Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107873

A hőszigeteletlen családi házak hőigénye  -15 fokos időjárás esetén 130-200 watt négyzetméterenként. Az átlagos téli hőmérséklet +5 fok, ilyenkor  a hőigényük mindössze 60-80 W/m2, tehát egy négyzetméterenként 100 wattra képes fűtés durván -5 - 10 fokos időjárásig képes tartani a normál szobahőmérsékletet egy hőszigeteletlen házban is, ennél hidegebb időben picivel hűvösebb lesz odabenn, ha nincs valamilyen kiegészítő fűtés.

Előzmény: Palási (107826)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107872

És még van a Mekk Elek, akinél (minimum) ezerszeres a különbség:(

Előzmény: Mekk Elek ezermester (107869)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.13 -3 0 107871

A fizika órát sem kellett volna ellógni 7. ben...

Akkor nem kevernéd a teljesítményt az energiával azaz a kW-t a kWh-val.
Amik pedig nagggggon eltérő dolgok.

Előzmény: Potter510 (107866)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.13 -2 0 107870

Jó lenne megérteni, hogy... (általános iskolás tudás egyébként!) 

Az a tempó amivel fogyaszt ÉPPEN egy cucc amikor működik az a  >> TELJESÍTMÉNY és kW a mértékegysége (vagy Watt azaz W és 1000W=1 kW).
Jelen esetben a fűtőpaneled névlegesen 2 kW-os (2000 Wattos) és a mért 1900-1950 Watt alapján ténylegesen 1,90-1,95 kW a teljesítménye amikor működik éppen.

és

Amennyi ENERGIÁT elfogyaszt azon idő aalatt a AMÍG működik az az ENERGIA igénye azaz az energia FOGYASZTÁSA.

Vagyis: TELJESÍTMÉNY x MŰKÖDÉSIIDŐ = ENERGIA FOGYASZTÁS
Másként: kW  x óra(hour)  = kWó vagy gyakrabban így írva, hogy kWh (azaz kilowattóra, mivel az óra jele a h is lehet a hour alapján)


...és akkor nem fogsz eltévedni a témában és másoknak sem kell találgatni, hogy mire gondolsz éppen.
Jó reggelt!

-----

A fentiek alapján a 2 kW-os (teljesítmény) fűtőpanel, ha egész nap menne (24 óra működési idő) akkor 2 kW x 24 óra =48 kWh (kilowattóra) energiát fogyasztana.

Mivel nem megy egész nap (azt írod max 8 óra) így naponta csak max 2 kW x 8 óra = 16 kWh lehet a fogyasztása.
HA kapcsolgat is ki/be a 8 óra alatt, akkor még kevesebb a fogyasztása a tényleges bekapcsolási/fűtési időnek megfelelően.


-----

Van villanybojler/elektromos vízmelegítés is erre a mérőórára kötve?

Az is megtud enni napi 5-10-15 kWh-t is melegvíz igénytől fűggően.
(sőt sellő családoknál >> sok kádazáés és vagy hosszan zuhanyozás még többet is)

100 liter 40 fokos víz előáílltása cirka 1,16x0,1x30=~3,5 kWh energiát kér

Egy 120 literes bojler teljes felfűtése mondjuk 65 fokra cirka 1,16x0,12x55=~7,5 kWh

Előzmény: Potter510 (107860)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.02.13 -1 0 107869

Sok laikus azt hiszi, hogy a szakmailag legokosabb villanyszerelő maximum kétszer annyit tudhat, mint a legbutább, tehát egyszerű hibakeresésre, problémamegoldásra gyakorlatilag bármelyik (lehetőleg ingyen) elérhető villanyszerelő alkalmas. Pedig a valóságban a villanyszerelők szaktudása közötti szórás nem kétszeres, hanem kb százszoros.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (107868)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.02.13 -1 0 107868

"Nincs szigetelve, az nyílászárók cserélve lettek."

 

Ha a kettő közül csak az egyikre van pénz, akkor százszor inkább hőszigetelésre kellett volna költeni. Egy jó hőszigeteléssel  akár harmadára is lehet csökkenteni egy hőszigeteletlen ház hőveszteséget, az ablakcsere viszont ritkán hoz 5 százaléknál több megtakarítást. Szóval aki téged rábeszélt az ablakcserére, az vagy nagyon buta volt, vagy átvert téged.

