Keresés

Részletes keresés

Takacs014 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 1815

Üdv mindenkinek!

 

Kérdésem a következő lenne. 

 

Biztonsági ajtóból pontosan melyiket ajánlanátok? Gondolok itt első sorban a nivo vagy a dierre ajtókra és a hasonló biztonságú és megbízhatóságú márkákra.

azigazifajvedo Creative Commons License 2018.05.30 0 0 1814

Sziasztok!

Budapesten egy régi építésű körfolyosós lakásban lakunk. Tavasszal a nyílászárókat műanyagra cseréltettük, sajnos egy komoly biztonsági ajtó nem fért bele a költségvetésbe, ezért maradt a műanyag ajtó a jó hő és hangszigetelése miatt.

 

A körfolyosón lévő ablakok és az ajtó elé rácsot rakattunk. 40x40-es keret oldalanként 5 ponton a falba 15 cm mélyen befúrt acéltüskékkel rögzítve, a rácsozat anyaga 12 mm-es négyzetacél. Az ajtón 3 darab kifeszítésgátló és három pontos kéttollú kulcsos Mottura zár van.

 

Az ablak előtti rácsnak az előnye, hogy bármikor szellőztethetek nem tudnak bemászni a körfolyosóról. Hiába van az ablaküveg fóliázva vagy biztonsági üveggel ellátva, ha én mint tulaj olyan hibát vétek hogy nyitva hagyom az ablakot és bárki bemászhat rajta. Kicsit csúnya a rács, de bolondbiztos.

 

A beszerelő cég a Tűz92 Kft volt. Teljesen meg vagyunk velük elégedve pikk pakk munkát végeztek.

 

Képek:

 

https://data.hu/get/11236733/kepek.zip

suitup Creative Commons License 2018.04.23 0 0 1813

Már 8 hét lett a várakozási idő? :/ jól megcsúsztak. Anno a nívó 30 nap alatt megvolt, bár Knapp úr is 2 hó körül vállalja.

Előzmény: pg_breki (1812)
pg_breki Creative Commons License 2018.04.19 0 0 1812

Sziasztok!

Hisec ajtóban gondolkoztam először, mint sokan mások, de hála többek között ennek a fórumnak is, engem is lebeszéltetek róla. Bár az eléggé kiborított, hogy amennyi összeget szántam volna rá (kb 150ezer) azért normális minőségű alternatívát egyszerűen nem lehetett találni. Az ajánlatkérős cégektől herótom van, nevetséges, hogy 2018-ban még mindig nem lehet kitenni az árakat a termékük mellé a honlapjukra... Ezzel néhány már gyorsan el is hasalt nálam, mivel időm az nincs végig járni személyesen az összeset… Végül az ANDRE’S mellett döntöttem több szempont miatt is (itteni vélemények, nincs rejtett költség, kedves/megbízható családi cégnek tűntek) és szerencsére egyáltalán nem bántam meg. 235ezer volt, 5 perces Matura zárakkal, de nekem mondjuk főleg a hangszigetelés volt a lényeg. Kicsit aggódtam, hogy a korábbi, őskövületes biztonsági ajtómat mennyire tudják majd vmi kevésbé brutális módszerrel kiszedni, illetve milyen javító munkákat kell utána csinálnom a falon vagy épp a járólapon, de egészen nagyszerű munkát végeztek. Tényleg semmi kifogásolni valót nem tudok rá mondani, szinte dolgom se lesz, az ajtó pedig valóban szép és masszív. Ja, és kaptam rendes számlát, valamint utalni is lehetett a vételárat! Ezek apróságok, de sajnos nem mindenhol alap még mindig…

Egyetlen negatívumot azért megemlítenék, a 6 hetesre ígért határidő végül több mint 8 hetesre sikerült, ami "kicsit" már sok... Mindenesetre köszi az itteni tippeket, plusz egy szavazat az Andre’s-nek tőlem is!

suitup Creative Commons License 2018.04.05 0 0 1811

A kialakítás és a Cisa zár nem tűnik rossznak, de 1 zárszerkezet sztem kevés. Knapp ajtó ~200k gordiusz pajzzsal.

