Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2016.04.30 0 0 6200

ma már mindenhol ez van. állnak és bámulnak.. én emlékszem a 80as 90es évek rock koncertjeire.. szép emlékek. ez egy fos ami most folyik. 

Előzmény: waters (6199)
waters Creative Commons License 2016.04.29 0 0 6199

ilyen közönséget....hihetetlen

 

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 6198

De nem is lesz a régi már sajnos, mint kiderült egy lehetséges beavatkozás miatt, amiről én sem tudtam egyébként, emiatt kár lehúzni az egészet. látszik rajta, hogy akarja csinálja és nem a kényszer van az arcán mint az elmúlt 4-5 évben...
Mondtam, szerintem annak kell örülni ami van.Egyébként meg ahogy írták már az elmúlt pár koncerten érezhető/hallható a változás Vegas és Mexikó közt :)

Előzmény: 4umos (6197)
4umos Creative Commons License 2016.04.29 0 0 6197

Végül is akkor ilyen alapon én is mondhatom bármire, ami nem tetszik, hogy nem rossz/szar, csak szokatlan. Ha ezt vesszük alapul, akkor Rose hangja számomra nem a régi, a megszokott, tehát szokatlan. OK, még ízlelgetem, de a végén még csak meglesz az a  közös nevező! :-D

Előzmény: Dezso1989 (6192)
Danny Ocean Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6196

Az a helyzet,hogy hiába mondjuk,hogy milyen a hangja,vagy milyennek kéne lennie,ha nem tud olyan lenni,és ezt ő is tudja nagyon jól.És azt is,hogy mi tudjuk,hogy nem az igazi.Én sem várnám,hogy úgy énekeljen mint 23 éve,hanem a 2006-2010-es szint is jó lenne.Az nem volt olyan régen,de valami történt 2011-re,ha jól emlékszem valamilyen hangszál műtétje volt,de erről semmit nem tudni.2010-ben sem volt soványabb mint '11-ben,de a RIR-előtt 10 hónappal Ausztráliában még semmi gond nem volt,szóval nem a testsúly vagy a kora miatt változott meg a hangja ,hanem valószinű a beavatkozás miatt.

 

 Szóval a mostani hangja szerintem fejlődés a '11-'14-es-hez képest,és az eddigi 7 koncert alatt is változott,próbálja kihozni,hogy legalább minimális legyen a miki hang.Viszont ott van pl a Use to Love Her,amit régebben normál hangon is énekelt,most meg erőltette a magasakat,pedig ha máshogy énekelné jobban szólna.

Szerintem még javulni fog a nyári turné alatt,ha az AC/DC turné nem tesz rosszat neki,ki fogja találni,hogy énekelje ki máshogy ami nem megy,ez már a mostani koncerteken is hallatszik,hogy próbálja.

 

 

 

Axl a Lax-on rollerezett,és még "interjút" is adott:D

http://www.tmz.com/2016/04/25/axl-rose-lax-ac-dc-tour/#ixzz46sjIiIjk

 

 

Előzmény: 4umos (6194)
Cuka1 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6195

Aki azt mondja az Out Ta Get Me-re, My Michelle-re, Nightrain-re és a Jungle-re pl., hogy nem jó, ott nagyon nagy baj van a hallással. Valóban ő a leggyengébb láncszem jelenleg a trióból, de ez messze nem minden számnál jön elő. A SCOM tényleg, szinte hallgathatatlan. De aki hirtelen ennél messze jobbat várt az nem a jelenben él, így is sokat fejlődött a 2014-es dél-amerikai koncertekhez képest, emellett ha már itt tartunk, az első idei vegasi nagykoncerthez képest is hallható előrelépés néhány számban. Plusz biztos vagyok benne, hogy az idei stadionturné végére is pozitív változás lesz érzékelhető a hangjában. Sajnos mindig vannak olyan emberek akiknek már az a csoda sem elég, hogy ők hárman egy színpadon állnak, kellene már hirtelen Rose földöntúli régi hangja. Gondolom válaszként jön majd, hogy ez így a örökség megcsúfolása. Amit Rose művelt jó pár éven át az nem volt az? Ó, dehogynem. Mindenkinek jobb ez így? Igen! Nem tetszik? Nem kell meghallgatni! Felfoghatatlan. Nyugalom.