 

"Mi fogyaszthat annyi áramot, hogy egy hónap alatt 65.000 Ft. lett a villanyszámla?"

 

Bármi, ami kb 2500 wattot fogyaszt folyamatosan, vagy ennél többet fogyaszt szakaszosan.

 

"kihúztam mindent, amit nem lehet azt lekapcsoltam, így egy óra alatt valami megevett 13 KW-ot, majd visszakapcsoltam és dugtam mindent, így egy óra latt 9 KW ment el."

 

Ennek számtalan oka lehet, amit egy laikusnak sokáig tartana elmagyarázni írásban egy fórumon. pl a "kihúztam mindent" az rohadtul nem azonos azzal, hogy "lekapcsoltam minden kismegszakítót az elosztóban", de egyéb okok is vannak bőven.

 

"Villanyszerelő volt nálam, ő sem érti mi lehet itt a gond."

 

Vannak azok a villanyszerelők, aki az iskolában épphogy minimummal átvergődött a vizsgákon és ebből a tudásból próbál megélni élete végéig és van olyan villanyszerelő, aki nem nagy nehezen bemagolta, hanem MEGÉRTETTE a dolgok működését.  Ő csak nevet azon, hogy "kihúztam mindent, mégis pörög a villanyóra", ő odamegy az elosztóhoz, le-fel kapcsolgatja a kismegszakítókat, esetleg elővesz egy-két műszert és leveszi ez elosztó fedelét és pár perc múlva megmondja a rejtély megfejtését. Szóval hívj komolyabb villanyszerelőt.

Előzmény: Potter510 (107808)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.13 0 1 107867

Akkor 16kWh fogyasztás 2kW teljesítmény. De olyan továbbra sincs hogy kW-ban megadott fogyasztás mert az szimplán hülyeség.

Előzmény: Potter510 (107866)
Potter510 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107866

Nem kellett volna ellógni a nyelvtanórát. Itt senki nem beszélt 24 óráról, hanem 8-ról volt szó.

Előzmény: Törölt nick (107863)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.13 -1 1 107865

Nos, a padlófűtésed SEMMIVEL nem fogyaszt kevesbbet mint a fűtőpanel!
Akkor sem ha ezt mondták/hitted :-(

Mindkettő pontosan 1 kWh meleget csinál 1 kWh villanyból...

Sőt a padlófűtés még többet is fogyaszt.
Mert az lefelé és oldalra a fal alján is jobban fűt, ami >> veszteség a melegebb (felfűtött) padló miatt.
Mivel a melegebb padló nyilvánvalóan jobban fűti a talajt vagy az alatta lévő szintet és körben a fal alját is, mint a fűtőpanel a légtérben.



-------------

Hiba keresgélés házilagosan....

0.
Kapcsold le a mérőóra alatti plombált kismegszakítókat pár órára >> áramszünet a hozzád tartozó összes létező vezetéken.
Ekkor a méróórának nem szabad fogyasztást mérnie!, semennyit!
HA mégis akkor rossz a mérőóra... 

1.
Kapcsold le az ÖSSZES kismegszakítót/automatát a lakásban illetve mindet ami hozzád tarozik bárhol van is
Kivéve a mérőóránál lévő plombáltakat!
(ha netán még kitekerős/kivevős bitosítékod van valahol azt is vedd ki)
Áramszünet a lakáselosztodon belüli összes hozzád tartozó vezetéken.
(de a mérőhely és lakáselosztó között már nem)

 

És figyeld a mérőórát....
Ekkor nem szabad fogyasztást mérnie, mivel ELVBEN már/még SEMMI nem müködik-fogyaszt nálad.
Minél hosszabb ideig figyeld, HA nincs már rövid idő alatt is látható fogyasztás a mérőórán.
(azért kell ekkor a jó hosszan figyelés, hogy az esetleg csak időszakos áramszökés(hibás fogyasztó/bekötés van valahol) vagy éppen az időszakos áramlopás lopás is képbe kerüljön)

