Keresés

Részletes keresés

Bign Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1937
"Legutóbb például ezen görcsöltem."

A kezdő képeken látszik a svindli! :O)
Előzmény: Törölt nick (1934)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1936
Arra gondolsz amire én? Ha autóhajtásra nem is jó, de "birkózógépnek" talán még emegfelel? :-)))
Előzmény: tikkabillo (1930)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1935
Ha jól emlékszem +4 fokon van benne a legtöbb, de még mielőtt gözzé kezdene alakulni, már eltávozik mind. Viszont a gőz a szoba levegőjével keveredik mikor kijön a kukta szelepén. Pont ezért akarunk mi vasárnap a zárt edényes kísérletet. Onnan a képződő gőz elég jól kiszorítja a levegőt. Kíváncsi vagyok a maradék szobai levegő és a gőz mire képes egy szikrától? Gyanítom nem ugyanaz lesz mint a kuktából süvítő gőzbe tartott szikráztató esetén. de majd meglátjuk. Az igazság az, hogy én eleve sikertelen kísérleti eredményt várok, de a puding próbája az evés alapon meg kell azt csinálni és nem fantáziálgatni róla.
Előzmény: Bign (1929)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1934
egyébként van valami abban, amit mondasz...

Szóval marha sikkes tudna ám lenni, ha az ember azt mondhatná: "Ellent mond a fizika törvényeinek és én jöttem rá!" Persze, ha valóban összejönne ilyesmi. De ahhoz nem csak jó ötlet kell, hanem "fejletlen tudomány" is. Volt olyan korszak száz meg kétszáz éve. Mára azért annak az esélye, hogy valami elvében új dolog derüljön ki a garázsban, borzasztóan kicsi. Szerintem egyenlő a nullával. Látszólag a falra mászó autó is ellentmond a fizika törvényeinek. Nem mondom bulis dolog kerülgetni a festményeket az autóval, de a valóságban csak festéselőkészítőnek jó. Hány dologra rámozdultam már én is... Legutóbb például ezen görcsöltem. Szóval nem mondom, vonzó a dolog, de ha csak te is azért fektetnél be amiért a grófúr... szóval inkább ne vedd olyan nagyon komolyan szerintem, úgyis csalódás lesz a vége.
Előzmény: dodkii (1928)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1933
ez annyira elég, hogy a gözzel csináljon valamit, olvass vissza kicsitt korábbra, ott tárgyaltunk egy kisérletet
Előzmény: Bign (1929)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1932
akkor villamos tér van
Előzmény: tikkabillo (1930)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1931
megtaláltam, itt van
Előzmény: Törölt nick (1926)
tikkabillo Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1930

"potenciáltér alatt: fogsz két lemezt, és feszültséget adsz rá"

ezt a szerkezetet kondenzátornak hívják, a leezei között pedig

villamos tér van. Azért vigyázz, ez nagyfeszültséggel táplálva életveszélyes lehet

tikka

Előzmény: dodkii (1921)
Bign Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1929
A vizben elvileg van oldott gáz is, ami melegítés hatására kiszabadul(hat).

Tehát minimális oxigén és hidrogén is.
Az viszont kérdéses, hogy ez mire lenne elég?
Előzmény: Törölt nick (1927)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1928
ha kész lesz csinálok, föleg ha menni is fog. de ez még várat magára. elég sokmindent kell elég nagy pontossággal megoldani.. kamerám ugyan nincs, de ez a legkisebb gond. egyébként van valami abban, amit mondasz...
Előzmény: Törölt nick (1927)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1927
Csinálhatnál róla filmet is. Felrakod a Youtube-ra és megnézzük. Jó?
Előzmény: dodkii (1925)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1926
Számtalan sikeres tárgy van ami haszontalan és mégis mondjuk bajt is csinál, mégis viszik mint a cukrot. Például egy kollégám most vett a gyereknek húsvétra falramászó autót. Frankón megy a függőleges falon. Odaszívja magát. Mondom neki: Te ez egy marhaság. Aszt mondja, tudja, de neki is tetszik, hogy a falon fog autózni vele a gyerek. Mondom neki: Te, félreértesz, nem az a marhaság, hanem hogy túl drága ajándék. Azt mondja nem vészes, vett már drágábbat is, jó tanuló megérdemli. Mondom neki: Meg a feleségednek se kell majd annyit könyörögni a lakás-festés miatt. Na, akkor esett le neki a tantusz nagy nehezem, hogy a gumikerekek miatt mi várható. :-))) Szóval ilyenek vagyunk mi emberek. Nem baj ha hülyeség, csak érdekes legyen, máris megvesszük.
Előzmény: Bign (1924)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1925
égni fog a víz, ezt várom
Előzmény: Törölt nick (1923)
Bign Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1924
"Mert a magángazdasághoz, annak fejlesztéshez a világon semmi köze a tudományos nyilatkozatoknak. Akár téphetné a száját is ellenében száz professzor, ha a befektetők meg úgy látnák, hogy bejön a számításuk, úgyis adnának rá tőkét."