 

Nálam 1 hete szerelt az Andre's kft. Sajnos ~6hét volt a gyártási idő, de a végeredmény legalább kárpótolt. Meg tudom erősíteni a fórumon leírt véleményeket a céggel kapcsolatban. Teljesen korrekt munkát végeztek, minden szükséges dolgot lejavítottak, nem bontották szét a fél lépcsőházat, minden szerszám és eszköz volt nekik.

Nem mondom, hogy nincsen ennél jobb áru ajtó, én is sokat olvastam a témában. Knapp volt a másik kiszemeltem, végül ez lett.

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-03/9729_andres_1.jpg

 

 

Előzmény: GRatta (1810)
GRatta Creative Commons License 2018.03.28 0 0 1810

FÁRAÓ biztonsági ajtóról van valakinek tapasztalata? 

Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.24 0 0 1809

Nyilván ezért alkalmaznak a páncélszekrényeken is cilinder zárakat. Jaaa nem bocsi, ott nem az van, azok mind 2 tollú kulcsos zárak. Ezt a sok tudatlan céget.....

Előzmény: Jozsozso (1807)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.24 0 0 1808

Ha ezt nekem szántad kérj a nivótól mailben árajánlatot ajtóról és a hozzájuk választható külömbözö zárakról. aztán google -zd öket nézz youtube videókat . Aztán ha még mindig ezt gondolod akkor részvétem. -youtube -on  picking és hasonló videók :)  mert én ezek alapján választottam egy nem épp alap tollas -és egy  mauer  kombót. 

Előzmény: Jozsozso (1807)
Jozsozso Creative Commons License 2018.03.23 0 0 1807

A manipulációs nyitásnak legkönnyebben áldozatul eső zárak a hagyományos, úgynevezett soproni, tehát a klasszikus tollas kulcsos zárak, beleértve a közkedvelt kéttollú kulcsos 700-as típusú patkózárat is, valamint a fogazott kulcsos cilinderbetétetek

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 0 0 1806

Nos nivó ajtóról-részemröl-újra ""betettem""

Előzmény: Törölt nick (1720)
merQree Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1805

Túl sok vélemény nincs, az általad belinkeltek alapján.

Az ajtó felső része nem áll vízszintesen, az fakadhat abból, hogy a kibontott szar nyílásba, így, "leforgatva" lehetett csak betenni az ajtót, ami elvileg mindenhol merőleges. A függőlegeshez való eltérés azonban ilyen esetben két élű dolog. Mert nem tudjuk, a fényképekből sem derül ki, hogy a meglévő fal, az mennyire függőleges (laktam panelban, ezért tudom).

Megjegyzem, ezért lutri a panel ajtók cseréje, mert régen a szakik az ajtótok takarólécével mindent eltakartak.

 

Nekünk 3 Nívó ajtó van a családban (mind a három más-más panelházban került beépítésre), igaz, legalább 10 éve kerültek beépítésre, egyiknél sem volt anomália.

 

Előzmény: BadBone28 (1804)
BadBone28 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1804
Előzmény: Gosig Ratta (1802)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.12 0 0 1803

Az csak a borítás rajta, a Nívó is idomacél rácsszerkezetű.

Mindegyik biztonsági ajtón van ilyen, van amelyiken vastagabb, van ahol mind a két oldalon, stb.

Előzmény: Gosig Ratta (1802)
Gosig Ratta Creative Commons License 2018.03.11 0 0 1802

Kedves Fórumozók,

 

Kértem pár cégtől ajánlatot biztonsági ajtóra. Köztük a Nívó a legolcsóbb, bár nem a legesztétikusabb, de azzal ki tudnék békülni.

Viszont most látom, hogy az ajtólap "1,5 mm vastag tömör acéltábla". Ez nekem nem túl meggyőző, szinte minden más gyártónál zártszelvény rácsszerkezet az ajtó alapja (kivéve talán Unisec). Erről mit gondoltok?