HA ekkor mér a mérőóra, akkor

vagy
- van olyan cuccod ami DIREKTBEN van a plombált kismegszakítóra/automatára kötve
vagy
- szökik az áram valahol a mérőóra és a lakás kismegszakítók/automaták (biztosítékok) közötti szakaszon (hibás fogyasztó/bekötés)
vagy 
- lopja a szomszéd/ház az áramot a mérőóra és a lakás kismegszakítók/automaták (biztosítékok) közötti szakaszon
vagy

- hibás mérő

2.
Kapcsolj fel a kismegszakítók közül EGYET és CSAK egyet!
Figyeld a mérőórát....
Annyi a fogyasztás kb. amennyit vársz az általad TUDOTTAN éppen működő cuccaid alapján?
Ha igen oké és mehet a 3. pont
HA NEM akkor meg kell keresni a túlfogyasztás OKÁT! >> hibás készülék/bekötés valahol netán áramlopás erről a részről.
(pl. az éppen működő cuccok egyenkénti áramatalanításával!! kikötésével/kihúzásával ehhez kellhet a villanyszerelő is)

3.
Mivel a 2. pont OKÉ-s lett az adott kismegszakítóra.
Kapcsold le az éppen felkapcsolt kismegszakítót és kapcsolj fel helyette egy MÁSIKAT, de most is csak egyet!
Figyeld ismét a mérőórát.... és járj el 2. pont szerint

Ismételd ezt a játékot a 2.és 3. pont alapján amíg minden kismegszakítód sorra kerül.

4.
HA egynként nézve egyik kismegszakító sem adott okot a gyanúra a 2. és 3. pont szerint eljárva.
AKKOR mostmár kapcsold fel az összeset egyszerre is.
Figyeld ismét a mérőórát....
HA most előjön a bibi, akkor elkötés van valahol a házon belül.

------

Kb. ennyi a keresgélés menete házilagosan....

Előzmény: Potter510 (107855)
BJaca Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107864

" 8 óra alatt  elfogyaszthat   48 kWóra áramot ha állandóan megy, de mivel  voltak  némi megszakítások ennél kevesebbet."

 

Ezt magyarázd meg kérlek, mert ilyet még nem láttam 2000W-os készüléktől!

Előzmény: Égető1 (107858)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.13 0 1 107863

"Nem értek hozzá, de magyarázd el nekem kérlek, hogy egy 2kw-os "bármi" hogy fogyaszt el 48kw-ot? "

Nem kellett volna ellógni a fizikaórát, vagy meg kéne tanulni végre a mértékegységeket, ha már többször is kijavítottak.

A 2kW-os bármi az 2000 Watt TELJESÍTMÉNY.

A FOGYASZTÁS meg 48kWh azaz 48000 Wattóra.

És lám ha a 2kW teljesítményt felszorzod 24 órával az pont 48 kWh fogyasztás.

Hát így.

Előzmény: Potter510 (107860)
BJaca Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107862

Csinálj egy ötperces videót az óráról, és két fényképet 1 óra különbséggel, és oszd meg velünk!

Előzmény: Potter510 (107855)
Potter510 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107861

Van FI relém igen.

 

Én is gondoltam a lopásra, de nem sok esély van kideríteni. Bár már gondoltam arra, hogy leverem a vakolatot a szomszéddal közös falról.

Előzmény: Törölt nick (107857)
Potter510 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107860

Nem értek hozzá, de magyarázd el nekem kérlek, hogy egy 2kw-os "bármi" hogy fogyaszt el 48kw-ot? Mert nem tud.

 

Fogyasztásmérő van 1900 és 1950 között eszik.

Előzmény: Égető1 (107858)
Égető1 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107859

  'Vagy valamire nem gondolsz és mégis ennyit fogyasztassz,'

 

 Nagy valószínűséggel igen. Ahol  fűtőszőnyeg csoda és  villanybojler van,  miért lenne gáztűzhely ?

 Azt is száműzték a lakásból.... mindent a villanyra tettek fel  és lám jön a meglepetés.

 

 

 

 Egyébként ez egy gyakori jelenség.

Egyik közeli ismerős most újította fel a lakását 65 nm  villany áthúzás  burkolat csere  és még  18 tétel.   Likvidálta természetesen a parapetes gázfűtését is , mert a konvektorok csúnyák és  gazdaságtalanok voltak . Teljesen igaza volt, de a kérdést   egy villanyszerelőnek tette fel  úgy , hogy meg tudná e csinálni a norvég villanyfűtés telepítését.

 naná , mondta a villanyos miért ne ! Egy jó kis megrendelés.

