Keresés

Részletes keresés

GLückPeter Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4852

Irtam pm

Előzmény: metalex (4851)
metalex Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4851

Szia !

Még mindig nem tudok Neked emailt küldeni vagy nem kaptam Tőled.

Vagy már nem aktuális ?

Előzmény: GLückPeter (4845)
metalex Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4850

Ha relé kapcsolja, akkor, hogy terheli be nagyon ?

(szorul a relé ? :-) bocs, nem tudtam kihagyni....)

Ez valami rádiófrekis zavar lehet inkább, amit a LED-es lámpa meghajtója okoz.

Földeléssel/árnyékolással lehetne mókolni, ha lenne ilyen a lámpán, de nem van.

Előzmény: fagyalf (4848)
metalex Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4849

Tudom!

Én sem azt írtam, hogy műszerrel Kf-re lett hangolva.

Ennek az eredetijét anyósomnál rakta be valaki, kb. úgy néz ki mint a gyári, dobozba rakhatóantenna, ami nem külső.

De ami a lényeg, hogy működik! :-)

Nálam valamivel nagyobb a hatótáv, mint nélküle.

Egy próbát megér.

Előzmény: fagyalf (4847)
fagyalf Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4848

Nagyon megterheli a kimenetet, másik betápot kell tenni.

Előzmény: Lacc2s (4842)
fagyalf Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4847

Sok szerencsét hozzá, aztán legalább nem lesz jó. :) Nem mindegy milyen hosszú egy antenna!

Előzmény: metalex (4846)
metalex Creative Commons License 2022.11.22 0 0 4846

A vevőre tegyél antennát. 

Belsőt vagy külsőt.

Az egyik "szerelő úr" a sok közül, amelyik végül még sem jött el hozzám, mindjárt telefonon rám akart melegíteni egy külső antennát, valami 16+Áfáért. Mert akkor akár 100 méterről is tudom nyitni a kaput :-)Montam, danke, de nem szeretném már a másik kerületből nyitni a járatot.

 

Azóta láttam olyat és én is megcsináltam, hogy sima tömör rézdrót, pl. egy ceruzára feltekerve pár centit, majd amennyit a doboz enged egyenesen hagyni, és kész a házi antenna.

Egy próbát megér.

 

Előzmény: Lacc2s (4844)
GLückPeter Creative Commons License 2022.11.20 0 0 4845

Ditec , akksival!

Előzmény: NTMJ (4839)
Lacc2s Creative Commons License 2022.11.16 0 0 4844

földelő kábel nincsen, sima 2 eres kábel jön ki belőle. Egy 24V-os led reflektor beleöntve 

szerintem fém házba. Vezérelni a villogó lámpa reléjével vezérlem mint kertvilágítás.

Van ilyen opcio, hogy nem villogtat, hanem kertivlágításként működik.

Közvetlen a vezérlő doboz fölött van a lámpa felszerelve. Lehet akkor ez is gond a hurok miatt....

Ismerőnél ugyanez a kapu ugyanez a lámpa, ugyanez a konfig, csak annyi, hogy a 

led reflektor nem avezérlőnél van, hanem a kétszárnyas nagykapu másik oldalán lévő oszlopon

és tökéletesen működik... Köszönöm a segítséget próbálkozok tovább.... 

Meglesem lehet-e erre külső antennát tenni vagy megpróbálom elvezetni a reflektort valahova máshova

Előzmény: metalex (4843)
metalex Creative Commons License 2022.11.15 0 0 4843

Nézd meg, hogy van-e a lámpa házán földelő kábel, ha nincs, össze kell kötni a motor fém házát a lámpáéval- ha nem műanyag házas a lámpa.

Hogyan vezérli a lámpát ?  Relé kimeneten keresztül ? Nem ismerem a vezérlést.

A másik lehetőség, hogy beraksz a nyitóhoz egy külső antenna.

