Keresés

Részletes keresés

Nick20 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2230

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a két kazán közül, melyiket érdemesebb választani.

 

Immergas Victrix Tera 28

Immergas Victrix Exa 28

 

Segítségetek előre is köszönöm szépen!!!

svedmalac Creative Commons License 2018.07.19 0 0 2229

Az iszapleválasztó tényleg nagyon hasznos, ne spórold ki!

Nekem Fernox TF1 van, pár hónapig fekete víz jött a rendszerből 14 év után, meg persze fémreszelékek.

Jelenleg csapvíz tisztaságú...

Ha időt akarsz nyerni, akkor szerezz ugyanilyet, amíg lehet, ha lesz rá keret, akkor meg lépj "felfelé"...

Előzmény: svedmalac (2228)
svedmalac Creative Commons License 2018.07.19 0 0 2228

Hasonlóan voltam 3 éve karácsony előtt 2 héttel...

Gyors kazánvétel (Bosch 3000), meg minden cucc hozzá, szerencsére volt ismerős kivitelező, ismerős bürokráciával...

1 hét múlva volt fasza fűtés (rohadt hideg volt épp, villanyos izékkel 20eFt-ért nyomtuk az 1 hetet), rá pár hétre meg minden papír és engedély.

1 millába került tetőtérben (talán csak 2m kéménycsere kellett), de szerencsém volt, mert épp előtte adtuk el az egyik garázsunkat, el is ment rá a pénz.

Sajnos az ilyet vagy tervezni kell, vagy tartalék kell rá (esetleg jó személyi kölcsön pár nap alatt).

Előzmény: Törölt nick (2224)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.15 0 0 2227

mert ez 1 baromság

 

Előzmény: MoocA (2225)
nixon70 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 2226

Van.

A kazán sűrű kapcsolgatását megelőzendő egyes rendszerekhez érdemes betenni.

Előzmény: MoocA (2225)
MoocA Creative Commons License 2018.07.11 0 0 2225

Egyik kollégám a kazán mellé rakatott egy jó nagy tartályt (úgy 150 l-es lehet) így a kazán nem közvetlenül a radiátorokra dolgozik, hanem előbb a tartály vizét melegíti fel. Van ennek értelme? Viszonylag modern kondenzációs kazánja (Ariston) van és nem értem, ha ez a megoldás hatékonyabb, akkor a kazángyártók miért nem propagálják?

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.28 0 0 2224

Nálam a napokban voltak kinnt az éves készülék felülvizsgálat miatt.Mondom a csókának ha beszarik az átfolyós kéményes ariston,mi lesz utánna.? A válasz vagy most veszek még egy ugyanilyet (van még neten),vagy marad a kondenzációs új kéményrendszerrel,tervvel,engedélyekkel stb. kb milla környékén. És hogy erre ki fog ennyit előteremteni,nemtudom még.De én is a projektedet tudom csak előbb-utóbb csinálni...Szted??aristonok elég jók különben,nekem a szervizháttér lesz veszélyes,Szombathelyen nem is foglalkoznak vele. Class evo kéményes különben.Iszapleválasztót rakass fel mindenképp!! (hálás dolog).

Előzmény: bubatu (2221)
csipsz7 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 2223

Sziasztok!

 

WESTEN STAR CONDENS + 24kw-os kazánról valakinek van valami vélemény ?

bubatu Creative Commons License 2018.06.26 0 0 2222

kisebb :(

Előzmény: bubatu (2221)
bubatu Creative Commons License 2018.06.26 0 0 2221

Kedves Kazánbölcsek!

 

Nem tudom tovább halogatni a dolgot, kénytelen vagyok belevágni egy kazáncsere + kéménybélelés projektbe. Az érintett lakás 110 nm, kb. 3,4 m belmagassággal. Mivel úgy is lesz csap viszonylag messze a kazántól, kissebb a gyors melegvíz jelentősége, így alapvetően átfolyósba gondolkodtunk.

 

A víz-gázszerelőnk az Ariston Genust és a Bosch 3000-et ajánlotta, egy másik szaki a Saunier Duvalt úgy általában.

 

Az hülye kérdés lenne, hogy melyik a legjobb, inkább abban kérnék véleményt, hogy ezek közül van-e valamelyikkel kapcsolatban olyan probléma, speciális nyűg, amit mérlegelni kellene (vagy ami kizárná az egyik kazánt a verenyből).

 

ELőre is köszönöm a segítséget!

eekeili Creative Commons License 2018.04.15 -1 0 2220

Amig reagál bud.. topiktárs, addig kezdjük azzal, hogy nagyon    kissé  túlzó, sőt a realitásoktól messze van.