 Maga a gázkazán azért bukott,  mivel a kémény lett volna egy jelentős tétel, de csak elsőre.  Közben kiderült hogy  teljesítmény korlátok is vannak.... társasház...  csak 32 Amp.-es  biztsítékot engednek mert a többire is gondolni kell. Nos lesz egy szép lakás,   korszerű elektromos fűtéssel, de  mindig lesni kell, hogy ne terheljük túl a hálózatot.

Előzmény: Törölt nick (107857)
Égető1 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107858

Ez a készülék  :

  '(Thermor Evidence 3 2000W).'

 

 

 8 óra alatt  elfogyaszthat   48 kWóra áramot ha állandóan megy, de mivel  voltak  némi megszakítások ennél kevesebbet.

 

Ez viszont belefér   a   ' 45 és 60KW között szaladgál'  közötti tartományba. Ja az kWóra.

 Ez is reális  :

 

"eltelt a diktálás óta 20 nap, nem megy a padlófűtés és 1000Kw-nál járok."   Itt szintén kWóra van, de nem ez a lényeg  Az egyéb fogyasztók  bojler  , villanytűzhely világítás porszívózás és más számtalan  készülék napi     10 kWórát fogyaszthat    + a  super termo evidensz az  45 kWórájával  , összesen napi  55 kWó, az 20 nap alatt 1100 kWóra. tehát még valahol takarékosság is  történt.  .

 

 

 Sőt ha van 20 napi fogyasztásunk abból extrapolálhatunk akár a  30 napra is.   30/20  x 1000 kWó  az 1500 kWóra, annak ára 57  eft/hó.  Nagyjából,  nagyságrendileg hasonló a szőnyeges   fűtéssel.

  Az pedig hogy kisnyugdíjasok  uralják a házat,  arra is utalhat  , hogy gyengén fűtik a lakásaikat, tehát a rovásodra hőt szivattyúznak magukhoz.

 A követkető  aktuális kőzgyűléssen  fel lehet venni a napirendbe , hogy kötelező mindenkinek 20 fokon tartani a lakását,  mert különben  a 'potyás' bélyeget süti rá a közösség.

 Ez a virtuális energia 'lopás', de lehet valóságos is  pl. egy csoda konnektor által.

Előzmény: Potter510 (107855)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107857

Az órán villogó led pedig digitális kényszerkapcsolatban van a fogyasztás számlálóval, kb mint mechanikusnál a tárcsa, tehát az pontos.

Hacsak nem hibás az óra, de az eléggé elképzelhetetlen, valószinűtlen, többféle okból is.

 

Vagy valamire nem gondolsz és mégis ennyit fogyasztassz, vagy valaki-valami lopja az áramot. Ahogy a víz elfolyik, elszivárog "a semmibe", az áram is el tud szivárogni..nem is kevés.

 

Bizonyos lakótelepeken roppant gyakori az, hogy a szomszéd felfedezetett 20éve egy "csodás ingyen konnektor" (persze mert más fizeti neki),..... de azért nincs kizárva az ilyesmi egyetlen lakásban sem.

 

Fi reléd van?

 

Előzmény: Potter510 (107855)
kiggyo Creative Commons License 2020.02.13 -1 0 107856

az a fűtőpanel hogy van bekötve? HA konnektoros akkor vegyél egy fogyasztásmérőt és dugd közé, így külön tudod mérni.

 

Tényleg kellene neked valaki egy lakatfogóval és a főelosztót megbontva pikk-pakk meglenne a ludas.

Előzmény: Potter510 (107855)
Potter510 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 107855

Köszönöm a hozzászólásokat.

 

Elhihetitek, ha tehetném leszigetelném, de ez egy társasház amiben elég egy kisnyugdíjas aki szarik a közös költségre (nálunk nem egy van) így a szigetelés szinte megoldhatatlan.

