Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 158175

Isten örök egyuttal dusgazdag változatosság !

 

 

Ez így nem igaz. Te nem arról az Istenrol beszélsz, akirol  az apostol kijelentette:

 

Zsidók 13:8Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.9Különböző és idegen tudományok által ne hagyjátok magatokat félrevezettetni; mert jó dolog, hogy kegyelemmel erősíttessék meg a szív, nem ennivalókkal, amelyeknek semmi hasznát sem veszik azok, akik azok körül járnak.

 

 

Téged valamilyen idegen tudománnyal félrevezettek.

Előzmény: polária (158156)
Józsikácska-3 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 158174
PBea JT Creative Commons License 2017.06.23 0 0 158173

Ámen!

Előzmény: bethsabé (158172)
bethsabé Creative Commons License 2017.06.23 0 0 158172

 

 

 

-Azt is tanítja a Biblia, hogy a kétszínű emberek jelen esetben is az igazak gyülekezetébe járnak, mint Sátán munkatársai, de amikor eljön majd az idő, a sorsuk mint a polyva, amit szét szór a szél.

 

 

 

Zsoltárok könyve 1. rész

 

5. Azért nem állhatnak meg a gonoszok az ítéletben; sem a bűnösök az igazak gyülekezetében.

Előzmény: PBea JT (158171)
PBea JT Creative Commons License 2017.06.23 0 0 158171

Bezzeg azt tanítja a biblia, hogy mostmár Jehova Tanúi hölgyek is lehetnek felkentek, illetve hogy a babiloni vallás követői el fognak pusztulni, nomeg természetesen a külső munkatársakról is beszél, nem is egyszer, ugye?

Előzmény: bethsabé (158170)
bethsabé Creative Commons License 2017.06.23 0 0 158170

Jób 27:3Hogy mindaddig, amíg az én lelkem én bennem van, és az Istennek lehellete van az én orromban;

 

 

Jelentése: Amíg Jób él. Vagyis életben van.

---------------------------------------------------------------

 

Ezékiel 18:4Ímé, minden lélek enyém, úgy az atyának lelke, mint a fiúnak lelke enyém; amely lélek vétkezik, annak kell meghalni!

 

Jelentése:

-Amely ember vétkezik, az hal meg. Vagyis az eredendő bűn miatt mindenki meghal most. Nincs kivétel. Kivéve, ha túléli majd armageddont. -Azok élve mennek át az új világba, vagyis az ítéletnapra. 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Jakab 5:20Tudja meg, hogy aki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.

 

 

Jelentése:

 

-Aki bűnös embert megtérít, vagyis a jó útra terel, a tévelygőnek örök élete lehet ezáltal, ha változtat az eddigi életmódján. A térítő, pedig ezáltal megmenti a haláltól.

 

 --------------------------------------------------------------------------------

 

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

 

Jelentése:

 

Ne az emberektől féljetek, hanem az Istentől, aki képes az ember életét örökre kitörölni a létből. Vagyis az örök megsemmisülésbe küldeni, vagyis a gyehennába veszíteni, ahonnan nincs többé feltámadás, mert örök sötétség lesz a további sorsa.

 

-Az emberek megölhetnek embereket, de azoknak az életét Isten visszatudja adni. Isten az, aki képes arra, hogy valakit soha ne támasszon fel a halála után, vagyis a gyehennába küldjön, az örök nemlét állapotába.

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Az ember lekérol, mint a testtol kulon álló életrol való tanítás számos helyen jelen van az Ó szovetség konyveiben. Ezért nem értem a kérdésedet, amellyel azt sugallod, mintha csak az Újszovettség konyvei

tanítanák a léleknek és a testnek, mint kulon dolognak a létét.

 

 

-Egyetlen helyen sincs leírva ilyesmi, amiről beszélsz, és nem tanít ilyet a szentírás. Az újszövetség sem tanítja.

 

 

Előzmény: Leslie07 (158142)
Bibliakutató Creative Commons License 2017.06.20 0 0 158169

"Eddigi hsz-aid és kérdéseid inkább a megtévesztés gonosz szellemére utalnak a bibliakutatásodban."

 

Ez sem akármilyen dicséret!! Tehát ha korrektül megfogalmazott kérdéseket teszek fel, olyan kérdéseket, melyek a minimális teret engedik az utólagos kidumálásokra, arra, hogy dolgokat a kérdés után máshogy értelmezzünk, az szerinted gonosz szellemi hatásra utal.