 

 A kérdés  ez volt :

 

"   

Valaki tudna estleg kb. árat mondani ,hogy mibe kerül egy gáz bevezetés egy épülendő új házba.

A gázcsonk a telek eljén van. "

 

 

 meg ez 

 

 

"És érdekelne egy jobb minőségű kazán + nyilván ami kell hozzá kémény stb, padlófűtéshez, kb. mennyibe kerülhet összesen.

Konkrét bevált típusok is jöhetnek, milyet érdemes választani stb."

 

 

  tehát a gáz már a telek elején van  a szolgáltatói/közösségi hozzájárulás elviekben megva.

 kell a gáz csonktól a mérőig  egy bizonytalan hosszúságú-  nagyrészt kívül menő gázvezetés  .. ez acélból... kb  100 - 150 eft  a hossztól függően.

 De előbb mindent meg kell terveztetni  így az ilyenkor legalább 60 eft,

  ha van engedélyes terv pl. egy egyszerű   radiátoros fűtésre...  90 nm - re   7db megfelelően kiválasztott radiátor elég az legyen  úgy 140 eft, kell a kazán egy kondis pl.  350 eft, hozzá a legegyszerűbb egy koncentrikus  kémény ami biztosítja az égéslevegő be  - az égéstermék ki vezetését - legyen 150 eft. Ki kell építeni a fűtést is  kb. 200 eft

 Ez eddig : 1150 eft. De kell még sok egyéb is, pl. megfelelő villamos csatlakozás, vill. védettség,  EPH, jól szervezve   egy 100 -ból kijön, üzembe helyezés,  átvétel.

 

Tehát a 1,5 milliót súrolhatja. A padlófűtés azért drágább.

Előzmény: majorp (2189)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2219

Ok!

Előzmény: 2long (2218)
2long Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2218

A helyiség 70m3 helyet pontosan 69,12 amit felszoroztam 55- tel, mert találtam leírást a hő igényről, a rosszul szigetelt ház 55W/m3

ben lett megadva, ezt kicsivel nagyobba szeretném hogy alacsonyabb hőfokon menjen a kazán.

Előzmény: nixon70 (2217)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2217

"215 legköbméter-re; Ami tagolva: 70m3- 4100W radiátorral, 65m3 3700W,

58m3 3300W és 22m3 fürdő 1300W radiátorral lenne fűtve."

 

Ezek az adatok a helyiségek hőigényei?

Előzmény: 2long (2216)
2long Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2216

Sziasztok!

"Visszaolvasva" erre a Immergas Victrix 24 TT 2ErP https://www.arukereso.hu/kazan-kalyha-c4026/immergas/victrix-24-tt-2-erp-3-025639-p370137809/

gondoltam.

215 legköbméter-re; Ami tagolva: 70m3- 4100W radiátorral, 65m3 3700W,

58m3 3300W és 22m3 fürdő 1300W radiátorral lenne fűtve.

Jó az elképzelésem?

 

Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2215

No tisztázzunk valamit, "kolléga".

Mindenki tudja, hogy a gyári adatok nem igazán komolyan vehetőek.

(Mit is mondtam? "a mondjuk 1988-as és a 2018-as közt gyártott konvektorok valós hatásfoka inkább 80 százalék feletti")

De ordenáré nagy, 30-40 százalékos eltérések sem jellemzőek.  Ezért is írtam hasonlatnak az autók gyári fogyasztását...

Tudjuk azt is, hogy kb annyira lehet komolyan venni a kondenzációs kazánok "ideális" 110 százalékos (bár a számokkal és számítási módszerekkel sokat lehet bűvészkedni), és legrosszabb esetben mérhető 88-92 százalékos hatásfokát, mint a konvektorok 93-94 százalékos hatásfokát.

Te max 70 százalékot írtál. Én meg 80 százalék feletti értéket egy átlagos, jól karbantartott konvektorra, amit egy képzett, FÉG-es szerelő lazán ki tud belőle hozni...

 

Érdekes módon észérvekkel újfent nem cáfoltad meg azt, hogy a kondenzációs kazán mikor milyen körülmények közt működik tényleg jó hatásfokkal, és mikor nem. Pedig ott van a 2206-os hozzászólásomban leírva, közérthetően. Csak értelmezni kéne, és logikus, érvelésen alapuló választ kéne adni rá.

 

 

Írod:

"Mérni szoktam a szememnek hiszek!"

 

Rendben. Mondjuk gázkonvektoroknál írd le a mérési metódust, a mérést végző műszereket és azok beállítási specifikációit, azt, hogy miféle számításokat végzel el egy-egy konvektor hatásfokvizsgálatánál.

A gyártók sokmilliós berendezéseken végzik a hatásfok vizsgálatokat!