Eggyet értve veled:

Lehet sikeres egy haszontalan tárgy?
pl. DVD "visszatekerő"?

Igen!
Előzmény: Törölt nick (1899)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1923
Oké, már értem. És pontosan mit vársz? Mi fog történni?
Előzmény: dodkii (1921)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1922
Pont ma mesélte egy idősebb kollégám, hogy anno mikor még Zsigulival versenyzett egy méretre vágott vizes szivacsot rakott a (ha jól értettem akkor a légszűrőbe, a szívótorok fölé valami drótbakra rakta) motorba, hogy jobban mennyen. És azt mondta, amíg tartott a nedvesség, szárnyai voltak a Zsigának. Szóval hall ilyeneket az ember és például ő is egy szavahihető ember. Viszont amit meg ugye mesél, az szöges ellentétben áll a tanultakkal. Jó lenne, ha egyszer csak jönne ide valami Mr.koponya és minden kétséget kizáró válaszokat adna ezekre a kételyekre. Gyanítom azonban, hogy Mr.koponya nem ereszkedik le a mi szintünkre. Ül a tudásán és le se retyetye minket. Szóval ilyenkor mi marad? "Magad uram ha szolgád nincsen!" Majd mi kikísérletezgetjük, megértegetjük, meg beírkászgatjuk ide más, még nálunk is lustább fórumtársaink nagy örömére. :-)
Előzmény: dodkii (1920)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1921
ja, ez alatt ezt értem : magashömérsékletü göz, ami nem csak épp 100 fokos, hanem kicsit azért feljebb. potenciáltér alatt: fogsz két lemezt, és feszültséget adsz rá. vagy: fogsz két különbözö átméröjü csövet, az egyiket berakod a másikba, és ugyanúgy feszt adsz rá. ez utóbbi azért jobb megoldás, mert a teljes gözmennyiség átmegy a hengerek falai között, zárt rendszerben...
Előzmény: Törölt nick (1919)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1920

de ha ez a kísérletem müködni fog, akkor az eszmefuttatásom is:))

amit most még merésznek nyilvánítol, amiben semmi baj nincs. ha érdekel a dolog elmélete, akkor ajánlom a tüzeléstani könyveket. ott olvashatsz érdekes dolgokról, na meg persze véget nem érö képletekröl. a disszociáció része érdekes téma. én ezzel a jelenséggel magyarázom ezt is...

Előzmény: Törölt nick (1919)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1919
Hát ez elég merész eszmefutattatás. Én ilyen messzire azért nem mennék el a helyedben, de te tudod. Nekem nincs módomban magasnyomású gőzzel, potenciáltérrel (tényleg, mi a szöszt értesz ez alatt pontosan?), meg ilyenekkel kisérletezni. Megmaradok a konyhánál és az egészségemet nem veszélyezető szintnél. Persze én nem is akarok semmi világszenzációt produkálni. Épp elég ha ezt a kétség kívül érdekes és a tanulmányaimon kívül eső, ugyanakkor valóban nagyon látványos jelenséget megértem. Megmondom őszintén, kár hogy nekem kell ilyesmivel bíbelődni. Elég lusta vagyok. Sokkal inkább olvasnék róla valami hiteles beszámolót. Kár, hogy a tudományt pont nem az érdekli ami minket. Nemigaz dodkii? :-)
Előzmény: dodkii (1918)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1918
örülök hogy foglalkozol vele, remélem az eredményt majd leírod. én is készülök egy kísérletre, de elég sokáig fog tartani minden alkatrészét legyártani. kíváncsi vagyok, ha magas hömérsékletü gözt potenciálteren keresztülvezetek, majd úgy adok neki szikrát, hogy mi fog történni. talán elöször fog égni a viz, most még lényegtelen mennyi energiával. esetleg majd késöbb tökéletesitem. Amúgy ezt a gözölös jelenséget úgy próbálom értelmezni, hogy a viz sosem csak H2O molekulákat tartalmaz. A vízmolekula szétesik, akár újra is egyesülhet, de nincs annyira stabil állapotban, hogy ne tudna szétesni, hiszen állandóan mozog mert nincs nulla kelvinen. a jelenség szobahömérsékleten is lejátszódik, az átalakulások oda vissza folynak, viszont nagyon kis mennyiségben. A gözben, mivel magasabb a hömérséklet, még több hidrogén atom lehet, ami akár szikra hatására eléghet, ezzel növelve a hömérsékletet, ami térfogatnövekedéssel jár. ezt viszont már te is láttad. a hömérséklet hatására több vizmolekula is széteshet, ami ugyan höt von el, de ujra el is éghet... ennyi hozzáfüzni valóm lenne
Előzmény: Törölt nick (1917)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1917
:-)
Előzmény: pint (1915)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1916
értö, neked mi a véleményed a multkori kísérletöl? Esetleg csináltál már mást is ezzel kapcsolatban?

