Keresés

Részletes keresés

Blöky Creative Commons License 2003.06.27 0 0 51
3.81béta4c letölthető!
Eddig észlelt hibák:
* Vonatlistában dupla clickre nem megy be a vonat szerkesztésébe, hanem kilép a listából.
* Loggolás. Ha végállomáson van logpontom, de kézzel indítom (Start immadiately) a vonatot, nem jelenti.
* Ha a jelző rajzolatát megváltoztatom, azt csak OK-ra hajlandó tudomásul venni, Activate-re nem (pedig egyéb változtatások az utóbbira is rögzülnek)
* Hasonló helyzet váltóknál (peronos kombináció), ha a működésmód már be van állítva és nem akarok újra belemászni, csak Cancellel tudok kijönni, és akkor sem rögzíti a grafikaváltást.

Az új jelzőféleségek, és hogy peron mellé is állíthatók, tetszenek.
Az is klassz, hogy F12 ill. ctrl+F12-vel lehet váltani a vágány fajtáját. Még jobb lenne, ha ez a kijelölt területen egyszerre lenne végezhető!
Kevésbé előnyös, hogy a sima, peron nélüli vágányok nem rajzolhatók önállóan, hanem utólag egyenként kell átállítani a rajzolatot. (Erre majd kialakítom a megfelelő munkamódszert, hogy gyorsabban haladhassak)

-by-

Blöky Creative Commons License 2003.03.21 0 0 50
Zsolt!
Ürítsd a postaládádat, mert visszadobja a mailemet!
Blöky Creative Commons License 2003.03.07 0 0 49
A 3.81ß1-ben voltak kihagyásai.
Előzmény: SÜNÖCSKe (48)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2003.03.06 0 0 48
Miért, eddig nem működött?
Előzmény: Blöky (47)
Blöky Creative Commons License 2003.03.06 0 0 47
Újabb béta verzió jelent meg!
Ebben a kézi követés - szétkapcsolás már ki van javítva, és amennyire próbáltam, a loggning is korrekt.
Blöky Creative Commons License 2003.02.19 0 0 46
Viszont a logging nem működik egész korrektül.
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.18 0 0 45
Csak annyit, hogy tapasztalataim szerint a "Krenzungen Freihalten" opció egesz jol muxik. Jobban, mint eleddig. Kevesebb a szembemenesztes.
Előzmény: Blöky (44)
Blöky Creative Commons License 2003.02.13 0 0 44
Ezeket én is tapasztaltam.

"Hálózatkezelése csodás. A járművezetők logikája is sokat fejlődött."
Ezt mire értetted?

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 43
Az első üzemi tapasztalatok a Bahn 3.81-el:
-A Handverfolgung (Kézi követés) nem megy, a program kilép ennek hatására. De csak akkor, ha a vonatot a Zug trennen funkcióval megosztom.
-Új járművek száma nem jelentős, de a járművek ország szerinti csoportosítása nagyon jó ötlet, bár egyes beidegződések (pl. BLS-t a B-nél keresem) most rossz útra vezetnek. :-)
-Hálózatkezelése csodás. A járművezetők logikája is sokat fejlődött.
Előzmény: Blöky (42)
Blöky Creative Commons License 2003.01.30 0 0 42
Ha van még, akit érdekel :)
3.81 béta verzió letölthető!
Főbb újdonságok:
- Biztberek hatása megdott útvonalakra korlátozható.
- Hosszabb azonosítók (pl. kocsiszín/fűtőház, végállomás, útvonal)
- Sokkal több végállomás, biztber, adatváltoztató pont stb. telepíthető.
- A 3.80 hibái ki vannak javítva pl. vonatkövetéskor a fejlécben eddig végállomási tartózkodásnál "O" jelent meg, ezután "T".
- On-line útvonalkijelzésnél külön színnel jelzi a remizből kiálló, illetve oda beálló vonatokat.

Kellemes tesztelést és szórakozást!

-blöky-

Blöky Creative Commons License 2003.01.07 0 0 41
Topic emelkedj!
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.26 0 0 40
Nekem van egy egész szép kis netz-em a 3.80-hoz, egyvágány, két vágány, usw. Télleg, nincs valakinek ötlete, hogyan lehet kicselezni a shareware verzió időkorlátját? Mert a visszadátumozás itt már nem megy ("Datenfehler") úgy, mint a 3.70, 3.75-nél...
Előzmény: cyber.greg (39)
cyber.greg Creative Commons License 2002.08.22 0 0 39
Oké, biztos beletanulok idővel.
Egyelőre csináltam egy másik kocsiszínt, aminek a sínje egyenesen a vonalra megy, és átraktam a villamost oda :)
Most végre van egy vonalam, egy szóló Tátrával, egy megállóval.
Blöky Creative Commons License 2002.08.22 0 0 38
Vagy tégy a vakvágány végére egy ütközőbakot (P betűre jelennek meg), akkor automatikusan visszafordul.
(3.80 verzióban vigyázz, nehogy buszhoz vagy hajóhoz valót tegyél oda!)
Előzmény: cyber.greg (36)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.21 0 0 37
Akkor irányt kell rajta váltani és a váltókat megfelelőre megépíteni (rugós, csak györkől járható, usw.).
Előzmény: cyber.greg (36)
cyber.greg Creative Commons License 2002.08.20 0 0 36
Ti is bénáztatok, amikor először játszottatok vele?
Nagy nehezen kiküldtem egy villamost a kocsiszínből, erre rögtön belement egy vakvágányba, és most nem mozdul.
Blöky Creative Commons License 2002.08.16 0 0 35
Kívánságra mailben küldeni tudom az alábbiakat:
1. layout közvetlenkocsi-járatokkal az Alföld fővonalain. + vonatösszeállítások átrendezése. Fordulóterv mellékelt szövegfájlban. 3.70-es verzió, 10 raszter/km
2. Kárpát-medencei vasúti csomópontok léptékhelyes elrendezésben. V3.80, 20 raszter/km (így a 16000-be még épp belefér). Még csak az északi rész készült el.
Blöky Creative Commons License 2002.04.12 0 0 34
negem = engem
Előzmény: Blöky (33)
Blöky Creative Commons License 2002.04.12 0 0 33
Szevasztok!
Most nem tudom, irígykedjek-e, de én pl. sose láttam a JBSS honlapon a 3.75 bétát.
Na mindegy, a 3.80 már nekem is megvan.
És élve az alkalommal felhívom a figyelmet 2 bug-jára!
1) A "szabálytalan" keresztezéseknél, tehát pl.
\/
/\

