ha valaki (gyámügy, közjegyző) izmozna, akkor közölni kell vele, hogy be lesz perelve. Ha a valóságnak megfelel az a vélelem, hogy az örökség több teherrel jár mint haszonnal, akkor a bíróság ennek megfelelően dönt és az ingatlanrész az államra (vagy más örökösre) száll.

 

Pert lehet indítani ingyenesen is a keménykedő ellen (panasznapon kell a keresetlevelet benyújtani), ügyvéd sem kell, ez az ügy túl piti ahhoz.

 

 

   

Előzmény: zsanna (1889)
zsanna Creative Commons License 2014.03.11 0 0 1889

Hm.  Akkor nézzük gyakorlati oldalról.

A gyerek megörökli ezt a földdarabot, melynek értéke legyen 10.000 Ft.  A föld 2-300 kilométerre van onnan, ahol a gyerek lakik.

Ha ezzel az ingatlannal kapcsolatban költség merül fel, - és fel fog merülni, akkor a gyerek miből fizeti? Vagy hogy képes gondját viselni a földnek: rendszeresen irtani/irtatni a gyomot, kaszálni/kaszáltatni a füvet, az esetleges adót fizetni?

Egy ilyen földdarab éves szinten többe kerül, mint amennyi az értékes. Ezt a költséget miből fogja a gyerek viselni?

Előzmény: Törölt nick (1888)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 1888

Ha az önkormányzat levágatja a parlagfüvet, megint fizethetek? Nem lúzernek születtem.
Mi lehet ennek a történetnek a vége?
A közjegyző leveleit ugye nem veszem át. Behajtathatja valahogy? Vagy beletörődik, és keres egy másik örököst a listáról?
Ha bíróságra viszem az ügyet, a bíróság dönthet úgy, hogy a fiamnak tényleg nincs szüksége az ország másik végében lévő 5nm-es földdarabra?

A választ előre is köszönöm!

 

Pedig nem fogsz örülni neki. 

A gyámhatóság (meg a törvény) azért van, hogy a gyermeked érdekeit nézze, ha már te nem vagy erre képes. 

 

A közjegyző behajtathatja a díját, ha átveszed a leveleit ha nem (kézbesítési vélelem beáll), az sem játszik, hogy majd egy másik örökös nyakába varrhatod a rád eső rész megfizetését (Ez a gondolkodásodat már jellemzi, amúgy) a közös tulajdonból eredő efféle hátrányok ugyanis itt nem jutnak érvényre. 

 

Ha a földdarab csak 5000 forinttal is értékesebb a közjegyzői díjnál, akkor az az 5000 forint is a fiad vagyonát gyarapítja. 

 

A törvényes öröklés rendje itt nem érvényes? 

 

De, a törvényes öröklés rendje érvényes. Azért lett a fiad az ingatlan egyik örököse, nem pedig  azért 'mert valaki rátukmálta', mint ahogy fogalmazol. 

 

 

 

 

Előzmény: _c_ (1886)
zsanna Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1887

Jesszus :-(((  Sajnos én csak annyit tudok mondani, hogy együtt érzek Veled, és drukkolok Neked...

Előzmény: _c_ (1886)
_c_ Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1886

Az én ügyem ~1 éve tart. Kiskorú fiamra akarnak rátukmálni egy értéktelen földdarabot.

 

A történet dióhéjban:

Nagypapámék 8-an voltak testvérek. Az egyik ~20 éve elhalálozott testvérének volt egy ~500nm-es földterületben 1/44-ed !!! tulajdonrésze. Ennek az 1/44-ed résznek a felét akarja a fiamra rátukmálni egy pénzéhes közjegyző. (A másik felét a nagypapám utolsó élő testvére örökli). A 8 testvér mindegyikénél voltak (vannak) gyerekek, unokák.

 

Mivel a nagypapám gyerekei majd én is lemondtam az örökségről, a közjegyző a gyámhivatalra vitte az ügyet. A gyámhivatali ügyintéző szerint a közjegyző elfogadhatta volna a fiam nevében tett szülői lemondó nyilatkozatokat, de nem így tett (a pénzre hajt).

A gyámhivatal egy béna kacsa, mérlegelési lehetősége nincs. Ha az örökölt vagyon értéke nagyobb mint a közjegyzői díj (itt csak pár ezer Ft a különbség), akkor a kiskorú védelmében nem lehet visszautasítani az örökséget, azt el kell fogadni. Ez a földdarab az ország másik végében van, osztatlan közös tulajdon, számunkra, a gyerek számára értéktelen. Hiába...