Annyit, hogy megbeszéltem egy barátommal egy közös ráérős-kisérltezgető vasárnap délutánt. Megpróbálunk egy gőzzel teli és kívülről (konyhai főzőplatni) melegen tartott zárt jénai edénybe belevezetni egy konyhai szikráztató energiáját. Az edény tetejét felfüggesztjük a plafonon futó valamelyik fűtéscsöhöz, hogyha mégis lenne hirtelen valami térfogatnövekedés és ledobná, ne törjön el a konyha kövén. Szóval kb ennyi. Semmi bonyolult, de ahhoz elég, hogy mi magunk meggyőződjünk van-e a dolog mögött mit keresni. Megmondom őszintén izgulok egy kicsit, mert hogy magyarázom meg magamnak ha történetesen a szikra hatására valóban fölvágódik az edény teteje? Ilyennek nem szabad előfordulnia. De mi van ha mégis? :-)
Előzmény: dodkii (1914)
pint Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1915
welcome to the desert of the real
Előzmény: Törölt nick (1913)
dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1914
értö, neked mi a véleményed a multkori kísérletöl? Esetleg csináltál már mást is ezzel kapcsolatban?
Előzmény: Törölt nick (1913)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1913
Akár 70%-ot is? :-) Na, így már érthető.
Előzmény: NevemTeve (1911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1912
Bocs, de az még hadjám, hogy az én írásomat megpróbálod félreéretlemezni, dehogy a sajátodat is az elég érdekes. Nem gond, ne foglalkozz vele, már bánom, hogy írtam neked.
Előzmény: Arth_ur (1910)
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1911
Volt valamelyik topikban belinkelve egy jó kis cikk, amiből azt vettem ki, hogy az 'állami tudományban' akár hetven százalékot is elérheti a korrekt eredmények aránya, az 'ipari tudományban' viszont ugyanennyi a kamu... ezért van az, hogy páros évben egészségesek a telítetlen zsírsavak, páratlan évben ártalmasak...
Előzmény: Törölt nick (1907)
Arth_ur Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1910

Egy csöppet eltévedtél, vagy esetleg te ütötted az "orrocskádat" olyasmibe, amiről kevest tudsz.

 

"A természettudományos-kutatás fejlesztés ma elfogadott szabályait ugyan ki tartja be az ipar szereplői közül?"

 

Az ipari fejlesztés szabályait (titoktartás, cég tulajdonát képező szigorúan vezetett jegyzőkönyvek a szabadalmi viták elkerülésére stb.) a cégek tartják be saját érdekükben, az alapkutatásét (pályázati rendszer, publikálás stb.) pedig az egyetemi, akadémiai szféra. Ki-ki a sajátját.

 

"Jó-hogy nem még ellenőrizni akarod a kutatási jegyzőkönyveit egy BMV-nek, vagy egy BOEAING-nak, hogy megfelel-e a …"

Ilyesmit csak te olvastál félre a soraimból. Azt lefeljebb egy bíróság ellenőrzi, ha szabadalmi vitára kerül sor, de addig senki kívülálló.

 

"A piacgazdaság nem így működik. Valakinek van egy ötlete, előadja, és pénzt kér a megvalósításra (például tőzsdére viszi)."

 

Igen, én is veszek mindjárt Spanyol-részvényeket, olyan jó az árfolyamuk. Melyik tőzsdén is keressem?

De leginkább kockázati tőkebefektetőktől kéri a pénzt.

Semmiképp sem nemzettudatra hivatkozva próbál adományokat kicsikarni az alapítványának azzal, hogy alapkutatási áttörés és gyakorlati fejlesztés zutyulékával kábít jóhiszemű, de hozzá nem értő embereket. Ezt tegnap is szélhámosságnak hívták, és holnap is annak fogják, miért pont ma lenne más a minősítése?

 

"Egyet azonban nem tehet meg, hogy tudatosan valótlant állít."

 

Szerintem pontosan ezt teszi.

A perelés viszont inkább a Műegyetemek dolga lenne, akiknek a nevével visszaélt.

Én addig is visszanagyzolok itt neked, ha nagyon más a véleményem, mint amit írsz. :)

Előzmény: Törölt nick (1891)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1909
Lehet naiv vagyok, mert nem hiszek az összeesküvés-elméletekben. Lehet. Hiszek viszont a pénz hatalmában és a politika pénzéhségében. Vannak közös vonások, de a kettő azért nem ugyanaz és a tudományhoz sincsen a világon semmi köze.
Előzmény: Belekotty (1902)
pint Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1908
azt sose mondtam, hogy az emberek 99%-a nem seggfej. viszont azt mondom, hogy attól, hogy egy seggfej nem ad pénzt spanyolnak, attól még spanyol is lehet egy seggfej. és mit ad isten, az is.
Előzmény: Belekotty (1906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!