nem működik helyesen a _keep free crossig_ opció, illetve a vágányút előzetes lefoglalása. Jó, mondhatnánk eddig sem működött. Csakhogy eddig az itt találkozó vonatok lazán áthatoltak egymáson, most már erre nem hajlandók, a másodiknak érkező kivárja az első elhaladását.
Ezzel jól be lehet fürödni pl. egymásba fonódó hurokvágányoknál, mert már 2-3 vonat is (vagy több, ha sűrű a követés) már körbeblokkolhatják egymást!
2) Ez talán nem is igazán bug, de negem bosszant. Ha egy folyóra 45°-os hidat építesz 2 vágánnyal és szabályos látványtervvel megkomponálva, akkor a hajók nem tudnak átúszni alatta - mert csak minden második raszterben vannak "aluljárók" és pont nem esnek egymással szembe (de pl. egyvágányú hídnál igen). Az egyvégű alagutat a hajók sem szeretik! Így a hajóútvonalba plusz aluljárót kell betenni, ami a látványt rontja. Megpróbáltam, hogy nem teszek oda semmit, mármint a túloldalra sem, de akkor meg a hajó nem "ugorja át" a szigetet vagy a mólót, úm. ahogy a buszok megteszik azt.

A 3.70-nek is van egy hibája; nem tudom, hogy ki lett-e javítva azóta.
Képzeljük el a következő szituációt:
- a vonat "on-duty as non-revenue"-ként hagyja el a remizt
- az indító állomáson (Taktpunt, timing point) be van állítva a késésfigyelés
- a vonat késve, illetve kimaradó járat után érkezik oda.
Ezután persze rövid tartózkodás után indul tovább, ez OK.
De megmarad az On-duty/Ausrücken státusa, és nem áll meg a megállókban!

Nagyon örülök viszont az angol váltóknak és annak, hogy a data change point-okon a fűtőházba beállás és kiállás idejét és helyét is lehet változtatni. Ezzel könnyen lehet pl. éjjeli távolsági vonatpárt csinálni. (máskülönben nagyon figyelni kéne arra, hogy a két végponton a kijárási irányhoz képes hogy állnak be a járműtelepre)

Ennyit mára, mindenkinek kellemes virtuális vasútmodellezést kívánok!

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2002.04.05 0 0 32
"Tényleg, mi lesz, ha már lesz 3.99 de a 4.00-ra nem érett meg a dolog?"

Nem tudom. Nyugdíjba megy? Á, azt talán nem. Akkor valszeg visszavonul, és két évig dolgozik a 4.0-n, vagy jönnek az "alverziók", mint pl. 3.99.0.1.00

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.05 0 0 31
Na, szóval leszedtem: demo.nt3 rulez!
Előzmény: SÜNÖCSKe (29)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.05 0 0 30
Igen, látom. Csak hát ugye a beta az elfeljetette (nálam), hogy mikor lett installálva, de ezt a véglegesek nem teszik meg. :-( Így egy idő után marad a visszadátumozás. Ha lejárt a shareware-zeit... Hajrá Jan Bochmann! Tényleg, mi lesz, ha már lesz 3.99 de a 4.00-ra nem érett meg a dolog?
Előzmény: SÜNÖCSKe (29)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2002.04.03 0 0 29
MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!! MEGJELENT A BAHN 3.80!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 28
Vettem és nyugta.
Előzmény: SÜNÖCSKe (27)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2002.01.17 0 0 27
Megjelent a Bahn 3.75 beta9. A fordítás átmenetileg szünetel.
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.19 0 0 26
Oké, nem foglalkozom vele.
Előzmény: SÜNÖCSKe (25)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.12.17 0 0 25
Ne is foglalkozz vele. Huszadánál tartok csak, és nemtudomhánysor.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 24
És hány sor is az?
Előzmény: SÜNÖCSKe (23)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.12.17 0 0 23
Vettem és nyugtáztam. Egyébként letöltöttem az angol verziót, és azt fordítom gőzerővel. Persze még így is csak kb. a tizedét fordítottam le (valahol az 1800. sornál tartok vele).
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 22
Előzmény: Törölt nick (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!