 

De ez a mondatot éngem nem érdekel, egyáltalán nem fogok megsértődni, mert ez csak pontosan ugyanolyan primitív vádaskodás, amivel itt bőven lehet találkozni, amikor minden vallás képviselője a másik vallást kérdéseit, felvetéseit gonosznak ítéli. Nem látod? Vak vagy? Itt minden katolikus, JT kiadványait gonosznak tekinti. Egyetlen JT - rajtam kívül - nem olvasna el semmiféle katolikus teológiai elmefuttatást. De JT-k nem olvasnak adventista kiadványokat sem. Az adventisták sem olvasnak JT kiadványokat!! Pedig vannak jó gondolatok itt is meg ott is. A 7 millió JT között nagy valószínűsággel én vagyok az egyedüli, aki olvassa ezt (és más nyelveken az ehhez hasonló honlapokat):

 

konkrétan ezt a cikket:

 

http://www.katolikus-honlap.hu/1701/meinvielle.htm

 

 

Én vagyok az egyedüli, akit érdekelnek a fatimai jelenések, és az a kérdés, hogy a 3. fatimai titok miért lett szélhámos módon a mai napig elhallgatva? Vagy hogy 1960-ban Oroszország miért nem lett felszentelve úgy, ahogy ez a fatimai üzenetben szerepelt?

 

Hiába minden, te eldöntötted, hogy ezeknek a kérdéseknek a feltételét valami gonosz szellem vezérli. Ugyanez a szellem megkérdőjelezte az 1914-es JT nemzedéket, megkérdőjelezett egy csomó JT hittételt, még azt az alap JT hitttelt is, miszerint a Szent Szellem ellen vétkező gonosz egyén, lényegében 1900 éven keresztül, bűneinek tudatosítása nélkül szenderült örök álomba.

 

Amikor pedig korrekt kérdések segítségével akarom kiugatni a nyulat a bokorból, mert bizony én csak egy dologban hiszek: abban, hogy az igazság kiderül. Ha feltételezzük, hogy négyzetgyök kettő felírható két egész szám hányadosaként, és mindig korrekt, pontos kérdéseket teszünk fel és nem engedjük a homályos válaszokat, akkor a szélhámosok lelepleződnek.

 

Úgyhogy látom, hogy szép szavaid ellenére veled sem lehet zöldágra vergődni. Tudod miért? Mert HISZEL, de nem az igazságban hiszel, hanem azt hiszed, hogy ami a fejedben van, az az igazság. Ez viszont a te betegséged. Az enyém meg fordított betegség. Én abban sem hiszek, hogy a világ körülöttem valóságos. De érdekes módon abban hiszek, hogy az igazság felszínre tör. De lehet hogy az az igazság, hogy semmi sem az, aminek látszik, tehát mi emberek sem vagyunk azok, akiknek látszunk, vagy akiknek gondoljuk magunkat. De majd ez is kiderül :-))

 

Kérlek, többet ne szólj hozzám, mert minek fertőznéd fölöslegesen a drága elmédet?

Előzmény: c.istvan (158165)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158168

Keserű méz... 

A lányomnak mindig pontosan ábrázolni kellett, hogy ő egy mekkora hős lesz, ha megeszi azt a szart. 

Nincs sérelmem, nincs károm, és ha már kár nem ért, akkor pótolni se kelljen azt a nem létezőt! :) 

Előzmény: polária (158167)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158167

http://www.propolisz.com/gesztenyemez/

Kárpotlásul a sérelemért ajánlhatok egy gyógyito finomságot ?

Előzmény: Törölt nick (158164)
friss szél Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158166

Az utódok "megisszák" az őseik bűneinek következményeit, mint tudjuk, - nem tudom,

Te tapasztaltad-e ezt? - de, ha az utód megtér, Krisztus Jézusé lesz, akkor ez megtörik,

és a továbbiakban csak a saját tetteinek következményeit "issza"..... 

Előzmény: polária (158159)
c.istvan Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158165

Kedves Biblia kutató, már írtam, hogy az igék szerint a Szentszellem vezet el az igazság megismerésére.

Eddigi hsz-aid és kérdéseid inkább a megtévesztés gonosz szellemére utalnak a bibliakutatásodban.

