Keresés

Részletes keresés

metalex Creative Commons License 2022.11.15 0 0 4843

Nézd meg, hogy van-e a lámpa házán földelő kábel, ha nincs, össze kell kötni a motor fém házát a lámpáéval- ha nem műanyag házas a lámpa.

Hogyan vezérli a lámpát ?  Relé kimeneten keresztül ? Nem ismerem a vezérlést.

A másik lehetőség, hogy beraksz a nyitóhoz egy külső antenna.

Valószínűleg a lámpa csinál egy hurkot, akkor ha ég és feleslegesen beterheli az egyik kört.

Lehet egy küldő antenna megoldja.

Vagy az izzó fajtájával lehet játszani, milyen izzó van benne- ledes ?

Azokban is sok különbség lehet.

Előzmény: Lacc2s (4842)
Lacc2s Creative Commons License 2022.11.15 0 0 4842

közben próbálgattam, ha lehúzom a vezérlőről a kertvilágítás lámpa csatlakozóját, akkor minden remekülműködik.

Távolról nyit, zár mindent csinál. Ha rá van dugva a lámpa és világít is a lámpa akkor csak közvetlen közelről

vezérelhető, de ha lekapcsolom a lámpát megy távolról is... hmmmm erre mondjatok valamit :)

Előzmény: Lacc2s (4837)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4841

Nincs kiskapu, egyben van az úszókapu, kiskapu funkciósra lesz beállítva a vezérlés. Ha lenne nem is gondolkoznék rajta!

Előzmény: laca151 (4840)
laca151 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4840

"nem lehet bemenni, ha nincs a házban senki, mert a kulccsal csak belülről lehet kinyitni"

 

Kiskapu nincs mellette? Akkor esetleg indokolt lehet tényleg.

 

"melyik megbízhatóbb, melyiknél van kisebb esélye a meghibásodásnak"

 

Sajnos ezt nem tudom megválaszolni neked, az általad említettekkel nincs tapasztalatom.

Előzmény: NTMJ (4839)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4839

Nem jellemző az áramszünet, csak nem szeretnék úgy járni, hogy nem lehet bemenni, ha nincs a házban senki, mert a kulccsal csak belülről lehet kinyitni, de valóban nem ez a fő szempont. Ha ezek viszonylag egyforma elektronikák, akkor véleményed szerint melyik megbízhatóbb, melyiknél van kisebb esélye a meghibásodásnak?

Előzmény: laca151 (4836)
metalex Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4838

Ne haragudj, emailt nem tudok Neked küldeni, az email címed nem publikus.

 

Mit, hová kössek, a mellékelt utasítás szerint ?

A mellékelt képen lévő- szerintem ugrókódos rádiófrekis távadó mellé kössek be még egyet ?

Nem zavarja meg a vezérlést ?

Vagy a helyett gondolod ?

Még tart az eszköz beazonosítása, nem néztem még meg, hogy a gyári vezérlőben melyik portra van bekötve, bíztam benne, hogy itt valaki felismeri a képről.

 

Előzmény: GLückPeter (4826)
Lacc2s Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4837

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne, hátha találkoztatok már ilyennel. Ditec kapunyitóm van LCU30H vezérlővel.

Minden működött tökéletesen. A héten felszereltem hozzá egy kertvilágítás lámpát. Vagy van köze vagy nincs

de az a jelenség, hogy bárhonnan kinyílik a kapu, akár 20m-ről is nyitható, viszont zárni csak akkor záródik

ha teljesen közel megyek a vezérlőhöz és ott nyomom meg a távirányító gombját...

Van esetleg ötlet? Előre is köszönöm.

laca151 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4836

Toló(úszó)kapu sokkal kevésbé érzékeny a szélre, mint a nyíló, sztem amiatt nem kell aggódnod.

Akkut meg kérdés, hogy érdemes-e beruházni rá, mennyire jellemző az áramszünet? Ha gyakori, akkor nyilván, de ha random 1-2 alkalom évente, meg esetleg 1 előre bejelentett, akkor arra érdemes megvenni? Áramszünet esetén kézzel még mindig ki lehet nyitni.

Előzmény: NTMJ (4833)
eadams Creative Commons License 2022.11.14 0 0 4835

Nem igazán, mert alapból egyik sem ilyen. Amelyik ilyen sűrűn fogyasztja az elemet az hibás.