 

Egyébként a Nívónál, és az Andre's-nál se láttam konkrétan, hogy milyen minősítéssel rendelkezik az ajtó ("hány perces?"). Van valakinek információja erről?

 

+1: Alfa biztonsági ajtókról ill. az Omega Beta-ról van valakinek tapasztalata? (kicsit túlsúlyban itt a görög betűk :))

 

Köszi.

Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.07 0 0 1801

Köszi!

 

Erről nem tudtam, hogy Magyarországra csak az alap zárakat hozzák, de már meg sem lepődök rajta...

Akkor egyébként hasonlóan gondolkodunk, mert mint írtam Tokoz 400 van az ajtóban.

Előzmény: Péterbp (1800)
Péterbp Creative Commons License 2018.03.06 0 0 1800

Ahhoz, hogy jól tudnál választani ismerni kell a körülményeket, minek kell megfelelni, mindenben megfelelő nem létezik.

És elmondható, hogy max 2 ajánlott, egymástól eltérő. Amúgy a 10-15 ezres mint írtam is megfelelő, ha lehetne hozzá extra védelmet opcionálisan integrálni.

Mindenesetre a legbiztonságosabbak kéttollú zárak (pl.: Cisa) tartoznak.

Ha már tradicionálisabb zárbetét akkor ott a lamellások  ABLOY PROTEC2, Tokoz Pro 400, de ezek sem ajánlottak ha van idős a családban, mert nem feltétlenül tud megbirkózni vele.

 

Amennyiben sima zárbetét akkor Keso, EVVA, ABUS, Mauer NW5, Kaba quatro, DOM Saturn, de csak ha az említett VDS*** és BZD opciók megvannak, anélkül biztos nem vennék gyári alap zárbetétet.

Sajnos hazánkban nagyon korlátozott a felhozatal, de  hiába a páncélajtó, jó zárbetét, a mai világban a mechanikai védelem már kevés ,kell az elektronikus is.

Amúgy én a Tokoz Pro 400-at vettem volna meg anno, csak a zárással szüleim nem lettek volna kibékülve :)

 

 

 

 

Előzmény: Tücsök-koma (1799)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1799

Látom értesz a témához!

Akkor oszd meg velem te melyik cilinder zárbetétre szavazol? Jelenleg én is ilyet használok praktikai szempontból, mivel a két tollas kulcs eléggé hosszú.

Ami most van az a Tokoz 400. De kíváncsi vagyok a véleményedre.

Előzmény: Péterbp (1798)
Péterbp Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1798

A Magyarországon forgalmazott 10-15 ezres zárbetétek magkihúzás védelme alapszinten (gyári beépített alap)  van, amíg pl. Ausztriába, Németországba opcionálisan 3 védelmi szint elérhető még el.

Német oldalakon pl az Abus zárbetéteknek az alap fűrés és magkihúzás védelem mellett BS01 BS04 és BZD védelemmel is ellehet látni, ami a növelt, magas és legmagasabb fűrés és magkihúzás védelmet jelenti.

EU szabvány szerint a BZD (DIN eN 1303) a legmagasabb védelem fűrés és magkihúzás ellen. 

Ja és a legérdekesebb, Németországból Abus Bravus 4000 + BZD védelem + vészfunkció br 24 ezer + 3000 ft szállítás, amíg Magyarországon egy Abus Bravus 2000 +  alap fúrás ás magkihúzás védelemmel + vészfunkció  25 ezer.

 

Hazánkban hivatalosan csak az Abus Bravus 3000 elérhető a legmagasabb 4000-s széria nem.

 

De mondhatnám a DOM IX Saturn 2in1 (minőségibb mint Abus)  lényege, 2 garnitúra kulcsot kapsz, 3 -3 darabot. 