Most is ezt írtad:" Ha csak a Biblia ószövetségi részét vesszük figyelembe, akkor szerinted hol vannak azok az idézetek, melyek azt bizonyítják,

hogy az embernek a fizikai testén kívül van egy halhatatlan lelke? Mert szerintem ez a kérdések kérdése. "

 

Nemrég a fő kérdés az volt, hogy Ádám mit értett a " nap " szó alatt. Persze nem az volt.

 

Itt pedig " a kérdések kérdése " szerinted " hogy az embernek a fizikai testén kívül van egy halhatatlan lelke?  "

A kérdések kérdése viszont az, hogy Hiszel-e?

 

Az Atya, ugyan adta mindenkinek a hit mértékét, de sajnos szabad akararból az ember nem megfelelően használja.

Ugyanis ha Hiszel Krisztus Jézusban és annak Aki Őt elküldte ... bízva,hogy a Szentszellem által, újjászületve, üdvötülhetsz ...

 

Mivel Leslie07 (akinek köstönöm, hogy) több igével is válaszolt a kételyeidre, csak még egy igét teszek közzé, magyarázat nélkül - mert nincs rá szükség:

 

1 Kir. 17,22  És meghallgatta az Úr Illés szavát, és megtért a gyermekbe a lélek, és megélede. 

Viszont nemrégen az általad felvetett kérdésekhez hasonló témákban leveleztem, a Biblia alapján, egy teológussal.... Ha érdekel összegyüjtöm az e-mailekből a válszaimat és közzéteszem.      

 Szép délutánt...

 

Előzmény: Bibliakutató (158141)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158164

Én az egészében lelem örömömet. 

A vitáitokban meg a szomorúságomat. 

Előzmény: polária (158163)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158163

Szó sincs versengésről :)) Inkább TERMÉSZETES hogy minden egyes ember másutt találja meg kedvenceit a bibliában,másutt leli örömét vagy aggályát.Ez igy demokratikus és egyénre szabott.

Előzmény: Törölt nick (158161)
friss szél Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158162

Ezek nem ellentmondások, legfeljebb valaki nem érti... ennyi.

 

Előzmény: polária (158159)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158161

Mert gurulni jó? :) 

Én nem gondolom kis problémának a bibliaértelmezésből fakadókat. Amíg kibelezni akarjátok, addig nem lesz egyetértés a kereszténységben, szerintem. 

Egymásunk közt azzal versengni, hogy ki értelmezi a Bibliát jól és nem jól; ez lenne Jézusnak követése? 

Engem elszomorít az, amit - például - ebben a topisban látok. 

 

Előzmény: polária (158160)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158160

El van intézve. :))) guruljunk tovább

Előzmény: Törölt nick (158158)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158159

Másutt meg MÁS olvasható.

-------------------------

Mózesnél azt mondja "isten" hogy megbünteti atyák büneit utótaiban HETED iziglen,másutt HARMAD_NEGYED izig.

János Jelenéseinél  és másutt meg a SZEMÉLYES/egyéni  felelösség elve olvasható,mindenki azt aratja amit elvetett.

A bibliában RENGETEG ellentmondó rész van. Ettől még persze használható én is tisztelem.

Előzmény: friss szél (158157)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158158

No, igen. Én inkább úgy hiszem, hogy egyetlen fordítás sem foszt meg engem a Biblia mondanivalójától. 

Aki tud a fordítási hibákról, az mért nem fordítja úgy, hogy hibamentes legyen? 

Nem nekem. Köszönöm, de nekem mindig hibátlan.:)

Előzmény: polária (158155)
friss szél Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158157

Ehhez képest:

 

Jak 1,17

Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok

Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

 

Vajon Jakab tévedett?

 

Előzmény: polária (158156)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158156

Jézus ELSŐ és MÁSODIK eljövetele  is bizonylatolja hogy forog a kerék.

Az Ó szövetséget UJ követi amazt még UJABB.

Isten örök egyuttal dusgazdag változatosság !

Előzmény: polária (158153)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158155

A mai modern forditások több mint 99 százalékában HELYESEK.

Az embernek AMUGYIS válogatni és értelmezni kell és egyuttal a helytelen forditásokat is kicserélheti.:))

a biblia munka. Éppugy mint az életünk teljese !

Előzmény: Törölt nick (158152)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158154

János, 5:39 - Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

 

János, 5:40 - És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!