Láttam én már olyat is, amelyikben két naponta kellett cserélni, a gyártó több száz másik távirányítója meg hibátlan. 

Előzmény: nagykunsági (4832)
Mike--23 Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4834

Ok, köszönöm az infót.

Előzmény: eadams (4830)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4833

Köszönöm az infokat! Jelenleg ezekből tudok választani, anyag+munkadíj nagyságrendileg egyforma, ezért kérdeztem. Az akkumulátor opció a Ditecnél nekem előnyösebb lenne áramszünetre, de olvastam, hogy a szél is megállíthatja, ha 24V motoros rendszerről van szó.

Előzmény: eadams (4831)
nagykunsági Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4832

Esetleg tudnál ajánlani olyan típust ami nem eszi az elemet? 

Nekem is van ilyen gondom. 

Előzmény: eadams (4830)
eadams Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4831

Egyikkel sem lősz nagyon mellé.

A Roll vezérlést a block-al ne erőltesd inkább. A block modul működése... Szóval nincs baja, de van jobb.

Inkább a Ditec, de ebben az árkategóriában most van akcióban FAAC Delta kit. Na az.

 

Előzmény: NTMJ (4829)
eadams Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4830

Előfordul. Igen ritkán, de más típusoknál is találkoztam már ilyennel. Ment mind a kukába.

Vagy megpróbálod cseréltetni -ha garos- vagy dobd ki. Megkeresni a hibát nem fogja senki.

Előzmény: Mike--23 (4828)
NTMJ Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4829

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy egy 4 m hosszú acél vázas WPC borítással szerelt úszókapuhoz melyik elektronika lenne jobb választás a Ditec ion 6 vagy a Proteco Meko 5 Roll 230 vezérlővel és Block 230 érzékelővel?

Mike--23 Creative Commons License 2022.11.13 0 0 4828

Tisztelt Fórumtársak!

 

Life OPTIMO 224 U042 kapunyitóm van, amihez gyárilag tartozik 3 db Life Dream 2 csatornás távirányító. Minden nagyon szép és jó, kivéve hogy a távirányítók eszik az elemeket. Ebben a típusban 3V-os gombelem van és van egy amiben már másodszor kellett cserélnem kb. 7 hónap alatt. A távirányító amikor nincs használva akkor polcon pihen, szóval nem nyomódik táskában, zsebben, stb.

 

Tapasztalt más is ilyet?

 

Köszönettel, Mike

nagykunsági Creative Commons License 2022.11.07 0 0 4827

Mivel nem egy teljesítményeszköz,így nem feltétlen. 

 

De mivel nem mértem, én csak azt írtam ami az adatlapon van. 

 

"azt írja az adatlap, hogy min. 5V, akkor 500mA-t vesz fel, max. 24, akkor 200mA-t"

Előzmény: metalex (4825)
GLückPeter Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4826

Elvileg ilyen csatlakozo van a motoron:

itt a kapcsolas higy hova kosd, en tapot egy 12v os dugasztappal adnek neki

Előzmény: metalex (4824)
metalex Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4825

Kisebb feszültségen, ugyanakkora teljesítmény mellett, nem pont többet kellene fogyasztania ?

A tudomány mai állása szerint? :-)

Előzmény: nagykunsági (4821)
metalex Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4824

Én is láttam hasonló infrát, de ez- mint a képen is látszik egymagában ücsörög a motor oldalán, bent a garázs mennyezetén. Ott infrának nem nagyon van értelme. 

Ráadásul lecsukott garázskapunál kívülről esélye mint hóembernek a napon :-)

A távadó rádiós. 

Árnyékolt többeres megy belőle a vezérléshez.

Már arra is gondoltam, hogy egy ugrókódos vezérlést felrakok a belső, billenő kapcsolós vezérlésre, hogy ne kelljen a gyárit piszkálni.

Előzmény: f&f (4808)
metalex Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4823

Elnézést, csak most tudtam jelentkezni.

Sajnos az emailed nem publikus.

Ismered a típust esetleg, vagy tudsz megoldást a táv feltanítására ?

Előzmény: GLückPeter (4805)
nagykunsági Creative Commons License 2022.10.27 0 0 4822

Örömmel jelentem, kész van, működik.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget. 

nagykunsági Creative Commons License 2022.10.26 0 0 4821

0-1 ponton írja DC 24 volt 0.3 amper. Ennek a kütyünek meg kell 0.2 amper. 

