Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2009.02.04 0 0 149
Mert egy meglévő garázs alá akarod a pincét és mellette pedig egy lakóépület alapja van (ha jól értettem). Valószínűleg komoly megtámasztások kellenek, hogy a meglévő épületben ne essen kár. Persze sok múlik a pontos méreteken, az épületrészek egymáshoz való elhelyezkedésén.
Előzmény: Tibett 1 (148)
Tibett 1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 148

Szia!

 

Köszönöm a válaszod.

 

Miért kerülne többe, mint általában???

Előzmény: NeomatiK (147)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.30 0 0 147

Szia!

Elméletileg megvalósítható, de valószínűleg nagyon sokba fog kerülni. Sőt talán irreálisan sokba. Egy statikust be kell vonni mindenképp, aki mondd rá valami közelebbit.

Előzmény: Tibett 1 (146)
Tibett 1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 146

 Sziaztok!

 

A kérdésem a kővetkező lenne. Pincét szeretnék ásni a garázs alá, de a garázs mellett a lakóház van. Ez a terv megvalositható?????????

peter513 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 145

Nagyobbra ásás és javítás miatt előbb egy statikussal beszélj. (ne vállakozóval)

Építés: kiásni, megcsinálni, visszatemetni lapáttal egyenletesen. Hallottam olyanról, hogy a boltíves pincére óvatosan visszatolta a traktor a földet, de az egyenetlen nyomás miatt az beszakadt. Biztosan óvatosan próbálta a traktor, de nem nehéz elképzelni miért szakadhatott be.

Előzmény: Naparaszt (144)
Naparaszt Creative Commons License 2008.12.26 0 0 144
Nagytiszteletű Urak!

Rendelkezem két darab agyagpincével, nagyjából 4 x 2 méter nagyságban, mindkettő kellően száraz. Problémám a következő: az egyik pince "tetővonala" hosszában megrepedt, nagyjából Valószínűleg a kiszáradás következtében, melyet a huzamosan nyitvatartott ajtó okozhatott, de ennek fordítottja is igaz lehet. Az előtte lévő teret a ház foglalja el, a pincék a ház mögött lévő 6 méter magas partoldalban vannak a házzal egy talajszinten.

Kérdésem: hogyan hozható helyre a hiba? Hogy szokták nagyobbra ásni a pincét a beszakadás veszélye nélkül?
hmli Creative Commons License 2008.12.16 0 0 143
Tehát akkor el kell dönteni, hogy zöldség, vagy vas... Nálam jelenleg (mindjárt karácsony ugye) még egész korrekt állagú a krumpli, pedig polcon, műanyag kosárban tárolom.

Akkor megálmodom, hogy mi lesz a sorsa.

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat!

peter513 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 142

Saját tapasztalatom:

Ahol felnőttem, a ház egy része alatt volt pince, közel a fele a föld felett. Elvolt ott valameddig a zöldség és répa. Édesapám úgy gondolta, hogy lebetonozza, és 9,5*4 m-es részből csak a végén 0,8*4 m-es rész maradt homokosan. Ez után olyan száraz lett a levegő, hogy karácsony után már el lehtett tüzelni a zöldségféléket, pedig a homokban voltak, bár nem mélyen.

20 év múlva mélyítettünk a pincén: felvertük a betont, lementünk az alap aljáig és másik betonréteg került. (3-5 cm-re van a pince padlószintje a ház alapja felett.) Ez után jó 25 cm-rel mélyebb lett a pince, és érezhetően hűvösebb, kivéve télen. Azóta eltelt több mint 15 év, a ház nem sűllyed, pedig még 1 szint került rá.

A talajvíz 3 m-rel lejjebb van.

 

A két kazán is itt található. A gázkazán 16 éves és egyszer látta szerelő, két éve átnézte, de semmit se talált. Itt van még két fagyasztóláda, az egyik kicsit rozsdásodik, a másikon nem látom. Az egyik 21 éves, a másik 24 múlt.

A fűtéscsöveket 20 éve leszigeteltem kőzetgyapot csőhéllyal (3-4 cm vastag), a gázkazánnál poli* (1 cm-es).

 

Tehát nálunk a lebetonozás után sokkal szárazabb lett a levegő, zöldségtárolásra pedig alkalmatlan lett a pince.

Egyik ismerősnél időnként feljött a talajvíz, lebetonozta a pincéjét, így nem jött fel a víz, csak a  hordói nem tolerálták a megváltozott klímát.

 

Az alap alá semmiképp nem menj le. Pár éve ezért dőlt össze az Óutcai ház, igaz ott csőtörés is volt és az kimosta az alap alól a a talajt.

Előzmény: hmli (141)
hmli Creative Commons License 2008.12.15 0 0 141
Sziasztok.
Van a házam alatt egy kb 12 m2-es pince (+feljáró), nagyméretű téglából boltozva, félig-meddig döngölt föld padló.