A másik dolog az, hogy a padlófűtést a hónapban nem használtam, direkt kipróbálva, hogy az e a ludas. Van egy HD Fűtópanelem (Thermor Evidence 3 2000W). Ez be van állítva, hogy egy nap összesen 8 órát megy megszakításokkal, pont f*sza meleget produkál, de a napi fogyasztásom így is 45 és 60KW között szaladgál. Egy teljes hétvégét rászántam arra, hogy egyenként megnézte,m a kismegszakítók lekapcsolásával a fogyasztást (nem bízok az órán villogó ledben), így sem sikerült megtalálni a hibaforrást, mintha egyszerre mind zabálna, ha egyet lekapcsolok mintha a többi átvenné a helyét. Bojler volt a második, nem volt különbség.

 

Egy szó mint száz, eltelt a diktálás óta 20 nap, nem megy a padlófűtés és 1000Kw-nál járok.

GeriSoft07 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107854

Köszi

Előzmény: kiggyo (107853)
kiggyo Creative Commons License 2020.02.12 -1 1 107853

Teljesen egyedi, meg kell őket keresni.

 

Vittem már végig ilyen projektet 3x100A miatt, és máshol 3x700A miatt is.

Középfeszültségről földkábellel leállnak, kapsz egy csinos trafót és bármi lehetséges.

 

Érdemes alkudozni velük, ha van ott utca és azt is el tudják látni akkor vállalnak át belőle ők is.

 

Legalábbis 7-8 éve még így volt.

Előzmény: GeriSoft07 (107850)
kiggyo Creative Commons License 2020.02.12 -1 0 107852

bizony, ezért írtam hogy:

 

"de nálam 1880kWh hőmennyiség fogyott egy"

 

ami vellanyfűtéssel 1880kWh áram lenne.

Előzmény: sylvanus67 (107847)
Frockal Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107851

Kössz!

Előzmény: BJaca (107848)
GeriSoft07 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107850

Üdv, van valamilyen fix rátája a nagyobb, ipari fogyasztók bekötésének, és a hozzá kapcsolódó fejlesztési hozzájárulásnak? Vagy ilyenkor már konkrét terep és környezet változók alapján kiszámolja az elmű, mennyibe kerül kiépíteni akár kilóméterekről a rendszert?

Konkrétabban ipartelep, 3x25A (17kW) van bekötve, teljesen mást szeretnének ott ezentúl, kellene egy laza 350kW 

a telep egy utca vége, 3 betonoszlopon jön oda légkábel, innen megy még egy kisebb húsüzem 3x63A meg ez a 3x25A meg 5-6 magánház, azon biztos nem jön el ennyi energia (80A-t max be tudnak állítólag), az oszlopra ilyen kábelt nem lehet, ez földkábeles vagy saját trafóházas dolog lehet, kb 500m-re van egy talán 20kV-os légvezeték, mást nem láttam a környéken. 

Északkelet magyarország kis faluja...

BJaca Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107849

Obi, vagy piktor festékboltokbankapható. Van belőle 5 perces bedolgozhatóságú, de szerintem kell a 20 perc, hogy szépen lehessen dolgozni, főleg, ha hosszú a felület.

Előzmény: BJaca (107848)
BJaca Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107848

https://www.szerszamok-webaruhaz.hu/tartalom/uverapid_20_ket_komponensu_epoxy_ragaszto

Én nemrég ragasztottam vele az akril kádat, egész jól bevált. Előtte csiszold fel 100-as vászonnal, majd takarítsd meg jó alaposan. Szobahőmérsékleten hagyd 24 órát kötni. Átlátszóra szilárdul. 

Előzmény: Frockal (107846)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107847

1880kWh

 

De neked hőszivattyúd van, nem? 

Előzmény: kiggyo (107832)
Frockal Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107846

Hűtő ajtaján lévő átlátszó műanyag fedél eltört, a loctite pillanatragasztó nem ragasztja. Mivel lehet ragasztani?

Pillanatragasz Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107845

 Szeretném én is hogy lenne szép lakásom  ,  rendbe minden  ,  Csak úgy vettem észre hogy sose fogom befejezni. 20 éve kerülöm körbe az egészet.  Minden pénzem belerakom ,  ahelyett hogy  elkirándulnám.  És nem látom a végét.Most is 5 évre való tervem van .

 

Előzmény: Törölt nick (107843)
Frockal Creative Commons License 2020.02.12 0 0 107844

A gyűjtőszenvedéllyel nincs nagy baj, csak igen sok helyet foglal. Nekem is építenem kell nyilván egy új garázst, mert a régi lassan megtelik...

Előzmény: Pillanatragasz (107840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!