Amennyiben elveszted az első garnitúra bármelyik kulcsát a második garniturával egy bezárás nyitás után átkódoltad az új kulcsra a zárat.

https://www.schliessanlage.de/schliesszylinder/dom/dom-ix-saturn-562/do-ix-saturn-dz-eg-doppelzylinder-2-in-1.html

 

Nem a finomnyitástól kell félni, mert az szakképzettséget igényel és egy Abus Bravus 2000 már a 2 sorban elhelyezett 10 aktív védelemmel kellő védelmet nyújt, de még nem is a fűrástól, hanem a magkihúzástól, 1 max 2 perc alatt egy 10-15 ezres zárbetét kinyitható, de még egy KESO 4000s is, ha nem ma megfelelő opcionális magkihúzás védelemmel van kérve.

 

Na ugyebár ezek a dolgok azok amik kis hazánkba nem nagyon vannak.

A magkihúzás és a törés a leggyakoribb betörési módok, a finom-nyitás már szakértelmet igényel egy minőségibb átlagosnak mondható 10 aktív csak 2 sorban történő elhelyezkedése kapcsán.

 

Nekem 3-4 hónapom ment el amíg körbejártam a témát ,de igazából csak német szakmai oldalakon tudtam minőségi infókat beszerezni pl.: VDS minősítés mit is takar, mármint mennyi idő feltörni egy zárbetétét fúrással, meókihúzással stb..

 

A MABISZ sajnos nem megfelelő, mivel míg nyugaton komoly teszteknek kell megfelelni, addig itthon egy magyar leírás a zárbetétről és egy állásfoglalás , hogy az tudja amit ígér :)

 

Németeknél minden jóval komolyan, mondhatsz bármit, de a teszt majd bizonyítja ,hogy igazat mondtál e. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Tücsök-koma (1796)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1797

Közben megtaláltam az SX20 ajtót.

Csak az zavar meg, hogy nem az acélajtók között, hanem a panel szerkezetű ajtók között van.

Előzmény: Tücsök-koma (1795)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1796

Hát kinek a pap kinek a papné :)

Nem vagyok statikus, de anno tanultam, hogy egy tömör rúdacél az sokkal gyengébb mint egy négyszögletű üreges idomacél. Persze nyilván számít az átmérője is, de ugye a tömeg sem utolsó szempont.

 

Egyébként szerintem nagyon esztétikus az ajtó, nem tudom milyen élőben az Unisec. A Nivó nekem sem tetszett, mert az tényleg barkácskinézet. Viszont azért a PRS élettartam garanciát vállal. Nekem meg volt egy csomó egyéni igényem, amit ők meg tudtak valósítani.

 

Biztonság az érdekes kérdés. Attól függ mit tartasz otthon. Én más oldalról közelítem meg a témát. A bankokat rühellem, a széfszolgáltatásuk MNB felügyelt, azaz bármikor befagyasztható a tartalma, ha úgy alakul, pont mint a bankszámláé. A piacon lévő egyik legjobb céget pont ezért lehetetlenítette el az MNB (Tresory). Tehát marad részemről a "párnaciha"...

Ezért nálam lényeges szempont a biztonság. És ugye itt most csak a bejárati ajtóról beszélünk. És ami nagyon fontos, hogy diszkrét, nem hivalkodó.

 

Zárakról érdemes olvasni zárfeltörő oldalakat. Egy sima csapos zárat elég gyorsan ki lehet nyitni és pont nem a kombinációk száma a lényeg. 

Itt egy oldal érdemes elolvasni, vagy rákeresni a lockpiking kifejezésre, elég megdöbbentő.

http://www.origo.hu/techbazis/20131108-egy-perc-alatt-kinyilik-a-gagyi-ajtozar.html

 

Előzmény: MoMMarci (1794)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1795

Beltériben tényleg van RC4-es ajtajuk, de én kültériben nem látom amit írtál, hol nézed?