1.: Lehet valahogy olyan klímát teremteni, hogy ne rozsdásodjon el minden vastárgy? Mivel krumplin, répán kívül szeretnék mást is tárolni lenn. Akár még műhely is lehetne.. A hőfokkal nincs gondom, fűteni nem szeretnék. Páracseppek is csak pókhálón, műanyagfólián láthatók. Viszont a vastárgyak hólyagosra elrozsdásodnak... Tegyek szellőzőt a pinceajtó aljára-tetejére? Vagy ventillátoros szellőzés? Akkor meg bemegy a hideg ilyenkor télen.

2. Ha kimélyítem kb 10..20 centit az okozhat problémát a ház állékonyságában?

NeomatiK Creative Commons License 2008.12.04 0 0 140
A pincéd van fűtve vagy nincs? A hőszigetelős topikban többen tudnak mondani erre valamit, remélhetőleg jót :)
Előzmény: irnix (136)
NeomatiK Creative Commons License 2008.12.04 0 0 139
Szia. Nálam nincs pince. Minden ami az alapozásba tartozik (sávalap, vasalás, lábazat, tömörítés, lemezalap stb) 16000 Ft/m2-re jön ki anyag+munkadíj.
Előzmény: barosso (138)
barosso Creative Commons License 2008.12.03 0 0 138
Szia!
Anyag és díj, együtt! Neked milyen árak alakultak/nak?
üdv
Előzmény: NeomatiK (137)
NeomatiK Creative Commons License 2008.12.02 0 0 137
Szia. Anyag- vagy munkadíjra érted?
Előzmény: barosso (135)
irnix Creative Commons License 2008.12.02 0 0 136
Szia!

Mi most vettünk egy 86 nm-es családiházat, aminek közel fele alatt van pince, jókora belmagassággal. Majd 2 méter vagyok, de van bőven hely a fejem felett...:) A házat '88-ban kezdték építeni, ismertem a "kivitelező" családot. Szóval 20 éve nem süllyedt meg a ház pince felőli része. Oda még jutott anyag, a későbbiekben fogyott a pénzük:) vagyis:(
Azon agyalok, hogy ha a pincefödémet szigetelem le, ami felett a konyha, illetve az egyik szoba van, akkor milyen vastagon tegyem.
Előzmény: emts (130)
barosso Creative Commons License 2008.12.02 0 0 135
Sziasztok!

Tapasztalataim szerint alapozás kb. 20.E ft/m2-től indul
Pince 50 e ft/m2-től
Mások tapasztalatai?
üdv
Rumle Creative Commons License 2008.11.03 0 0 134

Hi.

 

Hasolnó cipőben járok én is. Nekem kb. 120-130nm lesz a ház és az egyik fele alatt lesz 60-70nm pince ill. szuterén. A tervezőm szerint kb.50e/nm plussz költség lesz az alaphoz. Valamint sporolok azzal is,  hogy csak "lezárom" a pincét de nem lesz azonnal befejezve teljesen. .... majd meglátjuk hogy jön ki a vége.

Üdv

R.

Előzmény: emts (130)
emts Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133

Nagyon szepen koszonom a segitseget mindkettotoknek.

emts

Előzmény: Pontifex Maximus (132)
Pontifex Maximus Creative Commons License 2008.11.02 0 0 132
Nekünk az értékbecslő 70e/m2 vett figyelembe a pince értékének meghatározásánál, kivitelezők ennél drágábban vállalják persze (90-100e/m2).

Remélem ez segít,

Üdv,

P.M.
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.31 0 0 131
Lehet benne igazság. De meg lehet ezt a fél területnyi pincét is jól csinálni némi többletbeton és vasalás árán. A pinceépítés ára valóban sok(k) az én számításaim szerint is, de azért tulzó a majdnem 100%-os viszonyítási ár. Meg az ár ugye nagyban függ a burkolatoktól, gépészettől, miegymástól... vélhetően pincét nem lakóhelyiség kivánalmai szerint építi az ember. Valahova 70% környékére lőném be.
Előzmény: emts (130)
emts Creative Commons License 2008.10.30 0 0 130

Sziasztok,

 

mennyire kockazatos az, ha egy haznak csak a fele van alapincezve? A teljes alapincezes vallalhatatlanul sokba kerulne, a felesre meg azt mondjak, hogy nem egyforman fog sullyedni, es ezt repedesek formajaban fogom viszontlatni...

 

Illetve mennyire igaz az az allitas, hogy a pince m2-ara nagyjabol megegyezik a lakoresz m2 araval.

 

Minden segitseget megkoszonok:

emts

NeomatiK Creative Commons License 2008.09.21 0 0 129
Szerintem felesleges oda kátránypapírt rakni, az nem elég hatékony védelem, ha sor kerülne vizesedésre. Ha nem vizes a talaj (mostanában elég sok eső esett, látható az esetleges változás), akkor nem is szigetelném, legfeljebb a legfelső téglasort választanám el szigeteléssel a garázs aljzatbetonjától. Az igazi megoldás műanyag fólia lenne. De ami ilyen célra van az ha jól tudom 1500 Ft/m2 körül kezdődik. De meg lehet próbálkozni mezőgazdasági fóliával, az 120-150 Ft/m2 körül van 0,15 mm vastag, ezt akár lehet duplán is tenni.
Előzmény: n_stolz (128)
n_stolz Creative Commons License 2008.09.17 0 0 128
Hali!