Ezek ismeretében a gyámhivatal döntése előtt visszamondtam az örökségről való lemondásomat (ne a fiam örököljön), amit a gyámhivatal elfogadott, az ügyet lezárta.

A közjegyző közölte velem, hogy ilyet nem tehetek, a fiam az örökös. Ez volt az utolsó levél, amit a közjegyzőtől átvettem.

 

Kulturált módon szerettem volna lezárni az ügyet, de ez nem lehetséges. Nem egy nagy összegről van szó, de ez nálam már elvi kérdés lett. Nem fogok fizetni.

 

A törvényes öröklés rendje itt nem érvényes? Ennek a földdarabnak legalább 20 örököse van. A közjegyző kiválaszthat egy palimadarat a listáról, és bevasalhatja rajta az általa elképzelt sarcot ("közjegyzői díjat")?

Ha a tulajdoni lapon szereplő személyek bármelyike örökös nélkül elhalálozik, a fiam lesz a Joker? Megint fizethetek? Ha az önkormányzat levágatja a parlagfüvet, megint fizethetek? Nem lúzernek születtem.

 

Mi lehet ennek a történetnek a vége?

A közjegyző leveleit ugye nem veszem át. Behajtathatja valahogy? Vagy beletörődik, és keres egy másik örököst a listáról?

Ha bíróságra viszem az ügyet, a bíróság dönthet úgy, hogy a fiamnak tényleg nincs szüksége az ország másik végében lévő 5nm-es földdarabra?

 

A választ előre is köszönöm!

Lila_AKac Creative Commons License 2014.02.27 0 0 1885

Üdvözlöm a fórumot, az én problémám összetett, nem is tudom hol kezdjem. Mostoha anyám 4 éve meghalt, volt neki egy panellakása, aminek fele a faterom nevén volt. A hölgy halála előtt apámmal válófélben voltak, a végrehajtási kérelmet apám nyújtotta be, de sajnos mielőtt kimondta volna a bíróság a válást, bekövetkezett a haláleset. A hölgynek van egy 36 éves fia, aki állami gondozásban van, sajnos szellemileg beteg. A Lakás felét faterom örökölte, mivel a fele a nevén volt, az állami gondozásba levő fiú állami képviselőivel nem tudott egyezkedni a lakás további sorsát illetően, ezért kivásárolta kézpénzért a fiú részét, így kb 2 éve a faterom teljes tulajdonába került az ingatlan, amit most a napokban szeretne értékesíteni. Erre kiderült, hogy a 4 éve meghalt nőnek volt valami kezes által felvett személyi hitele egy bankba, amit a kezes mostohaanyám halála után rendezett, és telefonon értesítve a fateromat erről, próbál polgári peres úton az örököstől az általa kifizetett pénzt behajtani. Következő kérdésem lenne, jogilag lehetséges a fateromtól egy polgári peres ügyben ezen követelés érvényesítse (végrehajtó általi árverezés), vagy a tényleges egyenes ági leszármazottal szemben kellene megtegye, aki jelen esetbe az állami gondozásban levő fiú, aki részét a fater kifizette. Tulajdoni lapon záradék, az ingatlanra valamilyen hitelfedezet, vagy bármi nincs. Minden segítséget örömmel fogadok, hiszen nagyon tanácstalanok vagyunk a továbbiakban.

Üdvözlettel: Ági.

yulika Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1884

Kérdésem a következő!
Közel 20 éve elváltam.Az első házasságomból,született 2 gyermekem.
A lányomnak édesanyjával közös vállalkozása van,amely nem sikeres.
Sőt adótartozásuk van és még Diákhitel tartozás is van a lányomnak.
Az összeg több milliós!A 2. házasságom emiatt megromlott,mert
a feleségem attól tart,ha én halok el hamarabb Őt kitehetik e a közösen szerzett házból?
A volt feleségemnek van saját ingatlana amit még tudomásunk szerint
nem árvereztek el.Mit tehetünk?Jogos e a feleségem félelme,hogy ha a
gyermekemnek tartozása van akkor arra ráteheti a kezét a végrehajtás halálom után?
Vagy ugyan úgy van haszonélvezeti jog?Jogos a félelem?Köszönöm válaszát!

dr.C Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1883

1. Jól érti.

2. Az örökölt ingatlan is különvagyon. Ezt csak a gyermeke örökölné.

3. A gépkocsi feltehetően közös vagyon, még akkor is, ha csak Ön van tulajdonosként regisztrálva. Így ennek öröklése érintené a féltestvéreket is.