4umos Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6194

Nem, nem felejtettem el, hogy már nem '92 van, meg nem is várom el, hogy újra '80-as, '90-es évek legyenek. Sőt, tudod még azt is elfogadom, hogy változik a hangja. De! Ha változik, és sajnos nem jó/jobb irányba, akkor azt nem értem, hogy miért mondják egyesek rá könnyedén mégis, hogy ez így JÓ. De mitől??? Az miért jó, ha valaki "mikiegér" hangon énekli el pl. a SCOM-t? Ráadásul még saját maga is elismeri, amikor olyan pólót vesz fel a koncertre, nem kis célzással. Legalább van hozzá önkritikája, meg humora. Ez teszik benne.

 

Egyébként meg annyi nevet lehetne sorolni a rockszakmából, akinek idős korára is jó hangja van, hogy nem hinném, hogy ez olyan különös lenne. Ott van Steven Tyler, ráadásul Rose nagy példaképe is. Meg lehet most is hallgatni, pedig aztán ő is szívott, szúrt stb. mindenféle szereket. De ebbe most kár is belemenni. Ez ilyen zárójeles megjegyzés volt.

Előzmény: Dezso1989 (6187)
Jay-X Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6193

Viccet félretéve: szerintem teljesen vállalható és élvezhető ami ezekből átjön, szerinted nem. Nem akarlak meggyőzni, mert nem is tudlak, izlések.

Előzmény: 4umos (6186)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6192

De ettöl még nem lesz szar a dolog, csak szokatlan.

Legalàbbis nekem.

Előzmény: 4umos (6191)
4umos Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6191

De figyelj már! Jó, ne szídd Rose hangját, azt majd megteszem én. Helyetted is :-D Azt értsd már meg, hogy azért játsszák olyan tempóban a dalt, és ezáltal elvész a meghittsége, szenvedélyessége stb., (és ez már neked is bizony feltűnt!) mert Rose hangja nem bírja a hajlításokat. Ok, okozat.

Előzmény: Dezso1989 (6190)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6190

Tök egyszerû, én ott kompletten a dalra mondtam, hogy ott túl gyors, és nem Axl hangjàt szidtam..

Meg ha figyelmesen megnézed beszúrtam egy November Raint, ahol félig meddig visszaszìvtam a dolgot.

Ja és nem azt irtam hogy igy szar meg szar,  csakhogy zavarò..

Az meg amit a kolléga irt, hogy mért jàtszàk màs tempòba(utòlag is köszi a vàlaszt) abban benne van, amit én is mondtam, hogy màr nem olyan a hangja, de még egyszer mondom, ettõl nem lesz rossz a show ;)

Előzmény: 4umos (6189)
4umos Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6189

Persze, el lehet viccelni bármit, de én inkább arra lennék kíváncsi, hogy amikor azt írod már te is, hogy "...igen sajnos pont a meghittsége és egybeni szenvedélyessége veszik ki belőle..." akkor ezek után mitől tudod egy november rain-re rámondani, hogy még most is jó koncerten? Ez a dal pont arról szól, amit te is írsz, viszont pont ez tűnik el belőle azáltal, hogy ilyen módon adják elő. Annyira érdekelne, hogy ezt mivel magyarázod.

Előzmény: Dezso1989 (6183)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6188

Utòirat:

Talàn, ha te is igy tennél és nem hibàkat keresnél folyton, lehet jobb lenne.

Csak ugy mondom régen is hullàmzò teljesìtményt nyújtott.

Javaslom, hallgasd a régieket újra és utàna egy pinton àllj àt 2016ra ;)

Vagy ne, csak akkor inkàbb tartsd meg magadnak a full negativ megjegyzéseket, legalàbbis addig mìg egy 30 korabeli Axlt vàrsz

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6187

Azt elfelejted, hogy nem 92 van és nem 30 éves màr.Az ember hangja sajnos nem sajnos de vàltozik, plusz ugye az alkata is befolyàsolja a dolgot..annak idején a sok antidepresszàns anyagoktòl meg sok kajàtòl felszedett.

Ez tény, ahogy az is, hogy 2 éve mélyponton volt, de most amennyire a kora engedte igyekezett felhozni magàt.Picit le is fogyott.Nem lesz màr olyan a hangja mi volt, de rajtad kivül ezt nem is vàrta itt senki és nem is tették szòvà.

Viszont làtszik benne hogy élvezi, amit én az elmúlt 4 évbe nem làttam.

Azt meg végképp senki nem gondolta, hogy Slashel valaha béke lesz, ennek örül mindenki és nem a 80-as, 90-es éveket vàrja vissza.