Épülő garázs alá szerelőakna építésbe kezdtem. A föld/agyag kitermelését néhány napon belül befejezem. A közeli kútban 2.5méteren van a víz, az aknával 1.7méter mélységig megyek le, tehát elvileg nem lesz benne talajvíz, de nem akarom a véletlenre bízni.

A kérdés az volna, az ásás után hogyan folytassam?
Van itthon ~20éves (építkezésből megmaradt) kátránypapír, azzal jól ki tudom szigetelni a kiásott gödröt? Aztán a már szigetelt gödör aljára betont öntve kisméretű téglával felfalazni.

Ez így jó megoldásnak tűnik, hogy ne ázzon az akna?
Ha van jobb, akkor jöhetnek a tanácsok:D

Üdv
ottofon Creative Commons License 2008.07.07 0 0 127

A telek lépcsős. Pont egy 2m-es lépcsőbe csinálom a pincét, tehát a bejárati oldalán lesz egy kétszárnyú hőszigetelt ajtó, ezt 20cm casta vasbetonból tervezem. A másik három oldalát föld veszi körbe. A tetejére nem teszek földet mert macerás megoldani, tul sokat kéne tenni hogy ne száradjanak ki a növények. A tetejére térkövet teszek de alá még egy lépésálló nikecellt meg kátránypapírt vagy hasonló vízzáró anyagot.

a lényeg hogy a föld hőjét akarom benntartani télen nyáron!!!

Előzmény: NeomatiK (125)
enrico111 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 126

de boltíveset szeretnék kisméretü téglából , döngölt föld lenne alul ezt gondolom nem kell szigetelni . oldal falakat kell szig. kivülről?

 Ha bonyolult inkább nem lesz fölötte garázs.

Előzmény: NeomatiK (124)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.04 0 0 125
Talán a (HŐ)Szigetelések topikban hamarabb kapsz választ kérdésedre. El tudom képzelni, hogy a földdel érintkező oldalán nem kéne hőszigetelni, csak nedvesség ellen védeni. Belül a döngölt föld padló pára szempontjából jó szabályozó lehet - de ez csak hangos gondolkodás részemről, fogalmam sincs, hogy a szakemberek mit javasolnának. Szellőző kürtőt szoktam látni pincéknél, az is biztos segíti a pára elvezetését. Mennyire lesz földben, a tetején nem lesz földtakarás?
Előzmény: ottofon (119)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.04 0 0 124
Én úgy gondoltam, ha kisméretű téglából lenne, akkor boltíves lenne a pince, ebben az esetben nincs betonkoszorú és vasbetonfödém és emiatt fölötte autóval való közlekedés kockázatos (lehet). De lehet, hogy nem boltíves pincét akar a kérdező.
Előzmény: ottofon (122)
meli74 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 123
Egy meglévő "borospince" (kb. 20 - 22 m2) fölé szeretnénk házbővítés címén egy szobát ( 25 m2) építeni, könnyűszerkezetes faház lenne. Szeretném tudni, hogy milyen megoldással csináljuk a vízszigetelést , hogy a pincében megmaradjon a megfelelő alacsony hő, de a szobába ne szivárogjon fel a nedvesség?
ottofon Creative Commons License 2008.07.02 0 0 122
Szerintem a kisméretű téglával semmi gond ha az kap egy korrekt betonkoszorút és egy vasbeton födémet. Azért egy borospince ne legyen már betonfalú! Amúgy építettek kisméretű téglából 5 szintes házakat is sőt! Sokkal inkább értem a kérdés alatt azt hogy mimódon szigetelje és hogy milyen legyen az alja, teteje... Sajna nincs még borospincém. Én csak egy sima krumpli és fűnyíró tároló pincét akarok kialakítani de az sem egyszerű ahogy látom.
Előzmény: NeomatiK (121)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.02 0 0 121
Helló! Ha a garázsban autóval fogsz közlekedeni, akkor ezt az alatta levő pincét jól meg kell tervez(tet)ni! Kisméretű tégla ehhez már nagyon korszerűtlen, és ami fontosabb, talán nem is felel meg erre a célra.
Előzmény: enrico111 (120)
enrico111 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 120

Hello

 Borospincét szeretnék , a terv hogy a garázs alá raknám .

 Van vkinek elképzelése hogy kb. mennyibe lenne ez .

 A garázs(5×6)  faszerkezetű lenne saját elkészítéssel , alá a pince pedig kisméretű bontott téglából , hogyan kellene  és mivel szigetelni ,

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!