Valószínűleg a lámpa csinál egy hurkot, akkor ha ég és feleslegesen beterheli az egyik kört.

Lehet egy küldő antenna megoldja.

Vagy az izzó fajtájával lehet játszani, milyen izzó van benne- ledes ?

Azokban is sok különbség lehet.

Előzmény: Lacc2s (4842)
Lacc2s Creative Commons License 2022.11.15 0 0 4842

közben próbálgattam, ha lehúzom a vezérlőről a kertvilágítás lámpa csatlakozóját, akkor minden remekülműködik.

Távolról nyit, zár mindent csinál. Ha rá van dugva a lámpa és világít is a lámpa akkor csak közvetlen közelről

vezérelhető, de ha lekapcsolom a lámpát megy távolról is... hmmmm erre mondjatok valamit :)

Előzmény: Lacc2s (4837)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4841

Nincs kiskapu, egyben van az úszókapu, kiskapu funkciósra lesz beállítva a vezérlés. Ha lenne nem is gondolkoznék rajta!

Előzmény: laca151 (4840)
laca151 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4840

"nem lehet bemenni, ha nincs a házban senki, mert a kulccsal csak belülről lehet kinyitni"

 

Kiskapu nincs mellette? Akkor esetleg indokolt lehet tényleg.

 

"melyik megbízhatóbb, melyiknél van kisebb esélye a meghibásodásnak"

 

Sajnos ezt nem tudom megválaszolni neked, az általad említettekkel nincs tapasztalatom.

Előzmény: NTMJ (4839)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4839

Nem jellemző az áramszünet, csak nem szeretnék úgy járni, hogy nem lehet bemenni, ha nincs a házban senki, mert a kulccsal csak belülről lehet kinyitni, de valóban nem ez a fő szempont. Ha ezek viszonylag egyforma elektronikák, akkor véleményed szerint melyik megbízhatóbb, melyiknél van kisebb esélye a meghibásodásnak?

Előzmény: laca151 (4836)
metalex Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4838

Ne haragudj, emailt nem tudok Neked küldeni, az email címed nem publikus.

 

Mit, hová kössek, a mellékelt utasítás szerint ?

A mellékelt képen lévő- szerintem ugrókódos rádiófrekis távadó mellé kössek be még egyet ?

Nem zavarja meg a vezérlést ?

Vagy a helyett gondolod ?

Még tart az eszköz beazonosítása, nem néztem még meg, hogy a gyári vezérlőben melyik portra van bekötve, bíztam benne, hogy itt valaki felismeri a képről.

 

Előzmény: GLückPeter (4826)
Lacc2s Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4837

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne, hátha találkoztatok már ilyennel. Ditec kapunyitóm van LCU30H vezérlővel.

Minden működött tökéletesen. A héten felszereltem hozzá egy kertvilágítás lámpát. Vagy van köze vagy nincs

de az a jelenség, hogy bárhonnan kinyílik a kapu, akár 20m-ről is nyitható, viszont zárni csak akkor záródik

ha teljesen közel megyek a vezérlőhöz és ott nyomom meg a távirányító gombját...

Van esetleg ötlet? Előre is köszönöm.

laca151 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4836

Toló(úszó)kapu sokkal kevésbé érzékeny a szélre, mint a nyíló, sztem amiatt nem kell aggódnod.

Akkut meg kérdés, hogy érdemes-e beruházni rá, mennyire jellemző az áramszünet? Ha gyakori, akkor nyilván, de ha random 1-2 alkalom évente, meg esetleg 1 előre bejelentett, akkor arra érdemes megvenni? Áramszünet esetén kézzel még mindig ki lehet nyitni.

Előzmény: NTMJ (4833)
eadams Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4835

Nem igazán, mert alapból egyik sem ilyen. Amelyik ilyen sűrűn fogyasztja az elemet az hibás.

Láttam én már olyat is, amelyikben két naponta kellett cserélni, a gyártó több száz másik távirányítója meg hibátlan. 

