Keresés

Részletes keresés

kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 20
Nos, ha nem lenne ilyen szanaszétágazó moderálás, akkor ezt sem lehetne megtenni.
Előzmény: Törölt nick (15)
derekbell Creative Commons License 2010.03.31 0 0 19

Az Index moderációja általánosságban undorító és gusztustalan..... Ezerből ha egy törlés úgy-ahogy jogos, akkor már túloztam.....

 

Az örökös "száműzetés" pedig a legocsmányobb kommunista diktatórikus metódikák egyike, pláne itt, ahol egy nap múlva más nickkel úgyis visszajön a Zember....

 

jól emlékszünk "kedves" fórumozókra, akik éveken kersztül leglaább félszáz nicket dobtak be újból és újból és csinálta khülyét a moderációból  - illetve azokból, akik tartották magukat korrekten és egyenes derékkal egyetlen nickjükhöz.......

 

Jogi elégtétel nincs, eprlekedés nincs - habár nagy összefoggással talán (?) el lehetne érni valamit...

 

Egy fiatal, tettre kész, önmagát kipróbálni kívánó jogi szakember hobbiból megkisérelhetné a demokrácia lábbal tiprása címén beperelni a szolgáltatót...

 

Hiába iratnak alá minden belépővel egy "lemondó" és "elfogadó" nyilatkozatot, hogy tudomásul vesszük a "játékszabályokat"....

 

Ezek NEM játékszabályok és az erre felügyelők semmiféle erkölcsi, jogi kompetenciával nem rendelkeznek....

 

De mivel egy ilyen pereskedésből anyagi haszna  senkinek nem  lenne, így a jogi procedúrát vezénylő ügyvédnek sem, így ezt a lehetőséget nyugodtan el is lehet felejteni.....  (habár nem csekély erkölcsi siker lenne egy ekkora "hatalmasság" bármekkora, esetlleges  legyőzése...)

 

 

Előzmény: Törölt nick (9)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 18

anyázás - bunküság. nem kell rá reagálni. vagy ha a tesztoszteron olyan mértékben tulbuzog, vissza lehet anyázni. Ilyyenkor egy darabid adott topik kicsit  a két nick csataterévé válik, aztán  a minden csoda három napig tart alapon véget ér és mehet tovbb a csevely.

 

faji -vallási gyalázás... hm...lehet érvelni, szembeszállni a váleménnyel. Legalább viágossá válna, hogy ki mit gondol erről és nem szőnyegalá söprés lenne,

 

IRL és valőban hamis hír terjesztése ez valban megengedhetetlen. (nekem az utóbbi nem jutott eszembe)

 

provokáció - lásd mind anyázás...

 

pofára moderállást nem lehet elkerüln, mert mint írtam a modikis emberből vannak.

Előzmény: Törölt nick (9)
Vasgerinc Creative Commons License 2010.03.31 0 0 17
Egyetértek, de ennek nem lesz eredménye.
Előzmény: kutykuruty brekege (-)
AAAaaa Creative Commons License 2010.03.31 0 0 16

ha valaki kiteszi a te valos nevedet, mobil szamodat, munkahelyedet akkor azt torolni kell

 

ha valaki itt kezd el hitler emlekestet szervezni azt is

 

ha valaki tenyleg topikrombolast vegez azt is, anyazast is

Előzmény: kutykuruty brekege (14)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 14

Miért van szükség?

IRL szükség van a rendfentartó erőkre, mert valós veszélyeket háríthatnak el.

na de itt? Mi történik, ha bárki bármilyen eszeveszett baromságot, szélsőséges nézeteket leír? Mármint a való világa való hatása miylen? Semmilyen.

Viszont az egykori szabad forumból lassan átmentünk nem, hogy moderált, de cenzurált forumra.

 

A moderatorok meg mindig is emberek lesznek a saját emberi hibáikkal, esendőségeikel, világnézetükkel stb. együtt. Igy aztán ha megmarad a mostani MM, akkor hiába ávltogatják a modikat, max. nem azok fogfnak elégedetlenkedni, akik edig,hanem mások.

Előzmény: AAAaaa (8)
tmbg Creative Commons License 2010.03.31 0 0 13
A moderálás színvonalával van baj. De szükségszerűen ilyen. Erre a nem sok kvalitást kívánó munkára olcsó embereket alkalmaznak, a kisember pedig megrészegül, ha hatalmat kap, és a maga szubjektív módján él vagy inkább visszaél vele.
Előzmény: kutykuruty brekege (-)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 12

Trágár beszéd: én ugyan nem szoktam és kimondottn zavar, de addgi, mig az index címlapján trágár főcimek szerepelnek - a velvetről nem i sbeszélve - addig nekem kicsit vicces az itteni trágárbeszéd miatti törlés.

Előzmény: Törölt nick (6)
derekbell Creative Commons License 2010.03.31 0 0 11

maximálisan egyetértek...   De semmi értelmét nem látom a tiltakozásnak..... Ez nem egy olyan világ....

 

Ha a moderálást korrekt, értelmes emberek végeznék, akkor olykor, néha talán lenne valami értelme, kicsinyke létjogosultsága...

 

De mivel a moderátorok 99%-a felheccelt vérengző őrült, küldetéstudatos abberált, akinek a kezébe adtak egy delete gombot, ezért legtöbbször ész nélkül nyomja.......

 

És sajnos teheti, mert semmi felelőssége, teljes névtelenség, személytelenség, elérhetelenség, semmiféle korrigálási lehetőség, csakis a mérhetetlen felsőbbrendű arrogancia....