Vigyáááá... forrasztó cuccal, csőfogóval, co mérővel és ilyesmikkel nem lehet hatásfokot mérni... :)))

Tudod, a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát. :)

 

Még valami. MUTATOK EGY saját PÉLDÁT.

Nekem is kondenzációs kazánom van a teljesen felújított házamban, mert csak azt rakhattam fel. Új padló+radiátor fűtésrendszer, új fűtésvezérlés, 15 cm (van ahol 20cm) homlokzati hőszigetelés, triplaüvegezésű ablakok, 20 cm lábazati szigetelés...stb.  Nálam 210 nm-re meleg-vízzel együtt nem átalányban télen max 36 ezer volt a számla úgy, hogy átlag 23.5 fokot tartottunk.

Egy jó barátomnak- kollégámnak 165 nm-re ugyanolyan márkájú és típusú készülék régi háznál, régi ablakokkal, régi vezetékekkel és régi lapradiátorokkal 22-fokos beállításnál 50 akárhány ezer.

Nálam a padló max 35, a radiátor max 50 fokon üzemelt, nála meg a radiátor minimum 60-on.

EZÉRT IS mondja mindenki azt, hogy az jó hatásfok eléréséhez alacsony fűtővíz-hőmérséklet, jól megépített rendszer, és kiváló hőszigetelés is kell.

 

AMIBŐL KIINDULT A BESZÉLGETÉS. Egy fórumozó megkérdezte, hogy érdemes-e az amúgy tökéletesen működő gázkonvektorait lecserélni, s ha igen, akkor  milyen készüléket vásároljon, hogy évtizedekig ne kelljen a készülékkel foglalkoznia. Erre mondták mások is, és én is, hogy maradjon a konvektor, de csináltasson egy jó hőszigetelést, cseréltessen nyílászárókat.

MEGÉRTEM, hogy Te abban vagy érdekelt, hogy inkább kezdjen bele egy nagy épületgépészeti beruházásba, ám a kérdező nem azzal jár jól. És ha valamikor gépészetet is modernizálni akar, akkor pl Mika6-os kondenzációst akár a konvektorok helyére is felrakathat...

 

Előzmény: Törölt nick (2214)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.13 -1 0 2214

kedves okostojás!

Akkora baromságokkal eteted a népet, jobb nem hozzáfűzni bármit is!

Ne legyél már ilyen 90 % hatásfok 1 konvektornál!

kinevetteted magad!

Előzmény: Rendszer.hiba (2212)
Vernichter Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2213

 Na kérlek.

 

Kár volt azt a központi fűtést megszüntetni, maradhatott volna a cserépkályhával paralel.

 

 1db cserépkályha amúgy sem fűt ki ekkora házat.

 

 "Milyen készüléket vegyek + tárolót?"

 

 Ami neked szimpatikus, mivel gyakorlatilag bármely kazán elég egy ekkora házhoz.

 De azért egy  tökéletes fűtésirendszert kell kiépíteni, nem csak a kazán számít, ja és legyen  legalább 1,2 milliód, de jobb ha  1,5 millát tartasz készenlétben.

 És a kályha maradjon, jó lesz  téli estéken  ráadásként vagy ha a kazán elromlik,  akkor pár napra.

 De mint az elején írtam, egy kályha nem fűti ki a házat.

Előzmény: 2long (2207)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2212

Ezek az észérveid? :D Gratulálok hozzá. :)

Előzmény: Törölt nick (2211)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 -1 0 2211

buta ne legyél!!!!

Előzmény: Rendszer.hiba (2206)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2210

köszönöm !

Nem kérek a segítségből!

Nem hiszek a prospektus adatainak!

Mérni szoktam a szememnek hiszek!

Konvektor 90 % hatásfokkal ?

Érvelni? mit? 

Konvektor max 70%

Kondenz kazán legrosszabb esetben 92

 

Előzmény: 2long (2207)
2long Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2209

Köszönöm!

Megyek.

Előzmény: nixon70 (2208)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2208

Hali!

Mivel csak kondenzációs kazán kerülhet szóba , itt olvasgassál már vissza 10-20 oldalt légyszi és ha kérdésed van, írj.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9182044

Előzmény: 2long (2207)
2long Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2207

Sziasztok!

Most kerül kiépítésre a fűtés rendszer.

(Le szereltem a régi 1985-be kiépített központi fűtést és egy

nagy cserépkályhát raktam be középre a 10x10m-es kocka házba.

De a fűtési szezon közepén ki fagyok, mert nincs ki foglalkozzon vele

úgy 30 órát. És most ment tönkre a gázbojler is! Így vissza tűzhely, fazék, kád.)

Milyen készüléket vegyek + tárolót?