Peace ;)

Előzmény: 4umos (6186)
4umos Creative Commons License 2016.04.28 -2 0 6186

Mert most már van pénze új gatyára, azért! Értem én a célzást, csak tudod Slash ha jobban nem is, de ugyanolyan jól hozza a saját dolgait, vagy Duff, csak éppen Rose nem. Sajnos.

Előzmény: Jay-X (6184)
4umos Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6185

Igen, változott, csak éppen nem jó irányba, mert már nem bírja kiénekelni azokat a hangokat, amit egykor simán. Ettől lenne jó a hangja??? Komolyan??? Ezek után mondjam azt nyugodt szívvel, hogy jó a hangja még most is, mert már nem tudja kiénekelni a dalok többségét úgy, mint korábban??? Sok értelme van...

Azt meg soha nem állítottam, hogy LÁTTAM élőben sok Guns koncertet. Én azt írtam, hogy aki HALLGATOTT sok Guns koncertet. Személyesen csak a '92-es budapestin voltam, de igen, a nagy videó megosztókon meg lehet hallgatni/nézni azokat a koncerteket, és abból kiderül, hogy mi a nagy különbség Rose akkori, és mostani hangja között.

Előzmény: tono_t5H (6182)
Jay-X Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6184

Mekkora szar! Slash gatyája nem ott van kiszakadva, mint 1991-ben!

 

Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6183

Ugyan!
Azon a pár koncerten míg Axl lába törött volt, biztos pont nem volt ott a kolléga :D ;)

Előzmény: tono_t5H (6182)
tono_t5H Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6182

Igazad van.

Még ezt a szar W.Axl Rose-t.

Neked hinni lehet, Te sok Gunst láttál ÉLŐBEN (!) a '90- es évek elején és a '80- as évek végén- mint írod.

Mondjuk, a korábbi lábsérüléséről fogalmad sem volt, de egye fene! Nem tudhat mindenki mindent.

Én nem bélyegzek, azt Rád megtették már ezen a fórumon, csak érdekelne, hogy számodra elfogadhatatlan az a verzió, hogy:

 

-talán oké, nem a régi az énekhang pl.

-hanem pl. változott

-de attól pl. még jó ?

 

 

Előzmény: 4umos (6181)
4umos Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6181

Persze, de azért "akarnak" túllenni rajta gyorsan, mert van egy gyenge láncszemük Rose személyében, ami kihat ezáltal a többiek teljesítményére is. Nagyon jól írta Sl5c kolléga, hogy mi miatt kénytelenek a többiek gyorsabb tempóban játszani. Olvasom itt a hozzászólásokat, és továbbra is csak lesek, amikor valaki olyat ír, hogy most milyen jól énekelte Rose az Outta get me-t. Mi van?! Kb. azt kéne írni, hogy az Outta get me-t kicsit gyengébben énekelte most, de többit kiválóan. Ehelyett azt látom, meg hallom, ahogy nézem a videókat, hogy egy-egy dal, egy-egy részét hasonlóan énekli, mint az "aranykorban", de a többi, az köszönő viszonyban nincs a jótól. Ha valaki erre nyugodt szívvel tényleg azt mondja, hogy annyira jó, meg minőség, akkor az nem hallgatott elég Guns N' Roses-t élőben a '90-es évek elején. Vagy a '80-as évek végén. És hiába lesz itt új lemez, amin persze a stúdióban kipofozzák majd Rose hangját, de rozsdás vasat nem ér, ha élőben nem tudja előadni rendesen. A Chinese Democracy is egy fasza album CD-n, de nem élőben. Azokat a dalokat is gyér módon énekli. Szóval, lehet itt mos majd megbélyegezni negatív hozzászólóként, de én továbbra is vállalom, hogy Rose visszaveti, és aláássa az egész zenekar kiváló zenei teljesítményét a gyenge énekhangjával.

Előzmény: Dezso1989 (6180)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6180

Mondjuk a November Rain az nem annyira gyors, csak gyorsabb, mint régen Slashékkel(a NuGuns éra, vagy minek kell ezt már nevezni, alatt is így ment már 2006 óta) és igen sajnos pont a meghittsége és egybeni szenvedélyessége veszik ki belőle, valóban olyan, mintha túl akarnának lenni rajta....

flobeer Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6179

A November rain-nél tényleg elég zavaró ez a gyors tempó. Pont a szenvedély veszik ki belőle. Kicsit úgy játsszák, mint egy letudandó kötelező darabot.

 

Szerintem Axl pontosan érzi, hogy már nincs meg a hangja , hogy ezt igazi átéléssel elénekelje, ugyanakkor meg kihagyhatatlan darab. 