 

 

Igen, igen: kiváló tanulságai vannak a Bibliának; csak kiváló tanulság van abban!  :) 

polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158153

TERMÉSZETESEN én is tudom hogy Jézus motivált sugalmazott ihletett volt beszédében és cselekedeteiben.

Ezt mindenki tudja.

Isten  azonban nem változatlanság. Egyik korszakban szigorral fordul hozzánk,máskor molygósabb kurzus következik.

-----------------

Senkit ne sértegess "sületlenség" bélyegével csak mert nem a te nézeteidet vallja, Tanulj viselkedni. Megillet a Szólásszabadság és te köteles vagy tisztelni. Én az ISTENI VÁLTOZATOSSÁG elvét vallom  akár egyetértesz akár nem.

Előzmény: Leslie07 (158151)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158152

Leslie07, köszönöm a figyelmeztetést! 

Ha megtennéd, hogy mindenki számára érthető módon lefordítod a Bibliát, hát igazán nagy szolgálatot tennél felebarátaidnak. 

Tudod, én most nagyon odafigyeltem, és én most pont ugyanazt hiszem, mint lentebb. :) 

Előzmény: Leslie07 (158146)
Leslie07 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158151

Az ószövetségi Bibliához képes maga Jézus is reformer volt sok tételén TULLÉPETT."

 

 


Ennyire nem lehet hiányos az ismereted, mikozben másokat próbálsz meggyozni.

 

Jézus onállóan semmit nem mondott. Csak azt kozolte, amit a benne lakozó Istene és Atyja

mondatni akart vele.

 

A Jézusban lakozó Atya pedig ugyanaz az Isten volt, aki az Ószovetség prófétáit is szólásra indította.

 

János 14:10Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.11Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.

 

A suletlenség tehát az, amit eloadtál, nem a Szentírás.

Előzmény: polária (158147)
Leslie07 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158150

Sajnos meg kell kulonboztetni a kettot, mert az eredeti szovegben is két kulonbozo dologról van szó.

 

A lélek nem azonos a szellemel, a szellem pedig nem azonos a lélekkel.

 

Az embernek van leke , szelleme , és teste a Szentírás tanusága szerint.

 

Ha mindent léleknek fordítanak,akkor elvész a szellem. Ugye érted?

Előzmény: polária (158149)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158149

SAJNOS

a forditások nem igazán képesek megkülönböztetni a lélek és a szellem fogalmakat. .Van némi kupi :)))

Lényünk egyéni szintje a LÉLEK...... a közösségi/egyetemes/isteni szintje a SZELLEM !

 

Előzmény: Leslie07 (158146)
Leslie07 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158148

Az embernek van egy leke, egy szelleme ,amelyet az Isten teremtett a keblébe.

 

Ez az emmberé. Aztán benne van a testében még az Isten élteto szelleme.

 

Ez arra is szolgál, hogy Isten kikutassa általa, az ember rejtett titkait, buneit.

 

Ez a szellem Istentol van, és az állatok testében is benne van mindaddig, amíg a test

 

halála be nem kovetkezik. Ekkor az Isten szelleme elhagyja a testet és visszatér az Istenhez,aki adta volt azt.

Előzmény: Törölt nick (158143)
polária Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158147

Az ószövetségi Bibliához képes maga Jézus is reformer volt sok tételén TULLÉPETT. Nem igazán lehet szószerint venni :))) Egyes részek mint például hogy a házasságtörő asszonyt halálra kell kövezni / a férfit nem ? / RETTENETES sületlenség. A Bibliához komoly méretü józanság szükséges egybevetni a modern TUDOMÁNY igazával !

A szentkönyvből persze lehet kiszedni értelmességeket is de nem igazán a szószerinti olvasatábol !

Jézus állitotta hogy Keresztelő Jánosban ujratestesült Illés. Könnyen lehet hogy a lélek többször is testesül e földön.Ez VITAKÉRDÉS. Sem a szentkönyvek nem egyértelmüek sem a tudomány !

Én az életsorozat  valószinüségét látom bizonyitva !

 

Előzmény: Törölt nick (158145)
Leslie07 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 158146

" Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test;"

 

Itt félrefordításról van szó. helyesen a fordításnak így kellene hagzania: ne maradjon az én szellemem

orokké az emberben.

 

Figyelj oda egy kicsit, hogy mikor mit írsz.

Előzmény: Törölt nick (158145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!