 

Sajnos az Index fórumainak még gyakoribb használatától éppen az eszetlen  moderálás vette el a kedvemet - pedig temérdek érdekes infóhoz lehetne itt jutni, még több érdekes embert, dolgot, bármit megismerni...

Előzmény: kutykuruty brekege (-)
AAAaaa Creative Commons License 2010.03.31 0 0 10

faj-, vallás-gyalázás

 

ez nem megy kettosmerce nelkul...

Előzmény: Törölt nick (9)
AAAaaa Creative Commons License 2010.03.31 0 0 8

moderaciora szukseg van

csak nem ilyenre, hanem sokkal jobbra

kovetkezetesre aki nem azt vagja ki akit provokalnak, hanem rogton a provokatort

 

es ha egy kicsit nem lenne olyan mint a nagy magyar kozelet - ha valaki valakinek a valakije, akkor neki mindent szabad

Előzmény: kutykuruty brekege (-)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 7

Ezek szerint mégis.

Nekem nem a moderátorok személyével van bajom - hiszen nem ismerem őket -, hanem a moderálással magával.

 

Pl. az offolások kimoderálása.

Elkpzelek egy termet, ahol vannak asztalok és odavan írva minden asztal fölé a téma. Oda leülnek emberek és el kezdenek beszélgetni. Szerinted egy idő után csakis és kizárólag adott téma lesz a beszédtéma,

Szerintem nem.

 

Ha valakinek ocsmány módón beszólnak? Nem feltétlenül kell visszaszólni.

 

Ha az utcán mész és valaki beszől neked, akkor kapásból visszaszólsz aztán jöhet a töegverekedés, vagy inkább mész tovább? - mert ér annyit a másik ember tahósága, hogy magamnak bajt okozzak? szerintem nem.

Előzmény: luciluca (4)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 6

Szerintem meg igaza van a topik nyitónak.

Nagyon sok online újság van, ahol a fórum moderáció pl. úgy történik, hogy a hozzászólás durva, vagy ordenáré részét kicsillagozzák, vagy az egész hozzászólást törlik,de a hozzászólót magát nem éri retorzió, nem törlik/rootolják stb.

Szerintem itt az egész fórumozás kezd sokkal inkább a moderációról szólni, mint magáról a hozzászólásokról. És ennek persze megvan az a lélektani hatása, hogy a hozzászólók, mint a rossz kisiskolások csak azértis próbálgatják, meddig mehetnek el.

Előzmény: kölcsönzői jelmez (2)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5

Szerintem a topikokat használóktól függ, hogy egy topik milyenné válik.

 

A moderátorok csak még jobban belekavarnak a szarba.

 

 

Előzmény: kölcsönzői jelmez (2)
luciluca Creative Commons License 2010.03.31 0 0 4
Te ennyire nem lehetsz naiv. Ez egy tökéletesen felesleges topik. :(
Előzmény: kutykuruty brekege (-)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2
Nehéz kérdés ez, mert nekem már lerootolták azt a nickemet, ami kibírt min. 10 évet és már a nettón is öregnek számított. Mert gyenge pillanatomban lefaszfejeztem egy fikanick provokátort. Ennek ellenére azt mondom, hogy ha nem lenne moderáció, egy idő után vad és lakhatatlan lenne ez a vidék, és mint olyan lezüllene, bezárhatna. Akkor is vállalni kell ezt, ha látszik, hogy a moderátorok "rendőrállamot" építenek és az arroganciájuk gyakran meghökkentő.
Előzmény: kutykuruty brekege (-)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1

Ha csak a nullázás volt a cél, akkor kösz, ha nem, akkor miért gondolod?

 

Ja, és az offolásokat em tartom égbekiálltó bűnnek, mert azok nélkül sokszor olyanná válik egy topik, mind egy mókuskerék.

Az ember már csak így működik: van egy téma, beszélgetnek róla, arról eszébe jut valami más, arról is beszélgetnek, azátn vissza lehet térni ez eredeti témára, már ha van miért.

sokszor az offolásoktól lesz egy topik tartalmas és izgalmas.

Előzmény: #FF4500 (0)
#FF4500 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 0
0 percig fog élni a topik :)
Előzmény: kutykuruty brekege (-)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 topiknyitó

Ezennel szavazést szeretnék inditani a mderációval kapcsolatban.

 

 

Én, mióta fórumozom - 2000 óta - azon a véleményen vagyok, hogy a moderáció teljsen felesleges és csakis rombol.

 

Egyetlen egy kivétellel erősítva sazbályt: IRL adat-ra való utalgatás IRL adat kiadása.

Mg akkor is, ha valahol és valamikor az illető már megtette, sem tartom helyén valőnak az újboli közlést.

IRL adatot mindenki csak aját maga adhasson ki, amennyit jónak lát.

 

 

HOgy miért tartom roszank a moderálást? Mert önbírásokodás szaga van.

Ha valaki tapló, rassziszta, kommunista, troll..hát istenem. Neki si joga vn bármit leírni.

Max. a többi forumozó egy idő után abbahagyja a vele való beszélgetést, vag jól körberöhögik és saját maga lesz a szurkapiszkák tárgya. Igy járt.

 

Vélemények?

 

Amennyiben bizonyos meghatározott számú zser ezt kéri, akkor egyáltalána teljesíthető a dolog?

 

tudom, tudom...Wágner és az index fél az esetlegsen bekövetkező perektől. No de kérem, meglehet úgy fogalmazni a forum felhasználás feltételeit, hogy az itt született beírásokból  semmiféle jogi-anyagi hátránya ne keletkezzen az forum üzemeltetőjánek.

(megjegyzem, az törlések döntő többsége nemis ilyen okból születik)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!