Előzmény: nagykunsági (4832)
Mike--23 Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4834

Ok, köszönöm az infót.

Előzmény: eadams (4830)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4833

Köszönöm az infokat! Jelenleg ezekből tudok választani, anyag+munkadíj nagyságrendileg egyforma, ezért kérdeztem. Az akkumulátor opció a Ditecnél nekem előnyösebb lenne áramszünetre, de olvastam, hogy a szél is megállíthatja, ha 24V motoros rendszerről van szó.

Előzmény: eadams (4831)
nagykunsági Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4832

Esetleg tudnál ajánlani olyan típust ami nem eszi az elemet? 

Nekem is van ilyen gondom. 

Előzmény: eadams (4830)
eadams Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4831

Egyikkel sem lősz nagyon mellé.

A Roll vezérlést a block-al ne erőltesd inkább. A block modul működése... Szóval nincs baja, de van jobb.

Inkább a Ditec, de ebben az árkategóriában most van akcióban FAAC Delta kit. Na az.

 

Előzmény: NTMJ (4829)
eadams Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4830

Előfordul. Igen ritkán, de más típusoknál is találkoztam már ilyennel. Ment mind a kukába.

Vagy megpróbálod cseréltetni -ha garos- vagy dobd ki. Megkeresni a hibát nem fogja senki.

Előzmény: Mike--23 (4828)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4829

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy egy 4 m hosszú acél vázas WPC borítással szerelt úszókapuhoz melyik elektronika lenne jobb választás a Ditec ion 6 vagy a Proteco Meko 5 Roll 230 vezérlővel és Block 230 érzékelővel?

Mike--23 Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4828

Tisztelt Fórumtársak!

 

Life OPTIMO 224 U042 kapunyitóm van, amihez gyárilag tartozik 3 db Life Dream 2 csatornás távirányító. Minden nagyon szép és jó, kivéve hogy a távirányítók eszik az elemeket. Ebben a típusban 3V-os gombelem van és van egy amiben már másodszor kellett cserélnem kb. 7 hónap alatt. A távirányító amikor nincs használva akkor polcon pihen, szóval nem nyomódik táskában, zsebben, stb.

 

Tapasztalt más is ilyet?

 

Köszönettel, Mike

nagykunsági Creative Commons License 2022.11.07 0 0 4827

Mivel nem egy teljesítményeszköz,így nem feltétlen. 

 

De mivel nem mértem, én csak azt írtam ami az adatlapon van. 

 

"azt írja az adatlap, hogy min. 5V, akkor 500mA-t vesz fel, max. 24, akkor 200mA-t"

Előzmény: metalex (4825)
GLückPeter Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4826

Elvileg ilyen csatlakozo van a motoron:

itt a kapcsolas higy hova kosd, en tapot egy 12v os dugasztappal adnek neki

Előzmény: metalex (4824)
metalex Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4825

Kisebb feszültségen, ugyanakkora teljesítmény mellett, nem pont többet kellene fogyasztania ?

A tudomány mai állása szerint? :-)

Előzmény: nagykunsági (4821)
metalex Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4824

Én is láttam hasonló infrát, de ez- mint a képen is látszik egymagában ücsörög a motor oldalán, bent a garázs mennyezetén. Ott infrának nem nagyon van értelme. 

Ráadásul lecsukott garázskapunál kívülről esélye mint hóembernek a napon :-)

A távadó rádiós. 

Árnyékolt többeres megy belőle a vezérléshez.

Már arra is gondoltam, hogy egy ugrókódos vezérlést felrakok a belső, billenő kapcsolós vezérlésre, hogy ne kelljen a gyárit piszkálni.

Előzmény: f&f (4808)
metalex Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4823

Elnézést, csak most tudtam jelentkezni.

Sajnos az emailed nem publikus.

Ismered a típust esetleg, vagy tudsz megoldást a táv feltanítására ?

Előzmény: GLückPeter (4805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!