 

https://www.unisec.hu/kulteri-biztonsagi-ajtok.html

Előzmény: Péterbp (1793)
MoMMarci Creative Commons License 2018.03.04 -1 0 1794

Nézd, én tényleg csak egy egyszerű vásárló vagyok, akinek fogalma sincs mi a különbség az idomacél és az edzett rúdacél között. Bár kíváncsivá tettél!!! Egy viszonylag forgalmas folyosón lakom, így egy RC4-es, minimum 10 perces Unisec SX10 Premium tökéletesen elég volt ide. Mivel nem számítok TEK-es rajtaütésre a lakásomon, szerintem felesleges az anti-terrorista kivitel :)))

 

Nekem sokkal fontosabb volt, hogy online meg tudom tervezni, van hozzá digitális kitekintő, hőhídmentes, kizárja a szagokat és 47 decibeles hangszigetelése van... azóta nem hallom az idegesítő szomszédom hazajönni a magassarkújában éjjel 2-kor. A kulcs nem kéttollú, ez van benne: "Főzár szerkezet az EN 12209 biztonsági minősítés szerinti legmagasabb 7C biztonsági osztályba tartozó zárszerkezet" és 4.000.000.000 lehetséges kombinációja van. Hallottál valaha is olyan esetről, amikor egy hasonló zárat feltörtek? Előbb próbálják meg a falat áttörni az ajtó mellett... Nem mellesleg a beszerelés még az én igényeimnek is megfelelt, pedig elég háklis vagyok és össze is takarítottak maguk után, méghozzá rendesen.

 

Nekem a PRS a képek alapján nem jött be. Elhiszem, hogy ők tudják a legbiztonságosabbat készíteni, de ez számomra(!) szebb és komfortosabb; nincs olyan barkácsboltos utánérzésem, ha ránézek.

Előzmény: Tücsök-koma (1792)
Péterbp Creative Commons License 2018.03.03 0 0 1793

Kültéri -- Gerda SX20                 -- RC4

Beltéri -- Gerda SX10 Premium   -- RC4

 

RC5 és RC6-ot nem láttam.

Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.03 0 0 1792

Köszi a segítséget!

 

Akkor az Unisec legkomolyabb ajtója 3 perces...

Előzmény: Péterbp (1791)
Péterbp Creative Commons License 2018.03.03 0 0 1791

Szia,

 

A MABISZ minősítés Magyar, míg az RC (EN 1627:2011 ) az egy Európai szabvány.

 

https://tervezesisegedlet.wordpress.com/biztonsagi-kategoriak/

 

RC 1 N  

RC 1 N

RC2  min.  3 perc   ---> MABISZ teljeskörű mechanikai védelem  ---> 2. osztály        ---->    3 - 15 mins
RC3  min.  5 pefc   ---> MABISZ III. kategória                            ---> 3 . osztály       ---->    5 - 20 mins

RC4  min. 10 perc  ---> MABISZ  II. kategória                            ---> 4. osztály        ---->  10 - 30 mins

RC5  min. 15 perc  ---> MABISZ   I. kategória                            ---> 5. osztály        ---->  15 - 40 mins

RC6  min. 20 perc  ---> MABISZ  kiemelt kategória                     ---> 6. osztály        ---->  20 - 50 mins

 

 

Mabisz

http://www.mabisz.hu/hu/biztonsagtechnika/320-biztonsagtechnika-kategoria-1.html

 

Előzmény: Tücsök-koma (1790)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.02 0 1 1790

Kicsit tájékozódtam az ajtóról.

Gerda TT MAX, elvileg ez a legmagasabb biztonságú ajtójuk (saját jelölésük szerint az 5-ös biztonságból 3-as (RC2)), amit egyébként nem sikerült kiderítenem, hogy melyik kategória a MABISZ szerint.

 

Ennyit írnak:

"Az Unisec által forgalmazott biztonsági ajtók, akkreditált külföldi (nemzetközi) vizsgálóintézet által végzett roncsolásos vizsgálat alapján, megfelelnek az ENV 1627:2000 szabványnak. Ennek megfelelően biztonsági bejárati ajtóink tekintetében garantáljuk, hogy az ENV 1627:2000 szabvány szerinti besorolási osztály biztonsági kategóriának megfelelő áthatolási, áttörési ellenállással bírnak."