Homlokzatra szeretnék egy kombi gázkazán és hozzá egy 80-100 l melegvíztárolót,

és a mennyezethez közzel, kőrbe a réz vagy ötrétegű fűtés csőrendszert. 

Van egy amerikai konyha 70 légköbméteres; 2 db 60 légköbméteres szoba;

és egy 25 légköbméteres fürdő.

(40 tömör tégla fal, és nem húz a műanyag ablak, szigeteletlen padlás. Tudom hogy szigetelni kell

és ablakot cserélni, de most a fűtést kell megcsináltatnom.)

Rendszer.hiba Creative Commons License 2018.04.11 0 1 2206

Csak mondogatod, hogy butaság, de nem érvelsz...

De tudod mit, segítek néked egy kicsit azzal, hogy mutatok én NEKED adatokat, tényeket...

Kezdjük is el.

 

https://www.ventil-team.hu/feg-f8-50-parapetes-gazkonvektor.3580.phtml

EZ a FÉG F.50 -es bizony, méltó utódja az elődeinek, melyektől pl a vezérlő-szabályozószelepében nem is tér el, hiszen már a nyolcvanas évek közepén is CR-6-osal szerelték. A dob formája nem sokat változott, csupán a méretének csökkentése miatt közelebb került egymáshoz a két hőleadó felület, így mélységében is kisebb helyet foglal el.

HA MEGFIGYELED, ezt a készüléket 93 százalékos hatásfokra tartják. Van, ahol 94 százalékot is írnak rá, pl itt

https://szerelvenybolt.hu/feg-konvektor-f8-50-cf-parapetes-szett-nelkul-14652

 

Mivel jelentős változás nem történt ezeken az elmúlt - mondjuk harminc-harmincöt évben, csak a kor szellemének és technológiai fejlődéséből következő változások történtek meg, ezért a hatásfokokban sem történt komoly előrelépés. Hozzáteszem, a mondjuk 1988-as és a 2018-as közt gyártott konvektorok valós hatásfoka inkább 80 százalék feletti. 

 

Még valami. Létezik olyan "A" energiaosztályú modernebb konvektor, amire már azt sem írják rá, hogy hány százalékos hatásfokkal bír... De ezeket jobb elfelejteni, mert a vicc kategóriát jelentik...

pl ez: https://www.ventil-team.hu/feg-gf36-parapetes-fali-gazkonvektor-beige-termosztattal-eu-erp.56256.phtml

 

Lépjünk tovább a kondenzációs kazánokra. Ismered a működési elvüket?

Segítek ebben is:

 

"A kondenzációs kazán elve, hogy az égéstermék már a gázkazán belsejében lehűljön annyira, hogy hőfoka ne haladja meg a 45-50 °C-ot, szemben a hagyományos gázkazánok 90 °C-os füstgáz hőmérsékletével, amivel nagyon sok energia távozik a kéményen át. Alacsonyabb hőmérsékletű égésterméknél a kondenzátum már a készülék belsejében kicsapódik, és leadja a benne rejlő plusz hőenergiát is. Ezt nagyméretű és különleges alakú, rendkívül tagolt belső hőcserélővel érik el."

 

S hogy miért nem jó a magasabb üzemi hőmérséklet:

 

"A kondenzáció jelensége azonban nem minden üzemeltetési körülmény esetén jön létre. Ha a kondenzációs kazán nagyon nagy teljesítménnyel fűt, akkor olyan magas lesz a keletkező égéstermék hőmérséklete, hogy nem tud lecsapódni a készüléken belül a pára. Ekkor a kondenzációs kazánok hagyományos kazánként működnek, bár a hatásfokuk nem rosszabb annál. A kondenzációs kazán magas hatásfokát akkor lehet kihasználni, ha a körülményeket úgy állítjuk be, hogy kis teljesítménnyel, alacsony hőmérséklet mellett üzemeljen a fűtési időszak minél nagyobb hányadában."

 

:) Egyéb kérdés? :)

Előzmény: Törölt nick (2198)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2205

Szerintem nincs, de a probléma megoldható.

 

Un. tárolókkal !

Előzmény: 2long (2204)
2long Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2204

Sziasztok!

A kérdésem hogy van olyan kombi-gázkazán aminél fürdés közben kinyitnak egy hideg/meleg víz csapot és nem változik a vízhőmérséklet?

Vagy legalábbis csak 1-2°C a víz hőmérséklet változás!  

pupákdézi Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2203

Na még egyszer ugorj neki :))

Előzmény: 2long (2202)
2long Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2202

Tatályos.

Előzmény: 2long (2201)
2long Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2201

Sziasztok!

Kombi-gázkazánnál a fűrdésnél kinyitják a mosogatot, megváltozik a víz hőmérséklete?

Vagy ezért kell tartájos?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!