4. A kötelezvény részmegoldásként jó, én ennél javasolnám "továbbmenni". (iroda@innosec.hu)

Előzmény: Makarska (1882)
Makarska Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1882

Újra csak nagyon köszönni tudom válaszát. :-)

Akkor ezek szerint jól értem, hogy addig, amíg a Földhivatalnál az én nevemen van a ház a gyermekem örökli?

Az esetleg még biztonságot adhat, hogy a férjem ír egy "kötelezvényt", hogy lemond a mindenkori követeléséről a ház tulajdonrészét illetően?

 

Közben eszembe jutott, hogy szintén már a házasságunk alatt örököltem egy fél házrészt a nagyszüleimtől, jelenleg az édesanyám él benne.

És van, igaz egy nem éppen értékes gépkocsink is, - ezt a is házasság alatt vettük - ami szintén az én nevemen van....

Ezekkel halálom esetén mi lenne a helyzet?

 

Köszönöm a türelmét.

dr.C Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1881

A tulajdon-átruházáshoz elvileg nem szükséges a jelzálog-jogosult hozzájárulása, bár a földhivatal néha kitalálja, hogy mégis kell, ill. a hitelező bankkal kötött szerződés is előírhatja ezt. Az ajándékozás egyébként nem jó megoldás, visszterhes - az előző levélben felsorolt  - jogcímek jöhetnek szóba.  A március 15-től hatályos szabályok az Önök helyzetét nem érintik.

Előzmény: Makarska (1880)
Makarska Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1880

Tisztelt Uram!

Nagyon köszönöm a gyors választ..

Én is gondoltam arra, hogy a fiam nevére íratom az ingatlant, illetve neki ajándékozom.

De: egy lényeges szempont még van.

Sajnos az említett tartozások miatt kölcsönöket is kellett felvennünk, most is jelzálog terheli a házat. Egy jelzáloggal terhelt házat nem lehet elajándékozni, ugye?

 

A férjem viszont tanulva az elmúlt év bűneiből kész mindenre. Akár válásra, akár tulajdonjog (amit esetleg megszerezhetne), haszonélvzeti jog lemondásra, bármire.

Lehet,hogy ennek tudatában kicsit más a megoldás, nem?

A március 15-i változásokkal kapcsolatosan lehet már tudni valamit?

 

Mégegyszer köszönöm a gyors választ, a segítséget.

dr.C Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1879

Az Ön halála esetében kizárólag a közös gyermekük örököl, a túlélő házastárs özvegyi jogával terhelten, de ez utóbbinak itt - az egyébként is bejegyzett haszonélvezeti jog miatt - nincs nagy jelentősége. A férje halála esetén az Ő hagyatékát a három gyermeke örökli egyenlő arányban megosztva, de ez az ingatlan nem tartozik a hagyatéki vagyona körébe, legalábbis a jelenlegi ingatlan-nyilvántartási helyzet alapján nem. A haszonélvezeti jog nem lesz a hagyaték része, az nem örökölhető, örökíthető. Egy kérdéses pont van: Az ingatlan kapcsán a férjének a nappali hozzáépítés kapcsán ráépítés jogcímén tulajdonjogi igénye lehetne, azaz valamekkora részre jogosan alapítana tulajdonjogi igényt, akár bírósági úton is, de ennek mértékét további információk ismerete nélkül nem lehet meghatározni. 

Azt gondolom, hogy a kérdés amiatt a szokásos tévhit miatt lett megfogalmazva, hogy az egyik házastárs vagyona bizonyos időtartam elteltével közös vagyonná válik... Nos, ez ennek az ingatlannak az esetében nincs így!

 

A fentiek a jelenleg hatályos Ptk.-n alapulnak, de március 15-én hatályba lép az új Ptk., ami szerint azonban más szabályok fognak érvényesülni. 

 

A megoldást az jelenthetné egyébként - mindenféle öröklési igényt kizárva ezzel a féltestvérek felé - ha a közös gyermekük visszterhes módon - tartási, életjáradéki, öröklési szerződés, adásvétel jogcímén  - megszerezné az ingatlan egészét, akár még március 15. napját megelőzően.