 

Csak ugye az ajtónál pont a besorolás hiányzik, amit fentebb részletez 3.-6. osztályig....

Ez az általad küldött linken elérhető:

https://www.unisec.hu/ajtok-biztonsagi-minositese-MABISZ-EU-szabvanyok

 

Na de nézzük az ajtót:

https://www.unisec.hu/kulteri-biztonsagi-ajtok/Gerda-TT-Max-biztonsagi-ajto

 

 

1-Ajtószigetelés – környezetbarát, CFC mentes, nagy sűrűségű hőszigetelő anyag.

2-Az ajtólap magas minőségű horganyzott acéllap, kezelésmentes, könnyen tisztítható, karcálló PVC fólia bevonattal.

3-Főzár szerkezet.

4-Másodzár szerkezet

5-Főzár szerkezete által működtetett kiegészítő záródási tüske +2db.

6-Fix, kiemelést gátló acélreteszek.

7-Megerősített 3 részes, le- és kiemelést is akadályozó, horganyzott zsanér 3db /ajtó

8-Hőhíd csökkentett PERFOTHERM keret, az ajtólappal azonos színben

9-A hermetikus záródásról az ajtólapban, ajtókeretben és küszöbben lévő, cserélhető szigetelő gumitömítés gondoskodik

10-Opcionálisan rendelhető biztonsági merevlánc. A pillanatnyi kitekintést, vagy a szellőztetést teszi biztonságilag védetté. Az alapárba nem tartozik bele.

11-Főzár szerkezete által működtetett kiegészítő záródási tüske +1db."

 

Ugye ebből a 2-es érdekes, amit az innováció résznél kicsit jobban kifejt:

 

"Galvanizált páncéllemez. Korrózió-védett és magasabb felületi keménységű, ami hosszú élettartamú és ellenáll az erőszakos behatolásnak."

 

Nem derül ki a vastagsága és az hogy az ajtó egyik vagy mindkét oldalán van-e?

 

 

 

De érdekes az ajtó merevítése is:

 

"Edzett rúdacél Az ajtó szerkezetébe heggesztett acélrudak egy rácsos szerkezetet alkotnak, ami visszatartja a behatolókat és extra stabilitást ad az ajtónak."

 

Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy ez az idomacél szerkezettel szemben mennyire lehet merev.....

Ugyebár a többi gyártó, még a Nivó is idomacél rácsszerkezetből építi az ajtóit. Még a leggyengébb ajtóik is ebből készülnek.

 

 

 

Zárak: 

Kizárólag egy semmitmondó ábrát találtam, amin egy cilinderzár van. Vajon ennek ellenére rendelhető kéttollú kulcsos zárral is? Persze a zárszerkezet márkáját sem ártana tudni.

 

 

 

Persze lehetne sorolni még rengeteg dologot, pl ajtókeret:

 

https://www.unisec.hu/kiegeszito-termekek/kulteri-keretek

 

Nekem ez sem tűnik túl meggyőzőnek....

 

 

Egyébként nem vagyok egyik ajtós cégnek sem az ügynöke egyszerű vásárló vagyok, és végigjártam a cégeket.

De azért most őszintén hol lehet ezt egy lapon említeni egy olyan ajtóval, amit golyóálló kivitelben is kérhetsz?

Ezt csak idecopizom a prs oldaláról:

 

"Opcionálisan kérhető:
• Átlövésgátló „Magnum” kivitelben, FB4 (M3) szabvány szerint
• Anti-terrorista kivitelben, FB7 (M5) szabvány szerint "

 

 

És akkor az árak:

Fogalmam sincs mennyibe kerül, mert titkos, csak ajánlatot lehet kérni az Unisetől....

 

Azt aláíróm, hogy a PRS nagyon drága, az én ajtóm 700k volt, egyedi méretben 250cm magas és B2 üvegezéssel van (ez nagyban megdrágította, mivel 1m2 üveg van benne, de a körfolyosóról így sok fény tud bejönni).