Előzmény: Dezso1989 (6177)
Sl5c Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6178

Azért játszák gyorsabban,mert így könnyebb Axl-nek kiénekelni pl november rain-nél v a SCOM-nál a hajlításokat,így nem kell olyan sokáig kitartani a hangokat stb.Az ének miatt gyorsabb a tempó,nem F.Ferrer egyéni döntése.

Előzmény: Dezso1989 (6177)
Dezso1989 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 6177

Mostanra megnézve az eddigi idei bulikból jó sok videót nagyon szuper és jó őket együtt látni, Axl-en is látszik az igyekezet és hogy komolyan veszi, egy dolgot találok zavarónak.
Gyorsabb tempóban vannak előadva a dalok, mint ahogy annak eredetileg kéne szólnia(lásd: November Rain, Paradise City)
Nem tudom Frank mért játszik ilyen gyorsan, nem mindenhol szembetűnő, de valahol meg nagyon zavaró.
Amióta ő dobol, azokon a bulikon is gyorsabban játszottak pár dalt, de ott nem volt ennyire feltűnő.Legalábbis nekem.
Ott azt betudtam annak(mert mintha olvastam volna valahol), hogy ok, Axl megtarthatta a nevet, de Slash és Duff nem engedte neki, hogy ugyanabban a tempóban, hangnemben játsza a dalokat.Nem tudom ebben mi az igazság, lehet, hogy hülyeség.
Na de most, miért adják elő a dalokat fokozottabb tempóban?
Vagy csak én látom így?

farkasaron Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6176

Szerintem Adler nem bírná azt a strapát,amit a három tag az egészségügyi állapota miatt sajnos.Én Mattet is nagyon szerettem.Örülnék,ha ő lenne a dobos,idővel pedig Izzy is csatlakozhatna.

Előzmény: flobeer (6175)
flobeer Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6175

Határozottan úgy tűnik, hogy jön vissza Axl hangja. Érezni is, hogy sokkal 'tudatosabban', jobban koncentrál az énekre, (mondjuk nyilván az ülés miatt több energiája van errre) próbálkozik eltüntetni a 'mikiegér' hangzást . Úgy tűnik, hogy a jegyek is nagyon jól fogynak, beiktattak még 4 dátumot az amúgy is nagyon sűrű programba nyárra.

 

Amiről kevés szó esik, hogy mi van Adlerrel?? Nehéz elképzelni, hogy a jól működő, bejáratott gépezetbe komolyabb szerepet kaphat.. 

tono_t5H Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6174

Slash egyszer azt nyilatkozta: "Axl a szart is kiénekli a dalokból..." :-)

tono_t5H Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6173

Szépen látszik, hogy kb mostanra csiszolódtak össze, mostanra állt össze a hangzás.

Szenzációs!!!

BRAVO GUNS N' ROSES!!!!

Most kicsi szünet, Axl lenyomja az AC/DC bulikat, tovább erősödik a hangja, meggyógyul a lába, Slash belátja, hogy tiszta elmével is ugyanolyan jól nyomja, Duff meg örül, hogy lám-lám, ezt is megcsináltuk, elcsitult a vihar a két önfejű között.

A többiek meg kiváló alap a remek zenéhez!

farkasaron Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6172

Beleborzongtam a Nightrain-be!Tényleg fantasztikus.Ezt a tüzet már rég nem láttam Axl szemében!

Előzmény: Sl5c (6170)
HG. Creative Commons License 2016.04.25 0 0 6171

Hát igen, sokat tenne a dologhoz, ha a két frontember közül lenne egy (de inkább kettő) rohangáló "hangulatfelelős". Régen Slash is felszántotta a színpadot (sőt, néha a nézőteret is...) gitárral a nyakában, ez is hiányzik.

Egyszer azt nyilatkozta (20+ éve), hogy elképzelhetetlennek tartja, hogy józanul álljon a színpadra, én megértem, tényleg könnyebb lehet akármilyen light-osabb cuccal, akárcsak egy üveg borral. Most még csak rá sem gyújt...

 

Sokat fog segíteni a hangulaton, ha Axl is felkelhet, bár tartok tőle, hogy ezzel romlik az erőnléte, ergo fogy a levegője és a hangja is. De ne így legyen...

A legjobban illetve leglátványosabban Fortus élvezi a zenélést, na, őt aztán nagyon megértem, én is kibújnék a bőrömből, ha én lennék a legendák fegyverhordozója :)

 

Előzmény: Sl5c (6170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!