 

Csak kisebb feszültségen kevesebbet fogyaszt. Állítólag. 

Előzmény: fagyalf (4820)
fagyalf Creative Commons License 2022.10.26 0 0 4820

Van de gyenge lesz szerintem, szekunder oldalról tudod esetleg levenni.

Előzmény: nagykunsági (4819)
nagykunsági Creative Commons License 2022.10.25 0 0 4819

Nagyon szépen köszönöm. 

 

Csak 24V DC kimenete van ennek az elektronikának?

 

Előzmény: fagyalf (4817)
nagykunsági Creative Commons License 2022.10.25 0 0 4818

Nem azt írtam, hogy nagy kaputelepítő szakember vagyok, csak azt hogy egy sima kapunyitót fel tudok tenni, és felprogramozni. 

 

Magamnak feltettem és 2 éve kiválóan működik. Távirányítóval.

 

Az én kapunyitóm annyira megtetszett a szomszédomnak, hogy a régi 20+ éves protecot ledobta és vett egy ugyanilyet. És megkért szereljem fel és üzemeljem be. 

Kiválóan működik, csak nála van ez a riasztós téma, abban meg nemigazán vagyok otthon.

Ezért kértem segítséget. 

 

Nem fogok itt zsinórban kapunyitókat telepíteni :)

 

Hál istennek megvan a saját jól bevált foglalkozásom amiből megélek, ez csak baráti szivesség. 

 

Gondoltam ha egy napelemrendszert fel tudok telepíteni és beüzemelni, egy kis segítséggel ez is megy. 

 

Így hogy leírtad, már teljesen tiszta, értem. 

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséged. 

 

 

Előzmény: laca151 (4816)
fagyalf Creative Commons License 2022.10.25 0 0 4817

Ditec lcu30! 1-5 pontokba kell kötni, feszmentes kontaktot a paradoxból. https://ditec.hu/wp-content/uploads/2020/09/LCU30H-telepitoi-kezikonyv.pdf

Előzmény: nagykunsági (4814)
laca151 Creative Commons License 2022.10.25 0 1 4816

Bocsi, hogy ezt mondom, de nagy szakember lehetsz, ha a kulcsos megoldást a vezérlőben keresed...

Én sem szakember vagyok, de tudom, mi az a kulcsos nyitás. Van akinél van egy külön doboz, amibe egy kulcsot bedugva, és azt elfordítva nyitható/zárható a kapu, ha esetleg a távirányító nem működik, vagy csak simán nem akarod használni. És azért kulcsos, hogy ne lehessen csak úgy jogosultság nélkül nyitni/zárni a kaput. Igazából egy nyomógomb is megtenné, csak azt bárki meg tudja nyomni (pl. egy kerítésen átmászó illetéktelen behatoló).

Ez a kulcsos 'nyitás' (vagy egy sima nyomógomb) a vezérlés két megfelelő csatlakozóját zárja rövidre (persze csak amikor el van fordítva a kulcs/meg van nyomva a gomb), ezzel ad egy vezérlő impulzust az elektronikának, hogy nyissa/zárja a kaput. A távirányító vevőegysége is ugyanezt teszi.

Ha a paradox kütyü is egy rövidzárat hoz létre rövid időre, akkor a távirányító vevőegységről érkező két vezetékkel párhuzamosan lehet bekötni, vagy külön a kulcsos kapcsoló csatlakozóira (ha van ilyen). Sajnos a fotón nem látszik a vezérlés pontos típusa, amit találtam, az csak hasonló, ezért nem akarok hülyeséget írni, mert utána engem hibáztatnál, ha esetleg tönkrevágod vmelyik elektronikát.

Előzmény: nagykunsági (4814)
nagykunsági Creative Commons License 2022.10.25 0 0 4815

Ez a kérdés, hogy a kapunyitó vezérlésen hova kössem?

Előzmény: laca151 (4813)
nagykunsági Creative Commons License 2022.10.25 0 0 4814

Én vagyok a szakember :)

 

Ez az elektronika van benne. Itt nincs semmi kulcsos megoldás. 

Előzmény: GLückPeter (4812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!