Előzmény: MoMMarci (1787)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.02 0 0 1789

Hááát ha te mondod :)

 

Pl milyen anyagból van a rácsszerkezet az ajtón belül, milyen beosztásban? Idézz már pár dolgot az oldalról!

Az ábrából egyébként úgy tűnik, hogy alumínium merevítésű, persze lehet akár titán is :), mert ugye ez nincs feltüntetve....

Zárszerkezetek milyen márkájuak? Mik az opciók? Kérhetek 3db zárt, kérhetek több záródási pontot? Üvegezés lehet mondjuk B3?

 

De természetesen ettől még lehet szuper ajtó.

Nekem kevés az infó ami fent van az pedig marketing. Semmi konkrétum!

Előzmény: MoMMarci (1787)
MoMMarci Creative Commons License 2018.03.02 -2 0 1788

Előre is bocs, hogy megint Unisec-es linkeket adok, de senki másnál nem találtam válaszokat a kérdéseimre, mikor ajtót akartam vásárolni és ez a két cikk pont választ ad neked is:

 

"Igazából az árakat elnézve el is bizonytalanodtam, hogy tényleg kell-e az acélajtó. Egy műanyag vagy fa ajtót nem lehet kihozni olyanra, hogy elfogadható biztonságot nyújtson (társasházi lakásról van szó)?"

CIKK: Mit válasszak? – Műanyag, fa vagy acél bejárati ajtó

 

"Azért kérdezem, mert ezekben a biztonsági minősítésekben se látok következetességet: sok műanyag ajtó elvileg mabisz minősített (ami ugye min. 3 perces, ha jól tudom, ez a legalacsonyabb mabisz szint), viszont acélajtókból is kapni olyat, ami csak a 3 perces kategóriát üti meg. Vagy ezek a minősítések gyakorlati szinten nem sokat érnek?"

CIKK: Az ajtók biztonsági minősítése: EU és MABISZ szabványok

 

Üdv

Előzmény: GRatta (1786)
MoMMarci Creative Commons License 2018.03.02 -1 0 1787

Nem értem mit "kennek" el. Belépsz a Unisec főoldalra és bazi nagy betűkkel az fogad, hogy Prémium biztonsági ajtók.

Ha belépek az egyes ajtók leírásaihoz, akkor pedig ott a biztonsági szint. Például RC4-es ennél a Gerda SX20-as biztonsági ajtónál. Most őszintén... te a PRS marketingese vagy? :D

Előzmény: Tücsök-koma (1784)
GRatta Creative Commons License 2018.02.28 0 0 1786

Kedves fórumozók, 

Bejárati ajtó csere lett aktuális nálunk is. Szimpatikusak a fórumban említett lehetőségek (Nívó, Andre's stb.), kértem is ajánlatot, de mindenhol elég jelentős részét tenné ki az árnak a kiszállási díj Pécsre. 

Pécs környékén (Somogy,  Baranya, Tolna) nem tud valaki megbízható, igényes biztonsági ajtós céget? Interneten keresve max. Hi-Sec-et forgalmazókat találtam (ill. egy helyen el is akarták adni nekem, de szerencsére nem volt jó a méret :)). 

 

Igazából az árakat elnézve el is bizonytalanodtam, hogy tényleg kell-e az acélajtó. Egy műanyag vagy fa ajtót nem lehet kihozni olyanra, hogy elfogadható biztonságot nyújtson (társasházi lakásról van szó)? Pl. műanyagban acél+mdf merevítés, komolyabb zárszerkezet - ezek érnek valamit? Vagy úgy már nem is lenne kedvezőbb az árfekvés?
Azért kérdezem, mert ezekben a biztonsági minősítésekben se látok következetességet: sok műanyag ajtó elvileg mabisz minősített (ami ugye min. 3 perces, ha jól tudom, ez a legalacsonyabb mabisz szint), viszont acélajtókból is kapni olyat, ami csak a 3 perces kategóriát üti meg. Vagy ezek a minősítések gyakorlati szinten nem sokat érnek?

 

Előre is kösz a válaszokat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!