Üdvözlettel

 

Előzmény: Makarska (1878)
Makarska Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1878

Tisztelt Fórumozók!

 

Én elég egy elég összetett problémára keresek megoldást, kérem aki tud segítsen.

 

Férjemmel 1987-ben kötöttünk házasságot. Nekem ez az első, neki ez a második házassága. Egy közös gyermekünk van.

Családi házban élünk melynek tulajdonjoga az enyém.

 

A ház következőképpen került a tuljdonomba.

Már a házasságunk alatt nagynéném (édesapám apjának nővére) nekem ajándékozta a házát azzal a feltétellel, hogy a különvagyonomat képező lakás eladása után fizessünk ki 300 e forintot édesapám nővérének. Ez megtörtént.

Ezzel egyidejüleg férjemnek a meglévő ház felére haszonélvezetet adott.

Erről ügyvéddel ellenjegyzett hivatalos papírok vannak.

 

Közben a lakás eladásából származó pénzből és édesanyám segítségével felújítottuk a házat, illetve egy nappalit építettünk hozzá.

Az eltelt 27 év alatt én végig dolgoztam (kivéve 2,5 év GYES) és bizonyíthatóan (adóbevallások) elég jól kerestem.

Sajnos a férjem a hosszú évek alatt semmivel sem járult hozzá az életközösséghez, a szülei sem támogatták, nem kaptunk tőlük sem semmit.

A házasságunk elejétől vállalkozása volt (taxi), ami szép lassan csődbe jutott. Hatalmas (milliós) adótartozása és társadalombiztosítási hátraléka keletkezett, melyet együtt fizettünk ki. Aztán pár évig (talán 3-4) alkalmazottként dolgozott 70 e forintos fizetésért. Most 50 e forintos nyugdíja van.

Előző házássagából két gyermeke született (házasságunk elején még tartásdíjat is fizetett), akiket 27 éve nem is látott.

 

És most jön a kérdésem: ki örökli a házat? Mi  lehet itt a biztos megoldás?

Nem szeretném, ha gyermekemnek az általam, illetve édesanyám és rokonaim által létrehozott vagyonból osztokodnia kellene a féltestvéreivel.

Kérem, aki tud segítsen a megoldásban...

 

dr.C Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1877

értem. egyetértek :-)

Előzmény: Babesz81 (1876)
Babesz81 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1876

Nem hagyjuk az időre de még csak leltár volt, fogalmunk sincs hogy a hagyatéki tárgyalás mikor lesz, lehet csak hónapok múlva, gondolom addig lépni nem nagyon lehet. Amikor meglesz a hagyatéki tárgyalás akkor megpróbálunk vele megegyezni, ha nem sikerül akkor megyünk a bíróságra.

Előzmény: dr.C (1875)
dr.C Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1875

Ez a keresettől is függ, de elviekben mindkét megoldás előfordulhat, mint ahogy a közös értékesítésre való kötelezés is. Az időre hagyni ennek a kezelését nem túl szerencsés... 

Előzmény: Babesz81 (1874)
Babesz81 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1874

Köszönöm a választ, olvasgattam tegnap az interneten és én is erre a következtetésre jutottam. Csak az nem tiszta ha elindítjuk a közös tulajdon megszüntetése iránti pert akkor a bíróság a mi javunkra kötelezheti e a testvért a tulajdonjoga eladására vagy benne van esetleg a pakliban hogy az ő javára ítélik a házat és ő fog kifizetni minket? Na mindegy, köszönöm a segítséget, majd az élet megadja a választ.

Előzmény: dr.C (1873)
dr.C Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1873

ezt a problémát végérvényesen nem fogod tudni megoldani, szerintem indokolt lenne ügyvédhez fordulnod, és elindulni a közös tulajdon megszüntetés irányába, akár bírósági úton is...

Előzmény: Babesz81 (1872)
Babesz81 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 1872

Sziasztok!

Írtam én ide nemrégiben de sajnos azóta változott a helyzet. Párom apukája sajnos nemrégiben elhunyt. Maga után hagyott egy ingatlant, amiben mi éltünk már apósommal 9 éve, mert párom öccse megházasodott és vett saját ingatlant. A problémánk ott kezdődik, hogy a testvér most teljesen bekattant. Kb. 6 milliót ér a ház, amiből neki csak egy millió járna azután hogy ő a szüleitől kapott korábban 2 millió Ft-ot, de nem hajlandó ezt elfogadni. Azt mondja neki kell ez a ház, kiakar rakni minket belőle. Azt mondja folyamatosan, hogy menjünk albérletbe, mert már nem él az apja, nem kell már rá vigyázni. Szerinte nem ér csak 3,5 milliót a ház és azt majd ő kifizeti a testvérének. Nem érti meg, hogy mi már ide berendezkedtünk és szeretnénk itt élni, azt mondja nincs semmivel több jogunk a házban lenni, mint neki. Ideiglenes lakcímet akar hozzánk, hogy akkor jöhessen amikor akar és állandóan azzal zaklat minket, hogy másoljuk le neki a kulcsokat, mert neki joga van a házba akármikor bejönni. Ez igaz?

Mit lehet most ezzel kezdeni? Ha nem mond le az ingatlanról akkor nincs más megoldás csak az, hogy a házat eladjuk? Mi nagyon szeretnénk megtartani az ingatlant és kifizetni őt de neki ez nem kell. Hogyan lehetne vele megegyezni? Tényleg bejelentkezhet hozzánk ideiglenesen csak mert öröklés alapján övé a ház fele?

 

Csak úgy egyébként megjegyezném, hogy mindig arról volt szó, hogy mi majd kifizetjük őt ha kell nekünk az ingatlan és élhetünk benne. Szemétség ez az egész. Tudom ez nem lelki tanácsadás, de mi gondoskodtunk az apósomról folyamatosan, mi törődtünk vele, senki másra nem számíthatott és most ezt érdemeljük? Na mindegy, érdekes ez. Köszönöm előre is, ha valaki ad választ!

dr.C Creative Commons License 2014.02.18 0 0 1871

Elvileg kitagadhatná a lányt az apja, de itt ennek feltételei valószínűleg nem állnak fenn. Azt fontos tudni, hogy az örökös felelőssége z örökhagyó tartozásaiért csak a hagyaték mértékéig terjed, azaz nem tud több tartozást örökölni, mint pozitív vagyont! Ha ez vesszük alapul, akkor jóval kisebb ok van a pánikra, mint ami a leveledből "átjön"...

Előzmény: Stradivar (1870)
Stradivar Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1870

Kérlek segítsetek. A helyzetem a következő. Lányom 17 éves,2005 ben elváltam az apjától.Nem tartjuk a szálat ,zűrös életet élt,pl börtönt viselt,ügyvédileg lemondtam a gyerektartásról,semmi,semmi ne  kössön hozzá.Csak hagyjuk egymást.

A lényeg.van egy kis kunhyója,se péntze,se állása.Nem tudom ,hogy de családtagjai állítják hiteleket vesz fel,apró nyomorúlt falu talán uzsora ,passz.Tényleg nem tudom,de testvére szerint írásos formában mutatta ,h tartozásai vannak.Nem fizeti a kötelező 6600 ft ot sem,nav/tb járulék.Szervezetileg le van pukkanva,alkoholista,tüdő beteg.Eléggé elkeseredtem,mivel a lányom az egyetlen "örököse".Hívtam az ügyvédünket,azt mondta lemondhat a lányom az örökségről,a halmozott hitelről,de gyámügyi engedély kell.Érdeklődés szintjén elmentem a gyámügyhöz.Na ők maximálisan elutasítóak.Nem lehet lemondania 17 éves gyereknek örökségről.Hiába mondjátok/írjátok ,h ne aggódjak,aggódom,1 éve halt meg a nagybáttyám,örököse anyum volt és bizony a temetés költségein felül voltak még kiadásai ,báttyám adósságai miatt.Kérdésem a következő, a gyámügyhöz már nem merek visszamenni,az ügyintéző majd ketté harapott,szerintetek az megoldás lenne e ,ha megkérném az exem ,h ő zárja ki a gyereket az "örökségből".Vagy ez is csak gyámügy engedéllyel zongorázható le.Még az ügyvédet is ki akarom faggatni ,de csak jöv7en tudunk találkozni.Talán túlaggódom a helyzetet,bár ...rettegek,h felhalmozza az adósságot,személyi hitelek,kommunális adó,nav/tb járulék,stb,stb, és az egyetlen örökösként a lányomon csattan:(

zsanna Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1869

:-))

Előzmény: dr.C (1867)
dr.C Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1868

helyesen természetesen: Sztroganoff

Előzmény: dr.C (1867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!